۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

دستگاه رطوبت گیر و روش کار آن

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 20 فروردین 1397
دستگاه رطوبت گیر و روش کار آن
دستگاه رطوبت گیر و روش کار آن 
? How do dehumidifiers work
 
دستگاه رطوبت گیر خانگی
 
تاثیرات رطوبت نسبی بالا بر سلامت افراد در محیطهای داخلی
مطالعات وبررسیهای تاثیر رطوبت نسبی در محیطهای داخلی نشان می دهد که رطوبت نسبی بالای موجود در هوای محیط می تواند بر شیوع عفونت های تنفسی و آلرژی ها تاثیر فراوانی داشته باشد. مطالعات تجربی بر روی باکتریها و ویروسهای عفونی منتقل شده در هوای دارای رطوبت نشان داده اند که در رطوبت نسبی بین 40 تا 55 درصد فعالیت یا عفونت زا بودن ارگانیسم ها به کمترین مقدار خود می رسند. در 9 مطالعه اپیدمیولوژیک ، میزان شیوع بیماریهای تنفسی در میان افرادی که در شرایط محیطی با رطوبت نسبی پایین تری هستند بسیار کمتر است. میزان شیوع بیماریهای قارچی ، تنفسی و آلرژی افراد به میزان رطوبت نسبی موجود در هوای محیط بستگی کامل دارد. رطوبت بالای موجود در هوای محیط بر میزان دفع گاز فرمالدئید از مواد ساختمانی ، مقدار تشکیل اسید و نمکها از دی اکسید گوگرد و نیتروژن و میزان تشکیل ازن تاثیرگذار است. اکثر اثرات نامطلوب سلامت و بهداشتی محیط خانه ، از رطوبت بالای 60 درصد بوجود می آید و زمینه ساز بوجود آمدن انواع قارچها و کپکها می گردد. استفاده از دستگاههای رطوبت گیر خانگی باعث حذف کامل اثرات نامطلوب رطوبت بالای 60 درصد موجود در هوای محیط می گردد.
رطوبت نسبی هوا اگر درصد آن پایین یا بالا باشد باعث ایجاد ناراحتی های فیزیکی نیز می گردد. رطوبت نسبی کمتر از 20 درصد ممکن است موجب تحریک چشم و بوجود آمدن ناراحتی درآن شود. همچنین کاهش رطوبت باعث ایجاد خشکی بینی وگلو نیز می گردد که در این موارد (رطوبت نسبی کم ) باید مقدار رطوبت را افزایش داده و مقدار آنرا در حد 30 الی 40 درصد نگه داشت. 
رطوبت گیر هوا و نحوه کار آن 
دستگاههای رطوبت گیر جهت کاهش رطوبت هوای محیط و نگه داشتن آن در حد استاندارد مورد استفاده قرار می گیرند. رطوبت گیرها در سایزها ، مارکها و ظرفیتهای متفاوت بصورت خانگی و صنعتی تولید و عرضه می شوند. بطور کلی  کار دستگاههای رطوبت گیر تبریدی بصورت زیر می باشد :
در مرحله اول هوای دارای رطوبت محیط توسط یک یا دو فن به داخل دستگاه رطوبت گیر فرستاده می شود.
هوای حاوی رطوبت از یک سطح سرد عبور کرده و با کاهش 2 درجه ای حرارت آن ، رطوبت موجود در آن به قطرات آب تبدیل می شود. 
رطوبت جمع آوری شده در داخل مخزن تخلیه دستگاه رطوبت گیر قرار می گیرد.
هوای بدون رطوبت دوباره توسط فن به محیط  باز می گردد.
دستگاه رطوبت گیر، هنگامی که مخزن آن پر شد بصورت اتومات خاموش می شود.
 
روش کار دستگاه رطوبت گیر
 
رطوبت گیر گاریسون یکی از دستگاههای رطوبت گیر تبریدی خانگی است که در سایزهای مختلف به سفارش کشور کانادا ساخته می شود. این دستگاه رطوبت گیر دارای رطوبت گیری بالا تا 20 لیتر در روز می باشد. سه روش رطوبت گیری ، سه نوع تنظیم فن ، خاموش شدن اتومات دستگاه رطوبت گیر در صورت پر شدن مخزن ، فیلتر دائمی قابل شستشو ، هشدار کثیف شدن فیلتر، تخلیه دائم رطوبت با اتصال یک شلنگ به محل خروجی رطوبت ، تایمر قابل تنظیم ، رطوبت گیری قابل تنظیم ، قابلیت تنظیم رطوبت گیری از 30 درصد تا 80 درصد ، داشتن چهار چرخ جهت جابجایی آسان ، گاز مصرفی R410A ، مصرف کم برق (115 وات) از دیگر خصوصیات این دستگاه رطوبت گیر خانگی می باشد. 
 
رطوبت گیر خانگی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha