۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

رطوبت گیر و از بین بردن آلرژی

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 23 بهمن 1400
رطوبت گیر و از بین بردن  آلرژی

رطوبت گیر و از بین بردن  آلرژی

Dehumidifier and eliminate allergies
بر اساس مطالعات دانشگاه هاروارد انگلستان  

 

رطوبت گیر


آلرژی
 نکاتی برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض کپک
حتی اگر واکسن های آلرژی دریافت می کنید یا دارو مصرف می کنید، بهترین راه برای کمک به واکسن های خود و سایر داروهای آلرژی این است که قرار گرفتن در معرض آلرژن ها را کاهش دهید. اجتناب بهترین دارو است. شایع ترین علامت، گرفتگی یا آبریزش بینی به دلیل رینیت آلرژیک است. دسته‌های اصلی آلرژن‌هایی که باعث ایجاد آن می‌شوند گرده (از درختان، علف‌ها و علف‌های هرز)، کنه‌های گرد و غبار و سوسک‌ها، شوره حیوانات خانگی، و کپک (محرک آلرژی است که می‌تواند چالش‌برانگیزترین عامل برای شناسایی باشد). 
کپک ها و سایر قارچ ها
هاگ قارچ ها (کپک ها، مخمرها و قارچ ها) در همه جا وجود دارند و مانند گرده ها بسیار سبک هستند و در هوا حرکت می کنند. اسپورهای قارچی که قادر به زنده ماندن در شرایط خشک و نامطلوب هستند، می توانند مدت طولانی زنده بمانند. با این حال، آنها به ویژه در یک محیط مرطوب و گرم، در داخل یا خارج از خانه رشد می کنند.
بسیاری از افراد به کپک آلرژی دارند و در برخی افراد ممکن است باعث ایجاد آسم شود. پزشکان مدت‌هاست ارتباط بین بیماری‌های تنفسی ناشی از استنشاق اسپورهای کپک و پاسخ آلرژیک را تشخیص داده‌اند.
از آسیب ناشی از التهاب مزمن محافظت کنید.
علم ثابت کرده است که التهاب مزمن و با درجه پایین می تواند به یک قاتل خاموش تبدیل شود که به بیماری های قلبی عروقی، سرطان، دیابت نوع 2 و سایر شرایط کمک می کند. نکات ساده ای را برای مبارزه با التهاب و سالم ماندن از کارشناسان دانشکده پزشکی هاروارد دریافت کنید.
از خود در برابر آسیب التهاب مزمن محافظت کنید. 
کپک های بیرونی شامل آلترناریا است که تعداد اسپور آن در اواخر تابستان یا اوایل پاییز به اوج خود می رسد و کلادوسپوریوم که تعداد اسپور آن در ماه های تابستان به اوج خود می رسد. افرادی که به کپک آلرژی دارند باید با پرهیز از مناطق جنگلی یا فعالیت هایی مانند جمع کردن برگ های مرطوب، قرار گرفتن در معرض کپک های موجود در هوا را به حداقل برسانند. همچنین در روزهای بادی و بارانی از فعالیت در فضای باز خودداری کنید، زیرا تعداد اسپورهای کپک در هوای گرم و مرطوب و بلافاصله پس از طوفان های تابستانی افزایش می یابد.
نکاتی برای جلوگیری از کپک زدن
بهترین راه برای جلوگیری از آلرژن های کپک، جلوگیری از تشکیل کپک در وهله اول است. کپک ها مکان های مرطوب را دوست دارند، بنابراین سعی کنید منابع رطوبت را پیدا کرده و رفع کنید.
یکی از بهترین و راحترین راههای کاهش رطوبت استفاده از دستگاههای رطوبت گیر است. ( برای مشاهده انواع دستگاههای رطوبت گیر به قسمت کالاها مراجعه فرمائید.)
در خارج از منزل، افراد حساس باید از مناطقی که احتمالاً کپک زده اند، مانند توده های کمپوست، چمن های بریده شده و مناطق جنگلی اجتناب کنند. چوب‌های آسیب‌دیده را بردارید، زیرا کپک‌ها از مواد گیاهی مرده مانند چوب‌های مرطوب و فاسد زنده می‌شوند.
برای به حداقل رساندن کپک های داخلی این نکات اضافی را امتحان کنید:
• سطح رطوبت را تا جایی که می توانید پایین نگه دارید - حداکثر از 50٪ - در طول روز. در ماه های مرطوب از دستگاه تهویه مطبوع یا رطوبت گیر و خشک کننده هوا استفاده کنید.
• مطمئن شوید که خانه دارای تهویه مناسب است، از جمله فن های خروجی در حمام و آشپزخانه. یک فن در حمام نصب کنید که مستقیماً به بیرون هواکش می کند.
• سطوح پوشیده از کپک را با سفید کننده و آب (نسبت 1:10) تمیز کنید. سفید کننده را با آمونیاک مخلوط نکنید. 
• فرش ها و اثاثه یا لوازم داخلی آغشته به کپک را بردارید و هرگونه اقلام کپک زده (از جمله لباس، کتاب و کاغذ) را دور بیندازید.
• حمام و زیرزمین را فرش نکنید.
• هنگام تزئین مجدد، بازدارنده های کپک را به رنگ اضافه کنید.
• اگر گیاهان خانگی دارید، زیاد آبیاری نکنید. باعث ایجاد کپک در خاک می شود.
 

دستگاه رطوبت گیر

برچسب ها

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha