۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

نوشیدنیهای قهوه اسپرسو

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 9 بهمن 1398
نوشیدنیهای قهوه اسپرسو
نوشیدنی های قهوه اسپرسو
Espresso Coffee Drinks
نوشیدنی قهوه
 
اسپرسو در شکل خالص خود در اروپا (بخصوص ایتالیا) بیشتر از آمریکا محبوبیت دارد. این تفکر در آمریکا وجود دارد که اسپرسو مانند خامه در قهوه پخش می شود. به عنوان مثال، بسیاری این تصور غلط را دارند که اسپرسو یک قهوه تیره، تلخ و برشته شده است. 
در حقیقت اسپرسو به هیچ وجه برشته شده نیست، بلکه یک روش برای تهیه قهوه است. اسپرسو غالبا از ترکیب انواع مختلف قهوه ایجاد می شود تا عطر و طعم جسورانه ای ایجاد کند (البته نه تلخ) . قهوه ریز خرد شده محکم فشرده می شود یا آن را داخل پرتا فیلتر (portafilter) مخلوط می کنند. سپس آب پرفشار از داخل آن عبور کرده و مقادیر کم و غلیظی از آن استخراج می شود. شدت در اینجا کلیدی است، نظرتان چیست آن را "شات" بنامیم.
 
اسپرسو خالص
اسپرسوی خالص تجربه ای شدید و قوی از قهوه است که اکثر اروپایی ها آن را ترجیح داده و بر این باورند که آمریکایی ها از امتحان کردن آن بیش از حد می ترسند. اسپرسوی مخصوص در لیوان های کوچک قهوه خوری سرو می شوند و بلافاصله پس از عصاره گیری در انواع زیر مورد مصرف می شوند:
- ریستریتو (Ristretto):
یک"شات کوچک" اولین 4/3 اونس اسپرسو در فرآیند عصاره گیری است که بسیاری معتقدند اسپرسوی خالص است.
- شات تکی: یک اونس شات از اسپرسو است.
 
روش تهیه نوشیدنی قهوه
 
- لانگو (Lungo):
این نوع به عنوان یک "شات بلند" شناخته می شود که برابر است با 2/1 انس شات از اسپرسو.
- شات دبل:
این نوع تنها 2 اونس از هر شات اسپرسو نیست، بلکه هر شات از دو برابر قهوه موجود در پرتا فیلتر استفاده می کند، درحالیکه شات های کوچک تر از یک مقدار واحد استفاده می کنند.
 
اسپرسو
 
اسپرسو ماکیاتو (Espresso Macchiato)
با وجود محبوبیت استار باکس، ماکیاتو توانسته در این بین نامی برای خود دست و پا کند. این نوشیدنی بسیار ساده خالی از کارامل طعم دار و شکلات است. این نوع فقط یک اسپرسو با لایه شیر  فوم است.
اسپرسو کن پانا (Espresso con Panna)
یک شات اسپرسو به همراه لایه ای از خامه
کافی بریو (Café Breve)
یک شات اسپرسو با نصف بخار شده و مقداری خامه
 
نوشیدنی قهوه
 
کاپوچینو (Cappuccino)
نوشیدنی دیگری که تصورات غلطی در مورد آن وجود دارد. کاپوچینو به دلیل شباهت رنگ آن با رنگ لباس راهبان کاپوچین به این نام نامگذاری شده فقط یک اسپرسو با شیر بخارپز و مرطوب است که لزوما با کف فوم خشک پوشانده نشده است.
کافه لاته (Café Latte)
این نوشیدنی در آمریکا بسیار محبوب است و احتمالاً به دلیل عطر و طعم شیرین و ملایم آن است. یک شات اسپرسو با 6 تا 8 اونس شیر بخار پز مخلوط شده و در صورت تمایل کف فوم در بالای آن قرار می گیرد. این اسپرسو در صورت نداشتن کف مانند قهوه سفید صاف شناخته می شود. از آنجا که یافتن یک لاته در آمریکا با اندازه کوچکتر از 12 اونس دشوار است یک شیک دوتایی از اسپرسو متداول است. 
 
اسپرسو کاپوچینو
 
کافی آمریکانو (Café Americano)
در حقیقت یک شات از اسپرسو می باشد که مقداری آب داغ به آن اضافه شده و کمی رقیق تر شده است، طعم آن نیز به قهوه ساده و دم کرده بسیار نزدیک است. یک شات از اسپرسو (1 اونس) با 6 تا 8 اونس آب مخلوط می شود.
نوشیدنی های اسپرسوی طعم دار  
این ها در اصل همان نوشیدنی هایی هستند که در بالا به آنها اشاره کردیم، با این تفاوت که اسانس های طعم دار به این فرآیند اضافه می شوند. به عنوان مثال، کافه موچا (Café Mocha) به سادگی یک لاته با شربت شکلات است که با شیر بخارپز اضافه شده است.
 
تهیه نوشیدنی قهوه
 
قهوه سرد
تهیه قهوه سرد مانند ساسکواچ (Sasquatch) و یتی (Yeti) کمی دشوار است. این قهوه با قطعه یخ های مکعبی شکل آبکی و سرد می شود. با قهوه قوی شروع کنید- این قهوه سردتر از آن است که بتواند شما را گرم کند. سعی کنید مزه های جسورانه ای مانند روست تیره را امتحان کنید. می توانید با ریختن قهوه داغ بر روی دانه های آسیاب شده تازه (مانند ریختن قهوه در قهوه ساز و دوباره دم کردن) آن را درست کنید. قبل از خنک کردن، شکر یا ادویه هایی مثل هل را اضافه کنید تا کاملا حل شوند. بعد می توانید به آن یخ اضافه کنید ، اما بهتر است چند ساعت یا حتی یک شب در یخچال سرد شود تا یخ خیلی سریع ذوب نشود.
هنگامیکه سرد شد می توانید آن را با یخ یا شیر مخلوط کنید و هم بزنید. همچنین می توانید اسانس های مورد علاقه تان مانند شکلات موچا (mocha) به آن اضافه کنید.
 
قهوه سرد

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha