۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

قهوه بدون کافئین

نویسنده : www.banehbuy.com
قهوه بدون کافئین

قهوه بدون کافئین  خوب یا بد؟

?Decaffeinated coffee  good or bad

قهوه خوب

 

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است. بسیاری از مردم از نوشیدن قهوه لذت می برند، اما می خواهند مصرف کافئین خود را به دلیل ترجیحات شخصی یا دلایل سلامتی محدود کنند. برای این افراد، قهوه بدون کافئین یک جایگزین عالی است. قهوه بدون کافئین مانند قهوه معمولی است، با این تفاوت که کافئین آن حذف شده است.

 

این مقاله نگاهی دقیق به قهوه بدون کافئین و اثرات آن بر سلامتی، چه خوب و چه بد، دارد.

 

قهوه بدون کافئین چیست و چگونه درست می شود؟

 این قهوه از دانه های قهوه است که حداقل 97 درصد از کافئین آن حذف شده است. راه های زیادی برای حذف کافئین از دانه های قهوه وجود دارد. بیشتر آنها شامل آب، حلال های آلی یا دی اکسید کربن هستند. دانه های قهوه در حلال شسته می شوند تا زمانی که کافئین از آن استخراج شود، سپس حلال خارج می شود. کافئین همچنین می تواند با استفاده از دی اکسید کربن یا فیلتر زغال چوب - روشی به نام فرآیند آب سوئیس - حذف شود. دانه های قهوه قبل از اینکه برشته و آسیاب شوند، بدون کافئین می‌روند. ارزش غذایی قهوه بدون کافئین باید تقریباً مشابه قهوه معمولی باشد، جدای از محتوای کافئین.

با این حال، بسته به روش مورد استفاده، ممکن است طعم و بو کمی ملایم تر شود و رنگ آن تغییر کند. این می تواند قهوه بدون کافئین را برای کسانی که به طعم و بوی تلخ قهوه معمولی حساس هستند، خوشایندتر کند.

 

خلاصه :

دانه‌های قهوه بدون کافئین در حلال‌ها شسته می‌شوند تا ۹۷ درصد از محتوای کافئین را قبل از برشته کردن حذف کنند. جدا از کافئین، ارزش غذایی قهوه بدون کافئین باید تقریباً مشابه قهوه معمولی باشد.

 

چه مقدار کافئین در قهوه بدون کافئین وجود دارد؟

قهوه بدون کافئین کاملاً بدون کافئین نیست. در واقع حاوی مقادیر مختلفی کافئین است، معمولاً حدود 3 میلی گرم در هر فنجان. یک مطالعه نشان داد که هر 6 اونس (180 میلی لیتر) فنجان بدون کافئین حاوی 0 تا 7 میلی گرم کافئین است. از طرف دیگر، یک فنجان قهوه معمولی بسته به نوع قهوه، روش تهیه و اندازه فنجان، حاوی حدود 70 تا 140 میلی گرم کافئین است. بنابراین، حتی اگر بدون کافئین کاملاً بدون کافئین نباشد، مقدار کافئین معمولاً بسیار کم است.

 

خلاصه :

قهوه بدون کافئین بدون کافئین نیست، زیرا هر فنجان حاوی حدود 0 تا 7 میلی گرم است. با این حال، این مقدار بسیار کمتر از مقدار موجود در قهوه معمولی است. قهوه بدون کافئین سرشار از آنتی اکسیدان است و حاوی مواد مغذی است این در واقع بزرگترین منبع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی است. قهوه بدون کافئین معمولاً حاوی مقادیر مشابهی از آنتی اکسیدان ها مانند قهوه معمولی است، اگرچه ممکن است تا 15 درصد کمتر باشد. این تفاوت به احتمال زیاد به دلیل از دست دادن اندک آنتی اکسیدان ها در طول فرآیند کافئین زدایی ایجاد می شود.

آنتی اکسیدان های اصلی در قهوه معمولی و بدون کافئین، اسیدهای هیدروسینامیک و پلی فنول ها هستند. آنتی اکسیدان ها در خنثی کردن ترکیبات واکنشی به نام رادیکال های آزاد بسیار موثر هستند. این آسیب اکسیداتیو را کاهش می دهد و ممکن است به پیشگیری از بیماری هایی مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت نوع 2 کمک کند. علاوه بر آنتی اکسیدان ها، بدون کافئین حاوی مقادیر کمی از برخی مواد مغذی نیز می باشد. یک فنجان قهوه بدون کافئین دم کرده 2.4 درصد از نیاز روزانه توصیه شده منیزیم، 4.8 درصد پتاسیم و 2.5 درصد نیاسین یا ویتامین B3 را تامین می کند. این ممکن است مواد مغذی زیادی به نظر نرسد، اما اگر 2 تا 3 (یا بیشتر) فنجان قهوه در روز بنوشید، مقدار آن به سرعت افزایش می یابد .

 

خلاصه :

قهوه بدون کافئین حاوی مقادیر مشابهی از آنتی اکسیدان ها مانند قهوه معمولی است. اینها عمدتاً شامل اسید کلروژنیک و سایر پلی فنل ها هستند. قهوه بدون کافئین همچنین حاوی مقادیر کمی از چندین ماده مغذی است.

 

فواید سلامتی قهوه بدون کافئین

حقیقت این است که این قهوه بیشتر برای شما مفید است. این با مزایای سلامتی متعددی مرتبط است که عمدتاً به محتوای آنتی اکسیدانی و سایر مواد فعال آن نسبت داده می شود. با این حال، تعیین اثرات سلامتی خاص قهوه بدون کافئین ممکن است سخت باشد. این به این دلیل است که اکثر مطالعات مصرف قهوه را بدون تمایز بین قهوه معمولی و بدون کافئین ارزیابی می‌کنند، و برخی حتی قهوه بدون کافئین را در نظر نمی‌گیرند.

 

دیابت نوع 2 ، عملکرد کبد و مرگ زودرس

نوشیدن قهوه، چه معمولی و چه بدون کافئین، با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است. هر فنجان روزانه ممکن است خطر را تا 7٪ کاهش دهد. این نشان می دهد که عناصری غیر از کافئین ممکن است مسئول این اثرات محافظتی باشند. اثرات قهوه بدون کافئین بر عملکرد کبد به اندازه قهوه معمولی مورد مطالعه قرار نگرفته است. با این حال، یک مطالعه مشاهده‌ای بزرگ، قهوه بدون کافئین را با کاهش سطح آنزیم‌های کبدی مرتبط دانست که نشان‌دهنده یک اثر محافظتی است. همچنین نوشیدن قهوه بدون کافئین با کاهش اندک اما قابل توجهی در خطر مرگ زودرس و همچنین مرگ ناشی از سکته مغزی یا بیماری قلبی مرتبط است.

 

خلاصه :

قهوه بدون کافئین ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد. همچنین ممکن است خطر مرگ زودرس را کاهش دهد.

 

پیری و بیماری های عصبی

به نظر می رسد قهوه معمولی و بدون کافئین اثرات مثبتی بر زوال ذهنی مرتبط با افزایش سن دارند. مطالعات سلول های انسانی نیز نشان می دهد که قهوه بدون کافئین ممکن است از نورون های مغز محافظت کند. این می تواند به جلوگیری از پیشرفت بیماری های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون کمک کند. یک مطالعه نشان می دهد که این ممکن است به دلیل اسید کلروژنیک موجود در قهوه باشد نه کافئین. با این حال، خود کافئین نیز با کاهش خطر زوال عقل و بیماری‌های عصبی مرتبط است. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افرادی که قهوه معمولی می نوشند کمتر در معرض خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون هستند، اما مطالعات بیشتری به طور خاص در مورد بدون کافئین مورد نیاز است.

 

خلاصه :

قهوه بدون کافئین ممکن است از زوال ذهنی مرتبط با افزایش سن محافظت کند. همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون را کاهش دهد.

 

کاهش علائم سوزش سر دل و کاهش خطر ابتلا به سرطان رکتوم

یکی از عوارض جانبی رایج نوشیدن قهوه سوزش سر دل یا رفلاکس اسید است. بسیاری از مردم این وضعیت را تجربه می کنند و نوشیدن قهوه بدون کافئین ممکن است این عارضه جانبی ناراحت کننده را از بین ببرد. نشان داده شده است که قهوه بدون کافئین نسبت به قهوه معمولی باعث رفلاکس اسید معده کمتری می‌شود. نوشیدن دو یا بیشتر فنجان قهوه بدون کافئین در روز نیز با 48 درصد کاهش خطر ابتلا به سرطان رکتوم مرتبط است.

 

خلاصه :

قهوه بدون کافئین نسبت به قهوه معمولی به میزان قابل توجهی رفلاکس اسید کمتری ایجاد می کند. نوشیدن بیش از دو فنجان در روز نیز ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان رکتوم کمک کند.

 

قهوه معمولی چندین مزیت نسبت به قهوه بدون کافئین دارد :

1- قهوه احتمالاً بیشتر به دلیل اثرات محرک آن شناخته شده است.

2- هوشیاری را افزایش می دهد و احساس خستگی را کاهش می دهد.

3- این اثرات مستقیماً با محرک کافئین که به طور طبیعی در قهوه یافت می شود، مرتبط است.

4- برخی از اثرات مفید قهوه معمولی مستقیماً به کافئین نسبت داده می شود، بنابراین قهوه بدون کافئین نباید این اثرات را داشته باشد.

 

در اینجا چند مزیت وجود دارد که احتمالا فقط برای قهوه معمولی اعمال می شود، نه بدون کافئین :

1- بهبود خلق و خو، زمان واکنش، حافظه و عملکرد ذهنی

2- افزایش متابولیسم و ​​چربی سوزی

3- افزایش عملکرد ورزشی

4- کاهش خطر افسردگی خفیف و افکار خودکشی در زنان

5- خطر بسیار کمتر سیروز کبدی یا آسیب مرحله نهایی کبد

با این حال، لازم به ذکر است که تحقیقات روی قهوه معمولی بسیار گسترده تر از آنچه برای قهوه بدون کافئین موجود است، است.

 

خلاصه :

قهوه معمولی فواید زیادی برای سلامتی دارد که در مورد بدون کافئین صدق نمی کند. اینها شامل بهبود سلامت روان، افزایش سرعت متابولیسم، افزایش عملکرد ورزشی و کاهش خطر آسیب کبدی است.

 

چه کسی باید قهوه بدون کافئین را به جای قهوه معمولی انتخاب کند؟

وقتی صحبت از تحمل کافئین به میان می آید، تنوع فردی زیادی وجود دارد. برای برخی افراد، یک فنجان قهوه می تواند زیاده روی کند، در حالی که برخی دیگر ممکن است با مصرف بیشتر احساس خوبی داشته باشند. در حالی که تحمل فردی ممکن است متفاوت باشد، بزرگسالان سالم باید از مصرف بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز اجتناب کنند. این تقریباً معادل چهار فنجان قهوه است.

افزایش مصرف می تواند منجر به افزایش فشار خون و کمبود خواب شود که می تواند خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد. کافئین بیش از حد ممکن است بر سیستم عصبی مرکزی غلبه کند، باعث بیقراری، اضطراب، مشکلات گوارشی، آریتمی قلبی یا مشکلات خواب در افراد حساس شود. افرادی که به کافئین بسیار حساس هستند ممکن است بخواهند مصرف قهوه معمولی خود را محدود کنند یا به قهوه یا چای بدون کافئین روی آورند.

افرادی که دارای شرایط پزشکی خاصی هستند ممکن است به رژیم های غذایی محدود با کافئین نیز نیاز داشته باشند. این شامل افرادی می شود که از داروهای تجویزی استفاده می کنند که می توانند با کافئین تداخل داشته باشند. علاوه بر این، به زنان باردار و شیرده توصیه می شود که مصرف کافئین خود را محدود کنند. به کودکان، نوجوانان و افرادی که تشخیص اضطراب دارند یا مشکل خواب دارند نیز توصیه می شود این کار را انجام دهند.

 

خلاصه :

بدون کافئین ممکن است جایگزین خوبی برای قهوه معمولی برای افرادی باشد که به کافئین حساس هستند. زنان باردار، نوجوانان و افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند نیز ممکن است بخواهند مصرف بدون کافئین را به جای معمولی انتخاب کنند.

 

نتیجه :

قهوه یکی از سالم ترین نوشیدنی های روی کره زمین است. سرشار از آنتی اکسیدان است و با کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری های جدی مرتبط است. با این حال، همه نمی توانند قهوه بنوشند. برای برخی افراد، کافئین می تواند مشکلاتی ایجاد کند. برای این افراد، بدون کافئین راهی عالی برای لذت بردن از قهوه بدون عوارض جانبی کافئین زیاد است. بدون کافئین بیشتر فواید سلامتی قهوه معمولی را دارد، اما هیچ یک از عوارض جانبی آن را ندارد.

قهوه بدون کافئین

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha