۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

تهیه کاپوچینو Preparation of cappuccino

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 17 مرداد 1397
تهیه کاپوچینو Preparation of cappuccino
تهیه کاپوچینو Preparation of capuuccino
تهیه کاپوچینو
 
کاپوچینو یکی دیگر از نوشیدنیهای بسیار محبوب در سراسر جهان به شمار می رود. کاپوچینو یکی از مشتقات قهوه بوده و یکی از بهترین و پرطرفدارترین نوشیدنیها است. جهت تهیه یک کاپوچینوی خوب ، مهارت لازم در درست کردن اسپرسو مورد نیاز بوده و هر چه بیشتر در تهیه اسپرسو مهارت بالاتری داشته باشید کاپوچینوی شما طعم و مزه بهتری خواهد داشت. کاپوچینو یک نوشیدنی اصیل ایتالیایی بوده که از ترکیب اسپرسو با شیر و فوم شیر ( کف شیر ) درست می شود. روشهای مختلفی جهت تهیه کاپوچینو وجود دارد که یکی از این روشها استفاده از دستگاه اسپرسوساز بوده و از بهترین و ساده ترین روشهاست. 
 
تهیه کاپوچینو با دستگاه اسپرسوساز
 
انواع کاپوچینو:
کاپوچینوی تر        ( cappuccino wet )
کاپوچینوی خشک   (  cappuccino dry )
 
تفاوت کاپوچینوی تر با کاپوچینوی خشک فقط در مقدار فوم با شیر داغ می باشد. بدین صورت اگر شیر بیشتر از فوم باشد کاپوچینوی تر ( wet ) و اگر فوم بیشتر از شیر باشد کاپوچینوی بعمل آمده خشک ( dry ) می باشد. 
 
انواع کاپوچینو خشک و تر
 
فنجان مورد استفاده در کاپوچینو : 
فنجانهای مورد استفاده در نوشیدنیهایی مثل اسپرسو و کاپوچینو معمولا پهن تر از فنجانهای معمولی بوده و گنجایشی بین 160 تا 190 میلی متر را دارا می باشند. همچنین گنجایش فنجانهای قهوه به سلیقه مصرف کننده نیز بستگی دارد و جنس آنها بیشتر از جنس چینی در شکل ها و رنگهای متنوع می باشد.
 
فنجان مورد استفاده در کاپوچینو
 
تهیه کاپوچینو :
 
مراحل تولید کاپوچینو
 
همچنان که گفنه شد هرچه مهارت شما در تهیه اسپرسو بالاتر باشد در تهیه کاپوچینو به همان میزان موثر بوده و کاپوچینوی بهتری تهیه خواهد شد. مراحل تهیه کاپوچینو بدین صورت می باشد.
کاپوچینو از ترکیب شیر ، فوم شیر و اسپرسو تهیه می شود. برای تهیه آن ( cappuccino ) پس از آماده شدن اسپرسو ( که قبلا توضیح داده شد ) مقداری شیر را در یک فنجان نسبتا بزرگ ریخته و سپس نازل خروجی بخار دستگاه اسپرسوساز را در داخل شیر قرار داده و با حرکت دادن فنجان در ریر بخار دستگاه اسپرسوساز به مرور زمان شیر به فوم تبدیل می گردد. لازم به ذکر است که نوع شیر و نحوه بخاردهی در تهیه فوم بسیار موثر است. تهیه فوم شیر به چندین صورت مختلف بوده و یکی از بهترین و ساده ترین روش استفاده از دستگاه اسپرسوساز می باشد. پس از آماده نمودن فوم شیر تقریبا به اندازه اسپرسوی داخل فنجان ، شیر را در داخل فنجان اسپرسو بریزید وپس از آن به میزان یک سوم فنجان قهوه ،  فوم را  بوسیله قاشق غذاخوری در فنجان اسپرسو ریخته ، در این حالت شما یک کاپوچینوی عالی با طعم واقعی خواهید داشت. 
 
دستگاه اسپرسوساز و کاپوچینوساز
 
برای تزئین نمودن و دادن طعمی خوشمزه تر به کاپوچینوی تهیه شده می توان پودر شکلات یا دارچین یا خلال پسته را بر روی فوم کاپوچینو ریخته ، که این تزئین نیز بسته به مذاق و سلیقه مصرف کننده بوده و می توان از انواع پودرهای شکلات ، دارچین ، خلال پسته و بادام و ... استفاده نمود. برای نوشیدن کاپوچینو ابتدا فوم شیر را با قاشق غذاخوری میل کرده و بعدا بقیه کاپوچینو را.
 
کاپوچینو و کف شیر

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha