۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

تاریخ انقضاء کپسول های قهوه

نویسنده :
تاریخ : 31 مرداد 1402
تاریخ انقضاء کپسول های قهوه

How long do K-cups and Nespresso pods last?
کپسول های نسپرسو و کپسول های شارژی چقدر دوام دارند؟

 

ماندگاری کپسول قهوه


اگر صاحب یک قهوه‌ساز Nespresso هستید، احتمالاً از خود پرسیده‌اید که آیا کپسول های نسپرسو و کپسول های شارژی قهوه خراب می‌شود یا خیر؟
در این پست، برخی از اطلاعات اولیه را به اشتراک می‌گذاریم که به شما درک بهتری از مدت زمان ماندگاری کپسول‌های قهوه نسپرسو می‌دهد.
شاید متوجه شده باشید که پیدا کردن تاریخ انقضای چاپ شده روی هر غلاف به سختی است. معمولاً تاریخ انقضا را می توان به وضوح روی جعبه یا آستین بسته بندی مشاهده کرد که در بیشتر مواقع مدت کوتاهی پس از باز شدن دور ریخته می شود. بنابراین، کمی چالش برانگیز است که بفهمید غلاف های قهوه چقدر عمر می کنند.
 

تاریخ انقضاءکپسول قهوه


بنابراین اگر از خود می‌پرسید که آیا استفاده از کپسول قهوه  ۲ ساله‌ای که به تازگی در انباری خود پیدا کرده‌اید بی‌خطر است یا خیر، مطمئناً این پست برای شما مفید خواهد بود.

ماندگاری کپسول های های قهوه چقدر است؟
اگر در شرایط مناسب نگهداری شوند، کپسول‌های قهوه و نسپرسو در واقع خراب نمی‌شوند - فقط با گذشت زمان کهنه می‌شوند.
روی بعضی بسته ها به جای «تاریخ انقضا» یک  تاریخ «بهترین زمان مصرف» چاپ شده است. این چارچوب زمانی را نشان می دهد که در آن کپسول های قهوه می توانند یک فنجان قهوه خوش طعم تولید کنند. به طور کلی در نظر گرفته می شود که از نظر تازگی، کپسول های نسپرسو بین 6 تا 9 ماه ماندگاری داشته باشند.
با توجه به آنچه گفته شد، تا زمانی که کپسول هنوز دست نخورده باشد و در معرض گرما و رطوبت غیرعادی قرار نگیرد، استفاده از کپسول قهوه پس از تاریخ انقضا آن بی خطر است. آنچه شایان ذکر است این است که کپسولهای قهوه نسپرسو حاوی کافئین هستند، حتی اگر بیش از 2 سال سن داشته باشند. بنابراین اگر عمدتاً به خواص انرژی‌بخش فنجان قهوه خود اهمیت می‌دهید، نگران نباشید. کافئین یک ترکیب نسبتاً پایدار است، بنابراین با گذشت زمان به میزان قابل توجهی بدتر نمی شود.

مدت زمانی که قهوه تازه می ماند به عوامل مختلفی بستگی دارد.

هنگام بحث در مورد کپسول قهوه، باید روش دقیق ساخت و مواد مورد استفاده در فرآیند بسته بندی را در نظر بگیریم.به عنوان مثال، طبق این مطالعه ، مراحل پردازش قبل از بسته بندی هنگام تعیین مدت زمان ماندگاری کپسول های قهوه مهم است. وقتی دانه های قهوه برشته می شوند، شروع به گاز زدایی می کنند یا به عبارت دیگر، دی اکسید کربن (CO 2 ) آزاد می کنند. اگر قهوه بلافاصله پس از برشته کردن و آسیاب کردن در غلاف های قهوه ریخته شده و با درب فویل هوا بسته بسته شود، فشار گاز زدایی در داخل کپسول ایجاد می شود. این ممکن است باعث انفجار آن شود. به طور طبیعی، شرکت ها سعی می کنند از آن اجتناب کنند.

دانه های برشته قهوه به دلیل عدم تولید گاز، اغلب به مدت حداقل 24 ساعت بیرون می‌مانند تا بتوانند بیشتر CO 2 خود را آزاد کنند. در این دوره، قهوه آسیاب شده جدا از گاززدایی، برخی از ترکیبات آروماتیک فرار خود را از دست می دهد (یعنی بخشی از طعم خود را از دست می دهد). این از طریق یک واکنش شیمیایی ناشی از قرار گرفتن در معرض اکسیژن به نام اکسیداسیون اتفاق می افتد. تا زمانی که دانه های قهوه آسیاب شده در کپسول های تک نفره خود ریخته می شوند و با درب محکم بسته می شوند، تا حدی تازگی خود را از دست داده اند. این بدان معناست که حتی اگر به تازگی یک بسته قهوه یا کپسول نسپرسو خریداری کرده باشید، به اندازه دانه های  تازه بو داده و آسیاب شده پیچیده و خوش طعم نخواهند بود. گاز زدایی معمولاً حدود 2 هفته پس از برشته کردن ادامه می یابد که باعث پف کردن کپسول های قهوه می شود. بنابراین اگر تعجب می کنید که چرا کپسول قهوه شما کمی متورم به نظر می رسد، نگران نباشید. یعنی دانه قهوه آسیاب شده داخل آن در لحظه بسته شدن درب آن تازه برشته شده است.
 

کپسول قهوه
کپسول قهوه پف کرده 

 

با تمام گفته‌ها، اکثر تولیدکنندگانی که کپسول قهوه تک‌نفره برای دستگاه‌های Nespresso ارائه می‌دهند، اظهار می‌کنند که کپسول‌ها تا یک سال پس از خرید هنوز نسبتا تازه هستند.

نکات نگهداری کپسول قهوه : 
مهم نیست که آنها آسیاب شده باشند یا نه، اگر می خواهید طراوت دانه های قهوه را تا زمانی که ممکن است حفظ کنید، باید قرار گرفتن آنها در معرض اکسیژن را محدود کنید. همچنین باید آنها را در مکانی خنک و تاریک و به دور از رطوبت بالا نگهداری کنید. به همین دلیل است که ظروف مات بدون هوا، قوطی‌های ذخیره‌سازی قهوه هستند که توسط عاشقان قهوه استفاده می‌شوند. بعلاوه، اگر به سراغ کپسول های قهوه آسیاب شده  می روید ، حتما باید آن ها را در ظروف دربسته یا در یک کیسه زیپلاک نگهداری کنید. این به این دلیل است که فیلترهای مشبک آنها به اکسیژن اجازه می دهد که قهوه داخل کپسول را سریعتر کهنه کند. خوبی این ظروف در بسته در این است که کاپ‌های معمولی و کپسول‌های نسپرسو شرایط نگهداری عالی را برای قهوه آسیاب شده داخل آن‌ها فراهم می‌کنند. از این گذشته، این ظروف مات هستند، درزگیر شده اند، و برخی از آنها حتی با نیتروژن شستشو می شوند، به این معنی که هیچ اکسیژنی در داخل کپسول قهوه وجود ندارد.


با این حال، چند نکته وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب مکانی برای کپسول های قهوه خود در نظر بگیرید.

کپسول های قهوه خود را در جای خشک نگهداری کنید و آنها را از دمای بالا و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور مستقیم خورشید دور نگه دارید. با این کار طراوت آنها را برای مدت بیشتری حفظ خواهید کرد.
انباری آشپزخانه مکان مناسبی برای نگهداری غلاف قهوه است.
توصیه نمی شود کپسول‌های قهوه و نسپرسو را در یخچال نگهداری کنید، زیرا این کار باعث دوام بیشتر آنها نمی‌شود. علاوه بر این، اگر کپسول های قهوه در یخچال نگهداری شوند، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در معرض رطوبت دارند، که چیز خوبی نیست. فقط در صورتی که قصد دارید آن ها را برای مدت طولانی تر از یک سال نگهداری کنید، نگهداری کپسول های قهوه در فریزر ممکن است ایده خوبی باشد. با این وجود، حتی اگر بیش از 18 ماه در دمای اتاق نگهداری شود، کپسول قهوه خراب نمی شود. همانطور که گفته شد، با منجمد کردن کپسول های یک بار مصرف می توانید طعم و عطر لوبیای آسیاب شده را برای مدت طولانی تری حفظ کنید. اگر قصد انجام این کار را دارید، به یاد داشته باشید که کپسول های یخ زده را از فریزر خارج کنید و قبل از استفاده از آنها در دستگاه خود اجازه دهید یک یخ آنها آب شوند.
نکته مهم :  اگر کپسول قهوه سوراخ شده باشد، درب آن کمی باز شده باشد، یا به عبارت دیگر، اگر کپسول به نوعی آسیب دیده باشد، قهوه به دلیل قرار گرفتن در معرض اکسیژن، طعم خود را خیلی سریعتر از دست می دهد. علاوه بر این، این ممکن است منجر به رشد باکتری و کپک شود. اگر فکر می کنید غلاف قهوه شما آسیب دیده است و بوی مشکوکی می دهد، از آن استفاده نکنید. اگر هنوز مطمئن نیستید که از بین رفته است یا نه، یک فنجان با آن دم کنید و اگر طعم قهوه را نداشت، آن را در سینک بیندازید.

کلمات پایانی
امیدوارم که این پست برای شما مفید بوده باشد و اکنون درک بهتری از مدت زمان ماندگاری کپسول های شارژی و سایر کپسول های قهوه داشته باشید.
فرقی نمی‌کند نسپرسو، دولچه گوستو یا دستگاه ورتو داشته باشید، خوب است بدانید که آیا دم کردن قهوه با کپسول‌هایی که برای مدت طولانی در انبار بوده‌اند، بی‌خطر است یا خیر.
خوشبختانه قهوه مانند شیر زود فاسد نمی شود و ماندگاری آن نسبتا طولانی است. با این وجود، مانند شراب کهنه نمی شود، بنابراین حتی اگر در یک غلاف قهوه باز نشده و دست نخورده نگهداری شود، طعم قهوه آسیاب شده با گذشت زمان از بین می رود. بنابراین اگر می خواهید از یک فنجان قهوه خوش طعم تری با دستگاه تک نفره لذت ببرید، سعی کنید از کپسول های قهوه خود در عرض 3 تا 9 ماه پس از خرید استفاده کنید.
 

تاریخ مصرف کپسول های نسپرسو

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha