۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

قهوه و انواع آن

نویسنده : www.banehbuy.com
قهوه و انواع آن
قهوه و ویژگیها و انواع آن :
Coffee and its varieties
 
قهوه و انواع آن
 
قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنیهای گرم در جهان است و طرفدارن بسیاری در سراسر جهان دارد. ویژگیها و قابلیتهای قهوه باعث شده که بعنوان یک نوشیدنی پرطرفدار و برای کسانی که می خواهند روزی پر انرژی داشته باشند قهوه را سرو نمایند. قهوه دارای انواع مختلفی بوده که بسته به نوع آماده سازی آنها نامگذاری می شوند.
قهوه از دانه های قهوه بو داده وآسیاب شده به دست می آید، گیاه قهوه بومی مناطق نیمه گرمسیری آفریقا ، جنوب شرقی آسیا ، مناطق استوایی آمریکا وهند می باشد.میوه گیاه قهوه بعد از رسیدن برداشت،پردازش وبا روشهای مختلفی خشک می نمایند. دانه های قهوه خشک شده به درجات مختلفی بوداده شده ، و بسته به نوع و عطر آنها ، دارای درجه بندیهای گوناگونی می باشد.
 
دانه های قهوه خام
 
فواید قهوه :
 
قهوه به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه ، ضد افسردگی است، مصرف یک فنجان قهوه در بسیاری موارد سردرد را برطرف می کند. قهوه به دلیل داشتن ماده ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. تحقیقات 9 ساله دانشمندان ژاپنی نشان می دهد که مصرف منظم قهوه به دلیل دارا بودن اسید کلروژنیک خطر ابتلا به سرطان کبد را تا 49% و مصرف نامنظم قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا 29% کاهش دهد. محققان هلندی نوشیدن یک فنجان قهوه در روز را جهت جلوگیری از ابتلا به دیابت بسیار مفید می دانند. ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز در بدن کمک می کند. همچنین قهوه دارای خاصیت انرژی بخشی و اشتیاق آفرینی ، نقش کمکی در چربی سوزی ، افزایش تحرکات فیزیکی ، ضد آلزایمر، ضد پارکینسون ، و خواص مراقبتی از کبد و .... را دارد.
 
انواع قهوه :
-----------
 
قهوه ترک :
 
اصطلاح قهوه ترک زمانی رایج شد که ترکها اولین کشوری بودند که پودر قهوه را در داخل آب حل کرده سپس جوشانده و پس از آماده شدن قهوه را می خوردند. در این شیوه آماده کردن قهوه ، علاوه بر عصاره ، شیره آن نیز خورده می شود. البته مصرف قهوه به صورت قهوه ترک در دراز مدت باعث از بین رفتن پرزهای معده می گردد.
 
قهوه ترک
 
قهوه فرانسه : 
 
فرانسویها بدلیل اینکه خوردن قهوه به شیوه ترکها را دوست نداشتند روش تازه ای را جهت تهیه قهوه ابداع نمودند که با قرار دادن یک صافی در قهوه جوش قهوه را صاف کرده و فقط عصاره قهوه را می نوشیدند قهوه ای که به این صورت درست می شد به نام قهوه فرانسه معروف شد.
 
قهوه فرانسه
 
اسپرسو :
 
ایتالیایها در سال 1882 میلادی روش جدیدی را جهت تهیه قهوه ایداع نمودند که بهترین روش تهیه قهوه است ، در این روش تهیه قهوه ، ابتدا قهوه توسط آب با دمای بالاتر از 90 درجه سانتی گراد و تحت فشار بخار قرار داده شده و بخار حاصله از آب با فشار بالا در دانه های ریز قهوه نفوذ کرده و باعث می شود که عصاره قهوه کاملا استخراج شده و قهوه ای خالص ، خوش طعم و تازه با مزه واقعی داشته باشید.
 
اسپرسو و دستگاه اسپرسوساز
 
کاپوچینو:
 
دراین حالت به اندازه نصف فنجان شیرکه بوسیله بخار به حالت کف در آمده ، با اضافه کردن اسپرسو به شیردارای کف ، کاپوچینویی عالی خواهید داشت.
 
دستگاه اسپرسوساز حرفه ای خانگی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha