۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

روش تهیه قهو ه با قهو ه جوش

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 10 شهریور 1398
روش تهیه قهو ه با قهو ه جوش
روش تهیه قهوه با قهوه جوش
How to prepare coffee with brewed coffee
تهیه قهوه با قهوه جوش
 
How to Use a
Coffee Maker
تهیه قهوه با دستگاه قهوه جوش
 
جهت تهیه قهوه راههای گوناگونی وجود دارد ، یکی از این راهها استفاده از دستگاه قهوه ساز می باشد.  قهوه سازها در انواع و اقسام مختلف با مارکها و مدلهای گوناگون و با امکانات متفاوتی ساخته می شوند که تهیه هر کدام از این قهوه جوشها به نیاز مصرف کننده و معیارهای انتخاب دستگاه توسط کاربر بستگی دارد. برای مبتدیان انتخاب یک  دستگاه قهوه جوش قطره ای بسیار مناسب بوده و براحتی می توان با آن قهوه مورد نیاز را تهیه نمود. در اینجا روش تهیه قهوه با استفاده از دستگاه قهوه ساز شرح داده می شود.
 
موارد مورد نیاز جهت تهیه قهوه :
دستگاه قهوه سازدستگاه قهوه ساز
 
فیلتر کاغذی فیلتر دستگاه قهوه ساز
 
آب تصفیه شدهآب تصفیه شده برا ی قهوه ساز
 
حدود 80 گرم قهوه آسیاب شده ( درجه آسیاب متوسط )قهوه آسیاب شده
 
 
 
مرحله 1 :
مخزن آب را با آب سرد پر کنید. اگر بتوانید از آب تصفیه شده استفاده کنید ، بهترین نتیجه را خواهید گرفت. آب معدنی نیز بسیار عالی عمل می کند.
 
تهیه قهوه با قهوه جوش
 
مرحله 2 :
آماده سازی فیلتر
بسیاری از دستگاههای قهوه ساز دارای یک فیلتر دائمی قابل شستشو جهت تهیه قهوه می باشند. در صورتی که این فیلتر دائمی موجود نباشد می توان از فیلترهای کاغذی استفاده نمود. فیلتر کاغذی را  باید در محل مخروطی شکل زیر خروجی آب دستگاه قهوه ساز  قرار  داد. 
 
فیلتر کاغذی قهوه ساز
 
مرحله 3 :
قهوه را آسیاب کنید
اگر قهوه آسیاب شده و آماده دارید ، به مرحله بعدی بروید. اگرمی خواهید قهوه را  آسیاب کنید ، از اندازه آسیاب متوسط شروع کنید از آنجا که اکثر سازندگان قهوه خانگی به شما امکان تنظیم تنظیمات مانند زمان و دما را نمی دهند ، تغییر اندازه آسیاب یکی از مهمترین راه هایی است که می تواند روی طعم قهوه تأثیر بگذارد. حتماً به تنظیمات آسیاب قهوه در هنگام آسیاب کردن داشته باشید ، درجه آسیاب را به درستی تنظیم کنید. همیشه سعی کنید دانه های قهوه آسیاب شده زیاد ریز نباشند و درجه آسیاب قهوه در حد وسط باشد. 
 
قهوه آسیاب شده برای قهوه ساز
 
مرحله 4 :
دستگاه را روشن کرده و منتظر بمانید تا چرخه دم کشیدن تمام شود. دستگاه شما ممکن است دارای ویژگی های اضافی مانند انتخاب دما ، زمان ، قدرت و غیره  باشد ، که کاربر بنا بر نیاز و نوع قهوه  می تواند آنها را انتخاب نماید. مدت زمان دم کردن قهوه معمولا سه تا پنج دقیقه طول می کشد که این زمان نیز بستگی به نوع دستگاه قهوه جوش و امکانات آن دارد.
 
طرز تهیه قهوه با قهوه جوش
 
مرحله 5 :
در این حالت شما قهوه تازه دم کرده آماده نوشیدن دارید. اگر دستگاه شما دارای یک قوری شیشه ای  و یک صفحه گرم نگهدارنده برقی است ، توصیه می شود  قوری شیشه ای  را از صفحه گرم کننده خارج کنید ، زیرا گرمای آن صفحه ممکن است طعم قهوه را تلخ کند. اگر قهوه باقیمانده دارید و می خواهید آن را  گرم نگه دارید ، آن را درون یک فلاکس یا گرم نگهدارنده مشابه  بریزید.
 
تهیه قهوه با قهوه ساز
 
هنگامی که قهوه خود را می نوشید ، توجه کنید که طعم آن با سلیقه شما سازگار است یا نه ،  اگر تلخ تر از آن دوست دارید ، می توانید در دفعات بعدی قهوه را بیشتر خرد کنید.
 
قهوه ساز پروفی کوک

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha