۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

چرا قهوه تلخ می شود؟

نویسنده : www.banehbuy.com
چرا قهوه تلخ می شود؟

چرا قهوه تلخ می شود؟

Why does coffee become bitter?

قهوه

 

قهوه تلخ ؟ دلیل را در این مقاله بیابید.

از اینکه از خود بپرسید "چرا قهوه من تلخ است؟" خسته شده اید؟ شما جای درست آمده اید. خیلی ناامید کننده است وقتی اولین جرعه قهوه خود را می نوشید و متوجه می شوید که طعم تلخی دارد. چند عامل وجود دارد که می تواند منجر به قهوه تلخ یا قهوه ترش شود، از جمله تفاله قهوه با کیفیت پایین، تجهیزات کثیف دم کردن، و نسبت نادرست قهوه به آب. اگر طعم قهوه‌تان ترش است، یا می‌خواهید بدانید که چگونه قهوه را همیشه طعم خوبی داشته باشید، ما اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم.

قبل از اینکه بتوانید راه حلی برای قهوه تلخ یا قهوه ترش بیابید، باید دلیل تلخی طعم قهوه را بررسی کنید. اگر طعم قهوه شما ترش یا تلخ است، ممکن است به دلایل زیر باشد:

تجهیزات کثیف دم کردن

دانه های قهوه بی کیفیت 

آسیاب های قهوه استاندارد نیست

زمان دم کردن یا دمای آب نادرست

نسبت قهوه به آب نادرست

هنگامی که مشخص کردید کدام یک از این مسائل دلیل قهوه تلخ است، می توانید قدم هایی را به سمت تکنیک های بهتر دم آوری بردارید.

 

چگونه قهوه را کمتر تلخ کنیم؟

 

قهوه تلخ

 

اکنون که می دانید چه چیزی می تواند باعث تلخی قهوه شما می شود، زمان آن رسیده است که برای هر یک از دلایل راه حلی پیدا کنید. به این نکات در مورد چگونگی خوش طعم کردن قهوه نگاهی بیندازید:

 

1. تجهیزات خود را تمیز کنید :

اگر می خواهید بدانید که چگونه قهوه را کمتر تلخ کنید، اولین قدم این است که از تمیز بودن تجهیزات دم کردن خود اطمینان حاصل کنید. وقتی دستگاه قهوه خود را به طور منظم تمیز نمی کنید، باقیمانده های یک دم کرده جمع می شود و بر طعم قهوه بعدی شما تأثیر می گذارد. تمیز نگه داشتن تجهیزات نیز برای افزایش طول عمر و عملکرد قهوه ساز شما ضروری است.  

راه حل؟

 یک دستگاه قهوه ساز با قابلیت تمیز کردن آسان انتخاب کنید و تمیز کردن منظم به راحتی به بخشی از روال قهوه سازی شما تبدیل می شود.

 

2.  با دانه های قهوه خود با احتیاط رفتار کنید.

کیفیت دانه های شما به طور قابل توجهی بر کیفیت فنجان قهوه شما تأثیر می گذارد. اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید طعم قهوه را بهتر کنید، مطمئن شوید که دانه ها و تفاله های قهوه خود را به درستی نگهداری می کنید.  

دانه های قهوه خود را در یک ظرف محکم در بسته که دور از نور مستقیم خورشید و گرما قرار می گیرد، نگهداری کنید. دانه های قهوه خود را در یخچال یا فریزر قرار ندهید، زیرا رطوبت می تواند دانه ها را خراب کرده و بر طعم قهوه شما تأثیر بگذارد. دانستن در مورد نگهداری صحیح قهوه می تواند تفاوت را ایجاد کند. 

 

3. از اندازه صحیح تفاله قهوه اطمینان حاصل کنید

آسیاب کردن دانه های قهوه به قهوه شما بهترین طعم را می دهد. نکته منفی این است که می تواند جایی برای خطا نیز باقی بگذارد. اگر می خواهید بدانید که چگونه قهوه را طعم کمتر اسیدی کنید، مطمئن شوید که دانه هایتان را خیلی ریز آسیاب نکنید. این می تواند منجر به استخراج بیش از حد قهوه شود که به شما یک فنجان قهوه تلخ می دهد.  

مطمئن شوید که از سطح آسیاب صحیح برای تکنیک دم آوری خاصی که استفاده می شود استفاده می کنید. دستگاه آسیابی را در نظر بگیرید که دارای تیغه های سرامیکی بادوام است که می تواند دانه ها را به هر چیزی از پودر بسیار ریز گرفته تا آسیاب درشت تبدیل کند – ایده آل برای هر نوع قهوه ای که می خواهید درست کنید.

 

4. نسبت قهوه به آب را به طور دقیق اندازه گیری کنید

نسبت نادرست قهوه به آب می تواند هر فنجان قهوه یا اسپرسو را از بین ببرد و بر طعم آن تأثیر بگذارد. قاعده کلی - همچنین به عنوان "نسبت طلایی" شناخته می شود - استفاده از 17 گرم قهوه به 34 گرم آب برای اسپرسو و 15 گرم قهوه تا 240 گرم آب برای قهوه است.

البته این بستگی به ترجیحات ذائقه شخصی دارد. نوع نوشیدنی قهوه ای که درست می کنید اما زمانی که می‌خواهید طعم بهتر قهوه را بیاموزید، این استاندارد کلی است که باید رعایت کنید.  

 

5. زمان دم کردن و دمای آب را بررسی کنید

دمای آب و زمان دم کردن دو فاکتور بسیار مهم برای تهیه قهوه خوش طعم هستند. دمای آب هنگام دم کردن قهوه باید 90-96 درجه سانتیگراد باشد. هر چیزی سردتر از آن ممکن است قهوه کم استخراج شده تولید کند که طعم مناسبی ندارد. 

در مورد زمان دم کردن، بسته به روشی که استفاده می کنید، این زمان متفاوت است. برای قهوه زمان دم کردن دو تا چهار دقیقه می باشد. از سوی دیگر، اسپرسو تنها 20 تا 30 ثانیه طول می کشد. و یک دستگاه قهوه ساز معمولی حدود پنج دقیقه طول می کشد. با اطمینان از اینکه برای مدت زمان مناسب دم می کنید، از استخراج بیش از حد یا استخراج کم خودداری کنید. 

اکنون که می دانید اگر طعم قهوه تان تلخ شد چه کاری انجام دهید، می توانید از هر فنجان قهوه و نوشیدنی اسپرسو خوشمزه لذت ببرید.

انواع قهوه

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha