۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

بررسی زیمنس EQ300

نویسنده : www.banehbuy.com
بررسی زیمنس EQ300

اسپرسوساز  زیمنس EQ.300
 Siemens EQ300 Review

اسپرسوساز اتومات زیمنس


دستگاه های اسپرسو ساز زیمنس سری EQ
زیمنس تجربه زیادی در زمینه لوازم خانگی دارد. به طور کامل مهندسی را با عملکرد ترکیب می کند. در نتیجه این تجربه و توسعه، زیمنس برای سال های متمادی دستگاههای قهوه ساز عالی را طراحی و تولید می کند. سری EQ دستگاه های قهوه ساز شرکت زیمنس کاملا اتومات هستند. دستگاه های قهوه ساز خانواده EQ دستگاه های قهوه ساز کاملا اتوماتیک و بسیار آسان برای استفاده هستند. مدل های دستگاه قهوه ساز EQ از مدل های (EQ3) تا مدل های شبکه ای (EQ9) متغیر هستند. در تمامی مدل ها سادگی و کیفیت استاندارد است. اگر قهوه سازهای ارزان قیمت را با قهوه سازهای فنجانی مقایسه کنید، خواهید دید که زیمنس EQ3 یکی از بهترین قهوه سازها با قیمت مناسب است.


دستگاه قهوه ساز اتومات زیمنس
دستگاه قهوه زیمنس EQ.300  یک BTC تمام اتوماتیک واقعی است. دستگاه های قهوه ساز Bean to Cup دستگاه های قهوه ساز بسیار آسان و کاربردی هستند. برخلاف سایر دستگاه های قهوه ساز کلاسیک (دستی، قهوه جوش موکا)، شما فقط دانه های قهوه (و آب) را به عنوان ورودی قرار می دهید و دستگاه اسپرسوی تازه و عالی را در مدت زمان کوتاهی به شما می دهد. شما با آسیاب کردن دانه های قهوه، گرم کردن آب یا تنظیم مقدار مناسب قهوه برای قهوه اسپرسوی عالی سر و کار ندارید. زیرا قهوه سازهای تمام اتوماتیک این کار را برای شما  اتومات انجام می دهند.
دستگاه قهوه زیمنس دارای قابلیتی به نام «سیستم آی آروما» است که تمام اجزا و فناوری‌های دستگاه را ترکیب و ادغام می‌کند تا طعم عالی قهوه را تضمین کند (تا زمانی که از دانه‌های قهوه یکسان استفاده می‌کنید، همیشه یک طعم داشته باشید). به همین دلیل، این یک ویژگی فوق العاده برای افرادی است که طعم لذیذ یکسانی را می خواهند بسیار مهم است.
زیمنس EQ300 یک دستگاه قهوه اسپرسو ساز اتومات زیمنس است. سایر مدل های بالایی زیمنس EQ6 و EQ9 هستند. مدل‌های EQ.6 و EQ.9 زیمنس دارای برخی ویژگی‌های اضافی مانند سفارشی‌سازی بیشتر، مخزن شیر داخلی، اتصال تلفن هوشمند WLAN (Wi-Fi/اینترنت و غیره هستند. اما در همه سری‌ها یک قهوه عالی دریافت می‌کنید.

 

بررسی زیمنس EQ300
من بیش از 2 سال است که از زیمنس EQ 300 استفاده می کنم و می توانم نتیجه بگیرم که یکی از بهترین دستگاه های قهوه ساز اتوماتیک در آن رنج قیمت است. استفاده از آن بسیار آسان است و اسپرسویی با طعم عالی درست می کند. اگر طرفدار اسپرسو هستید ، مطمئنم که EQ3 را دوست خواهید داشت.

مزایا :
بهترین ویژگی زیمنس EQ3 سادگی و کیفیت آن است. کیفیت واقعی زیمنس . اگرچه EQ3 یک دستگاه قهوه ساز اتوماتیک خیلی پیشرفته نیست، اما دارای بسیاری از ویژگی های فوق العاده است که بسیاری از دستگاه های خودکار سطح بالا فاقد آن هستند. اول از همه، استفاده از دکمه های کنترلی و صفحه نمایش LCD بسیار آسان است. فقط با لمس یک دکمه می توانید یک کاپوچینوی خوشمزه درست کنید. اسپرسوی آن نیز قابل توجه است . سیستم iAroma زیمنس عالی عمل می کند و قهوه ای خوش طعم را تضمین می کند. نازل شیر خارجی و آسیاب سرامیکی از دیگر ویژگی های متمایز و عالی EQ3  اسپرسوساز زیمنس است.
معایب :
چیزی که ما در مورد زیمنس EQ3 دوست نداشتیم ظرفیت مخزن آب (1.4 لیتر) است. زیمنس EQ3 دارای سیستم خود تمیز شونده عالی است اما این سیستم آب زیادی مصرف می کند. در نتیجه باید در صورت نیاز مخزن آب را دوباره پر کنید. مخزن آب 1.4 لیتری برای استفاده معمولی در منزل کافی است ، اما اگر بیش از حد قهوه دم می کنید، 1.4 لیتر ممکن است کم باشد. ما روزانه تقریباً 4-5 فنجان قهوه درست می کنیم و مشکلی نیست، اما اگر قهوه شما به بیش از این نیاز دارد، باید دوباره آن را پر کنید.

نظرات مشریان :
اگرچه زیمنس EQ3 یک دستگاه اسپرسو ساز عالی است، یافتن آن در ایالات متحده تقریباً غیرممکن است و در انگلستان یافتن آن دشوار است. به دلیل مشکلات عرضه، نوسانات قیمت بسیار بالایی در زیمنس EQ3 وجود دارد. می توانید قیمت پایه 700 پوندی یا قیمت های تخفیف دار 600 پوندی را پیدا کنید. اگر می توانید قیمتی نزدیک به 600 پوند پیدا کنید، آن را از دست ندهید. واقعا دستگاه قهوه تمام اتوماتیک عالی است . 
زیمنس EQ.300
•  صفحه نمایش ال سی دی
•  مخزن آب 1.4 لیتری
•  فنجان گرم کننده
•  آسیاب سرامیکی
•  لوله بخار برای کف کردن شیر

 

زیمنس EQ3 یک اسپرسو ساز حرفه ای اتوماتیک دارای آسیاب با طرح زیبای کلاسیک است. داشتن نمای نقره ای/سیاه با دکمه های لمسی مهندسی شده آن را بسیار زیباتر می کند. طراحی مینیمالیستی با دو خروجی اسپرسو ، یک نازل شیر متحرک، سینی چکه گیر با نمایشگر LCD و دکمه‌های کنترلی لمسی از دیگر خصوصیات ظاهری آن است.اسپرسو ساز اتوماتیک آسیاب دار زیمنس EQ3 دارای صفحه نمایش LCD بسیار شفاف و دکمه های عملکرد بزرگ است. دکمه های بزرگ و شفاف به شما کمک می کند تا انواع اسپرسو را به راحتی درست کنید. این رابط کاربری آسان دارد.
EQ3 کمی کوچکتر از مدل های بالایی است (مانند قهوه سازهای اتوماتیک زیمنس EQ.700 و زیمنس سری EQ9 )وزن آن حدود 7 کیلوگرم است و این باعث پایداری آن می شود. به همین دلیل در حین کار هیچ لرزشی وجود ندارد .


مشخصات زیمنس        EQ.300
صفحه نمایش               LCD
مخزن آسیاب                250 گرمی
وزن (کیلوگرم)              7.348 کیلوگرم
مخزن آب                     1.4 لیتر
فشار                          15 بار
فنجان گرم کننده          بله
عملیات                       خودکار 
کف کردن شیر            با لوله بخار
جنس تیغه ها             سرامیکی
وات                          1300 وات

 

پنل لمسی زیمنس EQ3
زیمنس EQ 300 در مجموع دارای چندین دکمه بزرگ لمسی جلو است. 

 

اسپرسوساز زیمنس


Button On/Off
 در مرکز بالایی پنل جلویی قرار گرفته است. برای روشن و خاموش کردن دستگاه استفاده می شود. هنگامی که روشن می شود، دستگاه یک آزمایش سریع را انجام می دهد و تمیز می شود. این تمیز کردن سریع بسیار مفید است زیرا به طور خودکار قطعات داخلی دستگاه را تمیز می کند و به تعمیر و نگهداری کمک می کند. توجه داشته باشید که باید یک فنجان خالی برای دفع آب در قسمت زیرین خروجی اسپرسو قرار دهید. زیمنس EQ3 دارای عملکرد خاموش شدن خودکار نیز می باشد.


Button One or Two Cup Coffee
 بالای سمت چپ پانل جلویی قرار دارد. زمانی استفاده می شود که می خواهید دو فنجان قهوه تهیه کنید (پیش فرض یک فنجان است).  هنگامی که می خواهید از این ویژگی استفاده کنید، دو فنجان را در زیر خروجی اسپرسو قهوه قرار دهید و این گزینه را انتخاب کنید. ویژگی خوب به خصوص زمانی که می خواهید دو فنجان قهوه را سریع آماده کنید.


Button Coffee Strength 
 بالای سمت چپ پانل جلویی (شکل سه دانه قهوه) قرار دارد. برای تنظیم قدرت/شدت قهوه شما استفاده می شود. به عنوان مثال، برخی افراد اسپرسوی شدید را ترجیح می دهند و برخی افراد آمریکایی سبک را ترجیح می دهند. 5 سطح قدرت قهوه وجود دارد : بسیار ملایم / ملایم / معمولی / قوی / بسیار قوی. هر سطح با یک عدد دانه قهوه (به عنوان مثال: 4 دانه = قوی) در پانل LCD نمایش داده می شود.


دکمه های کنترل
Button Cup Warmer
بعضی مدلهای اسپرسوساز زیمنس دارای این دکمه در بالای سمت چپ پانل جلویی هستند. برای گرم کردن فنجان های قهوه استفاده می شود. اگرچه به نظر یک ویژگی خوب است، اما آنطور که مشاهده می شود مفید نیست. به طور غیرفعال توسط دیگ گرم می شود. آنقدرها هم قدرتمند نیست و فنجان ها را خیلی آرام گرم می کند! به خصوص اگر در یک اتاق سرد هستید، انتظار زیادی از این ویژگی نداشته باشید. به همین دلیل این ویژگی از اکثر مدل های بالایی حذف شده است.
Button calc'nClean 
 این برنامه خدماتی است. فرکانس برنامه سرویس به سختی آبی که استفاده کرده اید و تعداد دفعات استفاده از قهوه ساز زیمنس بستگی دارد. وقتی دکمه calc'nClean روشن می شود، باید یک سرویس تمیز کامل زیمنس EQ 300 انجام دهید. به راهنمای خدمات نحوه انجام سرویس calc'nClean مراجعه کنید. هشدار Calc n Clean مانع از کار فوری دستگاه (حداقل برای 1 ماه) نمی شود. این به شما امکان می دهد تا قرص های تمیز کننده و قرص های رسوب زدایی یا مایع زیمنس EQ 300 لازم را خریداری کنید. کل فرآیند   calc'nClean تقریباً 30-40 دقیقه طول می کشد. پس از تمیز کردن، یک دستگاه قهوه تمیز و سالم دریافت می کنید. این فرآیند برای استفاده از دستگاه برای سالها ضروری است.


برنامه های قهوه
به طور عمده، شما می توانید 4 نوع مختلف قهوه را تنها با یک لمس تهیه کنید!
Espresso   
اسپرسو ابتدایی ترین نوع قهوه است. بیشتر قهوه‌های دیگر از یک شات اسپرسو به دست می‌آیند که حدود 1 اونس (حدود 25 تا 30 میلی‌لیتر و قابل تنظیم) است و معمولاً از 6 گرم قهوه استخراج می‌شود. با برنامه اسپرسو 1 شات اسپرسو دریافت می کنید. این قهوه کمی قوی است. اگر با اسپرسو آشنایی ندارید ممکن است نوشیدن آن بسیار سخت باشد اما معمولا بهترین قهوه برای عاشقان قهوه است. خوشمزه است و قیمت آن مقرون به صرفه است. استفاده ازقهوه illy نیز عالی است اما معمولاً گران است. اگر تخفیف خوبی پیدا کردید، آن را از دست ندهید.
همانطور که گفتم، بیشتر قهوه ها از یک شات اسپرسو به دست می آیند. به عنوان مثال، اگر می خواهید قهوه ی یخی لاته درست کنید، این شات اسپرسو نقطه شروع خوبی است.
Caffee Crema  
وقتی کلمه "کرما" را می بینید ممکن است فکر کنید که قهوه شیری است اما اینطور نیست. وقتی این برنامه را انتخاب کردید، اسپرسوی رقیق شده (حدود 80-200 میلی لیتر و قابل تنظیم) با کف معطر دریافت می کنید. که به نوعی شبیه قهوه فیلتر یا آمریکایی است ، اما کمی شدیدتر و بوی قابل توجهی دارد.
Cappucino  
در تهیه کاپوچینو دو مرحله وجود دارد : تهیه شیر و افزودن اسپرسو.
 ابتدا باید مقداری (حدود 2/5 فنجان) شیر را در یک فنجان بریزید. اگر یک فنجان شیشه ای را ترجیح می دهید، کاپوچینویی عالی نیز خواهید داشت. سپس آن را زیر دهانه قرار دهید. برای کف کردن شیر باید نازل شیر را داخل شیر قرار دهید. زیمنس EQ 300 اتوماتیک شیر شما را کف کرده و گرم می کند. در نتیجه قهوه شما اضافه می شود و کاپوچینوی خوشمزه ای دریافت می کنید.
توجه: اگر قصد ندارید قهوه شیری دیگری درست کنید، به دلایل بهداشتی باید فورا نازل شیر را بشویید.نازل شیر قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیز هست.
Latte Macchiato 
تهیه لاته ماکیاتو با زیمنس EQ 300 مانند تهیه کاپوچینو است با این تفاوت که باید شیر کمتری مصرف کنید. کف شیر ماکیاتو غلیظ تر از کاپوچینو است. پخش قهوه روی شیر نیز عالی است.
Milk Button 
اگرچه ربطی به تهیه قهوه ندارد اما می توانید فقط کف شیر را با دکمه شیر تهیه کنید. بسیار راحت برای نوشیدن.
نازل شیر و خود تمیز شونده
یکی از بزرگترین مزیت های زیمنس EQ3 نسبت به سایر رقبا نازل شیر است .
قهوه ساز زیمنس EQ3 دارای نازل شیر خارجی متحرک و قابل جابجایی می باشد. استفاده از نازل شیر بسیار آسان است و عالی عمل می کند. تمیز کردن نازل نیز بسیار آسان است. به همین ترتیب، در دستگاه های قهوه ساز مشابه، مخزن شیر وجود دارد. وقتی می خواهید قهوه شیری درست کنید، ابتدا مخزن شیر را پر می کنید. پس از آن، شیر از طریق لوله های داخلی از مخزن شیر به فنجان قهوه منتقل می شود. مشکل تمیز کردن خطوط لوله داخلی است که معمولاً بسیار دشوار و غیربهداشتی است. خوبی زیمنس EQ.300 این است که از چنین فرآیند شیری استفاده نمی کند. نازل شیر خارجی و قابل جدا شدن است.
بدون خط لوله داخلی = تمیز کردن بسیار آسان + بهداشت. زیمنس EQ3 مزیت بزرگی نسبت به دستگاه های قهوه ساز مشابه دارد.
آسیاب زیمنس EQ3

آسیاب قهوه


قهوه ساز تمام اتوماتیک زیمنس EQ 300 دارای مخزن آسیاب دانه قهوه با ظرفیت 250 گرم می باشد. استفاده از دانه های تازه برای دم کردن قهوه قطعا یک مزیت بزرگ است. قهوه آسیاب شده پس از 3-4 روز شروع به از دست دادن طعم معطر خود می کند. آسیاب کردن دانه های قهوه درست قبل از استفاده از ویژگی های بارز دستگاه اسپرسوساز EQ3 است. اگرچه دستگاه های قهوه ساز با ظرفیت بالاتر وجود دارد، اما ظرفیت 250 گرمی آن برای مصارف خانگی کافی است.
EQ3 دارای آسیاب سرامیکی است. آسیاب های سرامیکی نسبت به آسیاب های نوع فولاد ضد زنگ برتری دارند. زیرا آسیاب های استنلس استیل به راحتی هنگام استفاده گرم می شوند. از این رو دانه‌های قهوه شروع به سوختن می‌کنند و از هر قهوه‌ای که درست می‌کنید، طعم خراب می‌شود.خوشبختانه زیمنس EQ300 دارای آسیاب سرامیکی است و شما با چنین چیزی مواجه نخواهید شد.
آسیاب EQ3 قابل تنظیم است. شما می توانید سطح آسیاب را با توجه به نیاز خود یا نوع دانه قهوه ای که استفاده می کنید تنظیم کنید. زیمنس سطح آسیاب ریزتر را برای دانه‌های قهوه بو داده تیره و سطح آسیاب درشت‌تر را برای دانه‌های قهوه روشن‌تر توصیه می‌کند. شما باید تمام سطوح را امتحان کنید تا بهترین سطح را برای خود پیدا کنید.
در اینجا باید به میزان نویز زیمنس EQ300 اشاره کنم. EQ300  دارای 67 دسی بل است. سطح نویز EQ3 به خصوص هنگام آسیاب کردن دانه قهوه، کمی پر سر و صدا است. اما در این سطح قیمت ، این میزان سر و صدا طبیعی است. اگر می‌خواهید دستگاه قهوه‌ساز  بی‌صداتری داشته باشید، باید مدل بالایی مانند زیمنس EQ9 را ترجیح دهید که ۶۲ دسی‌بل سر و صدا صدا دارد.  
ظرف دانه قهوه و فیلتر آب
ظرف دانه قهوه می تواند حدود 250 گرم دانه قهوه را ذخیره کند. این برای مصارف خانگی نسبتاً کافی است. 250 گرم / 6 گرم برای هر اسپرسو ~ = 40 فنجان قهوه. اما مشکل این است که مخزن آب نسبتاً کوچک است (1.4 لیتر) و باید بارها مخزن را پر کنید. برخی از دستگاه های قهوه ساز اتوماتیک با ظرفیت بالا مانند Saeco Lirika وجود دارد، اما این برای استفاده روزانه در خانه کافی است. اگر در روز بیش از حد قهوه درست می کنید، ممکن است دو دفعه مخزن آب را پر کنید.اما، اگر روزی 4-5 فنجان درست می کنید، مشکلی نیست.
در مورد فیلتر آب آن نیز باید اشاره کنم EQ300 قابلیت استفاده از فیلتر آب بریتا را دارد.  فیلتر آب بریتا در جعبه موجود نیست و به صورت جداگانه فروخته می شود. آب خوب برای تهیه قهوه خوب ضروری است. به همین دلیل اگر از آب سخت استفاده می کنید، بهتر است از فیلتر آب در قهوه ساز زیمنس استفاده کنید. همچنین می توانید از آب تصفیه شده استفاده کنید. 
خلاصه بررسی زیمنس EQ 300
زیمنس EQ.300 یکی از بهترین عملکردها نسبت به قیمت/عملکرد را نسبت به دستگاه های قهوه ساز اتوماتیک مشابه دارد. کاربرد این دستگاه بسیار آسان برای استفاده از دانه قهوه است.
ساخت قهوه با کیفیت "نزدیک" کافی شاپ در خانه با زیمنس EQ 300 امکان پذیر است. این دستگاه بهترین قهوه استاندارد را در همه موارد به راحتی هدف قرار می دهد و در واقع این کار را انجام می دهد.
گزینه های سفارشی سازی زیادی برای تهیه قهوه خود دارد ، مانند قدرت قهوه قابل تنظیم، سطح آسیاب قابل تنظیم، حجم قهوه قابل تنظیم، و غیره. همه این گزینه های سفارشی به شما فرصت می دهند قهوه "خود" را درست کنید..
زیمنس EQ 300 یکی از بهترین قهوه سازهای اتوماتیک موجود در بازار است. استفاده از آن بسیار آسان است و قهوه خوشمزه ای را در خانه درست می کند. زیمنس تضمین می کند که می توانید 15000 فنجان قهوه را برای استفاده شخصی درست کنید. این واقعاً عالی است مخصوصاً برای یک دستگاه قهوه ساز خودکار ارزان قیمت.

اسپرسوساز اتومات

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha