۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

راهنمای خرید اسپرسوساز guides for buying espresso machine

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 22 شهریور 1397
راهنمای خرید اسپرسوساز guides for buying espresso machine
راهنمای خرید اسپرسوساز  Guides for buying espresso machine
 
برای درست کردن یک اسپرسو یا کاپوچینوی عالی در خانه یا محل کار علاوه بر رعایت اصول تهیه اسپرسو ، وجود یک دستگاه خوب اسپرسو لازم است. امروزه شرکتهای بسیاری در سراسر جهان اقدام به تولید و عرضه انواع دستگاهای اسپرسوساز در مدلها و مارکهای مختلف با کیفیتهای گوناگون می کنند. پارامترهای مختلفی جهت انتخاب یک دستگاه اسپرسوساز خوب وجود دارد که در این مقاله به بعضی از این پارامترها اشاره می شود. 
 
انواع اسپرسوساز
 
عوامل مهم در انتخاب دستگاه اسپرسوساز
فشار بخار دستگاه اسپرسوساز :
یکی از عوامل تعیین کننده یک دستگاه اسپرسوساز با کیفیت فشار بخار دستگاه اسپرسو می باشد. این فشار بخار بالا باعث شده که ، بخار در ذرات قهوه آسیاب شده نفوذ کرده و طعم و مزه واقعی اسپرسو را حس کنید. دستگاههای اسپرسوساز معمولا دارای فشار بخار 15 تا 19 بار هستند و به طبع هرچه این فشار بخار بالاتر باشد کیفیت اسپرسو و کاپوچینو بهتر خواهد بود. اسپرسوی تهیه شده با دستگاههای دارای فشار بخار زیر 10 بار معمولا کیفیت بالایی ندارد.
 
فشار بخار دستگاه اسپرسوساز
 
سهولت کاربرد دستگاه اسپرسوساز :
دستگاههای اسپرسو و کاپوچینوساز زیادی در مدلها ومارکهای مختلف به صورت خانگی ( اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ) ، نیمه صنعتی و صنعتی تولید و عرضه می شوند. استفاده از هز کدام از این دستگاهها بستگی به سیلقه و مهارت و توان مالی مصرف کننده دارد. راحترین و ساده ترین نوع این دستگاههای اسپرسوساز و کاپوچینوساز نوع نیمه اتوماتیک خانگی بوده ، که دارای سیستم کارکرد راحت و آسان بوده و هزینه آنها نسبتا پایین است. 
 
دستگاه اسپرسوساز نیمه اتوماتیک
 
پرتافیلتر و سبد پرتافیلتر دستگاه اسپرسوساز :
 
پورتافیلتر ( Porta Filter )
قسمتی از دستگاه اسپرسوساز است که دارای یک دسته کوتاه بوده و سبد حاوی پودر قهوه در داخل ان قرار گرفته ودر هدگروپ دستگاه اسپرسوساز قرار می گیرد.
 
پورتافیلتر دستگاه اسپرسوساز
 
پورتافیلترها خود بر سه نوع هستند که با توجه به نوع دستگاه و شرکت سازنده و نوع استفاده متفاوت هستند. 
پورتافیلتر بدون نازل 
پورتافیلتر تک نازل 
پورتافیلتر دو نازل 
 
سبد پرتافیلتر ( Porta filter basket )
در سبد پورتافیلتر پودر آسیاب شده قرار می گیرد که این سبد در داخل پورتافیلتر قرار داده می شود و دارای دو مدل تک شات (یک نفره ) و دوشات ( دو نفره ) می باشد. بعضی از دستگاههای اسپرسوساز علاوه بر این دو نوع سبد ، دارای یک سبد ( Basket ) پد قهوه نیز می باشند که قهوه آماده بسته بندی شده در داخل آن قرار می گیرد.
 
سبد پورتافیلتر اسپرسوساز
 
بدنه دستگاه اسپرسوساز و کیفیت ساخت آن :
یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب دستگاه اسپرسوساز کیفیت و مواد به کار رفته در داخل آن می باشد. دستگاهی را انتخاب کنید که جنس آن اصلی و دارای استاندارد بالایی باشد. (جهت تشخیص اجناس اصلی به قسمت مقالات سایت مراجعه کنید ) پس در انتخاب دستگاه اسپرسوساز علاوه بر شکل و نمای ظاهری آن ، به کیفیت و جنس دستگاه  و همچنین استاندارد و اصل بودن آن دقت فرمائید. 
 
عملگردهای دستگاه اسپرسوساز و کاپوچینوساز :
اکثر دستگاههای اسپرسوساز خانگی قابلیت تهیه کاپوچینو و کافه لاته را نیز دارا می باشند. بعضی از دستگاهها قابلیت تهیه نسپرسو را نیز دارند. با توجه به نیاز کاربر و استفاده ای که از دستگاه جهت تهیه اسپرسو، کاپوچینو ، کافه لاته و نسپرسو می شود می توان دستگاه مورد نظر را انتخاب نمود.
 
اسپرسو
 
دستگاههای نیمه اتوماتیک اسپرسوساز :
عملکرد دستگاههای نیمه اتوماتیک اسپرسوساز بسیار ساده است. این نوع دستگاهها بهترین نوع با توجه به راحتی کار و هزینه آنها بوده و اکثرا از این نوع دستگاهها استفاده می شود. کار این دستگاهها تقریبا شبیه هم بوده و روش تهیه اسپرسو ، کاپوچینو وکافه لاته آنها مثل هم می باشد. روش کار این دستگاهها بدین صورت بوده که ابتدا مخزن آب را پر نموده دستگاه را روشن کنید. جهت تهیه اسپرسو پس از آماده شدن دستگاه ، به مقدار کافی قهوه آسیاب شده را در داخل سبد پورتافیلتر ریخته و آنرا به هد پورتافیلتر ( محل قرارگیری پورتافیلتر ) وصل کنید فنجان قهوه را در زیر پورتافیلتر قرار داده ، دکمه مربوط به تهیه اسپرسو را زده تا اسپرسو به داخل فنجان بربزد. جهت تهیه کاپوچینو باید از بخار دستگاه و کف شیر استفاده شود. جهت تهیه کف شیر ( فوم شیر ) ابتدا مقدار کافی شیر را در داخل پیچر ( مخزن استیلی تهیه کف شیر ) ریخته ، بخار دستگاه اسپرسو را باز کرده ، تا بخار وارد آن شود. به مرور شیر موجود در داخل پیچر به کف تبدیل شده و می توان آنرا در داخل اسپرسو ریخت. مقدار مصرف کف شیر و شیر بستگی به شخص مصرف کننده دارد. 
 
دستگاه اسپرسوساز
 
دستگاههای نسپرسوساز مخصوص پدهای قهوه و قرصهای آماده قهوه می باشد. این نوع دستگاههای نسپرسوساز انتخاب مصرف کننده را در تهیه انواع قهوه محدود کرده و فقط از پدهای قهوه مخصوص استفاده می شود. این نوع دستگاههای نسپرسوساز علاوه بر ایجاد محدویت در انتخاب انواع قهوه ، مستلزم هزینه های بیشتری نیز هستند. انتخاب دستگاههای اسپرسوساز نیمه اتوماتیک بهترین و با صرفه ترین نوع اسپرسوسازها خانگی هستند.
 
اسپرسوساز اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و معمولی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha