۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

راهنمای خرید رطوبت گیر

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 9 فروردین 1401
راهنمای خرید رطوبت گیر

راهنمای خرید دستگاه رطوبت گیر
چه چیزی برای خانه شما بهتر است؟

Dehumidifier shopping guide

 

خرید رطوبت گیر

 

اگر به دنبال توصیه های بی طرفانه ای برای رطوبت گیر مناسب برای خانه خود هستید، به جای درستی آمده اید. ما رطوبت گیرها را بر اساس نوع اتاق و سایر اطلاعات تقسیم کرده ایم.
حال ممکن است برخی از این اطلاعات کاملاً با آنچه تولیدکنندگان در توضیحات محصول و روی جعبه محصول توصیه می کنند متفاوت باشد. به خواندن ادامه دهید تا بفهمید چرا و چه چیزی واقعا مهم است.
در اینجا بر اساس تحقیقات مشخص شده است که کدام یک جزو بهترین رطوبت گیرها هستند.
اتاق خواب : رطوبت گیر 10 تا 15 پینت
حمام کوچک :  رطوبت گیر 10 پینتی
حمام بزرگ :   رطوبت گیر 30 پینتی
هال : رطوبت گیر  15 پینت
زیرزمین کوچک : رطوبت گیر 15 Pints
زیرزمین متوسط : رطوبت گیر 25 Pints
زیرزمین بزرگ : رطوبت گیر  35 تا 50 پینت  
اتاق خواب (100 تا 250 فوت مربع) 
برای این اتاق بهترین رطوبت گیر این است :
نویز پایین داشته باشد
یک واحد جمع و جور و کم حجم باشد.


ممکن است راحت باشد که یک دستگاه رطوبت گیر قابل حمل بزرگ بخرید، آن را در اتاق نشیمن قرار دهید و انتظار داشته باشید که رطوبت کل خانه را از بین ببرد. این ممکن است تا حدی امکان پذیر باشد، اما اکثر ما درهای اتاق خواب را بسته نگه می داریم. بنابراین، اگر درهای اتاق خواب بسته باشد برای هر اتاق خواب به یک رطوبت گیر جداگانه نیاز دارید.
انتخاب رطوبت گیر مناسب برای اتاق خواب کار چندان سختی نیست. فقط باید یک رطوبت گیر تهیه کنید که اندازه مناسبی داشته باشد و زیاد سر و صدا نداشته باشد.
تا آنجا که به دستگاه‌های کیفیت هوای داخل ساختمان مانند رطوبت‌گیرها و تصفیه‌کننده‌های هوا مربوط می‌شود، بیشتر آنها در سطح صدایی در محدوده 50 تا 70 دسی‌بل کار می‌کنند، که تقریباً به اندازه ماشین ظرفشویی یا واحد تهویه مطبوع شما است. 
در مرحله بعد، باید بفهمید که ظرفیت رطوبت گیر باید چقدر باشد. بهتر است به دنبال آنهایی باشید که می توانند 10 لیتر آب به بالا را  در روز در محیط خانه حذف کنند. از موارد کوچکی که برای حذف رطوبت های کم  تبلیغ می شود دوری کنید. اکثر آنها برای محیطی 86 درجه فارنهایت رتبه بندی شده اند. ظرفیت حذف آب آنها، در واقع، نصف چیزی است که تبلیغ می شود.
توصیه می کنیم اگر رطوبت اضافی در اتاق وجود دارد، رطوبت گیری را انتخاب کنید که در محدوده 10 تا 20 پینت باشد. بسیاری از اتاق خواب ها به حمام های اصلی متصل هستند. اگر درها دائما باز باشند، ممکن است رطوبت اتاق خواب بیشتر از آنچه فکر می کنید باشد. اتاق‌خواب‌ها همچنین مواد ارگانیک زیادی دارند که مانند مبلمان چوبی آب را در خود نگه می‌دارند، بنابراین رطوبت‌گیر ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا رطوبت اضافی را خارج کند.


توصیه :
بنابراین، بهترین رطوبت‌گیر اتاق خواب زیر سطح صدای 60 دسی‌بل است و می‌تواند به طور واقع بینانه 10 تا 20 لیتر آب را در روز، بسته به اندازه اتاق و نیازهای منحصر به فرد آن، حذف کند. همچنین اندازه و حجم رطوبت گیر کوچک باشد.

 

حمام (30 تا 150 فوت مربع)
برای این اتاق بهترین رطوبت گیر این است:
اگر حمام کوچک باشد  دستگاه جمع و جور باشد
قادر به تحمل رطوبت بالا باشد
قادر به کار در نوسانات زیاد دما باشد.
اندازه حمام می تواند بسیار متفاوت باشد، از یک فضای کوچک تا حمام های بزرگ اصلی با سقف بلند. هنگام انتخاب یک رطوبت گیر برای حمام، بدیهی است که باید اندازه اتاق و نحوه قرار گرفتن دستگاه رطوبت گیر را در نظر بگیرید. 
اما آنچه مهمتر است این است که حمام ها اتاق هایی با بیشترین رطوبت در خانه های ما هستند. یک دستگاه رطوبت گیر باید بتواند مقدار زیادی رطوبت را حتی در یک حمام کوچک از بین ببرد.
عامل دیگری که اغلب نادیده گرفته می شود این است که رطوبت گیر چقدر سریع می تواند کار خود را انجام دهد. حمام هنگام دوش گرفتن گرم می شود، اما در غیر این صورت می تواند در بین تمام سطوح سرد باشد. رطوبت گیر شما باید بتواند رطوبت را به سرعت در اتاقی که دما در آن به سرعت تغییر می کند خارج کند. اینجاست که نرخ تغییر هوا (ACH) و اینکه رطوبت‌گیر می‌تواند چند فوت مکعب در دقیقه بچرخد، مطرح می‌شود. رطوبت گیرها در دماهای بالا بهترین عملکرد را دارند، بنابراین یکی را انتخاب کنید که بتواند به سرعت تمام هوای حمام را قبل از سرد شدن اتاق و بعد از دوش گرفتن، پردازش کند.
از آنجایی که نگهداری رطوبت‌گیر در برخی از حمام‌های کوچک‌تر ممکن است کمی ناخوشایند باشد، نباید از آن به عنوان تنها راه‌حل برای مشکل رطوبت استفاده کنید. همیشه هنگام دوش گرفتن، علاوه بر استفاده از رطوبت گیر، فن تهویه را روشن کنید.
 
اتاق نشیمن (300 تا 600 فوت مربع)
برای این اتاق بهترین رطوبت گیر این است:
از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر داشته باشد.
به اندازه کافی قدرتمند است که تمام هوا را در یک فضای بزرگ که اغلب با دیوارهای نیمه تقسیم شده و سقف های بلند دارد، به چرخش درآورد.
قادر به کشیدن رطوبت ناشی از پخت و پز در آشپزخانه و همچنین رطوبتی است که هنگام باز شدن درب های جلو یا عقب حیاط وارد خانه می شود.
برای اکثر خانه ها، اتاق نشیمن یک فضای باز است که ممکن است شامل اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق غذاخوری و ... باشد. ما معمولاً زیرزمین ها و حمام ها را اتاق هایی با رطوبت تصور می کنیم، اما اتاق نشیمن نیز می تواند رطوبت زیادی در هوا داشته باشد.
ما زمان زیادی را در این فضا می گذرانیم، بنابراین ساکنان آن سهم زیادی در سطح رطوبت دارند. همچنین جایی است که ورودی جلو و درب پشتی خانه هستند و رطوبت را از بیرون به داخل جذب می کنند. اگر مواد ارگانیک مانند کفپوش های چوبی یا قطعات مبلمان سنگین دارید، رطوبت گیر باید سخت تر کار کند تا رطوبت را خارج کند.
 
توصیه :
انتخاب یک رطوبت گیرکه روزانه 15 لیتر آب را حذف کند که حتی برای یک فضای نشیمن با 1000 فوت مربع و سقف های بلند کافی است. 

 

زیرزمین (500 تا 3000 فوت مربع)
برای این اتاق بهترین رطوبت گیر این است:
بدون دردسر باشد چون زمان کمتری را در زیرزمین می گذرانید : رطوبت به طور دائمی از طریق شیلنگ تخلیه شود و دارای عملکرد خاموش شدن خودکار باشد.
قادر به کار در دمای پایین باشد : به اندازه کافی قدرتمند است و سیم پیچ های آن یخ نمی زند.
به اندازه کافی قدرتمند برای کنترل رطوبت نسبی (RH) که اغلب تا 90 درصد است باشد.
قبل از اینکه در مورد رطوبت گیر برای زیرزمین صحبت کنیم، باید در مورد یک موضوع واقعی صحبت کنیم.
لزوماً سطح رطوبت بالا نیست که بسیاری از زیرزمین ها را تحت تأثیر قرار می دهد. مشکل واقعی زیرزمین ها این است که برای رطوبت گیر خیلی سرد می شوند. رطوبت گیر دائما روشن است و هزینه برق اضافی را دارد. بنابراین درس اینجا این است که یک رطوبت‌گیر را انتخاب کنید که :
 1 ) اندازه مناسبی داشته باشد   2) دارای یخ زدایی خودکار باشد.
 
توصیه :
برای زیرزمین های بزرگتر، به یک رطوبت گیرکمپرسوردار نیاز دارید که بتواند در برابر دمای سرد مقاومت کند. ما همچنین توصیه می کنیم یک واحد بسیار بزرگتر تهیه کنید تا رطوبت گیر همیشه روشن نباشد و اتومات کند و هزینه برق شما را کاهش دهد. رطوبت گیر 50 پینتی برای زیرزمین 2000 فوت مربع یا حتی رطوبت گیر 70 پینتی برای زیرزمین 2500 فوت مربعی بخرید، به خصوص اگر زیرزمین به شدت مرطوب و سرد است.
هنگامی که اندازه مورد نیاز خود را مشخص کردید، به ویژگی ها و آنچه که تبلیغ می شود توجه کنید. اکثر رطوبت گیرهای خوب و بزرگ قرار است در دمای پایین 41 درجه فارنهایت کار کنند، بنابراین حتماً به دنبال آن باشید. بدیهی است که شما باید به دنبال عملکرد یخ زدایی خودکار باشید که اکثر رطوبت گیرهای کمپرسوردار از آن برخوردار هستند. ما دوست داریم ببینیم که کمترین میزان رطوبت نسبی (RH) را می توان روی دستگاه تنظیم کرد. رطوبت‌گیری که می‌توان آن را روی 30% RH تنظیم کرد، از نظر تئوری، باید در یک زیرزمین سرد بهتر از دستگاهی که فقط می‌تواند تا 40% RH تنظیم شود، عملکرد بهتری داشته باشد.
همه این ویژگی ها را با یک واحد 50 یا 70 پینتی همراه کنید تا رطوبت گیری مناسبی داشته باشید. به یاد داشته باشید که یک واحد کمی بزرگتر از آنچه توصیه می شود تهیه کنید، حتی در بین رطوبت گیرهای دارای رتبه انرژی استار، تفاوت بین رطوبت گیر 50 و 70 پینتی حدود 300 وات قدرت است. زمانی که زیرزمین شما به شدت مرطوب و سرد است عالی است، از این نوع رطوبت گیرها استفاده کنید.

 
یک دستگاه رطوبت گیر برای کل خانه :
ابتدا به یک رطوبت گیر با ظرفیتی که با اندازه خانه شما مطابقت داشته باشد نیاز دارید. رطوبت گیرهایی که می توانند تا 30  لیتررطوبت را از بین ببرند، برای فضاهایی با سطح بزرگ تر رتبه بندی شده است. 
اگر بخش بزرگی از خانه شما مرطوب است یا از یک زیرزمین مرطوب و بسیار سرد تشکیل شده است، می توانید برای پوشش تمام خانه رطوبت گیرهایی با ظرفیت بالاتر انتخاب کنید. برای برخی از زیرزمین ها غیرعادی نیست که رطوبت نسبی 90 درصد داشته باشند و دائماً زیر 50 درجه فارنهایت باشند.
علاوه بر ظرفیت، باید میزان انرژی مصرفی دستگاه رطوبت گیر کل خانه را نیز بررسی کنید. به دنبال رطوبت گیرهایی باشید که مصرف برق کمتری داشته و مصرف انرژی آنها پایین تر است.
 
راهی برای تخلیه آب جمع آوری شده :
آخرین کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید با رطوبت جمع آوری شده چه کاری انجام دهید. اگر تخلیه مدام مخزن رطوبت گیر برایتان مشکل است رطوبت گیرهایی را انتخاب کنید که قابلیت تخلیه دائم داشته و بتوان با اتصال شیلنگ به محل خروجی رطوبت جمع شده ، آن را به خروجی فاضلاب هدایت کرد و دیگر نیازی به تخلیه مخزن رطوبت گیر نداشته باشید. در مورد جلوگیری از آبگرفتگی خانه، مطمئن شوید که یک سوئیچ ایمنی روی مخزن دستگاه رطوبت گیر نصب باشد تا از این اتفاق جلوگیری شود و مخزن پس از پرشدن دستگاه به طور اتومات خاموش شود. 
 
نتیجه :
دستگاه های رطوبت گیر قابل حمل یکی از بهترین راه حل ها برای از بین بردن رطوبت خانه هستند. بهتر است خانه خود را به قسمت هایی از هم جدا کنید و سپس رطوبت گیر مناسب برای آن بخرید. هر چه دمای آن ناحیه کمتر باشد، رطوبت‌گیر باید قوی‌تر باشد. اگر می خواهید یک رطوبت گیر برای کل خانه  داشته باشید باید کل فضای خانه شما کنترل شود، تا رطوبت گیر متناسب با آن محیط انتخاب شود.

 

مزایای رطوبت گیر :
مرطوب‌کننده‌ها اغلب به عنوان یک وسیله مزاحم تلقی می‌شوند، اما وجود آن در داخل خانه بسیار مهم است.
مطمئناً می دانید که رطوبت گیر همانطور که از نامش پیداست قرار است رطوبت اتاق را از بین ببرد، اما آیا می دانید چرا انجام این کار مهم است؟ چرا نباید به جای آن یک مرطوب کننده بگیرید و رطوبت بیشتری به خانه اضافه کنید؟ 
به نظر می رسد بهتر است هوای داخل خانه عاری از رطوبت باشد. رطوبت زدایی هوای داخل خانه مزایای متعددی دارد، از جمله:
کپک روی سطوح مرطوب رشد می کند. با کاهش میزان رطوبت، رشد کپک به شدت محدود خواهد شد.
آلرژن ها در محیط های مرطوب رشد می کنند. علاوه بر کپک، سایر آلاینده هایی که باعث آلرژی می شوند مانند کنه های گرد و غبار و کپک نیز رطوبت بالا را دوست دارند.
بسیاری از این آلاینده ها بوی کپک زدگی می دهند، بنابراین یک رطوبت گیر به طور پیش فرض به حذف آن بو کمک می کند.
حذف کنه های گرد و غبار نه تنها برای محافظت از سلامت شما مهم است، بلکه تجمع کمتر گرد و غبار به این معنی است که خانه خود را کمتر تمیز می کنید.
سطوح چوبی ماندگاری بیشتری خواهند داشت و در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت بیش از حد، تاب و پوسته نمی‌شوند.
رطوبت کمتر به حفظ بسیاری از چیزهای دیگر در خانه شما نیز کمک می کند، از جلوگیری از زنگ زدگی در سایر وسایل و رایانه ها، جلوگیری از تشکیل کپک روی لباس ها یا پرده ها و حتی کاهش تراکم رطوبت روی شیشه های پنجره شما.
امیدوارم که در انتخاب مناسب رطوبت گیر برای خانه به شما کمک کرده باشم.

قیمت رطوبت گیر
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha