۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

تفاوت قهوه و نسپرسو

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 14 شهریور 1401
تفاوت قهوه و نسپرسو

فرق اسپرسو و نسپرسو 

The difference between espresso and Nespresso
 اسپرسو نسپرسو

 


نسپرسو در مقابل اسپرسو
اگر عاشق اسپرسو هستید و می خواهید تهیه آن را در خانه شروع کنید، به راحتی می توانید غرق در انتخاب های موجود در بازار شوید، حتی بین خرید یک دستگاه اسپرسوساز استاندارد یا یک دستگاه نسپرسو. در واقع، چه تفاوت هایی بین این دو وجود دارد، به جز حرف ن که پیشوند نسپرسو است؟
در واقعیت، تفاوت های بسیار عمیق تری بین این دو نسبت به نام آنها وجود دارد. این مقاله قهوه‌سازها را در کنار یکدیگر مقایسه می‌کند و انواع قهوه‌هایی که هر کدام از آنها استفاده می‌کنند، کیفیت نوشیدنی‌هایی که تولید می‌کنند و ارزش بلندمدت هر کدام را بررسی می‌کند. در پایان مقاله، باید ایده بسیار واضح تری در مورد اینکه آیا سفر شما در تهیه اسپرسو باید – یا نباید – با - ن -شروع شود، داشته باشید.

 

مقایسه نسپرسو با اسپرسو
نسپرسو در یک نگاه :
 

نسپرسو


نکات مثبت :
ارزان تر از یک دستگاه اسپرسوساز متوسط - استفاده راحت تر- زمان دم کردن سریعتر - فشرده تر
نکات منفی :
اسپرسوی اصیل نیست - انتخاب قهوه به کپسول نسپرسو محدود می شود - در هر وعده گران تر از استفاده از دانه های قهوه است

اسپرسو در یک نگاه : 
 

اسپرسوساز


نکات مثبت :
اسپرسو اصیل، از جمله کرم های جذاب تر را دم می کند - انتخاب گسترده‌تری از انواع دانه های قهوه با طعم های مختلف و مناطق رویشی مختلف  و نحوه روست کردن را در بر می‌گیرد - هزینه ارزان تر در هر وعده تهیه اسپرسو
نکات منفی :
شما به مهارت های باریستا نیاز دارید - از فضای پیشخوان بیشتری  برای دستگاه استفاده می کند - گران تر از دستگاه های نسپرسو است - شما به یک آسیاب اسپرسو نیاز دارید.

 

نسپرسو در مقابل دستگاه اسپرسوساز

 

قیمت نسپرسو


نوشیدنی‌هایی که توسط دستگاههای نسپرسو و اسپرسوساز تولید می‌شوند ممکن است ظاهر و طعم مشابهی داشته باشند، اما روش‌هایی که هر کدام قهوه شما را از دستگاه به فنجان می‌رسانند به طور قابل توجهی متفاوت است. بیایید این تفاوت ها را با نگاهی دقیق تر به هر دو نوع ماشین بررسی کنیم.

دستگاه های نسپرسو چگونه کار می کنند؟
استفاده از دستگاه های قهوه ساز نسپرسو تک نفره آسان است. به سادگی کپسول نسپرسو خود را داخل آن قرار دهید، یک دکمه را فشار دهید تا یک شات اسپرسو تهیه کنید. به عبارت دیگر، تمام اتوماتیک است.
نسپرسو
مدل های زیادی از دستگاه های نسپرسو وجود دارد. با این حال، همه آنها در یکی از دو دسته قرار می گیرند :  Original Line و Vertuo Line.
دستگاه نسپرسو اورجینال لاین
دستگاه‌های Nespresso  Original Line، از جمله  CitiZ، Essenza، و Inissia و غیره، تقریباً از 19 بار فشار بالا برای تهیه شات اسپرسو استفاده می‌کنند. یک سوزن کپسول قهوه را سوراخ می کند و در هنگام دم کردن قهوه، آب تحت فشار را به داخل کپسول قهوه می فرستد. معمولاً اسپرسو یک یا دوتایی دم می کنند.
دستگاه Nespresso Vertuo Line
دستگاه‌های Nespresso VertuoLine، از جمله Vertuo Plus و Vertuo Next، از فناوری Centrifusion استفاده می‌کنند که باعث می‌شود کپسول با سرعت بالا برای استخراج طعم و ایجاد کرم بچرخد. این دستگاه ها نوشیدنی های قهوه اسپرسو یا قطره ای را دم می کنند. برخی از مدل های اورجینال لاین اگر به قهوه های اسپرسو بر پایه شیر نیاز داشته باشید ، به یک فوم ساز شیر جداگانه نیاز دارید. دستگاه های نسپرسو به طور قابل توجهی ارزان تر از دستگاه های اسپرسوساز سنتی هستند. به عنوان مثال، یک قهوه ساز نسپرسو با قیمت متوسط ارزان تر از یک دستگاه اسپرسوساز خانگی معمولی است. همچنین، بیشتر دستگاه های نسپرسو جمع و جور هستند، که آنها را برای افرادی با فضای محدود میز آشپزخانه ایده آل می کند. 

دستگاه های اسپرسوساز چگونه کار می کنند؟
دستگاه‌های اسپرسوساز استاندارد دارای دیگ‌هایی هستند که بخار تولید می‌کنند، آب را تحت فشار قرار می‌دهند و آب داغ را به داخل قهوه وارد می‌کنند. برای این کار از فشار بین 9 تا 15 بار استفاده می کنند. بنابراین، یک دستگاه اسپرسو ساز طعم واقعی را استخراج می کند و کرم را خیلی سریع تولید می کند.

به طور عمده سه نوع دستگاه اسپرسوساز وجود دارد :
اسپرسو ساز نیمه اتوماتیک
برای تهیه اسپرسو عالی با دستگاه نیمه اتوماتیک، به کمی تجربه نیاز دارید. همچنین باید دانه های قهوه خود را به اندازه مناسب آسیاب کنید، به درستی تمپ کنید و پورتافیلتر را  در محل خود قرار دهید. در نهایت، برای گرفتن یک شات عالی از اسپرسو، به تکنیک و تخصص کمی نیاز دارید.
اسپرسو ساز تمام اتوماتیک
دستگاه های اسپرسوساز تمام اتوماتیک مشابه دستگاه های نسپرسو هستند. با این حال، یک تفاوت اصلی این است که اسپرسوساز سنتی از دانه های قهوه استفاده می کند، در حالی که دستگاه نسپرسو از کپسول استفاده می کند. با فشردن یک دکمه، دستگاه اسپرسوساز فوق اتوماتیک شات شما را آسیاب می کند، و در نهایت یک اسپرسوی عالی تهیه می کند. در همین حال، کل فرآیند دم کردن از فشار مناسب استفاده می کند. این دستگاه ها معمولاً به طور قابل توجهی گران تر از دستگاه های اسپرسوساز معمولی یا قهوه ساز نسپرسو هستند. از نمونه های این نوع قهوه ساز می توان به De'Longhi، Jura و Saeco Xelsis اشاره کرد. 
دستگاه اسپرسوساز اهرمی دستی
استفاده از دستگاه های اسپرسوساز دستی سخت تر است اما کنترل بیشتری بر فرآیند ارائه می دهد. گردش کار پیچیده تر و منحنی یادگیری شیب تری وجود دارد. با این حال، در سال‌های اخیر، در دسترس بودن دستگاه‌های اسپرسوساز دستی ارزان‌تر و آسان‌تر افزایش یافته است. به عنوان مثال می توان به Flair و Rok اشاره کرد. با این حال، ماشین‌های قدیمی‌تر، مانند ماشین‌هایی که توسط La Pavoni تولید می‌شوند، بسیار گران هستند.
اکثر دستگاه های اسپرسوساز برقی دارای یک میله بخار هستند که به شما امکان می دهد شیر خود را بخار داده و فوم شیر تولید کنید تا کاپوچینو، لاته و سایر نوشیدنی های اسپرسو بر پایه شیر تولید کنید.
هنگام انتخاب دستگاه اسپرسوساز ملاحظات زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، قیمت ها به طور قابل توجهی متفاوت است، در حالی که انتخاب گسترده ای از ماشین های سطح اولیه تا ماشین های اتومات وجود دارد. همانطور که قبلا اشاره کردیم، یکی دیگر از عوامل اندازه آنها است. بیشتر دستگاه های اسپرسوساز به طور قابل توجهی بزرگتر از دستگاه های نسپرسو هستند، بنابراین باید مقدار فضایی که در اختیار دارید و همچنین بودجه خود را در نظر بگیرید.


نسپرسو به کپسول قهوه (یا غلاف قهوه) نیاز دارد، در حالی که سازندگان اسپرسو از دانه قهوه استفاده می کنند. بیایید با دقت بیشتری به نحوه متفاوت بودن هر کدام نگاه کنیم.

کپسول نسپرسو 
دستگاه های نسپرسو اورجینال لاین از کپسول هایی استفاده می کنند که همگی یک اندازه هستند و به خوبی مهر و موم شده اند و طیف گسترده‌ای از طعم‌ها وجود دارد. دستگاه های VertuoLine با کپسول های قهوه در اندازه های مختلف سازگار هستند. با این حال، این کپسول ها فقط از نسپرسو در دسترس هستند. استفاده از کپسول قهوه ساده است. شما نیازی به آسیاب قهوه ندارید و نیازی به نگرانی در مورد مواردی مانند اندازه آسیاب و دوز نیست. حمل و نقل آنها نیز آسان است و بدون دردسر هستند. با این حال، این راحتی هزینه دارد - به معنای واقعی کلمه - زیرا  این کپسول ها گران تر از استفاده از دانه های قهوه است. انتخاب های شما نیز محدودتر از انتخاب های ارائه شده توسط دانه های قهوه است.

دانه های قهوه
اسپرسو معمولاً به دانه های خوب قهوه برای استخراج مناسب نیاز دارد. برای رسیدن به این هدف می توانید از هر دانه کامل قهوه ای که ترجیح می دهید استفاده کنید و آن را به اندازه مناسب آسیاب کنید. شما به یک آسیاب اسپرسو نیز نیاز دارید. اگر دانه‌های اسپرسو را خیلی ریز آسیاب کنید، سطح آن مسدود می‌شود. با این حال، بیش از حد درشت ، قهوه کمتر استخراج خواهد شد. بنابراین، برای کشیدن یک شات عالی، به اندازه آسیاب عالی نیاز دارید. اگر از پورتافیلتر تحت فشار استفاده می کنید، از قهوه پیش آسیاب شده استفاده نکنید، که طعم آن افت پیدا نکند.

 

کیفیت  قهوه نسپرسو در مقابل قهوه اسپرسو
آیا قهوه نسپرسو اسپرسوی اصیل است؟ آیا نسپرسو حتی می تواند قهوه با کیفیت عالی تولید کند؟ بیایید سعی کنیم به این سوالات پاسخ دهیم.
نسپرسو
دستگاه های قهوه ساز نسپرسو می توانند با فشار مناسب طعم قهوه را به درستی استخراج کنند. آنها همچنین آن کرم جذاب و بسیار مهم را در بالا ایجاد می کنند. با این حال، به دلیل عدم تازگی قهوه و روش دم کردن، قهوه نسپرسو به اندازه یک اسپرسوی زیبا نیست. کرما نیز حباب‌دار است و برخی از دوستداران قهوه نوشیدنی‌های نسپرسو را ضعیف‌تر و طعم‌دارتر می‌دانند ، گاهی اوقات حتی کمی آبکی.
اسپرسو
اگر اسپرسو را به درستی با استفاده از اندازه آسیاب، زمان دم، فشار و دمای مناسب دم می کنید، باید قهوه ای قوی، پیچیده و متعادل داشته باشید. بدون شک، اسپرسو با کیفیت برتر بسیار خوشمزه تر و رضایت بخش تر از نسپرسو است. با این حال، اگر تجربه ندارید، یا آسیاب شما استاندارد لازم را ندارد، ممکن است اسپرسو ناسازگار باشد و طعم قهوه نیز از بین برود.

 

کرمای نسپرسو در مقابل اسپرسو
کرم یک بخش حیاتی اسپرسو است. زمانی که حباب‌های هوا با روغن‌های محلول قهوه آسیاب شده در فرآیند دم‌آوری تعامل می‌کنند، ایجاد می‌شود. هم اسپرسوسازهای نسپرسو و هم اسپرسوسازهای سنتی خامه ای تولید می کنند که اسپرسو را جذاب تر می کند و طعم آن را افزایش می دهد.
نسپرسو
نسپرسو از طریق روش های دم کردن تحت فشار خود کرم مصنوعی ایجاد می کند. با این حال، قوام آن حباب دار است، بنابراین برای مدت طولانی در فنجان دوام نمی آورد.
محدوده VertuoLine از چرخاندن کپسول ها کرم تولید می کند. این باعث ایجاد کرم غلیظ در یک فنجان بزرگ قهوه می شود که برای برخی از قهوه خورها جذاب است.
اسپرسو
اسپرسوسازهایی که دارای پورتافیلترهای تحت فشار هستند نیز کرم حبابی تولید می کنند. در مقابل، اسپرسوسازهای حرفه‌ای‌تر که از سبدهای فیلتر استاندارد استفاده می‌کنند کرمی زیبا و صاف تولید می‌کنند که ماندگاری بیشتری دارد ولی قیمت آنها به مراتب بیشتر است.
نسپرسو
کشیدن شات با دستگاه نسپرسو به قدری آسان است که نیازی به مهارت باریستا ندارید. این کار به سادگی وارد کردن کپسول قهوه و فشار دادن یک دکمه است. سپس نسپرسو بقیه کارها را انجام خواهد داد.
اسپرسو
اگر از دستگاه اسپرسوساز کاملا اتوماتیک استفاده می کنید، دم کردن یک اسپرسو عالی به سادگی استفاده از دستگاه نسپرسو است. با این حال، شما برای این نوع دستگاه بیشتر از دستگاه نسپرسو هزینه خواهید کرد.
اگر از یک ماشین نیمه اتوماتیک یا اهرمی دستی استفاده می کنید، این یک فرآیند بسیار پیچیده تر برای تهیه یک اسپرسوی ایده آل است. برای رسیدن به این هدف، باید چندین چیز را به درستی انجام دهید، از جمله اندازه آسیاب، دوز، زمان دم کردن، دما و فشار. به همین دلیل، اگر مبتدی هستید، توصیه می کنیم که تمرین و ممارست بیشتری داشته باشید تا روند کارتهیه یک اسپرسوی عالی دستتان بیاید. با این حال، هنگامی که تکنیک خود را کامل کردید، داشتن کنترل بر فرآیند دم کردن یکی از لذت بخش ترین تجربیات در دم کردن قهوه خانگی است. نه تنها این، بلکه شات های اسپرسوی شما کیفیت کافی شاپ خواهد داشت.
نسپرسو
ماشین‌های نسپرسو به دلیل اندازه‌های جمع و جورشان، گزینه‌ای عالی برای افرادی هستند که فضای آشپزخانه محدودی دارند. آنها همچنین مقرون به صرفه هستند اگر عاشق اسپرسو هستید، می خواهید آن را در خانه درست کنید، اما نمی خواهید خیلی روی یک دستگاه اسپرسوساز سنتی گرانتر و آسیاب دار با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید. دستگاه های نسپرسو تمیز و جمع و جور هستند و هیچ منحنی یادگیری واقعی برای دم کردن مداوم اسپرسو با کیفیت مناسب وجود ندارد. به عبارت دیگر، این یک گزینه مقرون به صرفه و بدون دردسر برای اسپرسوسازهای خانگی مبتدی است، اگر از برخی از کیفیت هایی که به طور بالقوه می توانید با یک دستگاه اسپرسوساز سنتی رده بالا به دست آورید، رضایت دارید.
اسپرسو
تهیه اسپرسو یکی از پیچیده ترین فرآیندهای دم کردنی است که تا به حال با آن روبرو شده اید. با این حال، فرض کنید که دلتان به یک دستگاه اسپرسوساز سنتی (به جای یک دستگاه نسپرسو) بسته است. در این صورت، می توانید با یک دستگاه اسپرسوساز تمام اتوماتیک، بسیاری از دردسرها را از بین ببرید. مانند دستگاه های نسپرسو، این دستگاه ها به مهارت های باریستا نیاز ندارند، بنابراین برای مبتدیان مناسب هستند. بهتر از آن، در درازمدت در مصرف قهوه صرفه‌جویی می‌کنند زیرا تفاله‌ها از کپسول‌های نسپرسو ارزان‌تر هستند. اگرایده بهبود مهارت های باریستای شما جذاب است، یک اسپرسوساز نیمه اتوماتیک گزینه خوبی است، زیرا می توانید آزمایش کنید. با این حال، هنگام در نظر گرفتن بودجه (و فضای کانتر) خود، به خاطر داشته باشید که با این گزینه، به طور ایده‌آل باید روی یک آسیاب اسپرسو جداگانه و با کیفیت بالا سرمایه‌گذاری کنید تا بهترین نتایج و اسپرسوی ثابت را داشته باشید.

نتیجه :
امیدواریم که این مقاله تفاوت های اصلی بین دستگاه های اسپرسوساز نسپرسو و سنتی و اتومات را روشن کرده باشد و اکنون به خوبی مزایا و معایب هر دو را درک کنید. همانطور که توضیح دادیم، چندین چیز وجود دارد که باید قبل از انتخاب خود در نظر بگیرید، از هزینه، فضای میز و منحنی یادگیری گرفته تا کیفیت خامه و انتخاب طعم قهوه. با این حال، در نهایت، این به  انتخاب و اولویت های شما بستگی دارد.
ما هر دو مدل اسپرسوساز و نسپرسو را داریم. بنابراین، هنگامی که ما یک اسپرسوی بدون دردسر، سریع و آسان می‌خواهیم، نسپرسو یک گزینه کاملا مناسب را ارائه می‌دهد. با این حال، زمانی که ما زمان و تمایل لازم برای تهیه یک شات اسپرسو با کیفیت بالاتر را داریم، یا اگر در حال امتحان برخی از دانه های مرغوب هستیم، دستگاه اسپرسوساز بهترین نتایج را به ما می دهد. هر کدام را که انتخاب کنید، امیدواریم که ما به شما کمک کرده باشیم.
 

خرید اسپرسوساز

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha