۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

تهیه لاته preparation latte

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 21 مرداد 1397
تهیه لاته preparation latte
تهیه لاته preparation latte 
 
کافه لاته
 
کافه لاته (  caffee latte ) یک  نوشیدنی بسیار محبوب ایتالیایی بوده که از مشتقات قهوه می باشد. در لغت coffee به معنای قهوه و latte به معنای شیر می باشد. برای تهیه لاته از قهوه اسپرسو و شیر داغ یا جوشیده استفاده می شود. بر روی لاته می توان طرحهای بسیار زیبا و شیکی بوجود آورد که این مهارت احتیاج به تمرین و ممارست زیادی دارد. جهت تهیه اسپرسو و کف شیر که در تهیه لاته به کار می روند روشهای زیادی وجود دارد که ساده ترین و بهترین روش استفاده از دستگاههای اسپرسوساز خانگی بوده که هم اسپرسو و هم کف شیر را می توان به راحتی تهیه نمود. 
 
قهوه و کافه لاته
 
تفاوت کاپوچینو ( cappuccino ) و لاته ( latte )
تفاوت کافه لاته و کاپوچینو در مقدار شیر و کف شیر ( فوم شیر ) می باشد. در تهیه کاپوچینو نسبت اسپرسو ، شیر و کف شیر با هم تقریبا برابر هستند ولی در کافه لاته مقدار شیر بیشتر از شیر کاپوچینو بوده و در عوض فوم شیر کمتر می باشد. مقدار کف شیر در لاته حدودا 12 میلی متر و در کاپوچینو به حدود 20 میلی متر می رسد. 
 
کاپوچینو و کافه لاته
 
مراحل تهیه کاف لاته ( coffee latte )
1- تهیه کف شیر
2- تهیه اسپرسو
3- افزودن شیر به اسپرسو 
 
تهیه کف شیر با استفاده از دستگاه اسپرسوساز :
در این مرحله پس از روشن نمودن دستگاه اسپرسوساز و آماده شدن بخار آن ، مقدار کافی شیر را در یک فنجان بزرگ یا ظرف مخصوص تهیه فوم شیر ریخته ، آنرا در زیر نازل خروجی بخار گرفته و نازل بخار را در داخل شیر قرار داده ، بخار را باز کرده و با حرکت دادن ملایم فنجان حاوی شیر در زیر نازل بخار و وارد شدن بخار به داخل شیر ، به مرور شیر تبدیل به فوم می گردد و حجم آن افزایش می یابد. 
 
تهیه کف شیر با دستگاه اسپرسوساز
 
تهیه اسپرسو :
جهت تهیه اسپرسو ابتدا به مقدار کافی قهوه آسیاب شده را در داخل گروپ دستگاه اسپرسوساز ریخته و به آرامی با تمپر فشار داده و دوباره کمی قهوه آسیاب شده را در داخل گروپ ریخته و با تمپر کمی فشار دهید. گروپ را در محل خود قرار داده و فنجان اسپرسو را در زیر گروپ قرار دهید پس از آماده شدن دستگاه اسپرسوساز دکمه مربوط به تهیه اسپرسو را زده و اسپرسو با فشار بخار آب دستگاه به داخل فنجان می ریزد. 
 
تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز
 
افزودن شیر به اسپرسو :
در این مرحله باید به مدت زمان بین تهیه کف شیر و اسپرسو توجه داشته باشید که فاصله زمان تهیه اسپرسو و کف شیرزیاد نباشد و باعث سردشدن اسپرسوی تهیه شده گردد. درهنگام اضافه کردن شیر عواملی نظیر ارتفاع ، مکان و حالت ریختن شیر بسیار موثر هستند. ارتفاع ریختن شیر را از فاصله زیاد به کم به مرور انجام دهید. توجه داشته باشید مقدار شیر به صورت یکسان اضافه شود. اضافه کردن شیر با سرعت بالا باعث از بین رفتن گرما و سرعت کم اضافه کردن شیر باعث وارد شدن کف شیر به داخل اسپرسو می گردد. پس از اضافه کردن شیر و کمی فوم شیر به اسپرسو شما یک لاته با طعم و مزه واقعی خواهید داشت.
 
اضافه کردن شیر به اسپرسو
 
ایجاد اشکال مختلف و زیبا بر روی لاته :
تشکیل این اشکال بر روی لاته احتیاج به تمرین فراوان دارد و نباید در دفعات اول انتظار داشته باشید شکلهای زیبایی بر روی لاته تشکیل شود. با تمرین و ممارست می توان مهارت کافی را در ایجاد این اشکال بدست آورد.
 
ایجاد اشکال زیبا بر روی کاپوچینو

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha