۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

رسوب زدایی اسپرسوساز

نویسنده : www.banehbuy.com
رسوب زدایی اسپرسوساز

محلول رسوب زدا  در مقابل سرکه
 چه چیزی را برای رسوب زدایی انتخاب کنیم؟

Espresso descaling

 

رسوب زدایی اسپرسوساز

 

رسوب زدایی دستگاه اسپرسو ساز بخش بسیار مهمی در نگهداری دستگاه است. بدون رسوب زدایی، دستگاه اسپرسو ساز در نهایت معیوب شده و به کلی از کار می افتد. تمام افرادی که دستگاه اسپرسو ساز دارند باید مراحل رسوب زدایی را طی کنند، اما بهترین محلول یا سرکه برای رسوب زدایی کدام است؟ 
محلول رسوب زدایی مناسب دستگاه اسپرسو ساز برای رسوب زدایی بسیار برتر از سرکه است. سرکه طعم قهوه شما را به خطر می اندازد و برای رسوب زدایی موثر نیست. محلول رسوب زدایی بسیار موثر، ارزان است و هیچ طعم ناخواسته ای را که قهوه شما را خراب می کند، از خود به جای نمی گذارد.
رسوب زدایی هر دستگاه اسپرسو ساز حیاتی است. بسیاری از مردم معتقدند که سرکه خوب عمل می کند، اما هر سازنده قهوه ساز استفاده از محلول رسوب زدایی را توصیه می کند. آیا سرکه برای رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز مناسب است یا محصول تجاری گزینه بهتری است؟ بیایید بررسی کنیم.
 

آیا می توانید از سرکه برای رسوب زدایی دستگاه اسپرسو ساز استفاده کنید؟
رسوب زدایی منظم دستگاه قهوه ساز بسیار مهم است. رسوب از عملکرد مناسب دستگاه قهوه ساز جلوگیری می کند و حذف آن باعث می شود دستگاه به خوبی کار کند و هر بار قهوه خوبی درست کند.
گفته می شود سرکه روش خوبی برای رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز است، اما آیا باید از آن استفاده کرد؟
از سرکه می توان برای رسوب زدایی دستگاه اسپرسو ساز استفاده کرد، اما ایده آل نیست. سرکه نه خیلی کارآمد است و نه برای رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز مناسب است.
اسید موجود در سرکه نه برای دستگاه و نه برای انسان مضر است، بنابراین استفاده از آن بی خطر است، اما به طور همزمان، اسید موجود در سرکه نه قدرت مناسب ، نه ترکیب مناسبی برای از بین بردن رسوب در دستگاه های قهوه ساز دارد.
جدا کردن رسوب در دستگاه قهوه ساز بسیار دشوار است و برای از بین بردن کامل به اسید بسیار قوی تر از سرکه نیاز دارد.
با توجه به آنچه گفته شد، می توان تا حدودی از سرکه برای رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز استفاده کرد، اما این فرآیند باید چندین بار تکرار شود تا مقدار قابل توجهی از رسوب از داخل دستگاه خارج شود.


آیا محلول رسوب زدایی بهتر از سرکه برای رسوب زدایی عمل می کند؟
 

محلول رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز


در مقایسه با سرکه، یک محلول رسوب‌زدا محصول بسیار مؤثرتری برای از بین بردن رسوب از دستگاه اسپرسو ساز است.
محلول رسوب زدایی موجود در بازار برای شکستن و شستن رسوب، باکتری ها، کثیفی ها و سایر ذرات نامطلوب موجود در دستگاه های قهوه فرموله شده است. تمام محلول های رسوب زدا برای استفاده در دستگاه های قهوه ساز بدون آسیب رساندن به دستگاه بی خطر هستند و برای انسان نیز بی خطر هستند. این محصولات به سرعت و به طور موثر می‌شکنند و رسوب را از داخل دستگاه اسپرسو ساز بدون باقی ماندن آثار رسوب از بین می‌برند.
محلول های رسوب زدایی هیچ طعمی ندارند، به این معنی که استفاده از چنین محصولی هیچ گونه اختلالی در طعم قهوه شما پس از دم کردن ایجاد نمی کند.
به غیر از شرایط شدید، محلول‌های رسوب‌زدا ، هر بار، هنگام رسوب‌زدایی دستگاه اسپرسو ساز بدون نیاز به تکرار چندین بار فرآیند برای نتیجه قابل توجه، کار می‌کنند.
استفاده از محلول رسوب زدا بهترین راه برای از بین بردن رسوب و کثیفی از داخل دستگاه اسپرسو ساز است. 
بسیاری بر این باورند که سرکه از نظر قیمت محصول گزینه بهتری است، اما حقیقت این است که بیشتر محلول های رسوب زدایی فقط مقدارکمی بیشتر از سرکه قیمت دارند. این باعث می شود محلول رسوب زدایی برای این کار ایده آل باشد و باید گزینه استفاده از سرکه را به طور کلی حذف کند.


کدام محلول رسوب زدا بهتر است؟
 

بهترین محلول رسوب زدا


انواع و اقسام مختلفی از محصولات رسوب زدا موجود است که همگی برتر از سرکه هستند، اما بهترین محصول رسوب زدایی برای تمیز کردن دستگاه اسپرسو ساز کدام است؟
حقیقت این است که اکثر محصولات رسوب زدایی که برای دستگاه های قهوه ساز طراحی شده اند بسیار موثر هستند و هیچ آسیبی به دستگاه وارد نمی کنند.
تنها استثنا در این مورد این است که دستگاه شما از دیگ آب ترموبلاک استفاده کند. معمولاً در دستگاه های قهوه ساز اتوماتیک این مورد وجود دارد. در این مورد، سعی کنید از هرگونه مواد رسوب زدایی که از اسید سیتریک استفاده می کنند خودداری کنید، زیرا این کار به دیگ آلومینیومی موجود در دستگاه قهوه آسیب می زند.
اثربخشی محصولات رسوب زدایی در مقایسه با سرکه، نوع و قدرت اسید به کار رفته در این محصولات است.
بهترین محصولات رسوب زدایی برای دستگاه های قهوه ساز آنهایی هستند که از اسید سیتریک، سولفامیک و لاکتیک استفاده می کنند. این اسیدها برای رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز، حتی دستگاهی که رسوب بالایی دارد، بسیار موثر هستند. 
استفاده از هر محصول یا محلولی که از یک یا چند مورد از این اسیدها استفاده می کند، بهترین گزینه برای دستگاه قهوه ساز است.


محلول رسوب زدایی در مقابل سرکه
 مزایا و معایب
ما ثابت کرده‌ایم که سرکه برای رسوب‌زدایی دستگاه قهوه ایده‌آل نیست و محصولات جرم‌زدای تجاری برتر هستند، اما برای اینکه مقایسه واضح‌تر شود، در اینجا فهرستی از مزایا و معایب استفاده از هر دو نوع محصول برای رسوب‌زدایی دستگاه قهوه آورده شده است.


محلول رسوب زدایی مزایا و معایب


مزایا :
•  محلول رسوب زدایی بسیار سریع و موثر است
•  محلول های رسوب زدایی طعم یا بوهای ناخواسته ای از خود به جا نمی گذارند
•  این محصولات بسیار مقرون به صرفه هستند
•  طیف بسیار وسیعی از محصولات متناسب با دستگاه قهوه ساز شما موجود است
معایب :
•  محلول رسوب زدایی حاوی اسید سیتریک ممکن است به اجزای آلومینیوم آسیب برساند
•  محصولات رسوب زدایی کمی گرانتر از محصولات جایگزین هستند
•  محلول های رسوب زدایی همیشه به راحتی در دسترس نیستند

 

سرکه برای رسوب زدایی مزایا و معایب

 

معایب :
•  سرکه پس از دم کردن، طعم و بوهای ناخواسته ای را در قهوه به جا می گذارد
•  سرکه به اجزای آلومینیومی آسیب می رساند
•  سرکه تا حد زیادی برای رسوب زدایی دستگاه های قهوه بی تاثیر است
•  استفاده از سرکه برای از بین بردن هر نوع پوسته ای نیازمند چرخه های زیادی جرم گیری است
مزایا :
•  خرید سرکه بسیار ارزان است
•  سرکه همیشه در دسترس است و به راحتی پیدا می شود
•  سرکه مقداری رسوب را از بین می برد

 

نتیجه :
بسیاری بیان می کنند که سرکه محصولی مناسب برای رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز است. با این حال، این کاملا درست نیست. سرکه فقط تا حدی برای رسوب زدایی موثر است و تقریباً به اندازه یک محصول مخصوص رسوب زدایی موثر نیست.
محلول ها و محصولات رسوب زدا برای تمیز کردن دستگاه قهوه ساز از رسوب و سایر آلاینده ها بسیار موثرتر هستند. 
همیشه ترجیح داده می شود از محلول رسوب زدا به جای سرکه برای تمیز کردن دستگاه قهوه ساز استفاده کنید، حتی اگر خرید آن گرانتر باشد.
به خودتان لطف کنید و از یک محصول رسوب‌زدای تجاری برای تمیز کردن دستگاه اسپرسوسازتان استفاده کنید، نه اینکه هر فنجان قهوه‌ای که در دستگاه دم می‌شود را با طعم سرکه خراب کنید.


 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha