۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

خرید رطوبت گیر خانگی

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 25 بهمن 1400
خرید رطوبت گیر خانگی

خرید رطوبت گیر خانگی

Buy a household dehumidifier
 

رطوبت گیر

 


عواملی که باید در نظر گرفته شوند :
هنگام خرید دستگاه رطوبت گیر، عوامل مختلفی وجود دارد که باید به آنها فکر کنید.
عوامل زیادی در هنگام انتخاب و خرید دستگاه رطوبت گیرخانگی باید در نظر گرفته شوند تا بهترین انتخاب با هزینه کمتر صورت گیرد، در اینجا به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم :

اندازه فضا :
رطوبت گیرها برای استفاده در یک فضای مشخصی طراحی شده اند، اما از آنجایی که اغلب برای استفاده در فضای های کوچک هستند، مهم است که قبل از خرید، ابعاد منطقه مورد نظر خود را در نظر بگیرید.
برای مثال، یک منطقه نسبتاً مرطوب به مساحت 2000 فوت مربع ممکن است فقط نیاز به رطوبت زدایی با 25 پینت داشته باشد. از سوی دیگر، متوسط متراژ 3500 فوت مربع با عرق کف به یک رطوبت‌گیر با ظرفیت 50 پینت نیاز دارد.

دمای اتاق و رطوبت متوسط :
اگر زیرزمین شما طوری طراحی شده است که یک فضای نشیمن دنج یا حتی یک اتاق خواب اضافی باشد، دمای هوا به احتمال زیاد آنقدر تغییر نخواهد کرد. عایق اضافی همراه با یک سیستم گرمایش کارآمد و درزگیرهای موثر پنجره باعث می شود دمای هوا ثابت تر شود. در این شرایط نباید نگران انجماد رطوبت‌گیر باشید.
با این حال، اگر زیرزمین شما از نظر انرژی کارآمد یا عایق بندی مناسبی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که دمای یخبندان زمستانی حتی بر بهترین رطوبت گیرها برای زیرزمین تأثیر بگذارد. در این مورد، بسیار مهم است که از دستگاهی با تنظیمات یخ زدایی خودکار و دمای پایین استفاده کنید تا زیرزمین شما همچنان خشک بماند بدون اینکه هزینه ای اضافی پرداخت کنید.

ویژگی های مهم :
اکنون ویژگی هایی را که یک رطوبت گیر با کیفیت بالا باید داشته باشد، را  بررسی می کنیم. اگر قصد دارید از دستگاه برای مدت طولانی استفاده کنید، برای انتخاب محصول نهایی خود، حداقل به تعدادی از این ویژگی ها نیاز خواهید داشت. بیشتر این ویژگی‌ها بر عملکرد تأثیر می‌گذارند و هنگام انتخاب دستگاه جدید ملاحظات مهمی هستند.

قابلیت اتصال شیلنگ جهت تخلیه دائم رطوبت :
اگر از رطوبت‌گیر خود برای مدت طولانی استفاده می‌کنید، مدلی را در نظر بگیرید که دارای خروجی دائم رطوبت باشد که رطوبت جمع شده مدام داخل مخزن نریزد و شما مجبور به تخلیه مخزن در فواصل کم باشید. 


رطوبت گیری خودکار :
بسیاری از بهترین رطوبت گیرهای مدرن ، مجهز به رطوبت گیری خودکار هستند. این یک ویژگی با ارزش صرفه جویی در انرژی است که باعث می شود رطوبت گیر در هنگام رسیدن رطوبت به سطح رطوبت بهینه خاموش شود و زمانی که رطوبت زیاد شد  دوباره دستگاه رطوبت گیر بصورت خودکارشروع به رطوبت گیری کند.

یخ زدایی خودکار :
رطوبت‌گیرهایی که برای کار در زیرزمین‌ها ساخته می‌شوند، اغلب به واحدهای سرد چگالشی متکی هستند. برای جلوگیری از مشکل احتمالی یخ زدگی، حتماً  رطوبت گیری  خریداری کنید که ویژگی یخ زدایی خودکار را داشته باشد. رطوبت گیرها با مکانیزم یخ زدایی خودکار داخلی نیاز به غیرفعال کردن (یخ زدایی) آنها نیست و بصورت خودکار این کار انجام می شود. 


تایمر :
وجود تایمر در رطوبت گیر یکی دیگر از ویژگیهای دستگاههای رطوبت گیر با کارایی بالاتر است. در مواقعی که شما حضور فیزیکی ندارید  تا دستگاه را خاموش و روشن کنید می توانید از این ویژگی  تایمر تاخیری جهت خاموش و  روشن  کردن رطوبت گیر استفاده کنید.


آب و هوای  خانه :
نوع آب و هوای محلی ، فاکتور بزرگی است که مصرف کننده هنگام خرید کردن رطوبت گیر باید در نظر بگیرد. آیا باید در تمام طول سال در آب و هوای با رطوبت بالا کار کند یا باید با دمای یخبندان در زمستان و رطوبت بالا در تابستان مقابله کند؟  ویژگی هایی مانند تنظیمات درصد رطوبت و یخ زدایی خودکار می تواند در مناطقی با آب و هوای سرد زمستانی بسیار ارزشمند باشد. 
درآب و هواهایی که در تمام طول سال گرم و مرطوب هستند ممکن است به یک خروجی دائم رطوبت نیاز باشد تا از تخلیه مکرر مخزن دستگاه در اثر پرشدن مداوم جلوگیری شود. 
ویژگی های مختلف دیگری وجود دارد که مصرف کننده می تواند هنگام انتخاب رطوبت گیر به دقت به آنها توجه کند. این عوامل ممکن است بر کارایی خود رطوبت گیر تأثیر مستقیم نگذارند، با این حال، این عوامل می‌توانند زندگی شما را کمی آسان‌تر کرده و به کارکرد بهتر رطوبت‌گیر نیز کمک کنند.

چراغ نشانگر فیلتر :
گرفتگی فیلتر هوا می تواند کارایی دستگاه رطوبت گیر را کاهش دهد. اگر اجازه داده شود یک فیلتر به طور کامل مسدود شود، ممکن است سیستم را به طور کلی از کار بیاندازد. یک چراغ نشانگر فیلتر می تواند بسیار مفید باشد تا به شما اطلاع دهد زمانی که فیلتر کثیف شد بتوانید آنرا تمیز نموده تا دستگاه رطوبت گیر کارایی خود را در سطح بالایی حفظ کند. 


تنظیم مجدد خودکار :
این یک ویژگی بسیار مفید است. در صورت قطع برق، رطوبت‌گیر شما به‌طور خودکار به تنظیمات قبلی خود پس از راه‌اندازی مجدد بازنشانی می‌شود.


کمپرسور در مقابل خشک کننده :
دستگاه های رطوبت گیر کمپرسور رایج ترین هستند و از چرخه تبرید برای جذب رطوبت هوا با حذف گرما استفاده می کنند. به همین دلیل، در زیرزمین هایی که دما به دلیل سردی زیاد کف زیرزمین و دیوارهای اطراف آن نوسانات زیادی دارد، به خوبی کار نمی کنند. رطوبت‌گیرهای خشک‌کننده از چرخه جذب استفاده می‌کنند و با حذف بخار آب، رطوبت هوا را جذب می‌کنند. بنابراین آنها می توانند در زیرزمین ها و همچنین مکان های دیگری که دما سازگارتر است کار کنند.
 

دستگاه رطوبت گیر

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha