۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

کافئین قهوه Coffee Caffeine

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 27 دی 1398
کافئین قهوه Coffee Caffeine
کافئین Caffeine 
کافئین و قهوه
 
چه مدت کافئین در سیستم بدن شما باقی می ماند؟
 
بررسی اجمالی
کافئین یک محرک سریع است که روی سیستم عصبی مرکزی شما کار می کند. این کافئین می تواند فشار خون و ضربان قلب شما را افزایش داده ، انرژی شما را تقویت کرده و روحیه کلی شما را بهبود بخشد. ممکن است بلافاصله پس از مصرف ، اثرات کافئین را تجربه کنید و تا زمانی که کافئین در بدن شما باقی بماند ، اثرات ادامه خواهد داشت.
اما دقیقا کافئین چه مدت طول می کشد تا در بدن شما باقی بماند؟ پاسخ این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد.
 
چه مدت علائم  کافئین دوام دارد؟
طبق آکادمی پزشکی خواب آمریکا ، نیمه عمر کافئین تا 5 ساعت است. نیمه عمر مدت زمان لازم برای کاهش مقدار یک ماده به نصف مقدار اصلی است.
بنابراین اگر شما 10 میلی گرم کافئین مصرف کرده اید ، پس از 5 ساعت ، هنوز 5 میلی گرم کافئین در بدن دارید.
اثرات کافئین تا رسیدن به سطوح اوج در عرض 30 تا 60 دقیقه پس از مصرف می باشد. این زمانی است که شما به احتمال زیاد اثرات کافئین را به مرور تجربه می کنید. نیمه دیگر کافئین که مصرف می کنید می تواند خیلی بیشتر از 5 ساعت دوام داشته باشد.
افراد دارای حساسیت به کافئین ممکن است علائم را برای چند ساعت یا حتی چند روز پس از مصرف احساس کنند.
با توجه به اثرات طولانی مدت کافئین ، آکادمی خواب آمریکا توصیه می کند که حداقل شش ساعت قبل از خواب آن را مصرف نکنید. بنابراین اگر ساعت 10 شب به رختخواب بروید ، باید آخرین دور کافئین خود را تا آخر ساعت 4 بعد از ظهر مصرف کرده باشید. 
مواد غذایی و نوشیدنی هایی حاوی کافئین 
کافئین ماده طبیعی است که در گیاهان مختلفی از جمله قهوه و دانه های کاکائو و برگهای چای یافت می شود.
همچنین اشکال مصنوعی کافئین وجود دارد که معمولاً به نوشابه ها و نوشیدنی های انرژی زا اضافه می شوند.
 
سعی کنید ظرف شش ساعت از زمان خواب پیش بینی شده خود، از مصرف این غذاها و نوشیدنی ها که اغلب حاوی کافئین هستند ، خودداری کنید :
•چای سیاه و سبز
•نوشیدنی های قهوه و اسپرسو
•شکلات
•نوشیدنی های انرژی زا
•نوشیدنی بدون الکل
•برخی داروها که حاوی کافئین هستند مانند     Excedrin
قهوه بدون کافئین نیز حاوی مقادیر کمی کافئین است ، بنابراین اگر به اثرات کافئین حساس هستید ، باید از قهوه بدون کافئین نیز خودداری کنید.
 
رابطه کافئین و شیردهی مادران
سالهاست که متخصصان به زنان توصیه می کنند هنگام مصرف کافئین در دوران بارداری احتیاط لازم را بعمل آورند. این به دلیل خطر سقط جنین یا نقایص در هنگام تولد نوزاد است.
اگرچه این تأثیرات بعد از تولد دیگر اهمیتی ندارند ، اما هنوز هم موارد احتیاطی وجود دارد که باید در نظر بگیرید  که آیا در هنگام شیردهی ، کافئین مصرف کنید یا نه ؟
کافئین از طریق شیر مادر به کودک شما منتقل می شود. توصیه محدود کردن مصرف کافئین به دو فنجان قهوه در بازه زمانی تغذیه با شیر مادر توسط نوزاد است.
اگر در طول روز سایر موارد حاوی کافئین مانند نوشابه یا شکلات مصرف می کنید ، ممکن است لازم باشد قهوه و سایر موارد بسیار کافئین دار را قطع کنید. مصرف بیش از 200 میلی گرم کافئین در روز می تواند عواقب ناخواسته برای کودک شما را به همراه داشته باشد. 
برخی از مادرانی که کافئین مصرف می کنند، در مواردی در کودکان شان متوجه کولیک یا قولنج و لکه بینی می شوند. اگرچه این موارد طولانی مدت در نظر گرفته نمی شوند ، اما این علائم می تواند باعث ناراحتی کودک شما شود.
نکته اصلی اطمینان از اینکه کودک شما اثرات کافئین را تجربه نمی کند ، این است که مصرف کافئین خود را درست و اصولی  برنامه ریزی کنید.
براساس انجمن شیر مادر در استرالیا ، کودک شما در صورت شیردهی می تواند حدود 1 درصد از کافئین مصرفی را مصرف کند.
مقدار اوج تقریباً یک ساعت پس از مصرف کافئین حاصل می شود. بهترین زمان برای شیر دادن به نوزاد شما قبل از مصرف نوشیدنی کافئین دار یا در اولین ساعت مصرف کافئین است.
همچنین از آنجا که نیمه عمر کافئین در شیر مادر حدود 4 ساعت است ، تغذیه با شیر مادر 4 ساعت پس از مصرف کافئین نیز توصیه می شود.
 
توقف مصرف کافئین
اگر عادت به نوشیدن کافئین دارید ، اگر مصرف آن را متوقف کنید ، ممکن است عوارضی را تجربه کنید.
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا ، ممکن است علائم ترک را در طی 12 تا 24 ساعت آخرین مورد کافئین دار خود تجربه کنید. این علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:
•سردرد (شایعترین علامت)
•افسردگی
•اضطراب
•خواب آلودگی و خستگی
علائم ترک کافئین طی 48 ساعت برطرف می شود. با این حال ، اگر شما به مصرف مقادیر زیادی کافئین عادت دارید ، ممکن است عوارض آن شدیدتر باشد. بهترین راه برای کاهش کافئین کاهش مقدار مصرفی درهر روز است.
به سادگی می توانید تعداد محصولات کافئین دار مصرف شده را کاهش دهید ، یا می توانید موارد خاصی را جابجا کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید یک قهوه در روز را  با یک  چای سبز جایگزین کنید.
چه مقدار کافئین در قهوه و چای وجود دارد؟
مقدار کافئین موجود در یک فنجان قهوه یا چای تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله روش دم کردن ، نوع دانه ها یا برگهای چای و نحوه پردازش دانه های قهوه یا برگها قرار می گیرد.
 
نوشیدنی کافئین در میلی گرم 
 8 فنجان قهوه 95-165 میلی گرم
اسپرسو 1 اونس 47-64 میلی گرم
 8 فنجان قهوه کم  کافئین 2-5 میلی گرم
 8 لیوان فنجان چای سیاه 25-48 میلی گرم
 8 لیوان فنجان چای سبز 25-29 میلی گرم
همچنین در یک فنجان قهوه کافئین بیشتری از یک وعده اسپرسو وجود دارد. این بدان معنی است که یک کاپوچینو با 1 اونس اسپرسو نسبت به یک فنجان قهوه 8 اونس کافئین کمتری دارد.
 
کافئین تنها یک راه برای افزایش هوشیاری و مقابله با خواب آلودگی است. به دلیل عوارض جانبی احتمالی ، ممکن است مصرف روزانه خود را به 300 میلی گرم در روز محدود کنید. این مساوی است با حدود 3 فنجان قهوه کوچک و معمولی بو داده شده.
همچنین در نظر گرفتن راه های دیگری که می توانید سطح انرژی خود را بدون کافئین افزایش دهید ، مهم است. گزینه های زیر را برای کمک در نظر بگیرید:
•آب بیشتری بنوشید.
•حداقل 7 ساعت خواب در شب داشته باشید. 
•در صورت امکان از چرت زدن روز خودداری کنید. 
•غذاهای گیاهی زیادی بخورید.
•روزانه ورزش کنید ، اما خیلی نزدیک به زمان خواب نباشد.
اگر مرتباً احساس خستگی می کنید با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است شما یک اختلال خواب تشخیص داده نشده داشته باشید.
برخی از شرایط اساسی مانند افسردگی نیز می تواند بر میزان انرژی شما تأثیر بگذارد.
 
قهوه کافئین دار

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha