۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

طرز تهیه قهوه ، اسپرسو ، لاته

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 10 بهمن 1398
طرز تهیه قهوه ، اسپرسو ، لاته
طرز تهیه قهوه ، اسپرسو، لاته 
How to prepare coffee espresso latte
تهیه قهوه
 
نکاتی در مورد دم کردن
تاکنون کارهای چشمگیری توسط افراد متخصصی انجام شده تا شما بتوانید بهترین قهوه ممکن را درست کنید. اکنون نوبت شماست که بعضی از مسئولیت ها را بر عهده بگیرید. این دانه های گرانبها را در دست گرفته و آنها را دم کنید.
 
نکات کلیدی و مهم
قوانین، قوانین و قوانین بیشتر ... ، گلایه ها را متوقف کنید! سعی می کنیم که به شما یاد دهیم که چگونه می توانید یک فنجان قهوه را با بهترین کیفیت درست کنید. به یاد داشته باشید که در اینجا هدف ما بدون نقص است نه چیزی کمتر. این اصول ساده را دنبال کنید تا بتوانید یک قهوه با کیفیت درست کنید. از آنجا که حس چشایی شما به صورت دلپذیر تحریک می شود می توان به گفته هایی در این مورد اشاره کرد:
 
اصول استاد پیابری (Peaberry)
فقط دانه های قهوه با کیفیت بخرید
قهوه بو داده شده تازه را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید. قهوه Retro که از سال 1950 از کیفیت خوبی برخوردار بوده و می توان گفت یکی از بهترین هاست. البته این بیشتر به سلیقه و ذائقه افراد بستگی دارد و ممکن است هر کسی نوعی قهوه دوست داشته باشد.

 

دانه قهوه
 
آن را تازه نگه دارید
اگر قهوه تان تازه نباشد نوشته های روی قوطی آن نیز کمرنگ تر به نظر می رسد، پس در انتخاب قهوه تازه دقت کنید. قهوه بو داده شده را بخرید و هنگام خرید به تاریخ آن توجه کنید.
هوا ، گرما ، نور و رطوبت دشمن قهوه است. بهتر است بدانید که اکسیژن بزرگترین دشمن دانه های قهوه می باشد.  با این حساب، قهوه بو داده شده تازه بهترین گزینه برای انتخاب است. بنابراین دانه های قهوه را باید در یک ظرف سر بسته و در یک مکان تاریک و خنک نگهداری کنید. من یک ظرف سرامیکی با درپوش پلاستیکی محکم را ترجیح می دهم. قهوه پس از 3 تا 10 روز پس از بو داده شدن بهترین کیفیت را دارد. متاسفانه این روند پس از دو هفته معکوس می شود. البته با فریز کردن قهوه می توان کیفیت آن را تا یک ماه خوب نگه داشت. 
 
نگهداری قهوه
 
دانه های قهوه را قبل از مصرف خرد کنید
هنگامی که قهوه آسیاب  شد کیفیت آن به سرعت پایین می آید و باید آن را فورا مصرف کرد. بنابراین فقط در صورتی دانه های قهوه را خرد کنید که قصد مصرف آن را دارید.
 
آسیاب قهوه
 
آب
ساده است، آب خوب و با کیفیت زمینه ساز یک قهوه خوب می باشد. از آنجا که قهوه 99٪ آب دارد ، هر طعم ناخوشایند در آب به داخل قهوه شما منتقل می شود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که آبی که با آن قهوه را درست می کنید تازه و تمیز است. همچنین از آبی که دارای مواد معدنی سنگین یا مزه های شیمیایی مانند کلر است پرهیز کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را کسب کنید می توانید از آب تصفیه شده استفاده کنید. 
 
آب قهوه
 
پاکیزگی
اجازه ندهید که دستگاه و وسایل تهیه قهوه تان کثیف شوند. وقتی که قهوه در دستگاه قهوه ساز قرار می گیرد مقداری روغن از خود آزاد می کند و ممکن است بر روی اجزای داخلی آن بپاشد. به همین جهت به شما توصیه می کنم که پس از اینکه قهوه تان را درست کردید وسایل و دستگاه تان را کاملا تمیز کنید تا قطرات قهوه و روغن بر روی آن خشک نشده و تبدیل به لکه نشود. می توانید از یک اسفنج نرم و ملایم برای پاک کردن دستگاه قهوه ساز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که پاکیزگی بر روی طعم و کیفیت آن نیز تاثیر می گذارد.
 
تمیزکزدن دستگاه اسپرسو
 
دما و زمان
دمای ایده آل برای تولید قهوه بین 199 تا 205 درجه فارنهایت است. درجه حرارت و مدت زمان دم کردن در تهیه یک قهوه ایده آل بسیار موثر هستند. به عنوان مثال، اگر آب قهوه تان را در کتری می جوشانید پس از آنکه آب جوشید یک دقیقه صبر کنید تا آرام شود سپس از آن استفاده کنید. بسته به روش آسیاب کردن قهوه ممکن است 4 تا 8 دقیقه برای جوشاندن آن لازم باشد. برای اینکه زمان از دست تان در نرود می توانید از کرنومتر استفاده کنید.
 
دمای قهوه
 
اقدامات خوب
دستورالعمل مربوط به دستگاه قهوه ساز خود را به دقت بخوانید تا بدانید یک فنجان قهوه باید چه اندازه هایی داشته باشد. البته معمولا این اطلاعات با تجربه و آزمایش و خطا به دست می آید اما یک قاعده خوب  در این مورد وجود دارد و آن این است که به ازای هر قاشق غذاخوری پودر قهوه 6 اونس آب به آن اضافه کنید. بعضی ها که می خواهند قهوه شان غلیظ تر باشد 2 قاشق قهوه به آن اضافه می کنند. طعم یک چیز ذهنی است، بنابراین بی پروا ادامه دهید تا به طعم مورد نظری که از آن خوشتان می آید برسید، این کار هم تنها با آزمایش و خطا امکان پذیر است. البته افرادی هستند که در این کار بسیار دقیق عمل کرده و قهوه را وزن کرده و به نسبت وزن به آن آب اضافه می کنند.
نکته مهم: دانه های قهوه بو داده شده ممکن است یکسان به نظر برسند اما وزن آنها یکسان نیست، به همین دلیل وزن کردن آن کاری بسیار خوب برای تهیه یک قهوه با کیفیت است.
روش فرانسوی: 25 گرم قهوه برای 10 اونس آب. 
Melitta Brewers: 25 گرم قهوه برای 10 اونس آب.
وکیوم پاتس  (Vacuum Pots): 7 تا 8 گرم قهوه برای 5 اونس آب.
Electric Drip: 7 تا 8 گرم قهوه برای 5 اونس آب.
 
سریع سرو کردن
بهتر است که پس از دم کردن قهوه سریع آن را بنوشید. برای مثال اگر پس از دم کردن 15 دقیقه صبر کرده و آن را مصرف نکنید قهوه از خود روغنی طبیعی که منجر به تبخیر آن می شود آزاد می کند، به همین دلیل پس از مدتی طعم واقعی خود را از دست می دهد. بعد از گذشت یک ساعت از گرم کردن قهوه ممکن است نتوانید آن را بنوشید و مجبور شوید آن را داخل گلدان بریزید. پس همانطور که در ابتدا گفتیم برای اینکه قهوه را در بهترین حالت بنوشید بهتر است فورا پس از دم کردن آن را مصرف کنید.
 
نوشیدن قهوه
 
نگهداری
همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم بهتر است که قهوه خود را در یک ظرف سر بسته بگذارید تا هوا به آن نخورد، همچنین بهتر است آن را در جایی تاریک و در دمای 50 تا 70 درجه فارنهایت نگهداری کنید. قهوه وقتی کیفیت بالایی دارد که تازه باشد، بنابراین اگر صحبت از نگه داری قهوه برای زمانی طولانی است این کار را انجام ندهید، مگر اینکه بخواهید آن را فریز کنید، البته تا زمانی که مجبور نشدید این کار را نیز انجام ندهید.
سوال این است، یخ زدن یا عدم یخ زدن
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که یخ زدگی در واقع به حفظ طراوت قهوه کمک می کند. اما باید قوانین را رعایت کرد. اگر تصمیم گرفتید قهوه خود را فریز کنید هرگز آن را بیشتر از یک ماه در حالت یخ زدگی باقی نگذارید. زیرا ممکن است فرآیند یخ زدگی و ذوب شدن یخ بر روی طعم و بوی قهوه تاثیر منفی بگذارد. بهتر است قهوه را در کیسه های پلاستیکی زیپ دار در فریز بگذارید و پس از یک هفته آن را بیرون آورده و مصرف کنید. بنابراین هیچ چگالی و سرما زدگی ناخوشایند در آن ایجاد نمی شود. همچنین وقتی آن را از فریزر بیرون آوردید به هیچ وجه دوباره داخل فریزر قرار ندهید.
 
تهیه اسپرسو
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha