۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

زمان رسوب زدایی اسپرسوساز

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 17 شهریور 1401
زمان رسوب زدایی اسپرسوساز

رسوب زدایی دستگاه اسپرسو 

Descaling of the espresso machine

 

رسوب زدایی اسپرسوساز

 

نگهداری صحیح از دستگاه قهوه خود تنها راه برای اطمینان از عمر طولانی دستگاه و همچنین توانایی آن در ادامه تولید قهوه عالی در طول عمر آن است. رسوب زدایی مسلماً مهمترین جنبه نگهداری از دستگاه اسپرسوساز است، بنابراین درک آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرکانس رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز به دو عامل بستگی دارد :

1-         تعداد دفعات استفاده از دستگاه

2-         سختی آب

 به طور کلی، شما باید هر سه تا شش ماه یکبار دستگاه اسپرسوساز خود را رسوب زدایی کنید، اما آب سخت تر به معنای رسوب زدایی مکرر است. رسوب زدایی ممکن است یک فرآیند خسته کننده به نظر برسد، اما در واقع یک کار بسیار ساده است که نباید بیش از نیم ساعت طول بکشد. اگر به طور منظم انجام شود، رسوب زدایی دستگاه قهوه ساز شما را در شرایط کار عالی نگه می دارد و به طور مداوم یک شات عالی از اسپرسو را روز به روز تولید می کند.

هر چند وقت یک بار نیاز به رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز خود دارید؟

اینکه چقدر باید دستگاه قهوه خود را رسوب زدایی کنید کاملاً به دفعات استفاده و مواد معدنی موجود در آب مورد استفاده در تهیه قهوه بستگی دارد. به طور طبیعی، دستگاه قهوه ای که اغلب استفاده می شود، به دفعات بیشتری نسبت به دستگاهی که فقط در موارد خاص استفاده می شود، نیاز به رسوب زدایی و تمیزکردن بیشتردارد.

 

رسوب زدایی دستگاه اسپرساز

 

سطوح مواد معدنی موجود در آب، مانند کلسیم و منیزیم، سختی آب را تعیین می کند. هرچه آب سخت تر باشد، دستگاه به دفعات بیشتری نیاز به رسوب زدایی خواهد داشت.

به طور متوسط، دستگاه های اسپرسوساز باید هر سه تا شش ماه یکبار رسوب زدایی شوند. همانطور که در بالا ذکر شد، این بستگی به تعداد دفعات استفاده از دستگاه شما و میزان سختی آبی دارد. سختی آب از منطقه ای به منطقه دیگر در سراسر کشور متفاوت است. استفاده از آب فیلتر شده یا یک نرم کننده آب ( کاهش سطح سختی آب ) می تواند تا حدودی تفاوت ایجاد کند. با این حال، باید اطمینان حاصل کنید که تمام مواد معدنی را از آب حذف نمی کنید، زیرا این می تواند بر طعم قهوه تأثیر منفی بگذارد.

چرا باید دستگاه اسپرسوساز خود را رسوب زدایی کنید؟

کلسیم و منیزیم در آب یافت می شود و میزان این مواد معدنی با توجه به سختی آب متفاوت است. سطوح بالاتر کلسیم و منیزیم به معنای آب سخت تر است و این نیاز مکرر به رسوب زدایی را به همراه دارد. این به این دلیل است که این مواد معدنی تمایل دارند در امتداد عنصر حرارتی دستگاه قهوه ساز جمع شوند بنابراین رسوب زدایی فرآیند تمیز کردن فلز است که رسوب آهک را از بین می برد.

رسوب آهک ماده سخت و گچی است که بر روی سطوح فلزی در نتیجه مواد معدنی موجود در آب تشکیل می شود و این تجمع می تواند مانع از عملکرد صحیح عناصر دستگاه شود. گرمای ترکیب شده با مواد معدنی موجود در آب باعث تشکیل یک لایه اکسید ضخیم بر روی سطوح فلزی داخل دستگاه، از جمله داخل محفظه دیگ بخار شده و عملکرد دستگاه اسپرساز را مختل کرده و بر کیفیت و طعم قهوه تاثیر بدی خواهد داشت. دستگاهی که رسوب زدایی نشده باشد، تاثیر زیادی روی خود قهوه خواهد داشت. از آنجایی که انباشته شدن داخل دستگاه می تواند به طور بالقوه آب را از گرما عایق کند، آب نمی تواند به دمای مطلوب خود برسد .

در نتیجه، جدا از اینکه قهوه به اندازه کافی داغ نیست، طعم کامل قهوه را نمی توان از دانه ها استخراج کرد. از آنجایی که توانایی ماشین برای تولید گرمای کافی در این زمینه به خطر افتاده است، ماشین باید به طور قابل توجهی سخت تر کار کند تا بتواند کار کند، بنابراین برق بسیار بیشتری مصرف می کند.

نتیجه نهایی دم کردنی با کیفیت بسیار پایین تر و یک دستگاه بالقوه خراب است. خوشبختانه، اگر به زودی این کار انجام شود، رسوب زدایی دستگاه اسپرسوساز شما سطوح عملکرد قبلی خود را بازیابی می کند و یک شات اسپرسوی عالی یک بار دیگر تولید می کند.

رسوب زدایی منظم نه تنها بهترین راه برای افزایش طول عمر دستگاه اسپرسوساز شما است، بلکه کیفیت قهوه شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد و به طور همزمان زمان صرف شده برای تهیه قهوه را کاهش می دهد.

یک دستگاه قهوه‌ساز که به‌طور منظم رسوب‌زدایی می‌کند، اطمینان می‌دهد که برق اضافی بی‌رویه استفاده نمی‌شود و همچنین صدا را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. در دراز مدت، اگر دستگاه شما به طور منظم رسوب زدایی شود، مقدار قابل توجهی در هزینه تعمیرات صرفه جویی خواهید کرد.

چگونه بفهمیم که آیا رسوب زدایی لازم است؟

 

تمیزکردن اسپرسوساز

 

یک دستگاه اسپرسوساز که نیاز به رسوب زدایی دارد معمولاً بسیار پر سر و صداتر از حالت تمیز معمول خود است. این بدان معناست که دستگاه به شدت برای تولید اسپرسوی شما در نتیجه رسوب گیری کار می کند و این باعث لرزش بسیاری از قسمت های دستگاه می شود که معمولاً نباید ارتعاش داشته باشند.

اگر دستگاه نیاز به رسوب زدایی داشته باشد، در تولید شات های اسپرسوی شما بسیار کندتر عمل می کند. اگر تهیه قهوه بیشتر از آنچه به یاد دارید طول بکشد، به احتمال زیاد دستگاه باید در اسرع وقت رسوب زدایی شود. اگر دستگاه شما قهوه را با دمای معمولی کاهش یافته تولید می کند، این نشانگر دیگری است که نیاز به رسوب زدایی دارد. کرمی که تیره، صاف و نازک است نیز معمولاً نشانه‌ای از تجمع قابل توجهی از رسوب آهک در دستگاه  اسپرسوساز شما است.

بزرگترین شاخص و مهمتر از همه، چیزی که هرگز نباید نادیده گرفته شود، قهوه بد مزه است. اگر دستگاه اسپرسوساز شما قهوه ای تولید می کند که طعمی بسیار بدتر از طعم آن در گذشته دارد، احتمال زیادی وجود دارد که دستگاه نیاز مبرمی به رسوب زدایی داشته باشد.

 

نتیجه :

بسته به سختی آب مورد استفاده در دستگاه قهوه ساز شما و همچنین دفعات استفاده از دستگاه، ممکن است لازم باشد رسوب زدایی هر سه تا شش ماه یکبار انجام شود. این یک تعهد بسیار مهم در تعمیر و نگهداری دستگاه اسپرسوساز شما است.

رسوب زدایی به طور همزمان طول عمر دستگاه را تضمین می کند و در عین حال اطمینان می دهد که قهوه تولید شده توسط دستگاه بهترین است.

دفترچه راهنمای دستگاه شما دستورالعمل‌های خاصی برای رسوب‌زدایی دارد و معمولاً شامل توصیه‌هایی در مورد اینکه کدام محصولات رسوب‌زدایی برای این کار مناسب‌تر هستند، ارائه می‌شود.اطمینان حاصل کنید که این دستورالعمل ها را دنبال می کنید تا به هیچ وجه عملکرد دستگاه را به خطر نیندازید.

 

رسوب اسپرسوساز

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha