۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

9 راه کاهش رطوبت خانه

نویسنده : www.banehbuy.com
9 راه کاهش رطوبت خانه

9 راه کاهش رطوبت خانه
9 ways to reduce house humidity 

رطوبت


زندگی یا کار با رطوبت بیش از حد در محیط واقعا ناراحت کننده است، اما زمانی که این ناراحتی ناسالم می شود، از خود می پرسید  چگونه از رطوبت در خانه جلوگیری کنیم؟ 
رطوبت بیش از حد توصیه شده بیش از 50 درصد رشد کپک و قارچها و ایجاد بو را موجب می شود. در نگاه اول ممکن است فکر کنید که این فقط یک مسئله عادی است، اما اشتباه می کنید، رطوبت می تواند اثرات منفی بر سلامت شما بگذارد.
در این مقاله قصد داریم 9 نکته ساده و کاربردی را برای از بین بردن رطوبت خانه یا محل کارتان ارائه کنیم.


چگونه از رطوبت خانه جلوگیری کنیم؟
1. تهویه روزانه خوب
2. لباس ها را بیرون از خانه آویزان کنید
3. در حمام یا آشپزخانه از فن استخراج کننده استفاده کنید
4. دوش های کوتاه تر و خنک تر
5. از پنکه های سقفی استفاده کنید
6. مبلمان خود را به درستی قرار دهید
7. گیاهان داخلی مناسب را انتخاب کنید
8. از کولر گازی درست استفاده کنید
9. از رطوبت گیر استفاده کنید
 
1.    تهویه روزانه خوب
 

تهویه رطوبت


شاید روال شما این باشد که صبح از خواب بیدار شوید، دوش بگیرید، لباس بپوشید و سر کار بروید. عصر برمی گردید، شام آماده می کنید و بعد می خوابید. اگر این مورد شماست، باید تهویه مطبوع خانه خود را در برنامه روزانه خود بگنجانید. در محل کار هم همین اتفاق می افتد. 
این یک اقدام ساده و ارزان برای از بین بردن رطوبت در خانه است. با این اندازه گیری قادر خواهید بود رطوبت را تنظیم کنید. در داخل خانه یا محل کار، رطوبت در محیط جمع می شود و باز شدن پنجره ها، محیط را با هوای تازه عوض می کند. حتی می‌توانید پنجره‌ها را در مکان‌های مخالف باز کنید تا جریانی ایجاد شود و تهویه سریع‌تر انجام شود. 


2. لباس ها را بیرون از خانه آویزان کنید.
  

خشک کردن لباسها


نکته دیگر برای جلوگیری از رطوبت در خانه یا کاهش آن این است که اگر لباسها را در داخل خانه به بند رخت آویزان می کنید، این کار را متوقف کنید. آویزان کردن لباسها در خانه منبع رطوبت ایجاد می کنید. بدون شک، برای جلوگیری از تجمع رطوبت، بهتر است لباسها را بیرون از خانه آویزان کنید. حتی گاهی عادت‌های بدی مانند استفاده از گرمای رادیاتورها و گذاشتن لباس‌های تازه  شستشه شده به وسیله ماشین لباس‌شویی روی آن‌ها داریم تا خشک شوند. این نیز باعث ایجاد رطوبت می شود. 
اگر خشک کردن لباسها بیرون برای شما غیرممکن است و آب و هوا اجازه نمی دهد، یکی از گزینه ها استفاده از خشک کن است. ما درک می کنیم که هزینه قابل توجهی است اما در شرایطی مانند این واقعا راحت و کاربردی است. لباس های خود را در کمترین زمان خشک و آماده خواهید کرد.

 

3. در حمام یا آشپزخانه از فن استخراج کننده استفاده کنید
  

فن تهویه رطوبت


امروزه همه آشپزخانه ها دارای یک فن تهویه هستند که بیشتر به عنوان فن استخراجی شناخته می شود. هنگام پخت و پز بخار تولید شده بنابراین در محیط جمع می شود. اگر فن تهویه دارید، از آن استفاده کنید.
از سوی دیگر، حمام یکی دیگر از منابع مهم رطوبت است. وقتی دوش می گیریم یا حمام آب گرم آماده می کنیم، بخار و تراکم روی پنجره ها، دیوارها، آینه ها و مبلمان ایجاد می شود. 
وجود فن استخراج در حمام چندان رایج نیست. اگرفن تهویه دارید، آن را نصب کنید. اگر حمام پنجره دارد، آن را در پایان حمام کنید. باز نگه داشتن آن برای تهویه حمام باعث از بین رفتن رطوبت و تنظیم رطوبت محیط می شود. برعکس، اگر پنجره ندارید، ممکن است مجبور شوید در حمام یک فن استخراج کننده نصب کنید.

4. دوش های کوتاه تر و خنک تر
در ادامه مطلب قبلی و با توجه به اینکه حمام منبع مهم رطوبت است، یک نکته برای کاهش رطوبت این است که دوش بگیرید، زیرا هر چه دوش بیشتر طول بکشد، بخار بیشتری تولید خواهید کرد. همچنین اگر دوش‌هایی که می‌گیرید کمی خنک‌تر باشد، بخار کمتری تولید می‌کنید و بنابراین تأثیر کمتری بر رطوبت محیط خواهید داشت. علاوه بر این، دوش آب سرد می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.

5. از پنکه های سقفی استفاده کنید

 

پنکه رطوبت گیر


اگر تابستان است و پنکه های سقفی دارید، از آنها استفاده کنید. هنگامی که آنها را روشن می کنید به گردش هوا و در نتیجه تهویه در اتاق ها کمک می کنید. 

 

6. مبلمان خود را به درستی قرار دهید
یک نکته برای جلوگیری از تجمع رطوبت این است که مبلمان را در فاصله مشخصی از دیوار قرار دهید. از طرف دیگر اگر مبلمان را به دیوار بچسبانید، اجازه گردش صحیح هوا را نمی دهید. 

 

7. گیاهان داخلی مناسب را انتخاب کنید
  

گیاهان رطوبت گیر


نگران نباشید، ما به شما نمی گوییم که گیاهان خود را با گیاهان مصنوعی جایگزین کنید. ما می دانیم که وجود گیاهان در دفتر یا خانه هماهنگی و زیبایی را به ارمغان می آورد، اما باید گیاهان مناسب را انتخاب کنید. گیاهان عموماً به آب نیاز دارند و مقداری رطوبت در محیط تولید می کنند. 
بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که گیاهان رطوبت گیر را انتخاب کنید. آنها وجود دارند و شما می توانید با این توصیه به روشی طبیعی و ارزان رطوبت را کاهش دهید.
تیلاندزیا یک گیاه سرپوشیده با قابلیت رطوبت زدایی زیاد است . با جذب رطوبت هوا از طریق پوسته های کوچکی که برگ هایش را می پوشاند زنده می ماند. نمونه های دیگر گیاهان رطوبت گیر عبارتند از : بامبو نقره ای ( Chomaedorea seifrizii)، زنبق صلح یا روبان (chlorop yhum comosum). قبل از خرید گیاهان برای خانه خود، با یک فروشگاه تخصصی مشورت کنید تا مطمئن شوید که می توانید به تعادل رطوبت محیط نیز کمک کنید.

 

8. از کولر گازی درست استفاده کنید
چگونه از رطوبت این چنینی در خانه جلوگیری کنیم؟ خب خیلی راحت، اگر تابستان است و از تهویه مطبوع استفاده می کنید، باید بدانید که تهویه هوا باعث ایجاد رطوبت خاصی در محیط می شود. ببینید آیا گزینه " هوای خشک " دارید، اگر آن را دارید، انتخاب کنید، به سرعت متوجه تغیر رطوبت محیط خواهید شد.

9. از رطوبت گیر استفاده کنید

 

دستگاه رطوبت گیر

 

اگر تمام نکات قبلی نتوانسته رطوبت خانه شما را از بین ببرد و هنوز در این فکر هستید که چگونه از رطوبت خانه جلوگیری کنید؟ دریغ نکنید، و یک رطوبت گیر انتخاب کنید.
 بدون شک انتخاب رطوبت گیر موثرترین ابزار است و می توانید با یک انتخاب درست مشکل خود را حل کنید. یک دستگاه رطوبت گیر رطوبت اضافی هوا را جذب می کند، آن را به نقطه تعادل می رساند و آب اضافی را در یک مخزن جمع می کند.
به گفته کارشناسان، رطوبت محیط باید بین 40 تا 50 درصد حفظ شود. رطوبت گیر اتوماتیک به شما امکان می دهد سطح رطوبت مورد نظر را انتخاب کنید و تا زمانی که به آن نرسیده باشد کار خود را تمام نخواهد کرد. پس از رسیدن، خاموش می شود تا زمانی که سنسور رطوبت آن دوباره تشخیص دهد که رطوبت از سطح مورد نظر بالاتر رفته است. استفاده از رطوبت گیر فواید زیادی دارد و تمامی مشکلات ناشی از رطوبت و ضررهای آن را از بین می برد. 
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha