۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

اندازه دستگاه رطوبت گیر

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 17 فروردین 1401
اندازه دستگاه  رطوبت گیر


اندازه دستگاه  رطوبت گیر  The size of the dehumidifier
 

انتخاب اندازه یا ظرفیت مناسب هنگام خرید رطوبت‌گیر بسیار مهم است. متأسفانه، بسیاری از مردم در مورد  معنای واقعی اندازه و چگونگی تأثیر آن بر استخراج رطوبت از هوا  سردرگم هستند. در این مقاله، شما را با اصول اولیه اندازه دستگاههای رطوبت گیر آشنا می‌کنیم تا به شما در انتخاب بهترین رطوبت‌گیر برای خانه‌تان کمک کنیم.


اندازه رطوبت گیر چیست؟
وقتی مردم در مورد اندازه رطوبت‌گیر صحبت می‌کنند، معمولاً منظورشان ابعاد فیزیکی آن نیست. در عوض، اندازه یا ظرفیت این است که چند لیتر آب می تواند در شبانه روز استخراج کند . در عمل، مدل‌های ظرفیت بزرگ‌تر از نظر فیزیکی نیز بزرگ‌تر هستند، اما همیشه اینطور نیست.
ظرفیت با اندازه مخزن آب یکسان نیست. این به طور جداگانه توسط تولید کنندگان ذکر شده است و معمولا بین 2-6  لیتر است. همانطور که متوجه خواهید شد، اکثر دستگاههای رطوبت گیر دارای مخزنی هستند که به طور قابل توجهی کوچکتر از ظرفیت رطوبت گیری روزانه هستند. این بدان معنا نیست که باید چندین بار در روز آن را خالی کنید، زیرا به ندرت پیش می آید که رطوبت گیر هر روز ظرفیت کامل خود را استخراج کند ( استخراج بسته به دما و رطوبت متفاوت است ).


نحوه انتخاب سایز :
رطوبت گیرهای  دارای ظرفیت بزرگ  تا 30  لیتر در روز  برای کل خانه عالی هستند. هر برندی ظرفیتی برای دستگاههای خود فراهم می کند. این رقم برای مقایسه رطوبت گیرها مفید است، اما معمولاً حداکثر استخراج در شرایط ایده‌آل را در نظر می گیرند. اگر به وب سایت سازنده یا مشخصات دستگاه رطوبت گیرمراجعه کنید، آنها اغلب رطوبت و دمایی را که ظرفیت اندازه گیری شده است را ارائه می دهند.
در واقعیت، رطوبت‌گیر به ندرت به این اعداد درج شده می‌رسد، بنابراین تنها عاملی نیست که بر اثربخشی استخراج  رطوبت از هوای دستگاه تأثیر می‌گذارد. این به این دلیل است که استخراج بسته به دما و رطوبت هوا بسیار متفاوت است.
این بدان معنا نیست که ظرفیت باید نادیده گرفته شود. به عنوان یک قاعده کلی، رطوبت گیرهای با ظرفیت بیشتر می توانند با فضاهای بزرگتر و سطوح بالاتر رطوبت مقابله کنند .
یک مدل با ظرفیت کم که می تواند رطوبت را در یک اتاق کوچک با رطوبت ملایم مدیریت کند ممکن است با چندین اتاق مشکل داشته باشد. و اگر یک دستگاه رطوبت گیر کل خانه می خواهید، انتخاب یک دستگاه رطوبت گیر با ظرفیت بالاتر ضروری است.


برای روشن شدن بیشتر این موضوع، سه نکته اصلی در انتخاب اندازه رطوبت‌گیر وجود دارد:
1-    اندازه محیطی که می خواهید رطوبت را از بین ببرید . این باید در متر مربع اندازه گیری شود، زیرا این واحدی است که توسط تولید کنندگان در اروپا و آمریکا نقل شده است.
2-    میزان رطوبت موجود در محیط. این یک معیار ذهنی تر است، مگر اینکه ازیک رطوبت سنج استفاده کنید. اما باید با توجه به جایی که رطوبت در آن انباشته می شود، تصوری از میزان رطوبت یک فضا داشته باشید.
3-    دمای محیط 

احتمالاً بدیهی است که هر چه اتاق ها بزرگتر باشند، به ظرفیت بیشتری نیاز خواهید داشت.اتاق هایی با مشکلات شدید رطوبت نیز به ظرفیت های بزرگتری نیاز دارند. علائم رطوبت شدید شامل لکه روی دیوارها، تراکم رطوبت روی دیوارها و در بدترین موارد، کف مرطوب است.
چیزی که چندان واضح نیست این است که دما می تواند بر تصمیم شما تأثیر بگذارد. این به این دلیل است که رطوبت گیرهای خشک کننده و مبرد در شرایط مختلف بهتر عمل می کنند.
رطوبت‌گیرهای خشک‌کننده نسبت به مبرد دارای ظرفیت‌های کمتری هستند. این بدان معنا نیست که آنها باید نادیده گرفته شوند، زیرا آنها در حذف آب در شرایط خنک تر بسیار مؤثرتر هستند . به عنوان مثال، در دماهای 10 درجه سانتیگراد یا کمتر، رطوبت‌گیر خشک‌کننده با ظرفیت 8 لیتر در روز ممکن است آب بیشتری نسبت به مدل مبرد با ظرفیت ذکر شده استخراج کند.
از سوی دیگر، مدل های مبرد معمولاً در شرایط ایده آل (رطوبت و دمای بالا) دارای حداکثر سرعت استخراج بالاتری هستند.


چه اندازه هایی از دستگاههای رطوبت گیر موجود است؟
رطوبت‌گیرها دارای ظرفیتی هستند. کوچکترین شروع با حدود 500 میلی لیتر در روز است. این مدل ها اغلب ارزان هستند اما فقط برای داخل کمد و فضاهای بسیار کوچک مناسب هستند.
درطرف دیگر طیف قوی تری از رطوبت گیرها می توانند تا 35 لیتر در روز ظرفیت داشته باشند.  قابل ذکر است مدل های با ظرفیت بزرگ تر گران تر هستند.
اکثر دستگاه های رطوبت گیر بین این دو قرار می گیرند. مدل های مبرد اغلب دارای ظرفیت بزرگتر 10-35 لیتر در روز هستند. مدل های خشک کن معمولا در محدوده 7-12 لیتر در روز قرار می گیرند.


نمودار پیشنهادی اندازه رطوبت گیر
نمودار زیر یک راهنمای سریع برای اندازه‌گیری رطوبت‌گیر ارائه می‌دهد. اعداد بر اساس اعداد ارائه شده توسط انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در ایالات متحده است، اما ما واحدها را مطابق با مدل های بریتانیا تبدیل کرده ایم.
به خاطر داشته باشید که این اعداد فقط یک راهنما هستند. همانطور که بحث کردیم، عوامل دیگری نیز وجود دارند که بر کارایی رطوبت‌گیر تأثیر می‌گذارند، از جمله نوع (مدل‌های خشک‌کننده ظرفیت‌های پایین‌تری دارند اما در شرایط خنک‌تر مؤثرتر هستند) و دمای محیط.
ردیف بالا به اندازه اتاق یا محیطی است که می خواهید رطوبت را از بین ببرید. ستون اول میزان رطوبت اتاق را نشان می دهد.
شرایط محیطی      45 متر مربع          90 متر مربع          135 متر مربع      180 متر مربع    225 متر مربع
 رطوب خفیف     5.5  لیتر در روز     8     لیتر در روز        10  لیتر در روز    12.5    لیتر در روز    14   لیتر در روز
رطوبت متوسط    6.5  لیتر در روز    9.5    لیتر در روز    12.5  لیتر در روز    15.5    لیتر در روز     18  لیتر در روز
 رطوبت شدید      7.5  لیتر در روز    11.5  لیتر در روز     14.5  لیتر در روز     18     لیتر در روز    21   لیتر در روز
 خیس               8.5  لیتر در روز    13    لیتر در روز        17  لیتر در روز    21      لیتر در روز     25  لیتر در روز


خلاصه :
اندازه، که به مقدار آبی که دستگاه رطوبت گیر می تواند در 24 ساعت استخراج کند، اشاره دارد، و یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب رطوبت گیر است. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه اتاق بزرگتر باشد، ظرفیت مورد نیاز بیشتر است.
اگرچه این فقط یک دستورالعمل کلی است اما در واقع، راندمان استخراج رطوبت‌گیرها بسته به کیفیت و نوع دستگاه بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، دو دستگاه رطوبت گیر با ظرفیت های یکسان، زمانی که آنها را وارد خانه خود می کنید، ممکن است عملکرد بسیار متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل مهم است که قبل از خرید، نظرات رطوبت‌گیر را بخوانید.

قیمت رطوبت گیر

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha