۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

انتخاب رطوبت گیر

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 16 فروردین 1401
انتخاب رطوبت گیر


چگونه یک رطوبت گیر برای خانه خود انتخاب کنید؟

Choosing a dehumidifier

 

رطوبت بالا ناراحت کننده است، می تواند تأثیر منفی بر کیفیت هوا داشته باشد و باعث تشکیل کپک و قارچ می شود. رطوبت گیر وسیله ای است که می تواند رطوبت خانه شما را کاهش دهد. رطوبت‌گیرهای قوی‌تری برای فضاهای بزرگ‌تر مورد نیاز است، در حالی که رطوبت‌گیرهای قابل حمل می‌توانند اتاق‌های یک تا چند نفره را اداره کنند. هنگامی که اندازه واحد خود را تعیین کردید، می توانید ویژگی ها و قیمت ها را با هم مقایسه کنید تا متناسب با نیازها و بودجه رطوبت گیر مورد نیازخود را خریداری کنید.

 

انتخاب واحد اندازه مناسب

1-    از یک رطوبت سنج برای آزمایش دقیق سطوح رطوبت در فضای خود استفاده کنید.
 رطوبت راحت و استاندارد  در یک خانه معمولا بین 40 تا 45 درصد است. اگر مطمئن نیستید که نیاز به رطوبت گیر دارید یا نه ، می توانید از رطوبت سنج برای آزمایش هوای فضای خود استفاده کنید. برای استفاده از رطوبت سنج الکتریکی، آن را حداقل به مدت 3 دقیقه در فاصله 1 متری (3.3 فوت) از زمین قرار دهید و میزان رطوبت خروجی را بخوانید. اگر سطح رطوبت بالای 50 درصد باشد، باید از رطوبت‌گیر استفاده کنید. برخی از دستگاه های رطوبت گیر دارای رطوبت سنج داخلی هستند.

 

رطوبت سنج

 

2-    متراژ (متر) فضای خود را اندازه بگیرید.
 طول و عرض اتاقی را که می‌خواهید رطوبت‌گیری کنید را با متر اندازه‌گیری کنید، سپس ارقام را در هم ضرب کنید تا کل متر مربع  و مساحت را بدست آورید. عدد به دست آمده را روی یک کاغذ بنویسید. این به شما کمک می کند تا اندازه رطوبت گیر مورد نیاز خود را تعیین کنید. 
برای مثال، اگر ابعاد اتاق شما 20 در 10 فوت (6.1 متر × 3.0 متر) است، فضای اتاق 200 فوت مربع (18.3 متر مربع) است.
 

انتخاب فضای رطوبت گیر

 

3-    ظرفیت حذف پینت مورد نیاز خود را تعیین کنید.
 ظرفیت حذف پینت استانداردی برای اندازه گیری قدرت رطوبت گیر است. اکثر رطوبت گیرهای قابل حمل در یک اتاق مسکونی کار می کنند. یک رطوبت‌گیر با ظرفیت حذف 10 پینت می‌تواند یک اتاق مرطوب با وسعت تا 30 متر مربع را  نسبتاً رطوبت‌زدایی کند. 
 برای مثال، اگر فضای شما یک اتاق با وسعت 1500 فوت مربع (140 متر مربع) نسبتاً مرطوب است  می‌توانید یک رطوبت‌گیر با ظرفیت حذف حداقل 35 پینت تهیه کنید.
ظرفیت حذف پینت نشان دهنده مقدار آبی است که یک دستگاه رطوبت گیر قادر است در یک دوره 24 ساعته جمع آوری کند.
اگر سقف شما به طور غیرعادی بلند است، ممکن است رطوبت گیری با ظرفیت بالاتر نیاز داشته باشید.

 

ظرفیت رطوبت گیر
 

4-    اگر اتاق خیس یا پر از نم است، ظرفیت حذف پینت بالاتری نیاز دارید.
 اگر در حال رطوبت زدایی مکانی هستید که دیوارها و کف آن مرطوب است، رطوبت ساز قوی تری با ظرفیت حداقل 70 پینت ( 190 متر مربع  ) یا  کمی کوچکتر تهیه کنید.  

 

دستگاه رطوبت گیر


5-    یک دستگاه رطوبت گیر کوچکتر برای اتاق های کوچکتر خریداری کنید.
 رطوبت‌گیرهای کوچکتر نسبت به رطوبت‌گیرهای بزرگتر یا دستگاه‌های رطوب گیری که برای کل خانه طراحی شده‌اند، ارزان‌تر و کاربرپسندتر هستند. رطوبت‌گیرهای کوچک حتی کوچک‌تر از مدل‌های قابل حمل هستند و معمولاً می‌توانند در طاقچه یا روی پیشخوان قرار بگیرند.
اگر اتاق کوچکی دارید که گاهی بیش از حد مرطوب است، یک رطوبت گیر قابل حمل یک انتخاب عالی است.

 

رطوبت گیر کوچک

 

مقایسه ویژگی ها و هزینه
1-    نظرات کاربران در مورد رطوبت گیر را که قصد خرید آن را دارید جستجو کنید.
 نظرات مشتریان آنلاین قبل از اینکه پول خود را خرج کنید، به شما این ایده را می دهد که آیا مدل قابل اعتماد است یا خیر. اگر نظرات منفی زیادی وجود دارد، به خرید مدل یا مارک دیگری از رطوبت گیر فکر کنید.

 

انتخاب رطوبت گیر
 

2-    قیمت برندها و مدل های مختلف را مقایسه کنید.
 رطوبت‌گیرهای قابل حمل می‌توانند از 200 تا 400 دلار آمریکا قیمت داشته باشند. امور مالی خود را در نظر بگیرید و مدلی بخرید که در حد بودجه شما باشد و نیازهای شما را برآورده کند. اگر به یک دستگاه رطوبت گیر خانگی بزرگتر نیاز دارید، باید پول بیشتری هزینه کنید.

 

خرید رطوبت گیر
 

3-    اگر مجبور به حذف رطوبت زیادی هستید، یک مدل تخلیه مستقیم رطوبت بخرید.
 شما می توانید با خرید یک رطوبت گیر با تخلیه مستقیم، ظرفیت حذف پینت محدودی را بدست آورید. این مدل‌ها آب را به یک زهکشی در سطح زمین می‌رسانند که به شما امکان می‌دهد به طور مداوم رطوبت‌گیر را کار بندازید. اگر می‌خواهید یک فضای بسیار مرطوب با رطوبت بالا را رطوبت‌زدایی کنید، یک دستگاه رطوبت‌گیر با این ویژگی خریداری کنید.  
 

رطوبت گیر با تخلیه دائم

 

4-    برای صرفه جویی در هزینه در قبوض، یک مدل کارآمد انرژی انتخاب کنید.
 برای صرفه جویی در هزینه در قبض برق خود به دنبال رطوبت گیر با گواهی انرژی ستاره روی بسته بندی باشید. این مدل‌ها گاهی اوقات دارای یک سنسور خودکار هستند که تنظیمات رطوبت‌گیر را بر اساس رطوبت اتاق تنظیم می‌کند. این کار باعث می شود در مواقعی که نیازی به استفاده از رطوبت گیر ندارید از آن استفاده نکنید. در نتیجه د رمصرف انرژی بسیار صرفه جویی می شود.
یک رطوبت گیر کارآمد ممکن است از قبل هزینه کمی بیشتر داشته باشد اما به مرور زمان در هزینه شما صرفه جویی می کند.
اکثر رطوبت‌گیرهای جدید از نظر مصرف انرژی کارآمد هستند.
 

قیمت رطوبت گیر

 

5-    برای کنترل بیشتر، یک دستگاه بخور با صفحه نمایش دیجیتال بخرید.
 رطوبت گیر با صفحه نمایش دیجیتال کنترل دقیق تری بر سطح رطوبت اتاق شما را امکان پذیر می کند. این مدل ها هنگام کاهش رطوبت خانه یا اتاق شما دقت بیشتری دارند.
اکثر رطوبت گیرهای مدرن نوعی صفحه نمایش دیجیتال دارند.

 

درصد رطوبت
 

6-    اگر هوا سرد است یک رطوبت گیر با تنظیمات دمای پایین تهیه کنید.
 دمای سرد می تواند آب موجود در رطوبت گیر را منجمد کند. اگر هوا به طور منظم در نزدیکی شما سرد است، رطوبت‌گیرهایی با تنظیمات دمای پایین می‌توانند در دمایی تا ۴۱ درجه فارنهایت (۵ درجه سانتی‌گراد) کار کنند. برخی از دستگاه های رطوبت گیر دارای گزینه یخ زدایی خودکار نیز هستند که از یخ زدگی آن در هنگام سرد شدن بیش از حد جلوگیری می کند.
یک دستگاه رطوبت گیر با تنظیمات دمای پایین ممکن است کمی بیشتر از یک دستگاه معمولی قیمت داشته باشد.

 

رطوبت گیر استخر


پرسش و پاسخ تخصصی


چگونه بفهمیم که نیاز به رطوبت گیر داریم و راهی برای تست سطح رطوبت ندارم؟
ویکتور بلاوس کارشناس تهویه مطبوع
پاسخ کارشناس
اگر روی دیوارها و سقف‌ها لکه‌های مرطوب یا کپک زدگی دارید، یا خانه‌تان احساس گرفتگی وو سنگینی نفس می‌کنید، احتمالاً به یک رطوبت‌گیر نیاز دارید. همچنین ممکن است در صورت مشاهده تراکم رطوبت بر روی پنجره های خود یا کپک زدن به طور قابل توجهی روی دیوارهای خود، به رطوبت گیر نیاز داشته باشید.

 

چگونه رطوبت خانه را اندازه گیری کنم؟
ویکتور بلاوس کارشناس تهویه مطبوع
پاسخ کارشناس
بهتر است از رطوبت سنج برای اندازه گیری دقیق رطوبت خانه خود استفاده کنید. می توانید رطوبت سنج را به صورت آنلاین یا از فروشگاه های لوازم خانگی خریداری کنید. برخی از دستگاه های رطوبت گیر نیز یک رطوبت سنج را در داخل خود دارند. سطح رطوبت ایده آل در داخل خانه حدود 40 تا 45 درصد است.

 

رطوبت چگونه خانه شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟
ویکتور بلاوس کارشناس تهویه مطبوع
پاسخ کارشناس
طبیعی است که رطوبت خانه شما بین 40 تا 50 درصد باشد. رطوبت بالاتر از این می تواند ناراحت کننده باشد. علاوه بر اینکه به کیفیت هوای خانه شما آسیب می رساند، می تواند باعث ایجاد کپک یا قارچ نیز شود.

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha