۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

فواید قهوه

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 24 مرداد 1398
فواید قهوه
فواید قهوه
The benefits of coffee
 
13 مزیت برتر سلامتی قهوه
قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است.به لطف مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید ، به نظر می رسد بسیار سالم باشد.مطالعات نشان می دهد که نوشیدنیهای قهوه از خطر ابتلا به چندین بیماری جدی بسیار پایین تر هستند.
در اینجا 13 مزیت برتر سلامتی قهوه ذکر شده است.
 
1- قهوه می تواند سطح انرژی را بهبود بخشد و شما را باهوش تر کند.
نوشیدن قهوه باعث می شود که  افراد كمتر احساس خستگی كنند و سطح انرژی را افزایش می دهد. دلیل این امر حاوی محرک به نام کافئین است که  رایج ترین ماده روانگردان در جهان به شمار می رود.بعد از نوشیدن قهوه ، کافئین در جریان خون شما جذب می شودو از آنجا ، به مغز شما منقل می شودو در مغز ، کافئین آدنوزین انتقال دهنده عصبی مهاری را مسدود می کند.وقتی این اتفاق بیفتد ، میزان انتقال دهنده های عصبی دیگر مانند نوراپی نفرین و دوپامین افزایش می یابد و منجر به شلیک نورون ها می شود. بسیاری از مطالعات کنترل شده در انسان نشان می دهد که قهوه جنبه های مختلف عملکرد مغز را بهبود می بخشد - از جمله حافظه ، خلق و خوی ، هوشیاری ، سطح انرژی ، زمان واکنش و عملکرد ذهنی عمومی .
 
خلاصه : کافئین یک انتقال دهنده عصبی بازدارنده در مغز شما را مسدود می کند ، که این امر باعث ایجاد یک اثر محرک می شود. این باعث افزایش سطح انرژی ، خلق و خو و جنبه های مختلف عملکرد مغز می شود.
 
2- نوشیدن قهوه می تواند به شما در سوزاندن چربی کمک کند.
کافئین تقریباً در هر مکمل چربی سوزی وجود دارد . کافئین یکی از معدود مواد طبیعی است که به چربی سوزی کمک می کند.مطالعات متعدد نشان می دهد که کافئین می تواند میزان متابولیسم شما را با 3 تا 11٪ تقویت کند. با این وجود ، این احتمال وجود دارد که این تأثیرات در نوشیدنی های طولانی مدت قهوه کم شود.
 
خلاصه : چندین مطالعه نشان می دهد که کافئین می تواند چربی سوزی را افزایش داده و میزان متابولیک شما را تقویت کند.
 
3- افزایش عملکرد بدنی با مصرف قهوه
کافئین سیستم عصبی شما را تحریک می کند و به سلول های چربی سیگنال می دهد که چربی بدن را تجزیه کنند. همچنین نوشیدن قهوه باعث افزایش سطح اپی نفرین (آدرنالین) در خون شما می شود. این هورمون باعث می شود که بدن شما برای فشار شدید فیزیکی آماده شود. کافئین چربی بدن را تجزیه می کند و اسیدهای چرب را به عنوان سوخت در دسترس قرار می دهد.  با توجه به این اثرات ، شگفت آور نیست که کافئین می تواند به طور متوسط 11 تا 12٪ عملکرد بدنی را بهبود بخشد . بنابراین ، معقول است که حدود نیم ساعت قبل از رفتن به ورزشگاه ، یک فنجان قهوه قوی میل کنید.
 
خلاصه : کافئین می تواند سطح آدرنالین را افزایش داده و اسیدهای چرب را از بافت های چربی شما آزاد کند. همچنین منجر به پیشرفتهای چشمگیر در عملکرد بدنی می شود.
 
4- قهوه دارای مواد مغذی ضروری است.
بسیاری از مواد مغذی ضروری  در دانه های قهوه یافت می شوند یک فنجان قهوه حاوی :
• ریبوفلاوین 11 ٪  (B2  )
• اسید پانتوتنیک 6 ٪  ( B5)
• منگنز و پتاسیم 3٪ 
• منیزیم و نیاسین 2٪ (B3 )
این درصد از مواد مغذی با افزایش تعداد فنجهای قهوه افزایش می یابد. 
 
خلاصه : قهوه حاوی چندین ماده مغذی مهم از جمله ریبوفلاوین ، اسید پانتوتنیک ، منگنز ، پتاسیم ، منیزیم و نیاسین است.
 
5- قهوه ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد.
دیابت نوع 2 یک مشکل عمده بهداشتی است که هم اکنون میلیون ها نفر در سراسر جهان را مبتلا می کند. این میزان با افزایش قند خون ناشی از مقاومت به انسولین یا کاهش توانایی ترشح انسولین مشخص می شود. نوشیدنیهای قهوه خطر قابل توجهی از ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهند. مطالعات نشان می دهد افرادی که بیشتر قهوه می نوشند ، 23 تا 50٪ خطر ابتلا به این بیماری را کمتر دارند. یک مطالعه کاهش 67 درصدی را نشان داد. طبق مطالعات انجام گرفته بر روی افراد ، از 18 مطالعه در کل 457.922 نفر ، هر فنجان قهوه روزانه با 7٪ کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 همراه بود.
 
خلاصه : چندین مطالعه مشاهده ای نشان می دهد که نوشیدنیهای قهوه ریسک ابتلا به دیابت نوع 2 بسیار پایین تری دارند ، یک بیماری جدی که میلیون ها نفر در سراسر جهان را درگیر می کند.
 
6- قهوه ممکن است شما را از بیماری و زخم آلزایمر محافظت کند.
بیماری آلزایمر شایعترین بیماری عصبی و علت اصلی زوال عقل در سراسر جهان است. این بیماری معمولاً افراد بالای 65 سال را مبتلا می کند و هیچ درمانی شناخته شده ای در دست نیست.با این وجود چندین کار وجود دارد که می توانید با انجام آنها در وهله ی اول از بروز این بیماری جلوگیری کنید.
 از جمله این کارها  خوردن سالم و ورزش است ، ولی نوشیدن قهوه نیز ممکن است بسیار مؤثر باشد.
مطالعات متعددی نشان می دهد که قهوه تا 65 درصد خطر ابتلا به آلزایمر را پایین می آورد.
 
 خلاصه : نوشیدنی های قهوه خطر ابتلا به آلزایمر را که عامل اصلی زوال عقل در سراسر جهان است ، بسیار پایین می آورد.
 
7- قهوه خطر پارکینسون را کاهش می دهد.
بیماری پارکینسون دومین بیماری شایع عصبی ، درست پشت آلزایمر است. این بیماری در اثر مرگ نورون های تولید کننده دوپامین در مغز ایجاد می شود. مانند آلزایمر ، هیچ درمانی شناخته شده وجود ندارد.
مطالعات نشان می دهد که نوشیدنیهای قهوه از خطر ابتلا به بیماری پارکینسون بسیار کاسته  و کاهش خطر آن بین 32 تا 60 درصد است .
در این مورد ، کافئین نقش اصلی را ایفا کرده و می تواند بسیار مفید باشد، و افرادی که قهوه را مصرف می کنند خطر ابتلا به این بیماری در آنها بسیار کمتر است.
 
خلاصه : نوشیدنی های قهوه تا 60٪ خطر ابتلا به بیماری پارکینسون ، دومین اختلال عصبی را کاهش می دهند.
 
8- قهوه از کبد شما محافظت می کند.
کبد شما یک ارگان شگفت انگیز است که صدها کارکرد مهم را انجام می دهد. چندین بیماری شایع در درجه اول بر کبد تأثیر می گذارد ، از جمله هپاتیت ، بیماری کبد چرب و بسیاری دیگر.
بسیاری از این شرایط می تواند به سیروز منجر شود ، که در آن کبد شما تا حد زیادی کارایی خود را از دست می دهد. 
جالب است بدانید که  قهوه در برابر سیروز از شما محافظت  می کند. افرادی که روزانه 4  فنجان یا بیشتر قهوه  می نوشند تا 80٪ خطر ابتلا به بیماریهای کبد را کاهش می دهند.
 
خلاصه : قهوه در برابر سیروز از شما محافظت  کرده و می تواند بیماریهای ناشی از آن را به طور چشمگیری کاهش دهد.
 
9- قهوه می تواند با افسردگی مبارزه کند و شما را شادتر کند.
افسردگی یک اختلال روانی جدی است که باعث کاهش چشمگیر کیفیت زندگی می شود. این بیماری بسیار رایج است ، بر اساس امار در حال حاضر حدود 4.1٪ از مردم ایالات متحده معیارهای افسردگی بالینی را دارا می باشد. 
در مطالعات دانشگاه  هاروارد که در سال 2011 منتشر شد ، زنانی که روزانه 4 فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند ، 20٪ خطر افسردگی کمتری داشتند.
یک مطالعه دیگر بر روی  208.424 نفر نشان داد افرادی که روزانه 4 فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند 53٪ کمتر احتمال دارد که دچارخودکشی شوند.
 
خلاصه : به نظر می رسد  قهوه خطر ابتلا به افسردگی را کاهش داده و ممکن است خطر خودکشی را به طرز چشمگیری کاهش دهد.
 
10- قهوه ممکن است خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را کاهش دهد.
سرطان یکی از دلایل عمده مرگ و میر در جهان است. این بیماری با رشد غیرقابل کنترل سلول در بدن مشخص می شود.
به نظر می رسد قهوه در برابر دو نوع سرطان محافظت می کند: سرطان کبد و کولورکتال.
سرطان کبد سومین علت مرگ و میر ناشی از سرطان در جهان است ، در حالی که سرطان روده بزرگ در رده چهارم قرار دارد. مطالعات نشان می دهد که نوشیدنهای قهوه تا 40 درصد خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهند .
یک مطالعه بر روی 489.706 نفر نشان داد که افرادی که 4-5 لیوان قهوه در روز می نوشند ، 15٪  کمترخطر ابتلا به سرطان روده بزرگ دارند.
 
خلاصه : سرطان کبد و کولورکتال سومین و چهارمین علت اصلی مرگ و میر سرطان در سراسر جهان است. نوشیدنی های قهوه خطر ابتلا به هر دو نوع سرطان را کاهش می دهند. 
 
11- آیا قهوه بیماری قلبی ایجاد نمی کند و ممکن است خطر سکته مغزی کمتری داشته باشد؟
اغلب ادعا می شود که کافئین می تواند فشار خون شما را افزایش دهد. این درست است ، اما با افزایش فقط 4/4 میلی متر در جیوه ، این اثر بسیارکم  است و اگر به طور مرتب قهوه بنوشید ، اثر آن کم تر نیز می شود .
گفته می شود ، مطالعات از این امر پشتیبانی نمی کنند که قهوه خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد ، در مقابل ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد زنانی که قهوه می نوشند در معرض خطر کمتری در ابتلا به بیماری قلبی  هستند. همچنین برخی مطالعات دیگرنشان می دهد که قهوه 20٪ خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهد.
 
خلاصه : قهوه ممکن است باعث افزایش خفیف فشار خون شود که معمولاً با گذشت زمان کاهش می یابد. نوشیدنیهای قهوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش نمی دهند خطر سکته مغزی را کاهش می دهند. 
 
12- قهوه ممکن است به شما کمک کند زندگی طولانی تری داشته باشید.
قهوه می تواند به شما در زندگی طولانی تر کمک کند .چندین مطالعه مشاهده ای نشان می دهد كه نوشیدنیهای قهوه خطر مرگ را کاهش می دهند. در دو مطالعه بسیار بزرگ ، نوشیدن قهوه با 20٪ کاهش خطر مرگ در مردان و 26٪ کاهش خطر مرگ در زنان همراه بوده است. این تأثیر به ویژه در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بسیار قوی است. در یک مطالعه 20 ساله ، افراد مبتلا به دیابت که قهوه نوشیدند 30٪ خطر مرگ را کاهش دادند.
 
خلاصه : چندین مطالعه نشان می دهد که نوشیدنیهای قهوه باعث طولانی تر زندگی می شوند و مرگ زودرس را به طور چشمگیری کاهش می دهند. 
 
13- قهوه بزرگترین منبع آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی 
برای افرادی که رژیم غذایی استاندارد می خورند ، قهوه ممکن است یکی از سالم ترین جنبه های رژیم غذایی آنها باشد. ودلیل آن این است که آنتی اکسیدان ها  در قهوه  کاملاً زیاد است. مطالعات نشان می دهد که قهوه از آنتی اکسیدان های بیشتری نسبت به میوه و سبزیجات برخوردارند.  در حقیقت ، قهوه ممکن است یکی از سالم ترین نوشیدنی های کره زمین باشد.
 
خلاصه : قهوه سرشار از آنتی اکسیدان های قدرتمند است و بسیاری از مردم آنتی اکسیدان های بیشتری را از قهوه نسبت به میوه و سبزیجات دریافت می کنند.
 
نتیجه پایانی : 
قهوه نوشیدنی بسیار محبوب در سراسر جهان است که دارای چندین مزیت چشمگیر در سلامتی است و مصرف قهوه به شدت توصیه می شود. 
 
قهوه و سلامتی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha