۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

انواع قهوه

نویسنده : www.banehbuy.com
انواع قهوه
انواع قهوه 
 
Types of coffee
 
آیا در مورد وسیع تر کردن دید خود درباره قهوه و امتحان کردن انواع قهوه های جدید فکر کرده اید؟ آیا می دانید چند نوع قهوه وجود دارند؟
تا چند وقت پیش نمی دانستم که دقیقا چند نوع نوشیدنی قهوه وجود دارد؟ حقیقت این است که تعداد زیادی نوشیدنی قهوه وجود دارند که منتظر شما هستند تا از نوشیدن شان لذت ببرید. بیایید نگاهی به انواع قهوه ها بیاندازیم، تا زمانیکه خواستید یک چیز جدید را امتحان کنید حداقل لیستی از گزینه های موجود را داشته باشید.
 
انواع قهوه
 
انواع مختلف دانه های قهوه
برخلاف اکثر میوه ها، گونه های مختلفی از قهوه وجود دارند. با این وجود ، بیشتر دانه های قهوه تولید و استفاده شده را می توان به دو گونه اصلی تقسیم کرد: عربیکا (Arabica) و روبوستا (Robusta).
 
قهوه عربیکا روبوستا
 
دانه های Arabica اکثر قهوه های تولید شده و فروخته شده در جهان امروز را تشکیل داده و حدود 60 درصد از مصرف قهوه جهان را شامل می شود. بطور کلی این نوع قهوه از نظر کیفیت بالاتر از انواع دیگر قهوه ها محسوب می شود و بطور عمده در آمریکای لاتین رشد می کند.
از طرف دیگر دانه های قهوه روبوستا بسیار قوی و تلخ بوده و در انواع مختلف اسپرسوها و حتی برای آنهایی که قهوه های قوی را ترجیح می دهند تولید و استفاده می شوند. دانه های قهوه روبوستا تقریبا دو برابر دانه های قهوه عربیکا کافئین دارند.
دو نوع قهوه لیربیکا(Liberica) و اکسلسا (Excelsa) کمتر رایج بوده و به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند، بخصوص در آمریکا. اولی به طور انحصاری در فیلیپین رشد می کند و به هیچ وجه به آمریکا وارد نمی شود. دومی فقط حدود 7 درصد از مصرف جهان را تشکیل می دهد و در جنوب شرقی آسیا پرورش می یابد.
 
قهوه لیبریکا
 
برای کسانی که اطلاعات کمی در مورد هر یک از این موارد دارند پیشنهاد می کنم ادامه این مقاله را بخوانند:
 
عربیکا (Arabica)
این نوع قهوه طرفداران زیادی در بین علاقه مندان قهوه داشته و تخمین زده می شود که حدود 60 تا 75 درصد تولید جهانی قهوه را شامل می شود. گاهی اوقات به عربیکا "گونه کوهستانی" نیز می گویند، زیرا در ارتفاعات بالاتر و بارندگی پیوسته رشد می‌کنند. 
بطور کلی می توان گفت که این قهوه ظریف ترین و حساس ترین نوع قهوه می باشد. این بدین معنی است که رشد آن در محیط اشتباه می تواند کیفیت محصول را به شدت پایین بیاورد. همچنین این نوع قهوه بیشتر مستعد ابتلا به بیماری می باشد (منظور بیماری های گیاهی است). در حالیکه تنوع زیادی در مناطق مختلف وجود دارد، دانه های قهوه Arabica نسبت به بقیه پوستی روشن تر دارند. همچنین دانه های این قهوه دارای عطر و بو و طعم  پیچیده ای می باشند، به همین دلیل در بین قهوه خورهای قدیمی و حرفه ای از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. به همین دلیل عموما در بین نوشیدنی‌های قهوه از محبوبیت بیشتری برخوردارند.
 
روبوستا (Robusta)
گزینه بعدی نوع بسیار متداول قهوه یعنی ربوستا (Robusta) می باشد. این قهوه به جای اینکه محبوبیت خود را از طریق کیفیت و نحوه دم کردن بدست آورد بیشتر به دلیل داشتن کافئین بالا و سختی زیاد محبوب شده است. 
قهوه ربوستا به این دلیل شناخته شده است که می تواند خود را با طیف وسیعی از آب و هواها و ارتفاعات مختلف سازگار کند. همچنین آنها در مقابل بیماری ها بسیار بهتر از انواع دیگر مقاومت می کنند. این مقاومت منجر به رشد و بزرگتر شدن دانه های آن می شود. کیفیت بالای ربوستا در اسیدیته پایین و دانه های سنگین است. این نوشیدنی ها در برابر موادی مانند خامه و شکر بهتر مقاومت کرده و برای نوشیدنی هایی مانند قهوه ویتنامی عالی هستند. 
 
لیبریکا و اکسکلسا (Liberica and Excelsa )
اکسکلسا (Excelsa) در واقع نمونه فرعی قهوه لیبریکا (Liberica) می باشد. با این حال، این دو، ویژگی های متمایزی از یکدیگر دارند، به همین دلیل بسیاری از افراد آن ها را دو نوع متفاوت از قهوه در نظر می گیرند.
محبوبیت لیبریکا در دهه 1890 میلای و در حالیکه حدود 90 درصد محصولات قهوه عربیکا به دلیل بیماری از بین رفته بودند به اوج رسید. فیلیپینی ها اولین کسانی بودند که به طور جدی تولید آن را آغاز کردند، به همین دلیل به یک منبع اصلی تبدیل شدند. این نوع قهوه بسیار شناخته شده به دلیل داشتن طعم مشخص، چوبی یا دودی با عطر گل و میوه‌ای منحصر به فرد از نمونه‌های محبوب است.
پس از اعلام استقلال فیلیپین، تجارت بین آنها و ایالات متحده قطع شد. بنابراین، پس از احیای عربیکا، قهوه لیبریکا توانست جایگاه برتر تولید قهوه را بدست آورده و تا امروز آن را حفظ کرده است. از طرف دیگر، نوع دانه های تارت و اکسکلسا کمی ساده تر می باشند. این گیاه بر روی درختان با ارتفاع 6 تا 9 متر رشد می کند (برخلاف قهوه عربیکا که حداکثر  2 متر رشد می کند). این دانه‌های قهوه بیشتر به جای اینکه به تنهایی فروخته شوند، برای افزودن یک طعم اضافی به سایر قهوه‌ها استفاده می‌شوند. طعم‌های سبک آن حتی با نمونه‌های کمی تلخ هم عالی است، به همین دلیل هنوز هم طرفداران مخصوص خود را دارد.
 
انواع و اقسام توضیح داده شده
اول از همه ، برخی از سردرگمی ها را درباره این شرایط برطرف کنیم."واریتال" قهوه یک اصطلاح طبقه بندی شده است که یک گونه خاص یا آرایش ژنتیکی گیاه قهوه را مشخص می کند. اصطلاح varietal برای نوشیدنی دم کرده که از انواع قهوه های منحصر به فرد تهیه می شود بکار می رود. 
اگر از لحاظ گیاه شناسی به آن توجه کنید احتمالا ادامه کار برایتان بسیار جالب خواهد بود، اما ممکن است برای افراد دیگر یک مشت مزخرف به نظر برسد. بنابراین باید بدانید که برای خرید یک قهوه خوب، دیگر نیازی به آشنایی با انواع مختلف قهوه ندارید. آنها عمدتا در پتانسیل و نیازهای مورد نظر برای رشد و همچنین شکل ظاهری (دانه ها و شکل برگ ها) با هم متفاوت هستند که برای کشاروزان بسیار مهمتر از مصرف کنندگان است. کیفیت برندی که شما از آن خرید می کنید باید نشان دهد که چقدر با انواع مختلفی که در حال رشد هستند کار می کنند.
اما برای افرادی که علاقه مند هستند، بیایید نگاهی به برخی از گونه های شناخته شده تر بیندازیم (همه اینها از لحاظ فنی زیر درخت خانواده عربیکا قرار دارند):
 
تیپیکا (Typica)
تیپیکا یک گونه معمولی از خانواده عربیکا می باشد. این گونه که شامل تعدادی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین قهوه‌های منطقه‌ای از جمله کونا (Kona)، جاوا (Java)، جامائیکا (Jamaican) و موارد دیگر می‌باشد. این تنوع در یمن قبل از گسترش تجارت آن آغاز شده بود. همچنین تیپیکا برای نخستین بار قبل از اینکه به دست سرخپوستان غربی برسد، کشت آن را در مالابر (Malabar) هند و اندونزی انجام می شد.
برخی از زیر مجموعه های تیپیکا عبارتنداز: سوماترا (Sumatra)، برگندال (Bergendal)، رومه سودان (Rume Sudan)، Amarello de Botancatú، Blawan Paumah و Java Mocha. همچنین چند جهش تاپیکا وجود دارند مانند: Mokka، Pluma Hidalgo، Creole، Ethiopian Harrar، Blue Mountain، Villa Sarchi، Ethiopian Sidamo، Ethiopian Yiragacheffe، San Ramón و Sidikalang. 
* با نوشیدنی موکا که از طعم شکلاتی این دانه های یمنی الهام گرفته است اشتباه گرفته نشود.
 
بوربون (Bourbon)
احتمالاً بوربون یکی از رایج‌ترین زیر مجموعه‌های تیپیکا است. از اوایل دهه ۱۷۰۰ هنگامی که فرانسوی‌ها یک بشقاب Arabica Typica را به جزیره بوربون (اکنون به آن Réunion می گویند) آوردند جهش جزئی در آن رخ داد و سرانجام این گونه در آمریکای مرکزی و جنوبی گسترش یافت. این گیاهان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند، زیرا بیشتر از انواع دیگر قهوه تولید می‌شوند.
زیر مجموعه‌های مختلف بوربون  شامل: French Mission، N39، Mayaguez، Arusha، Jackson، K20، Kenya، Pointu، Caturra، SL34، Tekic و Pacas می باشند که جهش هایی از این نوع هستند.
 
گشا (Gesha/Geisha)
گشا (Gesha) یک نوع اصلی از عربیکا است. این نام از یک دهکده در اتیوپی گرفته شده است، در حقیقت تا سال 1950 کشت و برداشت این قهوه به صورت تجاری انجام نشده بود. این محصول در برابر بیماری "زنگ زدگی قهوه" مقاوم بوده و همچنین بیشترین محصول برداشت شده در پاناما است. درخت های این نوع قهوه نسبتا بلند بوده و برگ های آن نیز به شکل قابل توجهی طرح دانه های قهوه را به خود گرفته اند.
مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم همه انواع قهوه ها نیستند اما فکر کردیم که توضیحی در مورد آنها و ارتباط شان با یکدیگر شما را روشن تر کند. اگر بطور خاص می خواهید در مورد عربیکا اطلاعات بیشتری بدست آورید می توانید در سایت تحقیقات جهانی قهوه آن را جستجو کنید. اگر دوست دارید هر ماه یک قهوه را کاوش کنید می توانید نگاهی به لیست بهترین قهوه های ماهانه از نگاه کاربران بیاندازید.
حال بیایید نگاهی عمیق تر و پیچیده تر به دنیای نوشیدنی های قهوه بیاندازیم.
 
انواع نوشیدنی های قهوه
بزرگترین تفاوت بین قهوه ها در نوشیدن خودشان است. روش های زیاد مختلفی برای دم کردن قهوه وجود دارند که برخی از آنها طعم بی نظیری به قهوه می دهند. بیایید نگاهی به محبوب ترین نوشیدنی های قهوه بیاندازیم:
 
اصول اولیه
 
قهوه سیاه (Black Coffee)- قهوه پس از دم کردن مستقیم از قهوه جوش سرو می شود، بدون آنکه چیزی به آن اضافه شود تا طعم آن را تغییر دهد.
قهوه با شکر یا شیر- این نوع قهوه شبیه قهوه سیاه است، با این تفاوت که پس از دم کردن موادی مانند شیر، شکر و یا دیگر شیرین کننده های مصنوعی برای تغییر طعم به آن اضافه می شود.
اسپرسو- یک روش دم کردن قهوه با دانه های قهوه ای که پودر شده و همچنین خوب بسته بندی شده اند می باشد. مقدار کمی آب به آن اضافه شده و باعث ایجاد طعم و قدرتی متفاوت در قهوه می شود.
 
روش های دم کردن
 
قهوه دمی سرد (Cold Brew Coffee)- روشی برای دم کردن که در آن از آب داغ استفاده نمی شود. در عوض از آب سرد استفاده شده و مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این نوشیدنی آماده شود.
قهوه فیلتر شده یا دم کردن به روش چکاندن (Filtered or Drip Coffee)– روشی برای دم کردن قهوه که در یک فیلتر کاغذی قرار گرفته و آب داغ روی آن ریخته می شود و به صورت چکه ای در ظرف پایینی ریخته می شود.
قهوه فرانسه(French Press Coffee)- قهوه ساخته شده با دستگاه پرس فرانسوی که از یک پیوندگر برای فشار دادن قهوه جهت جدا کردن نوشیدنی تمام شده از قهوه استفاده می‌کند.
قهوه یخی (Iced Coffee)- این نوع نوشیدنی کمی متفاوت از قهوه دمی سرد است، بطوریکه قهوه یخ زده با استفاده از روش دم کردن گرم تهیه شده و قبل از سرو سرد می شود.
 موکا(Moka)- قهوه در ظرف موکا دم می شود و در آن بخار تحت فشار، آب را در میان قهوه ها عبور می دهد.
قهوه مخلوط (Percolated Coffee) – یک روش دم کردن که در آن آب گرم برای رسیدن به قدرت مطلوب با کمک نیروی جاذبه در بین قهوه می چرخد.
قهوه خلاء (Vacuum  Coffee)- یک روش دم کردن که با استفاده از دو محفظه فشار بخار و خلاء، فنجان نهایی قهوه را تولید می کند.
 
انواع اسپرسو
کافه گوموزا (Caffe Gommosa)- اسپرسوی ریخته شده بر روی نوعی شیرینی.
کافه کن هیلو (Café Con Hielo)- نسخه قهوه یخی اسپرسو که با 50 میلی لیتر اسپرسو روی یخ سرو می شود.
کورتادو (Cortado)- اسپرسو با مقدار کمی شیر گرم برای کاهش اسیدیته.
دوپیو(Doppio)- یک شات دبل اسپرسو که در فنجان قهوه خوری سرو می شود.
اسپرسو با خامه (Espresso con panna)- قهوه تهیه شده با خامه.
اسپرسو رومانو (Espresso Romano)- یک شات اسپرسو که با یک تکه لیمو در کنار آن سرو شد.
گیلرمو (Guillermo)- دو شات از اسپرسو که بر روی برش های لیمو ریخته می شود. گاهی اوقات روی یخ نیز سرو می شود.
لونگو (Lungo)- نقطه مقابل ریستریتو ، این نوشیدنی با آب بیشتری تهیه می شود.
ریستریتو(Ristretto)- اسپرسویی که با همان قهوه درست شده اما نصف آن آب است.
 
شیر یا آب اضافه شده است
آنتوکینو(Antoccino)- یک شات اسپرسو با شیر بخارپز که با نسبت 1: 1 سرو می شود.
بریو(Breve)- اسپرسویی که با نصف شیر و نصف خامه سرو می شود.
قهوه آمریکایی (Caffe Americano)- نوشیدنی اسپرسو که در آن از آب گرم برای تهیه اسپرسو استفاده می شود، قهوه ای قوی که با قهوه قطره ای طعم متفاوتی دارد.
قهوه با شیر(Cafe au lait)- قهوه قوی ساخته شده با شیر جوشانده شده در نسبت 1: 1.
کافه زورو (Cafe Zorro)- یک شات دبل اسپرسو که با نسبت 1:1 به آب اضافه می شود.
کاپوچینو (Cappuccino)- اسپرسویی که با شیر داغ و کف شیر بخارپز تهیه شده است.
اسپرسینو (Espressino)- نوشیدنی تهیه شده از اسپرسو ، شیر بخارپز و پودر کاکائو.
فلت وایت (Flat White)- اسپرسویی شبیه لاته که تنها با شیر تهیه می شود.
لاته (Latte)- اسپرسو با شیر بخارپز با نسبت 1: 3 به 1: 5 با کمی کف شیر تهیه می شود.
ماکیاتو (Macchiato)- اسپرسو ساخته شده با مقدار کمی کف شیر ، شبیه کاپوچینو است با این تفاوت که مقداری قوی تر است.
قهوه وینا (Vienna Coffee)- قهوه یا اسپرسویی که با خامه شیرین شده تهیه می شود. برخی مواقع به آن شیر هم اضافه می کنند.
 
در سراسر دنیا
بلک تی (Black tie)-  یک شات دوتایی اسپرسو همراه با قهوه یخی سنتی تایلندی و شیر غلیظ و شیرین شده.
قهوه بمبون (Cafe Bombon)- این نوشیدنی که در اسپانیا محبوبیت دارد ، یک اسپرسو است که با شیر تغلیظ شده شیرین ساخته می شود.
قهوه کوبایی (Cafe Cubano)- این نوشیدنی در اصل متعلق به کوبا بوده و اسپرسویی است که به آن شکر دمرارا اضافه می شود.
قهوه کراما (Caffe Creama)- یک اسپرسوی طولانی که در ابتدای دهه 1980 در سوئیس، اتریش و شمال ایتالیا سرو می شد.
قهوه سودا (Ca phe sua da)- یک نوشیدنی قهوه که در ویتنام سرچشمه گرفته و معنای آن "شیر قهوه سرد" می باشد. این نوشیدنی با اضافه کردن قهوه سیاه با یک یک چهارم شیر شیرین شده روی یخ ریخته می شود.
قهوه تخم مرغ (Egg coffee)- یک نوشیدنی ویتنامی که با زرده تخم مرغ، شکر، شیر غلیظ شده و قهوه روبوستا تهیه می شود.
ایزکافه (Eiskaffee)- یک نوشیدنی آلمانی تهیه شده با قهوه یخ زده و بستنی وانیلی.
گالائو(Galao)- این نوشیدنی که متعلق به پرتقال می باشد یک اسپرسویی است که با شیر کف شده مخلوط شده و در یک لیوان بزرگ سرو می شود.
قهوه ایرلندی (Irish Coffee)- قهوه همراه با ویسکی و خامه و گاهی شیرین شده با شکر.
قهوه با شیر (Kopi susu)- قهوه ای که با شیر تلغیظ شیرین شده تهیه می شود و پس از خنک شدن دانه های قهوه در انتهای شیشه ته نشین می شوند.
قهوه ترکی (Turkish Coffee)- یک نوشیدنی قهوه که بیشتر در خاورمیانه سرو می شود. در این نوشیدنی دانه های خرد شده قهوه در آب غوطه ور شده و امکان تشکیل حداکثر کف را می دهند (گاهی به آن قهوه یونانی نیز گفته می شود).
 
یک نکته کوچک اضافی
قهوه ضد گلوله (Bulletproof Coffee)- یک فنجان قهوه سیاه، 2 قاشق غذاخوری کره، و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید تا رنگ آن خامه ای شود.
 چای لاته(Chai Latte)- اسپرسو با چای ادویه دار و شیر بخارپز مخلوط می شود.
قهوه لیکور (Liqueur Coffee)-یک شات قهوه دم کرده را با 25 میلی لیتر آب مخلوط می کنند. گاهی اوقات با خامه نیز سرو می شود.
موکا (Mocha)- گاهی اوقات به آن قهوه موکا نیز می گویند. شبیه لاته است، با این تفاوت که تنها شکلات به آن اضافه می شود.
 
کالری موجود در قهوه
یکی از نکات متداول برای مقایسه قهوه ها میزان کالری آنها است. درحالیکه یک قهوه تلخ ساده یا یک شات از اسپرسو ممکن است به خودی خود هیچ کالری نداشته باشند، اما این موضوع برای انواع دیگر قهوه صدق نمی کند.
 
افزودنی های خوشمزه
در حالی که نوشیدن قهوه بدون هیچ افزودنی به صورت تلخ هنوز هم طرفداران زیادی دارد، اما بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند کمی افزودنی به آن‌ها اضافه کنند. در این صورت، ممکن است بیش از آنچه انتظار دارید کالری دریافت کنید.
 
• شکر: ۱۶ کالری برای ۱ قاشق چایخوری
• شیر ۲ ٪: ۱۵ کالری برای ۲ قاشق غذاخوری
• شیر کامل: ۱۹ کالری برای ۲ قاشق غذاخوری
• خامه‌های سنگین: ۱۰۱ کالری برای ۲ قاشق غذاخوری
• شیر بدون چربی: ۱۰ کالری برای ۲ قاشق غذاخوری
 
برای کمک به درک این منظور، بگذارید از چشم اندازی دیگر به آن نگاه کرده و آن را مقایسه کنیم. احتمالا فقط ۱ قاشق چایخوری شکر و ۲ قاشق غذاخوری شیر با چربی ۲ ٪ می‌تواند برای درست کردن یک قهوه دلچسب کافی باشد. این فنجان قهوه حدود ۳۶ کالری برای شما دارد.
در حال حاضر، اگر قصد صرف کردن فنجان دوم را دارید، در این صورت نزدیک به ۷۲ کالری دریافت خواهید کرد. این تقریباً همان میزان کالری است که از خوردن یک عدد کلوچه بدست می‌آورید و تنها به ۱۰-۱۵ دقیقه پیاده روی را برای سوختن این کالری نیاز دارید؛ بنابراین، در کل خیلی بد نیست، حتی اگر قهوه را کاملا با شیر درست کنید.
با این حال، بسیاری از مردم معمولا شیر را برای درست کردن آن انتخاب می‌کنند، که می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. علاوه بر این، هنگامی که شما نوشیدنی‌های مخصوص کافی شاپ محلی خود را میل می‌کنید، احتمالا این میزان کالری می‌تواند کمی متفاوت باشد.
 
کالری موجود در نوشیدنی های محبوب
* این موارد همراه با مقدار استاندارد شیر می باشند. سفارش این نوشیدنی ها با مقدایر شیر بیشتر یا کمتر می تواند روی کالری آن تاثیر گذار باشد.
 
اسپرسو
بیایید از پایه شروع کنیم، یک شات اسپرسو حدود ۱ کالری دارد؛ بنابراین حتی اگر شما یک شات دوبل آن را سفارش دهید، مقدار آن بسیار ناچیز است. در مورد قهوه لانگو و ریستریتو نیز همین گونه است، زیرا تغییر میزان آب تاثیر قابل توجهی در مقدار کالری آن نمی گذارد.
اگر کمی شیر را برای یک ماکیاتو (macchiato) اضافه کنید، تقریباً در حدود ۱۳ تا ۱۸ کالری دریافت می‌کنید.
 
امریکانو یا Long Black
در حالی که، این‌ها از نظر فنی دو نوشیدنی متفاوت هستند، مواد کاملاً مشابهی دارند: یک مقداری از اسپرسو به همراه مقداری آب اضافی. این نوشیدنی در حدود ۳ کالری دارد؛ بنابراین ما هنوز در قلمرو کاملاً ایمنی قرار داریم.
 
کاپوچینو
کاپوچینو‌ها نسبت به بسیاری از نوشیدنی‌های مبتنی بر شیر کالری کمتری دارند، زیرا شیر کمتری دارند و بیشتر کف می‌کنند. آن‌ها عموما بین ۱۱۰-۱۳۵ کالری دارند.
اگر به دنبال رنگ سفید کاپوچینو هستید شیر اضافی کالری آن را حدود 155 تا 170 افزایش می دهد.
 
لاته
یک لاته به طور کلی یکی از نوشیدنی‌های با کالری بالا است که می‌توانید سفارش دهید. با این حال، تعداد کالری بسته به میزان و نوع شیری که استفاده می‌شود بسیار متفاوت است. آن‌ها معمولاً در حدود ۱۲۰-۱۵۰ کالری دارند. چای لاته معمولا کالری بیشتری نسبت به همتایان خود که مبتنی بر اسپرسو هستند دارد.
نکته: میزان مصرف مهم است - در حالی که می‌توانید با انتخاب مناسب شیر این میزان را کنترل کنید با این وجود باید بدانید یک لاته کوچک حدود ۷۰ کالری دارد، به خاطر داشته باشید که یک لیوان استارباکس حتی با شیر غیر چرب نیز حدود ۲۵۰ کالری خواهد داشت.
 
موکا
این یکی از نوشیدنی‌های پر کالری است که می‌توانید سفارش دهید. اگرچه میزان کالری‌ها متفاوت خواهد بود. بسته به جایی که شما آن را سفارش می‌دهید، آن‌ها معمولاً در حدود ۲۹۰ کالری دارند. یک نوشیدنی سرشار از شکلات و خوش طعم.
 
قهوه ضد گلوله
این نوشیدنی هم در داخل و هم خارج از جامعه سرخپوستان از محبوبیت بالایی برخوردار است. دستورالعمل ما حدود 200 کالری دارد، اما برخی از دستورالعمل ها (از جمله مورد استفاده در مارک اصلی Bulletproof) می توانند تا حدود 500 کالری داشته باشند.
 
جمع بندی
این مطلب شامل لیستی از انواع قهوه‌ها بود همانطور که می‌بینید، نوشیدنی‌های مختلف قهوه را شامل می‌شود که برای لذت بردن شما از صرف قهوه‌های بیشتر آماده شده اند. چند نوع قهوه مختلف را امتحان کرده اید؟ می‌دانم در این لیست چندین مورد وجود دارد که من هنوز از آن‌ها را امتحان نکرده ام. بسیار مشتاقم تا چند مورد را امتحان کنم.
آیا نمونه‌ای از نوشیدنی قهوه در این لیست فراموش شده است؟ اگر چنین است، به ما اطلاع دهید تا فورا آن را به این فهرست اضافه نماییم. تا آن زمان امیدواریم که از صرف این همه نوشیدنی قهوه خوش عطر و طعم لذت برده باشید.
 
آشنایی با انواع قهوه

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha