۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

قهوه و فشارخون

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 13 مرداد 1398
قهوه و فشارخون
قهوه و فشار خون
Coffee and blood pressure
( بر اساس انتشارات دانشگاه هاروارد )
دانشکده پزشکی هاروارد
هاروارد انگلستان
 
قهوه coffee and blood pressure
 
قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. در حقیقت ، مردم سراسر جهان سالانه نزدیک به 19 میلیارد پوند (8.6 میلیارد کیلوگرم) مصرف می کنند. قهوه حدود 1000 سال است که بخشی از رژیم غذایی انسان است. در بیشتر اوقات مبحث قهوه ، بحث و جدالهای فراوانی را برانگیخته است. یک دلیل برای استدلال افرادی که جنبه منفی قهوه را مورد بحث قرار می دهند  وجود دارد و آن اینکه قهوه باعث تحریک سیستم عصبی و افزایش هوشیاری می شود ، اما بسیاری از افراد حتی به یک فنجان قهوه نیز حساس هستند و باعث می شود احساس ناخوشایند و تداخلی در خواب آنها ایجاد شود. البته این امر بستگی به  خصوصیات درونی و بدن و نوع عکس العمل بدن افراد به قهوه دارد. اثرات گردش خون و قهوه پیچیده تر از آنچه به نظر می رسد  است  و یک مطالعه جالب می تواند به شما در درک  واقعیت کمک کند.
 
نگاهی تازه به تأثیرات قهوه و فشار خون 
اکثر پزشکان به افراد توصیه می کنند قبل از بررسی فشار خون ، از مصرف قهوه و سایر منابع کافئین خودداری کنند. این توصیه استاندارد بر اساس این تصور است که کافئین فشار خون را به اندازه کافی بالا می برد تا در اندازه گیری دقیق تداخل داشته باشد. اما تحقیقات پزشکی زیاد روشن  نبوده است. برخی از مطالعات از پیوند بین نوشیدن قهوه و فشار خون بالا حمایت می کنند ، اما برخی دیگر این کار را نمی کنند و یک تحقیق ایتالیایی در سال 1987 نشان می دهد که قهوه حتی ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.
دانشمندان سوئیس و ایالات متحده پس از مشاهده این نظرات متفاوت ، تصمیم گرفتند با انجام مطالعات دقیق در مورد 15 داوطلب ، نگاهی تازه به عمل آورند. هیچ یک از این افراد فشار خون بالا یا والدین با فشار خون بالا نداشتند و همه افراد غیر سیگاری سالم بودند.
محققان فشارخون ، ضربان قلب و سیستم عصبی سمپاتیک هر داوطلب را تحت نظر گرفتند: 
 سطح کافئین خون در همه افراد افزایش یافت ، اما همگی افزایش فشار خون را تجربه نکردند.  قهوه  فشار سیستولیک را به طور متوسط 13 میلی متر جیوه و فشارهای دیاستولیک به میزان 7 میلی متر جیوه نسبت به افرادی که قهوه ننوشیده بودند ، را بالا می برد.
این مطالعه توضیح می دهد که چرا تحقیقات قبلی نتایج متغیر را ارائه داده است. قهوه باعث افزایش فشار خون در افرادی می شود که به آن عادت نکرده اندو قهوه را مصرف نکرده اند. جوانان نسبت به قهوه حساس تر هستند و به نظر می رسد افرادی که به قهوه عادت ندارند می توانند بعد از نوشیدن منظم قهوه ، انتظار افزایش موقت فشارهای خود را داشته باشند.
 
قهوه و سلامتی شما
فشار خون پیش بینی کننده ی مهم حمله قلبی و سکته مغزی است. حتی اگر قهوه فشار خون را به طور منظم افزایش ندهد آیا از اعتبار آن به عنوان دلیل بیماری قلبی می توان نام برد؟ در یک مطالعه دو ساله 45.589 مرد در سنین 40 تا 75 سال ، دانشمندان دانشگاه هاروارد هیچ ارتباطی بین مصرف قهوه و خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر یا سکته مغزی حتی در موارد مصرف بالای قهوه مشاهده نکردند. در حالی که مصرف قهوه به طور منظم بی ضرر بود ، اما با کمی افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی همراه بود ، اگرچه این مورد بسیار کم بود. مطالعه سلامت قلب توسط دانشمندان  اسکاتلندی اطمینان بخش تر بود ، و از کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی در کسانی که قهوه را منظم مصرف می کردند خبر میداد ، و به نظر نمی رسید قهوه باعث اختلالات جدی در ریتم قلب شود.
قهوه یک نوشیدنی پیچیده است و فراتر از سیستم قلبی - عروقی اثرات زیاد  دیگری دارد. برخی از افراد از افزایش هوشیاری بهره مند می شوند ، اما برای برخی ( درموارد محدود ) بواسطه مصرف قهوه باعث بوجود آمدن مواردی  شامل بی خوابی ، اضطراب یا لرزش می شود. مصرف فرآوردهای قهوه وابستگی خفیفی ایجاد می کنند ، بنابراین برداشت ناگهانی می تواند باعث سردردهای موقتی یا افسردگی شود. مبتلایان به میگرن ممکن است در اثر افزایش یا کاهش ناگهانی مصرف قهوه باعث ایجاد سردرد شوند.
برخی از نوشیدنی های قهوه از افزایش تحرک روده بهره می برند و یبوست را برطرف می کند ، اما در موارد کمترریفلاکس معده و سوزش قلب را ایجاد می کنند. بررسی های دانشگاه هاروارد نشان می دهد که مصرف فرآوردهای قهوه خطر ابتلا به دیابت ، سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیهرا کاهش می دهد و یک مطالعه ایتالیایی به  محافظت در برابر سرطان روده بزرگ اشاره می کند. قهوه باعث تحریک جریان ادرار می شود که می تواند برای مردان مبتلا به هایپر پلازی خوش خیم پروستات مفید واقع شود ، اما برخلاف عقاید رایج ، باعث کم آبی بدن نمی شود.
اثرات قهوه در سوخت و ساز بدن هم مفید واقع می شود. به نظر می رسد سطح هموسیستئین بالا می رود ، قهوه ترکی و اسپرسو می توانند سطح کلسترول خون را بالا ببرند ، اما قهوه فیلتر شده ، پرکرده و فوری این کار را نمی کند. قهوه لوله های برونش را گسترده تر می کند و مزایای کمی برای برخی از آسم ها ایجاد می کند.
مدتها  بحث بر سر این بوده که آیا مصرف منظم قهوه به ویژه با توجه به تأثیر آن بر فشار خون و سلامت قلب ، برای شما واقعا مناسب است ؟
این مقاله به شما می گوید که آیا قهوه بر فشار خون شما تأثیر می گذارد  یا نه ؟
 
قهوه ممکن است فشار خون را به طور موقت افزایش دهد :
تحقیقات علمی نشان می دهد که اثرات فیزیولوژیکی نوشیدن قهوه می تواند فراتر از مقدار کمی از بیداری باشد. این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است قهوه فشار خون را برای مدت کوتاهی پس از مصرف افزایش دهد.
بررسی مطالعات نشان داده است که 200 تا 300  میلی گرم کافئین قهوه ( تقریباً مقداری که در 1.5 تا 2 لیوان قهوه مصرف می کنید ) منجر به افزایش متوسط 6 میلی متر جیوه و 8 میلی متر جیوه در فشار خون سیستولیک و دیاستولیک شده است. 
این اثر تا سه ساعت پس از مصرف مشاهده شد ، و نتایج در افراد دارای فشار خون طبیعی در شروع مطالعه و افراد با فشار خون بالا از قبل مشابه بود.
جالب اینجاست که مصرف منظم قهوه با همان تأثیر در فشار خون همراه نیست و این ممکن است به دلیل تحمل کافئین باشد که هنگام عادت به نوشیدن آن در بدن  بوجود می آید.
براساس این داده ها ، ممکن است افزایش کوچک تا متوسط فشار خون شما بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه رخ دهد - به خصوص اگر آن را به ندرت بنوشید.
خلاصه تحقیقات نشان می دهد قهوه ممکن است فشار خون را تا سه ساعت پس از مصرف افزایش دهد. با این حال ، اگر به طور مرتب آن را بنوشید ، این اثر کم می شود.
 
اثرات بالقوه بلند مدت
اگرچه قهوه ممکن است درست بعد از نوشیدن ، فشار خون شما را به طور موقت افزایش دهد ، اما به نظر نمی رسد که این اثر بسیار کوتاهتر از حد  در کوتاه مدت باشد.
برای مبتلایان به فشار خون بالا ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که مصرف روزانه قهوه بعید است که تأثیر قابل توجهی در فشار خون یا خطر کلی بر روی  بیماری قلبی داشته باشد.
در حقیقت ، قهوه می تواند  برخی از مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد.
در مورد افراد سالم ، تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن 5 - 4  فنجان قهوه در روز به کاهش 15٪ خطر بیماری قلبی و خطر پایین تر مرگ زودرس مرتبط است. 
قهوه حاوی چندین ترکیب فعال زیستی است که به دلیل داشتن اثرات آنتی اکسیدانی قوی که وجود دارد و ممکن است استرس اکسیداتیو را در بدن شما کاهش دهد.
برخی محققان معتقدند كه مزایای سلامتی قهوه ممكن است از هرگونه اثرات منفی بالقوه كافئین بر كسانی كه آن را به طور مرتب می نوشند ، بیشتر باشد.
با این وجود ، تحقیقات بیشتری لازم است تا درک بیشتری از تأثیر قهوه در سلامت در درازمدت انجام شود. در حال حاضر ، به نظر می رسد کاملاً بی خطر است و حتی ممکن است داشتن یک عادت مفید باشد.
خلاصه اگرچه تحقیقات طولانی مدت محدود است ، اما برخی از داده ها حاکی از آن است که نوشیدن قهوه به طور مرتب با افزایش فشار خون یا خطر بیماری قلبی همراه نیست. در حقیقت ، قهوه حاوی آنتی اکسیدان هایی است که ممکن است باعث تقویت سلامت قلب شود.
 
در صورت فشار خون بالا باید از قهوه خودداری کنید؟
برای اکثر افراد ، مصرف قهوه متوسط  ، بعید است که تأثیر قابل توجهی در فشار خون یا خطر بیماری قلبی داشته باشد -  حتی اگر قبلاً به شما در مورد فشار خون بالا گفته شده باشد.در حقیقت ، برعکس ممکن است صادق باشد.
برخی از ترکیبات فعال زیستی موجود در قهوه ممکن است مزایای سلامتی از جمله کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب را به همراه داشته باشد.
البته قرار گرفتن در معرض کافئین بیش از حد توصیه نمی شود ، به خصوص اگر از قبل فشار خون بالایی برخوردارید.
اگر قبلاً قهوه را به طور مرتب مصرف نکرده اید  ممکن است بخواهید صبر کنید تا فشار خون شما قبل از اضافه کردن این نوشیدنی به روال شما کنترل شود ، زیرا ممکن است در کوتاه مدت فشار خون شما را افزایش دهد.
به خاطر داشته باشید که خوردن یا نوشیدن بیش از حد از هر چیزی می تواند منجر به اثرات منفی بر سلامتی شود - قهوه نیز از این قاعده مستثنی نیست. حفظ تعادل در سبک زندگی و عادات غذایی همیشه مهم است.
فعالیت بدنی منظم که با رژیم غذایی سرشار از میوه ، سبزیجات ، پروتئین های بدون چربی و غلات کامل در میان برخی از بهترین راه ها برای تقویت فشار خون و سلامت قلب همراه است 
تمرکز روی این نوع رفتارهای سالم احتمالاً استفاده بهتر از انرژی شما نسبت به نگرانی بیش از حد در مورد مصرف قهوه شماست.
خلاصه مصرف قهوه به طور مرتب به طور منظم بعید است که نتایج سلامتی را در افرادی که فشار خون بالا دارند بدتر کند. حفظ یک رژیم غذایی متعادل و شیوه زندگی سالم احتمالاً تأثیر بیشتری در فشار خون دارد تا مصرف قهوه.
 
نتیجه نهایی :
قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است ، اما در برخی موارد یکی از دلایل فشار خون بالا شناخته شده است ولی باید توجه داشته باشید که این امر کاملا اثبات شده نیست.
تحقیقات نشان می دهد که قهوه ممکن است منجر به افزایش کوتاه مدت فشار خون شود.
با این وجود هیچ ارتباط طولانی مدت با افزایش فشار خون یا خطر ابتلا به بیماری قلبی در افرادی که به طور مرتب آن را می نوشند یافت نشده است.
در عوض ، قهوه به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان زیاد ممکن است سلامت قلب را ارتقا بخشد.
اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است ، نوشیدن قهوه در اعتدال به احتمال زیاد برای بسیاری از افراد یک عادت سالم است.
تا زمانی که آخرین اطلاعات علمی جامع و کامل به وجود نیاید ، عقل سلیم و اعتدال بهترین راهنمایی ها هستند. 
قهوه و فشار خون شما یک معادله پیچیده ایجاد می کنند ، اما همه به این نتیجه رسیده اند که  وقتی نوبت به قهوه می رسد  انتخاب با شماست. اگر از قهوه لذت می برید ، آن را به طور منظم بنوشید. اما اگر مصرف قهوه به شما احساس ناخوشایندی  می دهد ، مصرف خود را کاهش داده یا از مصرف آن خودداری کنید.
فشار خون وقهوه

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha