۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

9 مزیت قهوه

نویسنده : www.banehbuy.com
9 مزیت قهوه

9 مزیت منحصر به فرد قهوه :

9 unique advantages of coffee

قهوه


قهوه یک نوشیدنی محبوب است که به دلیل توانایی آن در تنظیم دقیق تمرکز و افزایش سطح انرژی شما شناخته شده است.
قهوه علاوه بر اثرات انرژی زا، با فهرستی طولانی از فواید بالقوه برای سلامتی مرتبط است که دلیل بیشتری برای دم کردن قهوه به شما می دهد.


این مقاله نگاهی عمیق به 9 مورد از مهمترین مزایای مبتنی بر شواهد قهوه دارد.
1-     سطح انرژی را افزایش می دهد :
قهوه حاوی کافئین است، یک محرک سیستم عصبی مرکزی که به دلیل توانایی آن در مبارزه با خستگی و افزایش سطح انرژی شناخته شده است.
این به این دلیل است که کافئین گیرنده های یک انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند و این باعث افزایش سطح سایر انتقال دهنده های عصبی در مغز شما می شود که سطح انرژی شما را تنظیم می کنند، از جمله دوپامین. 
یک مطالعه دیگر نشان داد که مصرف کافئین زمان خستگی را در طول یک ورزش دوچرخه سواری تا 12 درصد کاهش می دهد و به طور قابل توجهی سطوح ذهنی خستگی را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.
مطالعه دیگری نیز یافته های مشابهی داشت و گزارش داد که مصرف کافئین قبل و در حین بازی گلف باعث بهبود عملکرد، افزایش سطح انرژی ذهنی و کاهش احساس خستگی می شود.
خلاصه :
قهوه حاوی کافئین است، محرکی که نشان داده شده است با تغییر سطوح انتقال دهنده های عصبی خاص در مغز، سطح انرژی را افزایش می دهد و خستگی را کاهش می دهد.


2-     ممکن است با خطر کمتر دیابت نوع 2 مرتبط باشد
برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف منظم قهوه می تواند با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در طولانی مدت همراه باشد.
در واقع، یک بررسی از 30 مطالعه نشان داد که هر فنجان قهوه مصرف شده توسط افراد در روز با کاهش 6 درصدی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است.
تصور می‌شود که این به دلیل توانایی قهوه در حفظ عملکرد سلول‌های بتا در لوزالمعده باشد که مسئول تولید انسولین برای تنظیم سطح قند خون هستند.
بعلاوه، سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است بر حساسیت انسولین، التهاب و متابولیسم تأثیر بگذارد - که همگی در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارند.
خلاصه :
مصرف منظم قهوه ممکن است در طولانی مدت با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط باشد.

 

3-    می تواند از سلامت مغز حمایت کند
اگرچه مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند، برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه ممکن است به محافظت در برابر برخی اختلالات عصبی از جمله بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون کمک کند .
بر اساس یک بررسی از 13 مطالعه، افرادی که به طور منظم کافئین مصرف می کردند، به طور قابل توجهی کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری پارکینسون بودند. علاوه بر این، مصرف کافئین همچنین پیشرفت بیماری پارکینسون را در طول زمان کند می کند. 
بررسی دیگری از 11 مطالعه مشاهده‌ای روی بیش از 29000 نفر همچنین نشان داد که هرچه افراد قهوه بیشتری مصرف کنند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در آنها کاهش می‌یابد. 
علاوه بر این، چندین مطالعه نشان داده اند که مصرف متوسط قهوه می تواند با کاهش خطر زوال عقل و زوال شناختی مرتبط باشد.
خلاصه :
برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه می تواند به محافظت در برابر بیماری آلزایمر، بیماری پارکینسون و زوال شناختی کمک کند.


4-     ممکن است مدیریت وزن را ترویج کند
طبق برخی تحقیقات، قهوه می تواند ذخیره چربی را تغییر داده و از سلامت روده حمایت کند، که هر دو ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشند. 
به عنوان مثال، یک بررسی از 12 مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر قهوه می تواند با کاهش چربی بدن، به ویژه در مردان مرتبط باشد. 
در مطالعه دیگری، افزایش مصرف قهوه با کاهش چربی بدن در زنان مرتبط بود. علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد افرادی که یک تا دو فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک فنجان در روز می‌نوشیدند، 17 درصد بیشتر احتمال دارد که سطح فعالیت بدنی توصیه‌شده را داشته باشند. سطوح بالاتر فعالیت بدنی می تواند به مدیریت وزن کمک کند.
خلاصه :
قهوه می تواند به مدیریت وزن کمک کند و ممکن است با کاهش چربی بدن مرتبط باشد. یک مطالعه همچنین نشان داد افرادی که قهوه مصرف می‌کنند بیشتر از نظر فیزیکی فعال هستند.


5-    مصرف قهوه با خطر کمتر افسردگی مرتبط است
برخی از مطالعات نشان داده اند که نوشیدن قهوه می تواند با کاهش خطر افسردگی مرتبط باشد. بر اساس یک بررسی از هفت مطالعه، هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف می کنند با 8 درصد کاهش خطر افسردگی مرتبط است. مطالعه دیگری نشان داد که نوشیدن حداقل چهار فنجان قهوه در روز در مقایسه با نوشیدن یک فنجان قهوه در روز، با خطر ابتلا به افسردگی به میزان قابل توجهی کمتر مرتبط است. علاوه بر این، یک مطالعه روی بیش از 200000 نفر نشان داد که نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ ناشی از خودکشی مرتبط است. 
خلاصه :
چندین مطالعه نشان داده اند که قهوه می تواند با کاهش خطر افسردگی و حتی ممکن است با کاهش خطر مرگ ناشی از خودکشی مرتبط باشد.


6-     می تواند از سلامت کبد محافظت کند
جالب توجه است، چندین مطالعه نشان می دهد که قهوه می تواند از سلامت کبد حمایت کند و در برابر بیماری ها محافظت کند. به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه در روز با میزان کمتر زخم کبد و سرطان کبد در افراد مبتلا به بیماری کبد مرتبط است.دتحقیقات دیگر نشان می دهد که هر چه مردم بیشتر قهوه بنوشند، خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبدی کمتر می شود. نوشیدن یک فنجان قهوه در روز با خطر 15 درصدی کمتر همراه بود، در حالی که نوشیدن چهار فنجان در روز با خطر 71 درصدی کمتر مرتبط بود.  مطالعه اخیر دیگری نشان داد که مصرف قهوه با کاهش سفتی کبد مرتبط است، که معیاری است که متخصصان مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی فیبروز، تشکیل بافت اسکار در کبد از آن استفاده می کنند.
خلاصه :
مصرف قهوه می تواند با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبد همراه با سایر بیماری ها مانند زخم کبد و سرطان کبد مرتبط باشد.

 

7-     از سلامت قلب حمایت می کند
برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد.
در واقع، بررسی ها نشان داد که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز با کاهش 15 درصدی خطر بیماری قلبی مرتبط است. بررسی دیگری از 21 مطالعه نشان داد که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه در روز با کاهش 21 درصدی خطر سکته مغزی مرتبط است. علاوه بر این، یک مطالعه روی بیش از 21000 نفر همچنین نشان داد که افزایش مصرف قهوه با کاهش قابل توجه خطر نارسایی قلبی مرتبط است. 
با این حال، به خاطر داشته باشید که کافئین می تواند بر سطح فشار خون تأثیر بگذارد . بنابراین، افراد مبتلا به فشار خون کنترل نشده ممکن است نیاز به محدود کردن یا تعدیل مصرف کافئین خود داشته باشند. 
خلاصه :
برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه می تواند با کاهش خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و نارسایی قلبی مرتبط باشد.


8-     می تواند طول عمر را افزایش دهد
برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه می تواند به افزایش طول عمر کمک کند، زیرا مزایای بالقوه زیادی برای سلامتی دارد. به عنوان مثال، یک بررسی از 40 مطالعه به این نتیجه رسید که نوشیدن دو تا چهار فنجان قهوه در روز بدون در نظر گرفتن عواملی مانند سن، وضعیت وزن و مصرف الکل، با کاهش خطر مرگ مرتبط است. به طور مشابه، مطالعه دیگری روی 1567 نفر نشان داد که نوشیدن قهوه کافئین دار با کاهش خطر مرگ پس از 12 و 18 سال پیگیری مرتبط است. علاوه بر این، نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز نیز با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان مرتبط است. جالب توجه است، مطالعات نشان داده که قهوه می تواند به طور قابل توجهی طول عمر مخمر را با محافظت در برابر رادیکال های آزاد و آسیب DNA افزایش دهد. 
خلاصه :
قهوه بدون در نظر گرفتن سایر عوامل مانند سن، وضعیت وزن یا مصرف الکل می تواند با کاهش خطر مرگ مرتبط باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

9-     ممکن است عملکرد ورزشی را افزایش دهد
قهوه اغلب به عنوان یک کمک نیروزا توسط ورزشکارانی که به دنبال بهبود عملکرد و افزایش سطح انرژی هستند استفاده می شود 
یک تحقیق از 9 مطالعه گزارش کرد که نوشیدن قهوه قبل از ورزش استقامت افراد را بهبود می بخشد و تلاش درک شده آنها را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد. مطالعه دیگری روی 126 فرد مسن نشان داد که نوشیدن قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی و سرعت راه رفتن سریع‌تر همراه است، حتی پس از اینکه محققان عواملی مانند سن، چربی شکم و سطح فعالیت بدنی را تنظیم کردند.
علاوه بر این، یک بررسی بزرگ گزارش داد که مصرف متوسط کافئین می تواند اندکی توان خروجی و زمان اتمام آزمایش زمانی را بهبود بخشد. با این حال، نتایج متفاوت بود، بنابراین محققان همچنین خاطرنشان کردند که کافئین ممکن است بر افراد تأثیر متفاوتی بگذارد.
 خلاصه :
قهوه می تواند عملکرد فیزیکی و استقامت را در صورت مصرف قبل از ورزش بهبود بخشد. با این حال، برخی از مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند.

 

نتیجه :
قهوه یک نوشیدنی محبوب است که محققان به دلیل فواید سلامتی فراوان آن، از جمله توانایی آن در افزایش سطح انرژی، ارتقای مدیریت وزن، افزایش عملکرد ورزشی و محافظت در برابر بیماری های مزمن، به طور گسترده آن را مطالعه کرده اند.
به خاطر داشته باشید که برخی از افراد ممکن است نیاز به محدود کردن مصرف خود داشته باشند، از جمله افرادی که باردار هستند یا در دوران شیردهی هستند، کودکان و نوجوانان، و افرادی که شرایط سلامت خاصی دارند. با این حال، نوشیدن قهوه در حد اعتدال - حدود سه تا چهار فنجان در روز - با چندین فواید سلامتی همراه بوده است و به طور کلی برای بیشتر بزرگسالان بی خطر در نظر گرفته می شود.

مزایایی قهوه

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha