۰
سبد خرید شما
تعداد محصول :۰ محصول
مبلغ پرداختی :۰ تومان
پرداخت و تسویه

چگونه رطوبت خانه را بدون رطوبت گیر کاهش دهیم؟

نویسنده :www.banehbuy.com
چگونه رطوبت خانه را بدون رطوبت گیر کاهش دهیم؟

کاهش رطوبت خانه بدون رطوبت گیر 

How to Reduce Humidity in Your Home Without a Dehumidifier

 

رطوبت بیش از حد می تواند به فضای داخلی هر خانه آسیب زیادی وارد کند. با این حال، اگر رطوبت‌گیر ندارید، ممکن است به نظر برسد که هیچ کاری نمی‌توانید برای این مشکل انجام دهید. خوشبختانه ، چه در حال بهبود جریان هوا یا خلاص شدن از شر رطوبت موجود در هوا باشید، راه های زیادی وجود دارد که می توانید رطوبت خانه خود را بدون دستگاه رطوبت گیر کاهش دهید.

 بهبود جریان هوا
1-    پنجره ها را باز کنید تا داخل خانه تان تهویه شود.
باز کردن چندین پنجره باعث می شود نسیم متقاطع در خانه شما ایجاد شود که به گردش هوای مرطوب بیشتر کمک می کند. شما نیازی به باز کردن کامل پنجره های خود ندارید. فقط آنها را 1 تا 2 اینچ (2.5 تا 5.1 سانتی متر) باز بگذارید.
سعی کنید حداقل 2 پنجره در طرف های مختلف خانه خود باز کنید تا هوای مرطوب بتواند در سراسر خانه شما حرکت کند. اگر نمی‌توانید همه پنجره‌های خود را باز کنید، پنجره‌ها را در اتاق‌هایی که رطوبت زیادی در آن‌ها جمع می‌شود (مثلاً حمام) در اولویت قرار دهید.
هشدار : اگر در یک منطقه به خصوص مرطوب و شرجی زندگی می کنید، این ممکن است راه حل موثری نباشد. ممکن است در نهایت رطوبت خانه خود را افزایش دهید.
  

رطوبت


2-    کولر گازی را روشن کنید تا هوای خانه خنک شود.
 نه تنها خنک کردن هوا باعث کاهش رطوبت آن می شود، بلکه وجود یک کولرگازی به گردش هوا در خانه شما نیز کمک می کند. این امر به ویژه در ماه های گرم تابستان یا در هوای مرطوب بسیار مهم است.
به عنوان مثال، ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما ایده خوبی است که در هوای بارانی کولر گازی خود را (حداقل برای مدت کمی) روشن کنید.

 

کاهش رطوبت


3-     پنکه های مستقل را در اتاق های جداگانه اجرا کنید تا هوا را به اطراف منتقل کنید.
 وجود پنکه ها به ویژه در رابطه با پنجره های باز و روشن کردن ( کولرگازی ) AC به خوبی جوابگو هستند. فن ها را به سمت پنجره های باز هدایت کنید تا مدام هوا را به بیرون هدایت کنند. بهترین گزینه این است که فن های پنجره ای را روشن کنید که دائماً هوا را به بیرون منتقل می کنند. با این حال، اگر به این نوع سیستم دسترسی ندارید، فن های مستقل نیز به خوبی کار خواهند کرد.

 

رطوبت خانه


4-     فیلترهای دستگاه تهویه مطبوع خود را به طور منظم تعویض کنید .
گرفتگی فیلترهای هوا به مرور زمان باعث کاهش کارایی کولر گازی شما می شود. این امر در دراز مدت به هوای گرمتر و در نتیجه مرطوب تر تبدیل می شود. به طور کلی، فیلتر را هر 90 روز یکبار تعویض یا تمیز کنید تا تا حد امکان دستگاه کولر به درستی کار کند. اگر حیوانات خانگی دارید که موهای خود را می ریزند، مانند گربه یا سگ، این برنامه نگهداری را افزایش دهید و فیلتر را هر 60 روز یکبار تعویض یا تمیز کنید.

 

فیلتر کولرگازی


از بین بردن رطوبت
1-     برای کاهش رطوبت حمام، دوش کوتاه‌تر و سردتر بگیرید.
 حمام ها در واقع بزرگترین تولید کننده رطوبت در خانه ها هستند، معمولاً به دلیل دوش. با دوش گرفتن کوتاه تر، میزان رطوبتی که حمام شما در خانه تولید می کند را به میزان قابل توجهی کاهش می دهید. دوش گرفتن سردتر همچنین رطوبت را به طور کلی کاهش می دهد، زیرا آب گرم (و هوای گرم) بیشتر از آب سرد به هوا رطوبت اضافه می کند.
 

از بین بردن رطوبت خانه

 

2-     گیاهان آپارتمانی را در بیرون یا در یک اتاق خانه قرار دهید.
 گیاهان به طور مداوم بخار رطوبت را در هوا آزاد می کنند و آنها را به عوامل رطوبت زا داخل خانه تبدیل می کند. انتقال آنها به بیرون بهترین گزینه است، اما اگر این امکان پذیر نیست، بهترین کار بعدی این است که همه آنها را در یک اتاق یک نگه دارید. برای رطوبت زدایی این اتاق باید اقدامات بیشتری انجام دهید، مانند باز کردن پنجره ها، نگه داشتن یک پنکه در اتاق و شاید قرار دادن یک کاسه رطوبت گیر طبیعی.

 

رطوبت گیاهان

 

3-    یک کاسه پر از رطوبت‌گیرهای جایگزین قرار دهید.
جوش شیرین، مواد شوینده لباسشویی، زغال چوب و نمک های سنگی همگی می توانند برای جذب رطوبت از هوای اطراف استفاده شوند. یک کاسه بزرگ را با یکی از این مواد پر کنید و آن را در اتاق با رطوبت زیاد قرار دهید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید. این کاسه را هر 2 تا 3 روز یکبار پر کنید تا مطمئن شوید که به طور مداوم موثر است.
هیچ مقدار مشخصی از یک ماده رطوبت گیر وجود ندارد که شما نیاز به استفاده از آنها داشته باشید تا کار کنند. سعی کنید حداقل 1 کاسه بزرگ را در هر اتاق خانه خود قرار دهید. همچنین می‌توانید خشک‌کننده‌های تجاری بخرید که با کلرید کلسیم رطوبت را از هوا خارج می‌کنند. این ها را می توان در اکثر فروشگاه ها و لوازم خانگی ها خریداری کرد.    
 

رطوبت گیر

 

4-    هنگام آشپزی، یک تهویه را در آشپزخانه روشن کنید.
 این امر به ویژه در صورت جوشاندن آب مهم است که بخار زیادی تولید می کند. برای بهترین نتیجه، مطمئن شوید که فن تهویه به سمت بالا و بیرون خانه شما قرار دارد. در صورت امکان، روی چیزی که در حال پختن هستید، درپوش بگذارید تا میزان بخار و بخار آب منتشر شده در هوا را محدود کنید. اگر می توانید سعی کنید از پخت و پز در روزهای گرم و مرطوب خودداری کنید.

 

رطوبت و رطوبت گیر

 

5-    لوله های نشتی که ممکن است به رطوبت خانه شما کمک کند را تعمیر کنید.
 لوله‌های نشتی می‌توانند منبع مخربی از رطوبت در هوا، به‌ویژه در حمام و آشپزخانه باشند. مراقب لوله های نشتی باشید و در اسرع وقت آنها را تعمیر کنید. مطمئن شوید که هر آبی که ممکن است در زیر لوله نشتی جمع شده باشد را پاک کنید. به یاد داشته باشید، این جایی است که بخش عمده ای از رطوبت از آنجا می آید.
نکته : یک راه خوب برای جلوگیری از نشتی لوله ها این است که هر هفته ناودان را تمیز کنید. ناودان های پشتیبان یکی از شایع ترین دلایل نشت آب در داخل ساختمان هستند.
 

کاهش رطوبت اتاق


پرسش و پاسخ 
چگونه می توانیم بدون کولر یا رطوبت گیر خنک بمانیم؟
ویکتور بلاوس کارشناس تهویه مطبوع 
پاسخ کارشناس
فن های تهویه خود را روشن کنید تا هوا در خانه شما در گردش باشد. با نوشیدن آب زیاد خود را هیدراته نگه دارید و پنجره های خود را قبل از طلوع و بعد از غروب خورشید باز کنید. در نهایت، هر زمان که گرم شدید و قبل از رفتن به رختخواب، دوش آب خنک بگیرید.


راهکارهای ارائه شده در بالا برای رطوبت کم و معمولی موثر هستند. در صورتی که رطوبت محیط شما بالای 55 درصد است باید از دستگاههای رطوبت گیری خانگی استفاده کرد که در انواع و اقسام مختلف و در مدلهای کوچک و بزرگ موجودند و با توجه به میزان رطوبت و فضای محیط انتخاب می شوند.
 

رطوبت اتاق

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha