۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

رطوبت گیر هوا و خصوصیات آن

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 29 فروردین 1397
رطوبت گیر هوا و خصوصیات آن
رطوبت گیر هوا و خصوصیات آن
Air humidifier and its characteristics
 
استفاده از یک دستگاه رطوبت گیر اولین خط جلوگیری و دفاع شما در مبارزه با شرایط رطوبت بالا در محیط خانه شما است. این دستگاهها برای کاهش رطوبت کلی فضا با رفع رطوبت بیش از حد و رطوبت متوازن کار می کنند. حفظ رطوبت متعادل از رشد قارچها و کپکها و عوامل بیماری زا جلوگیری می کند، شرایط ناراحت کننده را از بین می برد و از خانه و وسایل ارزشمند شما از آسیب محافظت می کند.
چرا از یک رطوبت گیر استفاده کنید؟
در ساده ترین حالت ، رطوبت گیرهوا برای کاهش سطح رطوبت در فضا استفاده می شود. به طور معمول، سطح بالای رطوبت 55٪ به بالا در نظر گرفته می شود. بنابراین، برای ایجاد محیط سالم و راحت در محیط داخلی، توصیه می شود که سطح رطوبت بین 30 تا 50 درصد حفظ شود.
به غیر از ماموریت اصلی کاهش رطوبت شما ، دلایل دیگری نیز وجود دارد که می توانید از یک رطوبت گیر استفاده کنید.
جلوگیری از رشد قارچ و کپکها
نگه داشتن سطح رطوبت در حد استاندارد از رشد قارچها ، کپکها و عوامل بیماری زای موجود در هوا کاملا جلوگیری می کند. رشد و نموی این عوامل مضر در شرایط گرم و مرطوب بیش از 60٪ در زیرزمین، حمام وآشپزخانه ، به طور خاص، سه حوزه ای هستند  که کاملا مستعد شرایط رشدند. اجرای منظم رطوبت گیری می تواند محیط و شرایط رشد این عوامل مخرب را از بین ببرد.
مدیریت آلرژی در محیط خانه
رطوبت بالا می تواند سبب ایجاد انواع آلرژی های خانگی شایع مانند آلودگی های گرد و غباری ، باکتری های هوادهی مضر شود که می تواند به سرعت در شرایط رطوبت رشد و تکثیر شوند. حفظ رطوبت کمتر از 60٪ باعث می شود که فضای شما برای این عوامل آلرژی فضای خشکی بوده و به شما در بهبود علائم آلرژی کمک می کند.
کنترل آفات
رطوبت بالا محیطی مناسب جهت رشد و تکثیر انوع حشرات مزاحم ، سوسکها ، عنکبوت ها و ... می باشد. کنترل رطوبت محیط باعث از بین بردن کامل حشرات و شرایط رشد آنها در در فضای خانه می شود.
حفظ یکپارچگی سازه خانه 
رطوبت بیش ازحد، به خصوص در فضاهای پایینی خانه مثل زیرزمین، می تواند به سازه های زیربنایی از جمله پایه های سازه ساختمانی ، کف کفپوشها و سازه های چوبی خطرات جدی را وارد آورد. استفاده از دستگاه رطوبت گیر می تواند این خطرات را از بین ببرد.
نقاط ایده آل برای رطوبت گیر
رطوبت گیرها یک راه حل عالی برای کنترل رطوبت در خانه ، آشپزخانه ، زیرزمین یا گاراژ شما هستند. دراینجا لیستی از مناطق رایج که ممکن است در آنها از یک رطوبت گیر استفاده شود بیان می گردد :
 
دستگاه رطوبت گیر
 
• زیرزمین
• فضاهای خالی
• آشپزخانه، حمام و اتاق لباسشویی
• اتاق های خواب
• گاراژها و کارگاه ها
• استخرهای اسپا و استخر
• انبارها و دیگر فضاهای صنعتی / تجاری
• مناطق آسیب دیده آب
 
کدام نوع رطوبت گیر نیاز دارید؟
رطوبت گیرها در 2 نوع اصلی در دسترس هستند: مدل های مسکونی و تجاری / صنعتی.
 
دستگاه رطوبت گیر خانگی
 
رطوبت گیرهای مسکونی دستگاههای پرتابل و قابل حمل هستند که باعث کاهش رطوبت در فضاهای کوچک و بزرگ می شوند. این مدل از دستگاههای رطوبت گیر در ظرفیت های رطوبتی کوچک ، متوسط و بزرگ در دسترس هستند و به طور معمول دارای بسیاری از ویژگی های راحتی هستند که باعث ساده شدن استفاده روزانه می شوند. درهنگام خرید ، ممکن است متوجه شوید که اکثر رطوبت گیرهای مسکونی دارای پانل های کنترل الکترونیکی ، سرعت فن های مختلف ، تعیین درصد رطوبت گیری ، مخزن جمع آوری رطوبت گرفته شده و ممکن است دارای برچسب انرژی کم مصرفی بوده که ازویژگی های رایج موجود درمدل های مسکونی هستند. رطویت گیرهای خانگی بسته به نیاز ممکن است در نقاط مختلف خانه مورد استفاده قرار گیرند. 
رطوبت گیرهای صنعتی واحد های بزرگتر و سنگین تری هستند که برای رطوبت گیریهای غیر متعارف و بیشتر طراحی شده اند. این مدل ها عموما دارای ظرفیت رطوبت گیری بالاتری هستند که بسیار بزرگتر از مخازن رطوبت گیرهای  مسکونی است تا بتواند در شرایط شدید رطوبت گیری بالاتری داشته باشد. سایر ویژگی های رایج این مدل ها شامل عملیات کم دما ، پمپ های مایع و کنترل های ساده می باشد. این نوع از دستگاههای رطوبت گیر بیشتر برای فضاهای بزرگ ، استخرها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.
 
رطوبت گیر خود را تخلیه کنید:
خالی کردن مخزن تخلیه دستگاه رطوبت گیر
این روش ساده ترین راه برای حذف رطوبت جمع آوری شده است. در این روش مخزن تخلیه پس از پرشدن بوسیله دستگاه رطوبت گیر توسط استفاده کننده خالی می شود. جهت تخلیه راحت مخزن دستگاه ، این مخزن دارای دستگیره حمل نیز می باشد.
 
مخزن دستگاه رطوبت گیر
 
روش تخلیه دائمی رطوبت
تعدادی از دستگاههای رطوبت گیر دارای تخلیه دائم رطوبت می باشند. در این روش ، رطوبت دستگاه به طور دائم تخلیه می گردد. تخلیه دائم رطوبت با اتصال یک شلنگ به محل خروجی رطوبت گیرامکان پذیر است. 
 
محل تخیله دایمی رطوبت
 
امکانات دستگاههای رطوبت گیر
تقریبا تمام رطوبت گیرهای مسکونی و تجاری / صنعتی ویژگی هایی را اضافه کرده اند که راحتی بیشتری را برای زندگی به وجود می آورند و کمک می کند که متناسب با نیازهای شما باشند. برخی از ویژگی ها دستگاههای رطوبت گیر به شرح زیر می باشند.
• برخی رطوبت گیرها به طور خودکار رطوبت گیری را با راه اندازی دستگاه در حالت اتوماتیک انجام می دهند که این امر باعث کاهش مصرف انرژی شده و رطوبت گیری فقط در زمانی انجام می شود که رطوبت از حد تعیین  شده بالاتر رود.
• کنترل های الکترونیکی 
• کنترل های الکترونیکی یا دیجیتال به شما اجازه می دهد سطح رطوبت دقیق را برای کنترل دقیق رطوبت تنظیم کنید.
• برنامه ریزی تایمر - زمان شروع برنامه و خاموش شدن بر اساس نیازهای شما.
• حالت های مختلف و سرعت های مختلف - از سرعت و حالت های مختلف برای پیدا کردن سطح مناسب رطوبت برای نیازهای خود استفاده کنید.
• کاستورها و دستگیره ها - چرخ دستی ها و دستگیره ها در حمل و نقل کمک می کند.
• فیلتر هوا - اکثر دستگاه های خانگی دارای یک فیلتر هوای قابل شستشو هستند.
 
دستگاه رطوبت گیر گاریسون

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha