۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

نکات مهم قبل از خرید دستگاه رطوبت گیر

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 1 فروردین 1401
نکات مهم قبل از خرید دستگاه رطوبت گیر

نکات مهم قبل از خرید دستگاه رطوبت گیر

Important points before buying a dehumidifier 
رطوبت گیر 

 


رطوبت گیر ایده آل برای شما کدام است؟
برای انتخاب رطوبت گیر مناسب، باید پارامترهای زیر را در نظر گرفت:
مترمربع مساحتی که می خواهیم رطوبت گیر کار کند.
اینکه آیا آثار ناشی از وجود رطوبت  روی دیوارها وجود دارد (کپک، زردی و غیره) و نوع عایق کاری که در محل خود داریم.
سطح رطوبت داخل اتاق
آیا اتاق ها با یکدیگر ارتباط دارند یا نه ، تا تصمیم بگیرید که آیا به بیش از یک رطوبت گیر نیاز دارید یا خیر؟

یک قانون کلی که همیشه باید در نظر داشته باشیم مربوط به فن دستگاه رطوبت ساز است که می تواند حداقل 4-5 برابر هوای فضای خاص را در عرض  8-10 ساعت پوشش دهد. اگرچه این یک قانون کلی است، به این معنی که انتخاب درست یک رطوبت گیر به چندین پارامتر دیگر از اتاقی که می خواهیم رطوبت زدایی کنیم بستگی دارد.


رطوبت گیر با کمپرسور چگونه کار می کند؟
 

خرید رطوبت گیر


عملکرد دستگاه های رطوبت گیر با کمپرسور کم و بیش با عملکرد سیستم های تهویه مطبوع یکسان است. هوای مرطوب اتاق از کویل های خنک کننده دستگاه رطوبت گیر عبور می کند. در آنجا هوای مرطوب مایع شده و سپس به داخل مخزن آب می ریزد. پس از آن، از آنجایی که هوای بدون رطوبت سرد است، فرآیند گرمایش مجدد را دنبال می کند تا در نهایت در داخل اتاق آزاد شود. دستگاه های رطوبت گیر با کمپرسور راه حل مطلق برای از بین بردن رطوبت به طور موثر و کارآمد هستند و حداکثر صرفه جویی در انرژی و هزینه را تضمین می کنند. با توجه به طیف گسترده ای از ظرفیت رطوبت زدایی که آنها ارائه می دهند، تا 33 لیتر در شبانه روز، به مدیریت هزینه های گرمایش به میزان قابل توجهی کمک می کنند و شرایط ایده آل را در محل شما فراهم می کنند.


رطوبت گیر Desiccant با زئولیت - بدون کمپرسور چگونه کار می کند؟
 

قیمت رطوبت گیر


جزء اصلی رطوبت گیر بدون کمپرسور (دسیکن) دیسک زئولیت است که با سرعت کم می چرخد. هوای مرطوب اتاق از این دیسک خاص عبور می کند، جایی که جزء خشک کننده رطوبت را جذب می کند. رطوبت گیر هوا را از طریق جریان هوای گرم عبور داده و رطوبت جذب شده را از زئولیت خارج می کند و آب باقیمانده را به مخزن آب هدایت می کند. همراه با رطوبت گیر، رطوبت گیرهای Desiccant به دلیل خروجی هوای گرم (10 تا 12 درجه سانتی گراد گرمتر از دمای اتاق) گرمایش مکان شما را نیز افزایش می دهند. 


رطوب زدایی هوشمند (SMD) چیست و مزیت این حالت چیست؟
در رطوبت زدایی اتومات  SMD، رطوبت گیر به طور خودکار سطح رطوبت ایده آل را بر اساس دمای اتاق و رطوبت ایده آل محل شما انتخاب می کند. با عملیات SMD، شما قادرخواهید بود بهترین شرایط آسایش را با صرفه جویی عالی در انرژی و پول مدیریت کنید.


چرا به یک رطوبت‌گیر با ویژگی «لباس خشک» نیاز دارید؟
خشک کردن لباس های شسته شده در فصل زمستان، شرایط سختی است. یک دستگاه رطوبت گیر بدون عملیات خشک کردن لباس می تواند لباس شما را خشک کند، اما این واقعیت که ممکن است برای مدت طولانی تری کار کند، ممکن است باعث ایجاد مشکل در اتو شود زیرا لباس ها بیش از حد لازم خشک می شوند. این مشکل را می توان به راحتی با رطوبت گیرهایی حل کرد، که برنامه خشک کردن لباس ویژه ای را ارائه می دهد که خشک شدن کامل و معمولی آنها را تضمین می کند. از ویژگی «لباس خشک» بهره مند شوید و از لباس های معطر و تمیز لذت ببرید.


آیا می توان با ویژگی «لباس خشک» رطوبت گیر به صرفه جویی در هزینه دست پیدا کرد؟
در فصل زمستان، به دلیل رطوبت زیاد در فضای باز و عدم وجود آفتاب، خشک کردن لباس ها دشوارتر می شود. استفاده از روش های جایگزین برای خشک کردن لباس ضروری است. یکی از راه حل ها می تواند خشک کن لباس باشد، اما مصرف انرژی بالا و اینکه معمولاً به دلیل دمای بالا به لباس های ما آسیب می زند، آن را به یک راه حل گران قیمت تبدیل می کند. از طرف دیگر، رطوبت‌گیرها ، مصرف کم انرژی و برنامه‌های پیشرفته‌شان را تضمین می‌کنند و با بیشترین صرفه‌جویی در مصرف انرژی و هزینه، نتایج بیشتری را ارائه می‌دهند.


آیا می توان به یک فضای باکیفیت در داخل اتاق رسید؟
سطح رطوبت بالا در یک اتاق، کاملاً ناخوشایند است و همچنین ممکن است باعث آلرژی و بیماری های ویروسی شود. برای از بین بردن رطوبت برای همیشه، توصیه می شود یک دستگاه رطوبت گیر قرار دهید تا فضایی تمیز و سالم برای شما و معشوقتان تضمین شود.


آیا رطوبت گیر دمای اتاق را افزایش می دهد؟
یک رطوبت گیر، می تواند دمای اتاق را بهبود بخشد. رطوبت ارتباط نزدیکی با دمای ظاهری یک مکان دارد. به عنوان مثال، در اتاقی با دمای 20 درجه سانتی گراد و رطوبت 70 درصد، بدن انسان ممکن است احساس سرما کند، در حالی که در همان اتاق با دمای 20 درجه سانتی گراد و رطوبت 45 درصد، احساس کاملاً متفاوت و گرم است. این بدان معنی است که رطوبت گیر ممکن است مکان را گرم نکند، اما به دلیل عدم وجود رطوبت می تواند درک بهتری از دما ارائه دهد.

زهکشی مداوم چیست؟
اکثر رطوبت گیرها قابلیت زهکشی مداوم را ارائه می دهند. از آنجایی که همیشه نمی‌توانیم در نقطه‌ای باشیم، رطوبت‌گیر را برای تخلیه مخزن آب (ساعات کاری،  تعطیلات و غیره) دوباره راه اندازی کنیم قابلیت تخیله دائم رطوبت جمع آوری شده خیلی کار آمد می باشد. 


رطوبت زدایی مداوم چیست؟
در بسیاری از موارد حذف مستقیم و سریع رطوبت امری ضروری است. در حالت رطوبت زدایی مداوم، دستگاه به طور مداوم کار می کند، بدون توجه به سطح رطوبتی که قبلاً تعریف کردیم. رطوبت زدایی مداوم برای چندین شرایط اعمال می شود، مانند خشک کردن لباس یا مکان هایی که برای مدت طولانی بسته شده اند. از رطوبت زدایی مداوم استفاده کنید و از شرایط ایده آل در محل خود لذت ببرید.


پمپ آب در دستگاه رطوبت گیر چه کاربردی دارد؟
رطوبت بیشتر در مکان هایی با عایق کاری و تهویه بد ظاهر می شود. در چنین مواقعی می توانیم با استفاده از رطوبت گیر کیفیت هوا را بهبود ببخشیم. نیاز به پمپ آب زمانی ظاهر می شود که تخلیه آب در نزدیکی یا در سطح پایین تر رطوبت ساز برای ما راحت نباشد. بنابراین، در اینجا نیاز به یک رطوبت گیر با یک پمپ آب یکپارچه است. با پمپ آب می توانیم آب را حتی به سطح بالاتر و فاصله بیشتر هدایت کنیم و از کارکرد مداوم رطوبت گیر بدون نیاز به تخلیه مداوم مخزن اطمینان حاصل کنیم.


رطوبت گیر را در کجای خانه قرار دهم؟
رطوبت گیر باید در اتاق هایی با بالاترین میزان رطوبت و به علاوه در مکان هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند (مثلاً اتاق نشیمن) قرار گیرد. رطوبت گیر را طوری قرار دهید که از بهترین گردش هوا در اطراف دستگاه اطمینان حاصل کنید و از هرگونه مانعی که ممکن است عملکرد دستگاه رطوبت گیر را مختل کند اجتناب کنید.

دستگاه رطوبت گیر

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha