۰
سبد خرید شما
تعداد محصول :۰ محصول
مبلغ پرداختی :۰ تومان
پرداخت و تسویه

آب مناسب اتو

نویسنده :www.banehbuy.com
تاریخ :27 آذر 1400
آب مناسب اتو

آب مناسب اتو

Suitable ironing water
آیا برای اتو کردن به آب مقطر نیاز دارید؟

  

آب مناسب اتو


در مورد اینکه بهترین آب برای اتو کردن کدام آب است، سردرگمی زیادی وجود دارد. اگر کتابچه راهنمای کاربر اتو در دسترس نباشد، نمی‌توان گفت دقیقاً چه آبی باید در مدل اتوی خود استفاده کنید، زیرا اتوهای مختلف نیاز آبی متفاوتی دارند. پس از تحقیق در مورد چندین برند برتر، اینها یافته های ما هستند.
آیا برای اتو کردن به آب مقطر نیاز دارید؟ در حالت ایده‌آل، شما به 50 درصد آب مقطر و 50 درصد آب معمولی برای اتوی خود نیاز دارید تا بهترین عملکرد را داشته باشد. بدون مراجعه مستقیم به کتابچه راهنمای کاربر اتو، این مطمئن ترین راه حل برای اطمینان از دوام اتو و عملکرد آن است.
آب مقطر چیست؟
آب مقطر (که به آن آب غیر معدنی نیز گفته می شود) نوعی آب تصفیه شده است. با جوشاندن آب معمولی در یک ظرف و گرفتن تنها بخار تغلیظ شده یا تبخیر شده در یک ظرف جداگانه ساخته می شود.
این فرآیند مواد معدنی و ناخالصی های موجود در آب را از بین می برد زیرا با بخار آب نمی جوشند و بالا نمی آیند بنابراین در ظرف اصلی باقی می مانند.
آب مقطر را می توان درفروشگاههای مواد غذایی خریداری کرد. مخلوطی از شیر و آب مقطر را می‌توان برای سال‌ها در اتو بدون ایجاد مواد معدنی یا مسدود شدن سوراخ‌های بخار استفاده کرد.
آیا می توان از آب لوله کشی به جای آب مقطر استفاده کرد؟
اکثر اتوهای بخار مدرن و اتوهای تولید کننده بخار برای استفاده از آب لوله کشی طراحی شده اند.
با این حال، اکثر تولید کنندگان احتیاط را برای افرادی که در مناطقی با آب سخت زندگی می کنند، اضافه می کنند. در این مورد، آب باید رقیق شود. آب سخت باعث تجمع مواد معدنی در دستگاه می شود و باعث گرفتگی می شود. این نه تنها کارایی آهن را کاهش می دهد بلکه می تواند طول عمر آن را به شدت کاهش دهد.
آیا می توانید به جای آب مقطر از کاهنده های سختی آب استفاده کنید؟
انواع مختلفی از کاهنده های سختی آب وجود دارند و بیشتر آنها را می توان در دستگاه خود استفاده کرد. با این حال، برخی از این کاهنده ها از محصولات شیمیایی مانند نمک استفاده می کنند که منجر به زنگ زدگی یا تجمع نمک می شود که ممکن است باعث ایجاد لکه های سفید یا قهوه ای روی لباس شما شود.
اگر هنگام استفاده از مواد کاهنده سختی آب متوجه این موضوع شدید، توصیه می‌کنیم از عملکرد خود تمیز شونده اتو استفاده کنید و سپس به قانون 50/50 آب لوله کشی مقطر و تصفیه نشده تغییر دهید.
چه زمانی نباید از آب مقطر در اتو استفاده کرد؟
آب مقطر فاقد مواد معدنی است و این می تواند باعث شود که مواد معدنی خود آهن را از بین ببرد. برخی از اتوها برای جلوگیری از این امر به طور خاص به آب لوله کشی معمولی نیاز دارند.
بنابراین بسته به نوع اتو، آب مقطر می تواند برای آهن مضر باشد و باعث خوردگی شود. از آنجایی که این یک عامل کلیدی برای ماندگاری و عملکرد صحیح اتو است. آب مقطر همچنین می تواند دلیل نشت آب ازاتوی شما باشد. از آنجایی که آب مقطر فاقد ناخالصی است، در دمای بالاتری می جوشد. این می تواند باعث نشت آب از اتو شود زیرا بطور متوسط اتو آب را تا دمای 212 درجه فارنهایت گرم می کند و آن را به بخار تبدیل می کند. آب مقطر که هنوز بخار نشده است از سوراخ های بخاراتو نشت می کند و می تواند لکه روی لباس شما ایجاد کند. 
مزایای استفاده از آب مقطر در اتو :
آب مقطر از تجمع آب سخت در اتوی شما جلوگیری می کند.
آب سخت آبی است که دارای غلظت بیشتری از مواد معدنی مانند کلسیم، کربنات منیزیم، بی کربنات و سولفات است. با گذشت زمان، این رسوبات معدنی که رسوب آهک نیز نامیده می شوند، درداخل سوراخهای اتو بخار جمع شده و آنرا مسدود می کنند.
چگونه متوجه می شوید که آب سخت در منطقه خود دارید؟ اولین جایی که متوجه سنگ آهک می شوید درداخل کتری و سماور است. اگر یک ماده پوسته‌مانند سفید آهکی تشکیل شود آب منطقه شما دارای سختی بالایی است.
آب مقطر از زنگ زدگی در آهن شما جلوگیری می کند.
در طی فرآیند تصفیه، نمک ها نیز از آب مقطر حذف می شوند. نمک می تواند باعث زنگ زدن قطعات فلزی در اتوی شما شود. این نه تنها عمر مفید اتو را کاهش می دهد بلکه می تواند به دلیل رسوبات زنگ در آب باعث قهوه ای شدن آب شود. این آب می تواند روی لباس شما لکه ایجاد کند. زمانی که زنگ زد، جدا کردن آن تقریبا غیرممکن است و به احتمال زیاد اتوی شما باید تعویض شود.
در برخی از مناطق هم مرز با دریا، میزان نمک موجود در آب شما ممکن است بالا باشد. در این صورت فقط از آب مقطر یا بطری استفاده کنید.
آب مورد نیاز برای برندهای برتر اتو :
این اطلاعات ممکن است بسته به مدلی که دارید کمی متفاوت باشد:
توجه: در مواردی که آب مقطر مورد نیاز است اما به راحتی در دسترس نیست، می توانید از آب بطری معمولی خریداری شده در فروشگاه نیز استفاده کنید.
 BLACK+DECKER : آب لوله کشی توصیه می شود.
همیلتون :  آب معمولی برای برند همیلتون توصیه می شود. اتو به برخی مواد معدنی در آب نیاز دارد زیرا این امر به محافظت از قطعات در برابر خوردگی کمک می کند. با این حال، استفاده از ترکیبی از آب بطری و آب لوله کشی را در مناطق آب سخت توصیه می کنند.
پاناسونیک : آب لوله کشی معمولی را می توان با مارک های پاناسونیک مورد استفاده  قرار داد.
فیلیپس : فیلیپس توصیه می کند که طول عمر اتوی خود را با استفاده از 50٪ آب مقطر یا غیر معدنی مخلوط با 50٪ آب لوله کشی افزایش دهید.
روونتا :  روونتا توصیه می کند که نصف آب لوله کشی را با نصف آب مقطر مخلوط کنید.
 Steamfast : آب مقطر یا بدون مواد معدنی را برای به حداقل رساندن تجمع بالقوه ذخایر معدنی توصیه می کند. از آنجایی که محبوب ترین اتو آنها اتو مسافرتی مینی است و سفر با آب مقطر دردسرساز است، آب بطری ساده ترین جایگزین خواهد بود.
Tefal :  از 50% آب مقطر مخلوط با 50% آب لوله کشی استفاده کنید.
برای اطمینان 100% از رعایت شرایط مراقبت مناسب برای اتو، حتما به دفترچه راهنمای کاربر خود مراجعه کنید. 


نتیجه  کلی :
مهمتر از همه، دفترچه راهنمای اتوهای بخار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که از آب مناسب استفاده می کنید و مراقبت مناسب را برای اطمینان از عملکرد بهینه آن انجام می دهید. در صورت عدم موفقیت، قانون 50/50 آب مقطر و آب لوله کشی یک شرط مطمئن است.
برخی از اتوهای بخار وجود دارند که برای استفاده از آب مقطر به تنهایی طراحی شده‌اند، همچنین آب مقطر برای کسانی که از اتوهای مولد بخار استفاده می کنند که بخار با قدرت بالا و مقدار زیادی از آن تولید می کنند، مناسب نیست. این ماشین‌ها دارای سیستم‌های Anti-Calc هستند که در دستگاه تعبیه شده است تا به از بین بردن رسوب آهک کمک کند.
برای اتوهایی که از آب لوله کشی استفاده می کنند، دستورالعمل های تمیز کردن دفترچه راهنما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که حتی تجمع جزئی رسوب آهک بر عملکرد بهینه اتو بخار شما تأثیر نمی گذارد. 

آب اتو
 

برچسب ها

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha