۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

5 دلیل برای نیاز به رطوبت گیر در خانه

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 28 اسفند 1400
5  دلیل برای نیاز به رطوبت گیر در خانه

5  دلیل برای نیاز به رطوبت گیر در خانه

5 reasons to need a dehumidifier at home

Dehumidifier


آیا به نظر می رسد که آلرژی های شما اخیراً زیاد شده است؟ یا شاید متوجه شده اید که کپک در جایی رشد می کند که قبلا نبوده است. هر دوی این مسائل ممکن است به سطوح بالای رطوبت در خانه شما منجر شود. با اضافه کردن رطوبت‌گیر به فضای خود می‌توانید رطوبت اضافی را تحت کنترل بگیرید.
اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می‌کنید، از قبل می‌دانید که رطوبت‌گیرها در ماه‌های گرم و مرطوب تابستان ضروری هستند. اگر با این دستگاه‌های کاهش‌دهنده رطوبت آشنا نیستید، باید بدانید که این دستگاه‌ها می‌توانند رطوبت نسبی خانه شما را تا حد زیادی کاهش دهند و محیطی راحت‌تر و خنک‌تر ایجاد کنند.
در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد دستگاه های رطوبت گیر بدانید - از جمله مهمترین دلایلی که چرا در خانه خود به آن نیاز دارید ذکر می شوند. 


رطوبت گیر چه کاری انجام می دهد؟
همه ما احساس می کنیم که در یک روز گرم تابستانی بیرون می رویم و احساس می کنیم هوای سنگین و مرطوب مانند یک پتوی سنگین روی ما فرو می ریزد. ظاهراً هیچ هدفی جز این ندارد که 10 درجه گرمتر از آنچه هست احساس کنید. معمولاً هوای مرطوب و شرجی فقط بیرون نمی ماند و این امکان وجود دارد که خانه شما نیز مرطوب شود. اینجاست که یک دستگاه رطوبت گیر وارد عمل می شود.
به عبارت ساده، یک دستگاه رطوبت گیر رطوبت هوا را از بین می برد. این دستگاهها ها معمولاً در مناطقی از خانه که رطوبت جمع می شود و زیرزمین های مرطوب استفاده می شود.


رطوبت گیر چگونه کار می کند؟
یک رطوبت گیر با کشیدن هوای گرم روی کویل های خنک کننده از طریق یک فن کار می کند هوای گرم هنگامی که از طریق کویل های یخچالی دستگاه تغذیه می شود، منقبض می شود. میعان داخل رطوبت گیرصورت می گیرد هر بار یک قطره در مخزن ذخیره می افتد. آب جمع می شود و شما آن را در زهکشی می ریزید. هوای خنک تر و خشک تر آزاد می شود.
رطوبت گیر شما باید بتواند هوا را تا رطوبت نسبی 30 تا 50 درصد خشک کند. بسیاری از دستگاه های رطوبت گیر رطوبت نسبی هوای اطراف را اندازه گیری می کنند و شما می توانید رطوبت را به درصدی که می خواهید تنظیم کنید.


چرا رطوبت گیر برای شما خوب است؟
هیچ کس نمی خواهد در خانه ای زندگی کند که همیشه احساس رطوبت داشته باشد، اما این فقط به خاطر راحتی نیست. یک خانه مرطوب می تواند منجر به مشکلات سلامتی طولانی مدت، کاهش کیفیت هوا، آفات و کپک شود.


در اینجا پنج مزیت اصلی وجود رطوبت گیر در خانه آورده شده است:
آلرژی را کاهش می دهد :
اگر اخیراً آلرژی‌های شما شرایط سختی را برای شما به ارمغان آورده است، سطح رطوبت خانه شما ممکن است نقش داشته باشد. رطوبت می تواند در مناطق کوچک با تهویه محدود مانند حمام یا آشپزخانه ایجاد شود. بسیاری از رایج ترین محرک های آلرژی مانند کنه های گرد و غبار، کپک و کپک در محیط های مرطوب رشد می کنند.  این آلرژن های محیطی می توانند باعث خس خس سینه، عطسه، آبریزش چشم ها، درد قفسه سینه و خارش شوند.
با خشک کردن این فضاها با رطوبت‌گیر، می‌توانید عوامل آلرژی‌زا را در خانه خود به حداقل برسانید. به عنوان مثال، کنه های گرد و غبار برای زنده ماندن و تولید مثل نیاز به رطوبت نسبی 65 درصد دارند. شما به راحتی می توانید با استفاده از یک رطوبت گیر در خانه خود از این میزان رطوبت جلوگیری کنید.
آسم را کنترل می کند :
بسیاری از شرایط سلامتی توسط هوای مرطوب تشدید می شود. هنگامی که رطوبت زیادی در هوا وجود دارد، می تواند سنگین تر شود و تنفس در آن دشوارتر شود. اگر آسم دارید، محیط های با رطوبت بالا دوست شما نیستند. هوای غلیظ می تواند فشار بیشتری بر ریه های شما وارد کند که تنفس را دشوار می کند. رطوبت‌گیرها می‌توانند هوا را خنک‌تر و تنفس راحت‌تر کنند.
 توجه : رطوبت گیر درمان آسم مزمن نیست، اما برخی از علائم را کاهش می دهد.
کیفیت هوا را بهبود می بخشد :
رطوبت در خانه شما می تواند منجر به ایجاد کپک، کنه گرد و غبار و رشد قارچها شود. به نوبه خود، این کپک و گرد و غبار در نهایت می تواند منجر به مهاجمان خارجی مانند حشرات ، سوسک ها و عنکبوت ها شود.
کپک به خودی خود یک تهدید بزرگ برای کیفیت هوای خانه شما است. در واقع، اگر در هر جایی از خانه خود متوجه کپک شدید، باید فورا آن را حذف کنید. آفات - به ویژه سوسک ها - همچنین می توانند بر کیفیت هوای خانه شما تأثیر بگذارند.
می تواند به کاهش  و حذف کپک ها کمک کند :
در واقع، از بین بردن همه هاگ های کپک از خانه سخت است. با این حال، یک رطوبت‌گیر می‌تواند با کاهش سطح رطوبت، خانه شما را برای کپک‌زدایی غیرقابل پذیرش کند. کپک در هوا و روی سطوح غیرفعال می‌ماند، زمانی که رطوبت اضافی برای رشد آن وجود نداشته باشد. این هاگ ها  و کپک ها  منتظر افزایش سطح رطوبت جهت فعالیت و ادامه حیات هستند. با افزایش رطوبت در اتاق، کپک به صورت تکه‌ای روی دیوارها، لباس‌ها و موارد دیگر شروع به رشد می‌کند. اگر از رطوبت گیر برای پایین نگه داشتن سطح رطوبت استفاده کنید، به کپک فرصتی برای رشد نمی دهید.
خطر آسیب های ساختاری را کاهش می دهد :
سطوح بالای رطوبت در خانه شما می تواند به مرور زمان منجر به مشکلات ساختاری شود و تعمیر این مسائل می تواند هزینه بر باشد. یکی دیگر از مزایای اصلی رطوبت گیرها این است که می توانند به کاهش خطر آسیب ساختاری کمک کنند.


نشانه هایی که نیاز به رطوبت گیر دارید :
بهترین راه برای دانستن اینکه آیا به رطوبت‌گیر نیاز دارید یا نه این است که به راحتی هوا را احساس کنید. اگر مرطوب است، می توانید از یک رطوبت گیر بهره مند شوید. اگر اغلب با رطوبت مشکل دارید، ممکن است بخواهید روی یک رطوبت سنج دیجیتالی سرمایه گذاری کنید که می تواند سطوح رطوبت نسبی را کنترل کند.
هر یک از این علائم باید به شما هشدار دهد که خانه شما مرطوب تر از آنچه باید باشد:
فصل آلرژی طولانی تر یا شدیدتر
بوی رطوبت در هوا یا روی لباس
نشتی پس از بارندگی
بخار آب قابل مشاهده در هوا
افزایش عنکبوت، سوسک، کپک و قارچ ها


رطوبت گیر در چه زمانی نیاز نیست ؟
مواردی وجود دارد که استفاده از رطوبت گیر مفید نیست. آنها برای خشک کردن هوا کار می کنند، بنابراین اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید ، ممکن است نیازی به رطوبت گیر نباشد. اگر هوا خیلی خشک باشد، شرایطی مانند ذات الریه می تواند بدتر شود.


انتخاب رطوبت گیر مناسب برای شما :
رطوبت‌گیرها بر اساس ظرفیت اندازه‌گیری می‌شوند، یعنی مقدار رطوبتی که می‌توانند در یک روز از هوا حذف کنند. به عنوان مثال، یک دستگاه رطوبت گیر 30 پینتی، 30 پینت رطوبت را در یک روز از بین می برد. ظرفیت مورد نیاز شما به اندازه و سطح رطوبت اتاق بستگی دارد. به طور کلی، رطوبت گیرها به سه دسته تقسیم می شوند - 30 پینت، 50 پینت و 70 پینت - اگرچه ظرفیت واقعی ممکن است متفاوت باشد.
ظرفیت 30 پینت 
این اندازه برای اتاق های مرطوب بین 500 تا 1500 فوت مربع بهترین است. آنها همچنین برای اتاق های بسیار مرطوب که کوچکتر از 500 فوت مربع هستند کار می کنند. اگر می‌خواهید سطح رطوبت را در یک منطقه کوچک کاهش دهید - مانند حمام یا کمد - می‌توانید رطوبت‌گیرهای کوچک با ظرفیت‌های کوچک‌تر پیدا کنید.
ظرفیت 50 پینت 
رطوبت گیرهای متوسط برای اتاق های مرطوب تا 2500 فوت مربع یا اتاق های مرطوب با مساحت 1500 فوت مربع بهترین هستند.
ظرفیت 70 پینت 
رطوبت گیرهای با ظرفیت بالا برای فضاهای مرطوب تا 2500 فوت مربع بهترین هستند. آنها همچنین می توانند در اتاق های کوچکتر که بسیار مرطوب هستند کار کنند.
در اینجا عوامل دیگری وجود دارد که باید هنگام انتخاب رطوبت گیر در نظر بگیرید:
اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید 10 پینت به ظرفیت اضافه کنید.
اگر اعضای خانواده چند نفر هستند، 5 پینت اضافه کنید.
اگر در نزدیکی پنجره و درب وجود دارد، 5 پینت اضافه کنید.
اگر رطوبت‌گیر را در داخل یا نزدیک اتاق لباس‌شویی قرار می‌دهید، 5 پینت اضافه کنید.


تفاوت بین رطوبت ساز و رطوبت ساز چیست؟
تفاوت بین رطوبت گیر و رطوبت ساز در نام آن پیداست. رطوبت سازها عملکردی برعکس رطوبت گیرها را انجام می دهند. رطوبت سازها رطوبت یک فضای داخلی را افزایش می دهند. در طول زمستان یا در آب و هوای خشک، ممکن است کمبود رطوبت در هوا وجود داشته باشد. این می تواند منجر به مشکلاتی مانند گلودرد، خونریزی بینی و خشکی پوست شود. دو نوع اصلی رطوبت ساز وجود دارد: مه سرد و مه گرم.
 

دستگاه رطوبت گیر

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha