۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

خواص قهوه

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 6 بهمن 1398
خواص قهوه
 
دلایل سلامتی نوشیدن قهوه
Properties of coffee
  فوایده قهوه برای مردان
 
در سال 1958 میلادی قهوه به لیست غذاها و نوشیدنی هایی که توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان بی خطر برای سلامتی انسان شناخته شده بود اضافه شد. با این اقدام ، سازمان بهداشت جهانی به بحث و گفتگوهای چندین ساله در مورد تأثیر قهوه بر سلامت انسان پایان داد. مطالعات اخیر نشان می دهد که قهوه باعث کاهش جوش های آسم و حساسیت ها می شود ، از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند ، سوزاندن چربی ها در بدن را فعال می کند ، کسری پتاسیم را دوباره پر کرده و به بهبود عملکرد قلبی عروقی کمک می کند. بعلاوه ، قهوه و چای منبع مهمی از آنتی اکسیدان ها هستند. قهوه منبع ویتامین P است که برای تقویت رگ های خونی مورد نیاز است. یک فنجان قهوه حاوی 20٪ از نیاز روزانه به ویتامین P است. عنصر اصلی فعال بیولوژیکی قهوه ، کافئین آلکالوئید آلی است. کافئین در بیش از صد گیاه در نسبت های مختلف یافت می شود اما فقط انواع مختلف قهوه و کاکائو ، آجیل کولا و برگهای چای حاوی مقادیر کاملاً قابل توجهی کافئین هستند. مطالعات بیشماری حاکی از آن است که قهوه با توجه به محتوای کافئین ، سرعت واکنش انسان را افزایش می دهد ، به تمرکز ، تحریک تفکر کمک می کند ، به غلبه بر خواب آلودگی و بهبود خلق و خو کمک می کند. برخی محققان پیشنهاد می کنند افرادی که مرتبا قهوه می نوشند احساس اعتماد به نفس دارند ، از اعتماد به نفس پایین رنج نمی برند و ترس های غیر منطقی را تجربه نمی کنند. لازم به ذکر است که مصرف قهوه باعث افزایش غلظت هورمون در بدن انسان بنام سروتونین می شود که وظیفه احساس خوشبختی را بر عهده دارد.
دلایل خوبی برای نوشیدن قهوه وجود دارد. این مقاله برای کسانی است که به دنبال دلایلی برای ادامه نوشیدن قهوه هستند. در اینجا لیستی از دلایل خوب برای نوشیدن قهوه آورده شده است. این لیست را به خاطر بسپارید.
 
دلایل علمی زیادی برای نوشیدن قهوه وجود دارد : 
 
خواص قهوه
 
مزایای سلامتی قهوه  
1. کاهش درد
دو فنجان قهوه می تواند درد عضلات بعد از تمرین را تا 48٪ کاهش دهد. ( از مجله درد ، مارس 2007 )
2. مصرف فیبر خود را افزایش دهید
یک فنجان قهوه دم کرده نشان دهنده سهم حداکثر 1.8 گرم فیبر از مقدار توصیه شده از 20-38 گرم است.  ( از مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی  )
3. محافظت در برابر سیروز کبد
یک مطالعه جدید که اخیراً انجام شده ، همچنین نشان دهنده فواید قهوه درمحافظت از کبد است. با این وجود یک مطالعه دیگر نشان داد که هر دو نوع قهوه و قهوه بدون کافئین باعث کاهش سطح آنزیم کبدی می شوند. این مطالعه در مجله هپاتولوژی منتشر شد .
4. کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2
کسانی که روزانه 6 فنجان یا بیشتر قهوه مصرف می کردند ، 22٪ خطر ابتلا به دیابت را داشتند. بررسی اخیر تحقیقات انجام شده توسط دکتر فرانک هو ، از دانشگاه هاروارد نشان داد که خطر ابتلا به دیابت نوع II برای هر فنجان قهوه روزانه 9 درصد کاهش می یابد.
5. کاهش خطر ابتلا به آلزایمر
شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد کافئین ممکن است در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند. یک مطالعه جدید همچنین ترکیبات موجود در قهوه بو داده را جدا کرده است که ممکن است مسئول جلوگیری از ایجاد پلاک مغز باشد.
6. خطر خودکشی و افسردگی را کاهش می دهد
یک مطالعه 10 ساله از 86000 پرستار زن ، خطر ابتلا به خودکشی را در بین مصرف کنندگان قهوه نشان می دهد. مطالعه دیگری که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شده ، نشان داد زنانی که 4 فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند ، 20٪ کمتر از افسردگی رنج می برند.
7. محافظت در برابر پارکینسون
تحقیقات جدید در خارج از سوئد نشان داد ه كه  ، نوشیدن قهوه حتی در صورت وجود داشتن عوامل ژنتیك خطر ابتلا به پارکینسون را كاهش می دهد. با این حال ، مطالعه دیگری نشان داد که کافئین همراه با EHT  ( ترکیبی که در دانه های قهوه موجود است) برای کسانی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به پارکینسون بودند ، از مزایای محافظتی بیشتری برخوردار هستند.
8. نوشیدنیهای  قهوه خطر کمتری برای افراد مبتلا به بیماری قلبی دارند. محققان کره ای دریافتند که شرکت کنندگان مورد مطالعه که روزانه 3 تا 5 فنجان قهوه مصرف می کردند ، کمتر احتمال دارد علائم اولیه بیماری قلبی در آنها بروز کند. یک مطالعه جدید که اخیراً در برزیل انجام شده ، نشان داد که افرادی که حداقل سه فنجان قهوه در روز مصرف می کنند ، تمایل دارند که در عروق کرونر خود کالسیفیکاسیون کمتری ایجاد کنند. یک مطالعه درسال 2019 تأیید کرد که قهوه حتی در بین شرکت کنندگان در این مطالعه که 2 تا 5 فنجان قهوه در روز می نوشند ، باعث انسداد شریان ها نمی شود. 
9. تحقیقات اخیر نشان داده است که حداقل 4 فنجان قهوه در روز ممکن است به محافظت در برابر توسعه MS  کمک کند. اعتقاد بر این است که قهوه از التهاب عصبی که احتمالاً منجر به بروز بیماری می شود جلوگیری می کند. ( مجله مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب و روانپزشکی  )
10. قهوه خطر سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد . حتی مصرف متوسط قهوه می تواند شانس ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا 26 درصد کاهش دهد. این مزایای محافظ با مصرف بیشتر قهوه افزایش می یابد. 
 
دلایل بیشتر برای نوشیدن قهوه :
تحقیقات جدید در مورد قهوه و سلامت انسان در حال انجام است. در اینجا برخی از آخرین مطالعات ارائه شده است.
 
قهوه
 
1. کاهش سرطان کبد :  
محققان در USC نوریس  ( مرکز جامع سرطان ) اعلام کردند کسانی که مصرف 1- 3 فنجان قهوه در روز را دارند 29٪ کاهش خطر ابتلا به سرطان کبد را دارا می باشند. 
2. خطر کمتر نقرس: 
خطر ابتلا به نقرس (در مردان) با افزایش مصرف قهوه کاهش می یابد. این مطالعه بزرگ بر روی  بیش از 50000 مرد انجام گرفته است. 
3.طول عمر: 
مطالعه دیگری که در شماره 17 ژوئن 2008 منتشر شده است ، با عنوان   Annals of Medicine  نشان داد كه زنانی كه قهوه مصرف می كنند ، خطر مرگ كمتری در اثر سرطان ، بیماری های قلبی و سایر عوامل دارند ، بنابراین باعث افزایش طول عمر بیشتر می شود. یک مطالعه دیگر در ژاپن نشان داده است مردانی که حداقل 3 فنجان قهوه در روز می نوشند ، 24٪ خطر ابتلا به بیماریها را دارند. با این حال ، مطالعه دیگری از دانشگاه هاروارد نیز تأیید کرد که افرادی که روزانه 1- 5 فنجان قهوه می نوشند ، از بیماریهای مرتبط با مرگ زودرس اجتناب می کنند. دو مطالعه تحقیقاتی دیگر سال 2017 آنچه را که مطالعات قبلی یافته اند تأیید کرده اند. کسانی که قهوه می نوشند بیشتر از کسانی که نمی نوشند زندگی می کنند. 
4. از آسیب شبکیه جلوگیری می کند. 
 یک مطالعه دانشگاه کرنل نشان داد که قهوه به دلیل اکسیداتیو ممکن است از آسیب شبکیه جلوگیری کند. کافئین در اینجا نقشی ندارد ، اما کلروژنیک اسید (CLA) ، که یکی از آنتی اکسیدانهای قوی است که در دانه قهوه یافت می شود با این موصوع در ارتباط است. 
5. قهوه سیاه از بوجود آمدن حفره ها در دندان جلوگیری می کند . محققان دریافتند که قهوه سیاه قوی باعث کاهش باکتری هایی می شود که باعث پوسیدگی دندان می شود. اضافه کردن شیر یا شکر به قهوه این فایده را منفی می کند. 
6. قهوه ممکن است از بیماری پریودنتال محافظت کند . 
مصرف قهوه دردندانپزشکی و سلامت دندان  موثر است. در تحقیقی از مردان  از سال 1968- 1998 محققان دریافتند که قهوه باعث ایجاد بیماری لثه نمی شود و در واقع فواید محافظتی دارد. 
7. قهوه ممکن است در برابر ملانوم محافظت کند.  یک مطالعه منتشر شده در مجله انستیتوی ملی سرطان نشان داد که خطر ملانوما با مصرف قهوه کاهش می یابد و این خطر با هر فنجان مصرفی کاهش می یابد. 
8. دستورالعملهای رژیم غذایی USDA در سال 2015 مصرف قهوه را برای سلامتی بهتر توصیه می کند. آنها به مردم توصیه می کنند که داشتن 3 تا 5 فنجان قهوه در روز برای سلامتی کلی آنها مفید است و خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد. با این حال ، آنها گزارش می دهند که اضافه کردن شکر ، خامه ، یا کرم های طعم دار به سرعت مزایای احتمالی را نفی می کند. 
9. کاهش خطر مرگ و میر حمله قلبی 
 محققان دریافتند کسانی که روزانه دو یا چند فنجان قهوه می نوشند ، کمترین خطر مرگ را از حمله قلبی دارند.
10. مصرف قهوه کمک می کند تا مردم در کنار همکاران بهتر شوند. یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی فارماکولوژی نشان داد که کارگران / محلهای کار که قهوه مصرف می کنند نسبت به سایر کارگران / مکانهای کاری که قهوه مصرف نمی کنند ، نسبت به خود و دیگران نظر مثبتی دارند. مصرف قهوه همچنین مشارکت در فعالیتهای گروهی محل کار را افزایش داد.
 
آنتی اکسیدان های ترویج سلامت قهوه
خواص تقویت کننده قهوه به احتمال زیاد ناشی از آنتی اکسیدان هایی است که به طور طبیعی در دانه قهوه وجود دارند.
 یک وعده معمولی قهوه شامل آنتی اکسیدان بیشتری از وعده معمولی ها آب انگور، زغال اخته ، تمشک ، و پرتقال است.
آنتی اکسیدان های موجود در قهوه ممکن است التهاب را کاهش داده و خطر اختلالات مرتبط با آن مانند بیماری های قلبی عروقی را کاهش دهد.
اگرچه هنوز نوشیدن قهوه های بدون کافئین مزایای سلامتی دارد ، اما اکثر مطالعات فوق نشان می دهد که قهوه کافئین دار بیشترین فواید را دارد. این امر به دلیل حذف برخی از آنتی اکسیدان های قهوه در طی فرآیند کافئین سازی است.
 
قهوه چقدر بی خطر یا مفید است؟
برای بیشتر افراد ، قهوه می تواند بخشی سالم ازیک رژیم باشد. خوب است که روزانه دو فنجان میل کنید.
با این حال ، قهوه ممکن است برای همه مفید نباشد. کسانی که شرایط قلبی خاصی دارند ، حساسیت به کافئین و خانمهایی که باردار هستند باید احتیاط لازم را به عمل آورند.
همچنین ، کسانی که زیاد قهوه می نوشند ممکن است به دلیل مقادیر زیاد کافئین که مصرف می کنند ، برخی از مزایا را نفی کنند. این افراد ممکن است از یک سم زدایی کافئین برای بازگرداندن تحمل کافئین به سطوح متوسط تر بهره مند شوند.
نکته اصلی تعدیل در نوشیدن قهوه بوده ، که به طور معمول 2 تا 3 فنجان در روز است ، برای به دست آوردن فواید سلامتی قهوه از مشکلات منفی مرتبط با مصرف زیاد کافئین جلوگیری کنید.
یک بررسی جامع م کامل از بیش از 200 مطالعه (توسط مجله پزشکی بریتانیا ) نتیجه گرفت که "به نظر می رسد مصرف قهوه به طور کلی بی خطر بوده  و بیشتر به سلامتی کمک می کند.
 
قهوه تلخ

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha