۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

افزایش کارایی رطوبت گیر

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 12 فروردین 1401
افزایش کارایی رطوبت گیر


چگونه کارایی یک رطوبت گیر را افزایش دهیم 

Increase the performance of the dehumidifier

رطوبت

 


عملکرد و کارایی یک رطوبت گیر می تواند برای راحت نگه داشتن خانه یا محل کار شما، به خصوص در آب و هوای مرطوب و شرجی و ، بسیار مهم باشد. استفاده از رطوبت گیر همچنین می تواند از رشد کپک یا قارچها در فضای زندگی شما جلوگیری کند. اگر رطوبت‌گیر شما به درستی یا کارآمد کار نکند، خانه شما می‌تواند آسیب ببیند. با این حال، اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که می توانید برای حفظ و بهبود کارایی رطوبت گیر انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با این مراحل به خواندن این مقاله ادامه دهید.
 

1-    تمام درها و پنجره ها را در محلی که رطوبت گیر خود را در آن به کار انداخته اید ببندید. 
این کار باعث می شود رطوبت گیر شما در طول روز و شب به طور مداوم کار نکند که به طور بالقوه می تواند طول عمر رطوبت گیر شما را کاهش دهد. در صورت بسته بودن در و پنجره ها دستگاه رطوبت گیر سریعتر اتومات کرده و خاموش می شود ، در نتیجه ار اتلاف انرژی جلوگیری می شود.    
  

رطوبت گیر

 

2-    رطوبت گیر را در محلی قرار دهید که هوا بتواند به طور موثر در دستگاه گردش کند.
 اگر رطوبت‌گیر را روی دیوار یا مبلمان بزرگی قرار دهید، ممکن است رطوبت‌گیر برای عملکرد مؤثر، سخت‌تر کار کند و کارایی کمتری داشته باشد.
اطمینان حاصل کنید که رطوبت‌گیر شما در ناحیه‌ای با حداقل 12 اینچ (30.48 سانتی‌متر) فضای آزاد در اطراف هر یک از دریچه‌های هوای آن قرار دارد تا امکان گردش هوای مناسب فراهم شود و جلوی ورود و خروج هوای محیط گرفته نشود.    
  

رطوبت گیر

 

3-    رطوبت گیر خود را فقط زمانی روشن کنید که رطوبت از 40 درصد بیشتر باشد.
 هنگامی که رطوبت گیر خود را در هر درصد رطوبت دیگری روشن کنید، دستگاه شما به احتمال زیاد به طور مداوم کار می کند و تأثیر بسیار کمی بر کیفیت کلی هوای فضای زندگی شما خواهد داشت. با بررسی رطوبت سنج تعبیه شده در رطوبت گیر خود یا با خرید دستگاه رطوبت سنج جداگانه برای خانه یا محل کار خود، سطح رطوبت را کنترل کنید و زمانی که رطوبت 40 درصد یا بالاتر باشد روشن کنید.    
 
 

دستگاه رطوبت گیر

 

4-    فیلتر دستگاه رطوبت گیر خود را تعویض کنید یا حداقل سالی یک بار آن را تمیز کنید.
 انجام این کارمی تواند از جمع شدن یا رشد هرگونه گرد و غبار، کپک و قارچ روی فیلتر جلوگیری کند که می تواند کارایی کلی رطوبت گیر را کاهش دهد. برای تعیین مراحل دقیق تعویض فیلتر یا انجام تعمیر و نگهداری فیلتر، با دفترچه راهنمای کاربر یا با فروشنده دستگاه رطوبت گیر خود مشورت کنید.    

 

  قیمت رطوبت گیر

 

5-    کویل های رطوبت گیر را سالی یک بار تمیز کنید.
 هوایی که از روی کویل ها عبور می کند اغلب حاوی گرد و غبار و هاگ های قارچی است که بر عملکرد رطوبت گیر شما تأثیر می گذارد و هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنید.
رطوبت گیر خود را خاموش کنید، سپس آن را از پریز برق جدا کنید.
برای حذف گرد و غبار از کویل ها از یک جاروبرقی استفاده کنید، یا کویل ها را با اسپری آب خیس کرده ، سپس کویل ها را با استفاده از یک پارچه نرم پاک کنید. 
 

خشک کن هوا


6-    کویل های رطوبت گیر را از نظر یخ زدگی در دماهای سردتر بررسی کنید.
 در دمای های پایین تر، گاهی اوقات یخ زدگی روی کویل ها ایجاد می شود. اگر یخ زدگی تشخیص داده نشود یا برطرف نشود، کارایی رطوبت گیر شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. البته بسیاری از دستگاههای رطوبت گیر مجهز به یخ زدایی خودکار هستند در صورتی که رطوبت گیر شما یخ زدایی اتومات ندارد و در صورت وجود یخ زدگی روی کویل ها، رطوبت گیر را کاملا خاموش کنید، سپس صبر کنید تا یخ ذوب شود و دمای اتاق افزایش یابد و دوباره بعد از یخ شدن ، رطوبت گیر را روشن کنید.    
  

کویل رطوبت گیر


7-    مخزن آب دستگاه رطوبت گیر خود را هر چند وقت یکبار که لازم است تمیز کنید.
 آب جمع آوری شده از هوا اغلب کپک زده یا کهنه می شود و می تواند بر کارایی رطوبت گیر شما تأثیر منفی بگذارد.
 

مخزن رطوبت گیر


8-     حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا پس از خاموش شدن رطوبت گیر، دوباره روشن شود.
 این کار باعث می شود فشار دستگاه به طور کامل یکسان شود که می تواند به عمر طولانی رطوبت گیر شما منجر شود.
 

رطوبت سنج

 

پرسش و پاسخ 
آیا رطوبت گیر باید مدام کار کند؟
خیر، رطوبت گیر را روی درصدی تنظیم کنید که معمولاً بین 40 تا 45 درصد است و دستگاه رطوبت گیر به طور اتومات خاموش و روشن می شود. اگررطوبت جمع شده دستگاه را مستقیماً در فاضلاب تخلیه نکنید، پس از پر شدن مخزن به صورت اتومات خاموش می شود. هر واحد دارای یک مخزن است که پر می شود و پس از پر شدن دستگاه خاموش می شود. پس از تخلیه و نصب مجدد مخزن، دستگاه دوباره کار می کند.

نکته :
هنگام خرید یک دستگاه رطوبت گیر جدید، به طور خاص به دنبال رطوبت گیرهایی باشید که دارای برچسب Energy Star هستند. وقتی صحبت از صرفه جویی در مصرف انرژی به میان می آید، وسایل برقی دارای برچسب Energy Star کارآمدتر هستند.
 

رطوبت گیر خانه

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha