۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

رطوبت گیر و رطوبت

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 13 فروردین 1401
رطوبت گیر و رطوبت

رطوبت گیر و رطوبت خانه

Dehumidifier and Humidity

رطوبت گیر

 

سوالات متداول
1. چگونه بفهمیم که به رطوبت گیر نیاز داریم؟
2. چه کسانی نیاز به رطوبت گیر دارند؟
3. آیا می توانیم وقتی در خانه نیستیم رطوبت گیر خود را روشن بگذاریم؟
4. چه میزان رطوبت را در خانه خود باید هدف قرار دهیم؟
5. چرا باید رطوبت گیر بخریم که فیلتر هوا دارد؟
6. چه ظرفیت رطوبت گیر نیاز داریم؟
7. آیا می توانید از رطوبت گیر برای خشک کردن لباس استفاده کرد؟
8. چه ویژگی های مفیدی را در دستگاه رطوبت گیر باید جستجو کنیم؟
9. هزینه کارکرد دستگاه رطوبت گیر چقدر است؟


1-    چگونه بفهمیم که نیاز به رطوبت گیر داریم؟
این یک سوال ساده نیست، زیرا همه مسائل مربوط به رطوبت  ناشی از رطوبت بیش از حد در هوا نیست. عوامل مختلفی در ایجاد رطوبت خانه موثر هستند مانند شرایط آب و هوایی ، موقیعت خانه و ... برخی از علائم وجود دارد که ممکن است نشان دهنده مشکل شما نباشد و وجود رطوبت به عوامل دیگری برگردد.
تراکم رطوبت بر روی پنجره
لکه های مرطوب روی دیوارها و سقف
حمام کپک زده
بوی کپک زدگی
لکه های سیاه/تیره روی دیوارها و سقف ها که در طول زمان رشد می کنند
واکنش های آلرژیک 
پوسیدگی پارکتهای چوبی ، تختخواب و ...


2-     چه کسانی نیاز به رطوبت گیر دارند؟
داشتن سطوح رطوبت 45 درصد یا بالاتر در خانه شما نه تنها ناراحت کننده است، بلکه می تواند به اموال شما نیز آسیب برساند، و رطوبت حتی می تواند آلرژی و آسم را بدتر کند. در این حالت جهت کاهش  رطوبت خانه ، فروشگاه ، زیرزمین  ، حمام و  هر محیط دارای رطوبت  می توان از دستگاه رطوبت گیر استفاده کرد.

 

3-     آیا می توانیم وقتی در خانه نیستم رطوبت گیر خود را روشن بگذاریم؟
اکثر رطوبت گیرها هنگامی که مخزن آب پر شود، به‌طور خودکار خاموش می‌شوند، بنابراین خطرسر ریزشدن آب  را ندارید. آنها همچنین به شما این امکان را می‌دهند که محدوده رطوبت را از طریق کنترل پنل تنظیم کنید که در صورت عدم نیاز به رطوبت‌گیر به‌طور خودکار خاموش می‌شود و در مصرف برق نیز صرفه‌جویی می‌شود.

 

4-    چه میزان رطوبت را در خانه خود باید هدف قرار دهم؟
باید هدفتان این باشد که سطح رطوبت اتاق ها بین 40 تا 45 درصد باشد.

 

5-     چرا باید رطوبت گیری بخریم که فیلتر هوا دارد؟
فیلترهای هوا در دستگاه های رطوبت گیر دو کار بسیار مهم را انجام می دهند و فقط رطوبت گیرهایی با فیلترهای هوای خوب برای تمیز کردن آسان باید در نظر گرفته شوند. فیلتر هوا گرد و غبار هوای مرطوب ورودی را تمیز می کند تا از مسدود شدن آن و احتمالا آسیب رساندن یا کوتاه شدن عمر دستگاه جلوگیری کند، همچنین تمیز کردن هوا به این معنی است که هوای چرخشی که به داخل اتاق بازگردانده می شود نه تنها بسیار خشک تر می شود، بلکه تمیزتر هم هست.

6-    چه ظرفیت رطوبت گیری نیاز داریم؟
طبق آزمایش‌های آزمایشگاهی که توسط سازمان مصرف‌کننده ایالات متحده Consumer Reports انجام می‌شود، رطوبت‌گیرهای با ظرفیت بالا معمولاً سریع‌تر و کارآمدتر از دستگاه‌های کوچک‌تر کار می‌کنند و می‌توانند طیف وسیع‌تری از سطوح رطوبت را بدون نویز اضافی یا کمتر کنترل کنند. بنابراین انتخاب رطوبت گیرهای با ظرفیت بالاتر و بزرگتر برای محیطهای کوچکتر بهتر و باصرفه تر است.


7-  آیا می توانید از رطوبت گیر برای خشک کردن لباس استفاده کنید؟
دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود خانه شما رطوبت بیش از حد داشته باشد و خشک کردن لباسها در محیط خانه یکی از این دلایل است. فقط تصور کنید لباس‌های خیس بعد از بیرون آمدن از ماشین لباسشویی چقدر آب در خود دارند. برای هر بار می تواند چند لیتر باشد. برای خشک شدن لباس، آب باید از لباس خارج شده و به هوا برود. یک خشک کن لباس معمولی این کار را با تبخیر آب با استفاده از گرما و دمیدن آن هوای پر شده از آب به داخل خانه شما انجام می دهد. اگر آن هوای گرم و مرطوب با سطح خنکی مانند دیوار برخورد کند، آب متراکم می شود که منجر به مشکلاتی مانند کپک می شود. رطوبت‌گیر لباس‌های شما را نیز خشک می‌کند، اما به جای اینکه تمام آن آب را در سرتاسر خانه‌تان پخش کند، آب را به دام می‌اندازد تا بتوان آن را دور ریخت یا برای آبیاری باغتان از آن استفاده کرد. همچنین یک دستگاه رطوبت گیر از کسری از برقی که یک خشک کن لباس معمولی برای کار استفاده می شود استفاده می کند. 

 

8-     چه ویژگی های مفیدی را در دستگاه رطوبت گیر باید جستجو کنم؟
زهکشی مداوم رطوبت جمع شده:
اگر نمی خواهید مخزن را به طور مرتب تخلیه کنید، این ویژگی به شما امکان می دهد یک شلنگ را به رطوبت ساز متصل کنید و آب جمع آوری شده را مستقیماً به یک خروجی فاضلاب هدایت کنید. همه دستگاه های رطوبت گیر ما می توانند به طور مداوم تخلیه شوند.

رطوبت گیر اتوماتیک :
با این کار، رطوبت‌گیر رطوبت هوا را کنترل می‌کند، بنابراین می‌تواند برای حفظ سطح رطوبتی که انتخاب کرده‌اید، خود را خاموش و روشن کند. 
تایمر :
برخی از مدل‌های رطوبت‌گیر دارای تایمر هستند، اما ما احساس می‌کنیم که کاربرد خاصی ندارد. از آنجایی که دستگاه های رطوبت گیر ما مجهز به رطوبت گیر هستند که به طور خودکار دستگاه را در صورت لزوم روشن و خاموش می کند، ما هیچ مزیتی از داشتن تایمر نمی بینیم. با این حال، اگر به یک تایمر نیاز است، یک تایمر دوشاخه برق را می توان به راحتی از هر فروشگاه سخت افزاری خوب با کمتر از ده دلار خریداری کرد. این دستگاه ساده به پریز دیواری شما وصل می شود و سپس می توانید رطوبت گیر را به تایمر وصل کنید. این دستگاه ها در واقع مزیت بیشتری نسبت به تایمرهای داخلی دارند، زیرا می توان چندین بار را تنظیم کرد.
قابلیت جابجایی :
همه رطوبت‌گیرها متحرک هستند، اما همه رطوبت‌گیرها دارای یک وزن نیستند. رطوبت‌گیرها می‌توانند جعبه‌های سخت و سنگینی باشند، بنابراین هر ویژگی که به تحرک کمک می‌کند ضروری است.

 

9-     هزینه کارکرد دستگاه رطوبت گیر چقدر است؟
کارکرد رطوبت گیرها معمولا ارزان است و هزینه کمی را به دنبال دارد. دستگاههای رطوبت گیر معمولا اتومات بوده و در صورت پایین آمادن رطوبت محیط به طور اتومات خاموش شده و در صورت بالا رفتن دوباره رطوبت محیط شروع به کار می کنند که این باعث کاهش مصرف انرژی می شود. 
 

رطوبت گیر خانگی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha