۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

رطوبت گیر هوا و نگهداری آن

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 31 فروردین 1397
رطوبت گیر هوا و نگهداری آن
نگهداری دستگاههای رطوبت گیر
Air dehumidifier and its maintenance
 
رطوبت بیش از حد در محیط داخلی شما می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند، از بوی بد بو در زیرزمین تا مسائل تنفسی و حتی آسیب های ساختاری به خانه شما. رطوبت گیرهوا یک راه حل عالی برای از بین بردن این رطوبت ناخواسته است و به شما کمک می کند سطح رطوبت سالم را در فضای خود حفظ کنید. 
به طور کلی، رطوبت گیرها دستگاه های هستند که کمتربه تعمیر وسرویس احتیاج دارند ، نکات ساده زیر به شما کمک می کند رطوبت گیر خود را در شرایط کارعالی حفظ کنید و بتوانید سالیان متمادی از آن استفاده نمائید. 
 
<< 1- اولین نکته مهم در هنگام تهیه دستگاههای رطوبت گیر قبل از راه اندازی و استفاده از آن ، گذاشتن دستگاه در محل استفاده و حرکت ندادن آن به مدت 24 ساعت است. اگردستگاه رطوبت گیر به حالت خوابیده یا مایل حمل شده باشد مایع و روغنی که جهت سرد کردن موتور در سیستم وجود دارد به لوله های خنک کننده سیستم تبرید یخچال نفوذ کرده و اگر بلافاصله دستگاه روشن شود مایع فرصت برگشت به محل اصلی خود یعنی مخزن کمپرسور را نداشته و باعث خرابی آن می گردد ، بنابراین لازم است حتما قبل از استفاده دستگاه رطوبت گیر را به مدت 24 ساعت در محل استفاده ثابت نگه داشته شود.>>
 
2- انتخاب دستگاه رطوبت گیر متناسب با فضای محیط
در انتخاب دستگاه رطوبت گیراز نظر فضا دقت شود. از دستگاهی استفاده شود که متناسب با فضای محیطی که می خواهید رطوبت گیری انجام گیرد باشد. مقدار رطوبت گیری و فضای محیط با هم ارتباط مستقیمی دارند ، با استفاده از جدول زیر میتوان دستگاه متناسب با محیط را انتخاب نمود.
 
حداکثرپایه مربع  -- میزان رطوبت گیری
1200 فوت مربع  -- 28 پینت
1500 فوت مربع -- 35 پینت
1800 فوت مربع -- 50 پینت
2100 فوت مربع -- 70 پینت
 
برای محیطهای تا 111 مترمربع از دستگاههای رطوبت گیر با ظرفیت 28 پینت ، محیطهای تا 139 مترمربع با ظرفیت 35 پینت ، محیطهای تا 167 مترمربع با ظرفیت 50 پینت ، محیطهای تا 195 مترمربع با ظرفیت 70 پینت استفاده می شود. 
 
 
3- تنظیم دقیق مقدار رطوبت گیری
دستگاه رطوبت گیر را روی مقدار درصد رطوبتی که می خواهید گرفته شود تنظیم کنید. اکثر رطوبت گیرها دارای تعیین درصد رطوبت گیری از 30 درصد تا 80 درصد می باشند. درحالت ایده آل ، فضای شما باید سطح رطوبت نسبی بین 45 تا 50 درصد باشد ، اگر تنظیم دستگاه رطوبت گیرشما به عنوان مثال رو 30 درصد رطوبت گیری تنطیم شده باشد دستگاه باید بیشتر و به طور مداوم کار کند تا رطوبت را به 30 درصد برساند در حالی که احتیاجی به 30 درصد نبوده و می توان دستگاه را روی 40 تا 45 درصد ( حد استاندارد) تنطیم نموده تا از هدر رفتن انرژی و استهلاک و خشکی بیش از حد هوا جلوگیری نمود. 
 
4- تمیزن کردن مخزن رطوبت جمع آوری شده 
مخزن جمع آوری آب مخزن دستگاه رطوبت گیری را همیشه تخلیه کنید. هر چند هرز گاهی مخزن تخیله رطوبت را  با مواد شوینده کاملا تمیز نماید تا به محلی برای رشد قارچها و کپک ها تبدیل نشود.
 
5- تمیز کردن فیلترهای هوا
دستگاههای رطوبت گیر اکثرا دارای فیلترهای هوای دائمی هستند که قابل شستشو می باشند.  کثیف شدن این فیلترها کار رطوبت گیری را مختل می کند ، بنابراین فیلترها را باید هرچند وقت یک بار شسته وتمیز نمود تا جریان هوای حاوی رطوبت براحتی از این فیلترها عبورکرده وعملیات رطوبت گیری براحتی انجام گیرد. 
 
6- قرار دادن دستگاه رطوبت گیر در محل مناسب
جهت بدست آوردن بهترین نتایج ، از رطوبت گیر خود، حداقل 6 اینچ از هر طرف از دیوار فاصله داشته باشد. تا مطمئن شوید که ورود هوا و خروجی مناسب باشد. همچنین اطمینان حاصل کنید که تمام درها و پنجره ها در محدوده ای که دستگاه رطوبت گیر خود را فعال می کنید ، محکم بسته شده باشند. در غیر اینصورت ، ممکن است هوای محیط با هوای بیرون قاطی شده و باعث افزایش رطوبت محیط شده و در نهایت باعث افزایش کار دستگاه رطوبت گیر و افزایش هزینه های انرژی می گردد.
 
 
دستگاه رطوبت گیر

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha