۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

چه موقع به رطوبت گیر نیاز دارید؟

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 10 فروردین 1401
چه موقع به رطوبت گیر نیاز دارید؟


چگونه بفهمیم که آیا نیاز به رطوبت گیر دارید؟

?When do you need a dehumidifier

رطوبت گیر


یک دستگاه رطوبت گیر معمولاً برای کاهش سطح رطوبت داخلی در هوا استفاده می شود. حفظ رطوبت پایدار و کم برای حفظ سلامت و اموال شما مهم است. با این حال، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود سطح رطوبت در خانه شما بیش از حد بالا باشد. در نهایت، با مراقبت از آسیب رطوبت، آزمایش کیفیت هوا و توجه به سایر نشانه‌های رطوبت بالا، متوجه خواهید شد که آیا به رطوبت‌گیر نیاز دارید یا خیر.


1-    شناسایی خسارت آب :
علائم آب زیرزمینی بیش از حد در اطراف خانه خود را شناسایی کنید. در خانه قدم بزنید و به دنبال نشانه هایی مبنی بر بالا بودن سطح رطوبت باشید. اگر متوجه آب ساکن طولانی‌مدت می‌شوید، علامت آب در بیرون خانه‌تان باقی می‌ماند، یا آثار آب را در زیرزمینتان مشاهده می‌کنید، ممکن است به یک رطوبت‌گیر نیاز داشته باشید.
 

خسارت رطوبت


2-    به دنبال لکه های آب در سراسر خانه خود بگردید :
هر شش ماه یا سال یک بار برای بازرسی خانه خود وقت بگذارید. اگر متوجه لکه های آب روی کف، دیوارهای خشک یا هر جای دیگری شدید، ممکن است در جایی نشت آب یا نفوذ آب داشته باشید. اگر اینطور است، ممکن است برای کاهش خطر رشد کپک یا کپک در خانه خود به یک رطوبت گیر نیاز داشته باشید.
     

مضرات رطوبت


3-    به پوسیدگی چوب توجه کنید :
پوسیدگی چوب در داخل یا خارج نشانه قرار گرفتن بیش از حد در معرض رطوبت است. پوسیدگی چوب در داخل خانه به این معنی است که شما باید منبع رطوبت را بررسی کنید. به منظور کاهش هر گونه آسیب به سازه، باید از یک رطوبت گیر استفاده کنید تا سطح رطوبت را در آنجا کاهش دهید. 
     

کاهش رطوبت


4-    اگر سازه با هر نوع سیل مواجه شده است، یک رطوبت گیر تهیه کنید.
هر زمان که سازه ای به دلیل باران و رطوبت بالا، شکستگی لوله یا اتفاقی مشابه دچار آب گرفتگی می شود، باید یک رطوبت گیر تهیه کنید. یک رطوبت گیر نه تنها به خشک شدن ساختار کمک می کند، بلکه احتمال رشد کپک و قارچها را کاهش می دهد.
 

دستگاه رطوبت گیر


بررسی سطوح رطوبت    
 

1-    سطح رطوبت خانه خود را بسنجید.
 آزمایش سطح رطوبت در خانه به شما این ایده را می دهد که آیا رطوبت بیش از حد وجود دارد یا خیر. اگر سطح رطوبت بیش از 50 درصد باشد، احتمالاً باید از رطوبت‌گیر برای کاهش آن استفاده کنید. این مهم است، زیرا تجمع رطوبت به دلیل رطوبت زیاد می تواند به اموال آسیب برساند یا منجر به رشد کپک و قارچها و عوامل مضر شود.
  

رطوبت سنج

 

2-    مراقب تراکم روی  پنجره های خانه خود باشید.
 چگالش زمانی است که قطرات آب پس از تماس با هوای مرطوب روی سطح سرد جمع می شوند. اگر متوجه قطرات آب یا هر گونه رطوبت روی یا اطراف پنجره خود شدید، ممکن است به یک رطوبت گیر نیاز داشته باشید.
تراکم در پنجره ها به احتمال زیاد در فصل زمستان که هوای بیرون سرد است ظاهر می شود.
توجه ویژه ای به اطراف پنجره های خود داشته باشید، زیرا رطوبت می تواند در آنجا جمع شود و منجر به رشد کپک یا قارچها شود. 
 

رطوبت خانه


اگر در یک محیط گرمسیری یا نیمه گرمسیری زندگی می کنید که رطوبت آن به طور منظم بیش از 50 درصد است، باید خرید رطوبت گیر را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در نظر بگیرید. با راه اندازی یک دستگاه رطوبت گیر، مطمئن خواهید شد که سطح رطوبت در خانه یا محل کارتان پایین می ماند. در پایان، به حفظ کیفیت هوا و جلوگیری از آسیب رساندن به اموال کمک خواهید کرد.
 

نظارت بر کیفیت هوا :


1-    به دنبال رشد کپک در سراسر خانه خود باشید. 
کپک ها معمولاً روی سقف ها، دیوارها یا مناطقی که در معرض رطوبت زیاد هستند رشد می کند. به نواحی پشت سینک، توالت یا کنار دوش/حمام خود در حمام توجه ویژه ای داشته باشید. علاوه بر این، زیر سینک آشپزخانه خود را زیر نظر داشته باشید، زیرا رطوبت در آنجا می تواند منجر به رشد کپک شود.
کپک ابتدا به صورت لکه های کوچک سیاه، سبز یا قهوه ای ظاهر می شود. 
  

خشک کن هوا

 

2-    اگر بوی کپک یا کپک را استشمام کردید توجه کنید. 
در اطراف خانه خود قدم بزنید و متوجه شوید که بوی کپک زدگی یا خاکی به مشام می رسد. اگر بوهایی را استشمام می‌کنید که در جنگل یا بیرون می‌شناسید، احتمالاً کپک یا کپک رشد کرده‌اید و برای کاهش سطح رطوبت به یک رطوبت‌گیر نیاز دارید.
به بوی کپک یا کپک در گاراژ، اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین توجه ویژه ای داشته باشید.
     
 

رطوبت و کپک زدگی


3-    در مورد اینکه آیا از آلرژی رنج می برید  یا نه فکر کنید.
 اگر عطسه، سرفه، خس خس سینه یا آبریزش بینی یا چشم دارید، ممکن است دچار آلرژی های قارچی یا باکتریایی شده باشید. این می تواند نتیجه رشد کپک در خانه شما به دلیل سطح رطوبت بالا باشد. در نهایت، یک رطوبت‌گیر باعث می‌شود کپک‌ها و قارچها رطوبت را از بین ببرند و رشد آن‌ها را محدود کنند. 
  

رطوبت و آلرژی

 

4-    کیفیت هوای خانه خود را تست کنید. 
با یک کیت مخصوص کیفیت هوا را تست کنید. با آزمایش کیفیت هوای خانه خود، می‌توانید کپک، قارچها یا سایر آلاینده‌های موجود در هوا را شناسایی کنید. اگر سطح بالایی از کپک یا قارچ پیدا کردید، ممکن است به یک رطوبت گیر در خانه خود نیاز داشته باشید. آزمایش‌های کیفیت هوا همچنین می‌تواند به شما در شناسایی سایر نگرانی‌های مربوط به کیفیت هوا کمک کند. 
 

رطوبت سنج


پرسش و پاسخ های  تخصصی


چگونه متوجه می شوید که به رطوبت ساز نیاز دارید یا رطوبت گیر؟
ویکتور بلاوس :
پاسخ کارشناس تهویه مطبوع :
سطح رطوبت خانه خود را تست کنید. به طور معمول، شما می خواهید رطوبت خانه شما تقریباً 40-50٪ باشد. اگر سطح رطوبت شما خیلی کم است (زیر 40 درصد)، مرطوب کننده بگیرید. اگر سطح رطوبت شما خیلی زیاد است (بیش از 50 درصد)، یک دستگاه رطوبت گیر تهیه کنید.


چه چیزی باعث بوی کپک می شود؟
ویکتور بلاوس :
پاسخ کارشناس تهویه مطبوع :
بوی کپک زدگی که شما را به یاد یک منطقه مرطوب و در فضای باز می اندازد ممکن است نشان دهنده وجود کپک یا قارچ باشد. منطقه را بررسی کنید تا ببینید آیا کپک یا قارچ وجود دارد تا بتوانید آن را حذف کنید. استفاده از رطوبت‌گیر ممکن است با از بین بردن رطوبت هوا از بروز مشکل در آینده جلوگیری کند.


محتمل ترین مکان برای رشد کپک در خانه کدام است؟
کپک در مناطقی که رطوبت زیادی دارند، مانند پشت یا زیر سینک، اطراف توالت، و اطراف دوش یا وان حمام رایج است. همچنین مشاهده رشد کپک روی دیوارها یا سقف ها امری عادی است.

رطوبت گیر خانگی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha