۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

قهوه coffee

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 11 مرداد 1398
قهوه coffee
قهوه  Coffee
( بر اساس انتشارات دانشگاه هاروارد )
دانشکده پزشکی هاروارد
دانشگاه هاروارد
 
قهوه ساز
 
امروزه قهوه بعنوان یک نوشیدنی گرم مورد مصرف بسیاری از مردم جهان می باشد. به دلیل خصوصیات ارزنده ای که قهوه دارد روز به روز بر محبوبیت آن افزوده شده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. قهوه در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود و با توجه به خصوصیات و نوع و قیمت و ذائقه مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. محل تولید قهوه به شرایط آب و هوایی بخصوصی بستگی دارد و به دلیل بازار جهانی و مصرف بسیار زیاد قهوه در سراسر جهان ، این ماده  اقتصاد بسیاری از کشورها را تحت تاثیر قرار داده و به تولید و عرضه قهوه می پردازند. در این جا به 10 مورد از  خصوصیات بارز قهوه می پردازیم :
 
1- قهوه منبع مهمی از آنتی اکسیدان های سالم است.
در حقیقت ، قهوه فعالیت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به چای سبز و کاکائو ، دو فوق ستاره آنتی اکسیدان نشان می دهد. دانشمندان حدود 1000 آنتی اکسیدان را در دانه های قهوه غیر فرآوری شده شناسایی کرده اند و صدها مورد دیگر در طی فرآیند برشته شدن ایجاد می شوند. مطالعات بیشماری قهوه را منبع سرشار از آنتی اکسیدان ها و در برخی موارد منبع اصلی آنتی اکسیدان ها برای افراد ذکر کرده است.
 
آنتی اکسیدان ها چگونه عمل می کند :  
آنتی اکسیدان ها با التهاب مبارزه می کنند ، علت اصلی بسیاری از بیماری های مزمن از جمله آرتروز ، آترواسکلروز و بسیاری از انواع سرطان کمبود آنتی اکسیدان است. آنها همچنین رادیکالهای آزاد را خنثی می کنند ، که به طور طبیعی به عنوان بخشی از عملکردهای متابولیک روزمره رخ می دهد ، به عبارت دیگر ، آنتی اکسیدان ها با محافظت از سلول های خود در برابر صدمه به ما در حفظ سطح میکرو کمک می کنند. سرانجام  اسید کلروژنیک ، یک آنتی اکسیدان مهم که تقریباً به طور انحصاری در قهوه یافت می شود  همچنین به جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی کمک می کند.
 
2- کافئین تقویت حافظه کوتاه مدت را فراهم می کند.
هنگامی که گروهی از داوطلبان دوز 100 میلی گرم کافئین (میلی گرم) کافئین دریافت کردند ، تقریباً همان مقدار که در یک فنجان قهوه موجود است ، محققان اتریشی افزایش یافته در فعالیت مغز داوطلبان دریافت کافئین قهوه را توسط تصاویر رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) اندازه گیری کرده و وظیفه حافظه آنان  را  تحت بررسی قرا دادند. محققان خاطرنشان كردند كه مهارت و حافظه و زمان واكنش داوطلبان كافئین در مقایسه با گروهی که کافئین دریافت نكرده بودند بهبود یافته و باعث تقویت و افزایش فعالیت حافظه کوتاه مدت  شده است.
 
کافئین چگونه عمل می کند ؟
 به نظر می رسد کافئین در مناطق خاصی از مغز که مسئول حافظه و تمرکز است  تأثیر می گذارد و باعث تقویت حافظه کوتاه مدت می شود ، اگرچه هنوز مشخص نیست که این اثر چه مدت طول می کشد یا اینکه چگونه ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.
 
3- قهوه ممکن است به محافظت در برابر کاهش شناختی کمک کند.
علاوه بر تأمین اثرات مثبت موقت در فعالیت و حافظه مغز ، مصرف منظم قهوه ممکن است به جلوگیری از افت شناختی مرتبط با بیماری آلزایمر و انواع دیگر زوال عقل کمک شایانی کند. در یک مطالعه گسترده در کشور فنلاند  محققان دریافتند که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه روزانه در میانسالی با 65 درصد کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در ادامه زندگی همراه است. جالب اینجاست که نویسندگان این مطالعه تأثیر نوشیدن چای را بر کاهش شناختی اندازه گیری کرده اند ، اما هیچ ارتباطی با آنها پیدا نشده است.
 
نحوه اثر قهوه در برابر کاهش شناختی :
 چندین نظریه وجود دارد که چگونه قهوه ممکن است به جلوگیری یا محافظت در برابر کاهش شناختی کمک کند. یک تئوری که در این مورد وجود دارد کافئین موجود در قهوه  از ایجاد پلاک بتا- آمیلوئید جلوگیری می کند که ممکن است در بروز و پیشرفت آلزایمر نقش داشته باشد. محققان همچنین تصور می كنند كه چون نوشیدن قهوه ممكن است با كاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه باشد که یك عامل خطر زوال عقل است درنتیجه خطر ابتلا به زوال عقل را كاهش می دهد.
 
4- قهوه برای قلب شما سالم است.
مطالعات برجسته  دانشمندان هلندی ، که داده های بیش از 37000 نفر را طی مدت 13 سال تجزیه و تحلیل کرده اند ، نشان داد که نوشیدنی های قهوه برای کسانی که به طورمتوسط  روزانه بین دو تا چهار فنجان مصرف می کردند در مقایسه با افرادی که قهوه مصرف نکرده بودند ، 20 درصد کمترخطر ابتلا به بیماری های قلبی داشته اند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد قهوه با محافظت در برابر آسیب های شریانی ناشی از التهاب ، می تواند سلامت قلب را پشتیبانی کند.
 
5- قهوه به مهار برخی از سرطانها کمک می کند.
مردان ممکن است در معرض خطر ابتلا به سرطان تهاجمی پروستات قراربگیرند. تحقیقات جدید دانشکده بهداشت عمومی هاروارد حاکی از آن است که نوشیدن چهار یا بیشتر فنجان قهوه در روز ، خطر ابتلا به سرطان آندومتر در زنان را در مقایسه با زنانی که کمتر از یک فنجان در روز می نوشند ، 25 درصد کاهش داده است. محققان همچنین ارتباطی بین نوشیدن منظم قهوه و پایین آمدن از سرطانهای کبد ، روده بزرگ ، سینه و رکتوم مشاهده کرده اند.
 
نحوه عملکرد در مهار برخی سرطانها :
 پلی فنول ها ، فیتوشیمیایی های آنتی اکسیدانی موجود در قهوه ، در چندین مطالعه خاصیت ضد سرطان زایی را نشان داده اند و تصور می شود که در کاهش التهاب که می تواندعامل برخی از تومورها باشد ، موثر است.
 
6- قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.
یک تحقیق در حال رشد حاکی از ارتباط بین نوشیدن قهوه و کاهش خطر ابتلا به دیابت است. یک مطالعه در سال 2009 نشان داد که خطر ابتلا به دیابت برای هر فنجان قهوه در روز 7 درصد کاهش را نشان می دهد. مطالعات قبلی اپیدمیولوژیک گزارش داده است کسانی که قهوه را به طور منظم مصرف کرده اند (کسانی که به طور مرتب چهار یا بیشتر فنجان قهوه می نوشند) در مقایسه با کسانی که قهوه کم مصرف کرده یا مصرف نمی کنند  50 درصد کمتر خطر ابتلا به دیابت را دارند.
 
چگونه قهوه در کاهش ابتلا به دیابت نوع 2 موثر است :
دانشمندان معتقدند که قهوه ممکن است از چندین روش برای حفظات از دیابت مفید باشد : 
1- با کمک به بدن در استفاده از انسولین و محافظت از سلولهای تولید کننده انسولین ، تنظیم منظم قند خون را ممکن می سازد.
2- جلوگیری از آسیب بافتی
3- التهاب مقابله ای ، یک عامل خطرناک شناخته شده برای دیابت نوع 2 مشخص شده است ، که یکی از اجزای قهوه معروف به اسید کافئیک در کاهش تجمع سمی رسوبات غیر طبیعی پروتئین (فیبریل های آمیلوئید) که در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 وجود دارد ، بسیار مهم است. تصور می شود قهوه بدون کافئین نسبت به حد معمول مفید و یا بیشتر از این است.
 
7- کبد شما عاشق قهوه است.
درست است ، علاوه بر کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد ، مصرف قهوه با شیوع پایین سیروز به ویژه سیروز الکلی مرتبط بوده است. یک مطالعه در بایگانی طب داخلی نشان داد که رابطه معکوس بین افزایش مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به سیروز وجود دارد. کاهش 20 درصدی برای هر فنجان مصرفی (حداکثر چهار فنجان)
 
عملکرد قهوه در سرطان کبد :
دانشمندان رابطه معکوس بین نوشیدن قهوه و سطح خون آنزیم های کبدی را پیدا کردنده اند. سطح بالای آنزیم های کبدی معمولاً منعکس کننده التهاب و آسیب به کبد است. هرچه تعداد قهوه بیشتر نوشیده شود (حداکثر 5 فنجان در روز) سطح آنزیم های آن پایین ترمی آید.
 
8- قهوه می تواند عملکرد ورزش را افزایش دهد.
شرط ما این است که باور داشته باشیم که کافئین باعث کمبود آب می شود ، یکی از مهمترین دلایلی که متخصصان تناسب اندام توصیه می کنند قبل از تمرین و بعد از تمرین قهوه را مخلوط کنند. با این حال ، تحقیقات اخیر حاکی از آن است که مصرف متوسط کافئین - حداکثر 500 میلی گرم یا حدود پنج فنجان در روز - از تمرین کنندگان کمبود آب بدن به اندازه کافی برای مداخله در تمرین آنها برخوردار نیست. علاوه بر این ، قهوه به شما در نبرد خستگی کمک می کند و شما را قادر به ورزش طولانی تر می کند.
 
قهوه چگونه عملکرد شما را در ورزش افزایش می دهد: 
کافئین تقویت کننده عملکرد و استقامت است. نه تنها با خستگی مقابله می کند ، بلکه باعث تقویت انقباض عضلات نیز می شود ، درک تمرین کننده از درد را کاهش می دهد و اسیدهای چرب را در خون افزایش می دهد ، که از استقامت نیز پشتیبانی می کند.
 
9- قهوه افسردگی را مهار می کند.
مطالعات متعدد ، نوشیدن قهوه را به کاهش میزان افسردگی در زنان و مردان مرتبط کرده است. در چندین مطالعه ، داده ها حاکی از رابطه معکوس بین مصرف قهوه و افسردگی است  به عبارت دیگر ، به نظر می رسد که نوشیدنی های قهوه سنگین (5 فنجان در روز)  تا 20 درصد افسردگی را کاهش می دهد. 
 محققان هنوز مطمئن نیستند که چگونه قهوه باعث کاهش افسردگی می شود ، اما دریافته اند که کافئین انتقال دهنده های عصبی  از جمله دوپامین و سروتونین را کنترل می کند.
 
10- محافظ قهوه در برابر نقرس.
مطالعات مستقل در مورد الگوی مصرف قهوه زنان و مردان نشان می دهد که نوشیدن قهوه به طور مرتب خطر ابتلا به نقرس را کاهش می دهد. محققان در مطالعه بهداشت پرستاران ، عادات سلامتی نزدیک به 90،000 پرستار زن را در طی یک دوره 26 ساله تجزیه و تحلیل کردند و بین مصرف طولانی مدت قهوه و کاهش خطر نقرس ارتباط مثبت داشتند. این مزایا با مصرف منظم قهوه همراه بوده است. زنانی که روزانه بیش از چهار فنجان قهوه می نوشیدند ، 57 درصد خطر ابتلا به نقرس را کاهش می دادند. خطر نقرس در زنانی که روزانه بین یک تا سه فنجان می نوشند 22 درصد کاهش یافته است. یافته های مشابهی برای مردان نیز ثبت شده است.
 
نحوه عملکرد در ابتلا به نقرس :
 طبق مطالعه بهداشتی پرستاران ، خواص آنتی اکسیدانی قهوه با کاهش انسولین می تواند خطر نقرس را کاهش دهد ، که به نوبه خود میزان اسید اوریک را کاهش می دهد (غلظت بالای اسید اوریک می تواند باعث نقرس شود).
 
خصوصیات قهوه

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha