۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

اتو بخار یا اتو خشک ؟

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 23 فروردین 1401
اتو بخار یا اتو خشک ؟

کدام اتو بهترین است، بخار یا خشک؟
?Which Iron Is Best, Steam or Dry

اتو بخار

 


اتو بخار و اتو خشک از دیگر بحث‌هایی است که نیاز به حل و فصل دارد. بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، پاسخ متفاوتی دریافت خواهید کرد. در یک طرف ما "تیم بخار" و در طرف دیگر "تیم خشک" و بطری های اسپری آنها را داریم. ما می‌خواهیم یک پاسخ صحیح در مورد اینکه کدام مدل اتو را سریع‌تر انجام می‌دهد بدهیم.

کدام اتو بهترین است، بخار یا خشک؟ اتو بخار در از بین بردن چین و چروک لباس در مقایسه با اتو خشک سنتی بی نهایت موثرتر است. بخار به پارچه‌ها نفوذ می‌کند و به صاف شدن چین‌ها در زمان کوتاهتر کمک می‌کند، جایی که اتو خشک نیاز به کشیدن بیشتر اتو نسبت به اتو بخار دارد، به علاوه به دلیل وجود بخار، نتایج یکسانی حاصل می شود.
اتو خشک به عنوان روش قدیمی یا کلاسیک اتو در نظر گرفته می شود. کسانی که از اتو خشک استفاده می کنند و آن را ترجیح می دهند، عموماً این کار را انجام می دهند زیرا همان چیزی است که به آن عادت کرده اند. 
چند دلیل محکم که چرا زمان آن رسیده است که از اتو خشک به اتوبخار تغییر جهت دهید.

 

اتو


اتو بخار چیست؟
تقریباً به همان اندازه که به نظر می رسد ساده است. اتو بخار استفاده از بخار برای از بین بردن چین و چروک لباس است. بخار از طریق پایه یا کفی اتو منتشر می شود که چین و چروک های ناشی از سایش و شستشو را صاف می کند.
اتو خشک چیست؟
اتوی خشک استفاده از اتو گرم و خشک برای از بین بردن چین و چروک لباس است. این دستگاه از خود بخار تولید نمی کند. لباس در حالت ایده آل باید کمی مرطوب باشد تا به رفع چین و چروک کمک کند یا از بطری اسپری برای مرطوب کردن پارچه استفاده شود. به طور سنتی، اتوهای خشک کمی سنگین ترهستند زیرا  سنگینی و فشار بیشتربه صاف شدن پارچه ها کمک می کند.
اتو بخار را می توان به عنوان اتو خشک استفاده کرد.
اتو بخار مدرن را می توان به عنوان اتو خشک استفاده کرد. اکثر اتوهای بخار به سادگی با چرخاندن سوئیچ ، گزینه بخار یا بدون بخار را در اختیار شما قرار می دهند. اگر ترجیح می دهید اتو خشک کنید، می توانید مخزن آب خود را پر کنید و فقط از ویژگی اتو بدون بخار استفاده کنید. به این ترتیب شما نیازی به داشتن یک بطری اسپری جداگانه نخواهید داشت .
اگر به دلیل ترس از نشتی یا ریختن آب در ریختن آب در اتو خود مردد هستید، می توانید مخزن را نیز خشک نگه دارید.

اتو بخار در مقابل اتو خشک
هنگام انتخاب اتو، باید به عملکرد دقیق آن توجه کرد. دستگاهی که انتخاب می کنید باید تطبیق پذیری و راحتی بیشتری را در یک دستگاه به شما ارائه دهد. در اینجا لیستی از ویژگی ها وجود دارد که به شما کمک می کند تا مزایا را بسنجید.

 

سهولت استفاده
استفاده از آن چقدر آسان است؟ با اتو خشک، اساساً یک عملکرد واحد دارد و یک صفحه کنترل می‌کند که چقدر گرم یا سرد می‌خواهید اتو کند. استفاده از اتوهای بخار نیز به همان اندازه آسان است. هنگامی که مخزن آب پر شد، فقط یک دکمه اضافی برای فشار دادن دارید تا از راحتی اتو بخار پارچه لذت ببرید.


اسپری آب پاش
وجود یک نازل آب پاش در جلوی اتو، دست شما را باز می گذارد تا پارچه را جلوتر از اتو داغ صاف کند. شما هرگز مجبور نیستید اتو خود را روی پاشنه آن قرار دهید تا یک ناحیه مورد نظر را صاف و منحرف کنید، بنابراین این روند بسیار موثرتر و سریعتر پیش میرود.

 

گزینه بخاردهی عمودی
این کار را فقط با اتو بخار می توان انجام داد و اگر می خواهید پرده ها یا لباس های آویزان را اتو کنید، فقط یک اتو بخار این کار را انجام می دهد.

برای جاهایی که با پارچه های ظریف کار می کنند، اتو بخار گاهی می تواند چکه کند و ابریشم یا ساتن را لکه دار کند و این یک نمونه قوی است که در آن اتو خشک ترجیح داده می شود.

در هر صورت، تماس مستقیم پارچه های حساس با صفحه اتو داغ توصیه نمی شود. بخار دهی عمودی می تواند در این موارد صرفه جویی زیادی در زمان داشته باشد. با اتوی خشک، قرار دادن پارچه اتو روی لباس ظریف و فشار دادن مرحله به مرحله می تواند بسیار زمان بر باشد.

 

کفی ها تقریباً یکسان عمل می کنند
اتوهای بخار دارای سوراخ هایی در کفی هستند که بخار از آنجا خارج می شود. اگر از اتو بخار (در حالت خشک آن) برای پرس استفاده می کنید، در موارد نادر ممکن است متوجه برجستگی های کوچکی روی پارچه شوید که از سوراخ های اتوبخار روی پارچه قرار گرفته اند. با این حال، با استراحت دادن و قرار دادن اتو در یک یا دو بار در زوایای مختلف برای مدت زمان کوتاه‌تری می‌توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد.
اتوهای خشک دارای کفی یکنواخت هستند که از فولاد ضد زنگ ساخته شده و احتمالاً با سرامیک یا مواد نچسب مشابهی پوشیده شده است.

 

تمیز کردن
اگر به کف اتو پارچه چسبیده باشد ، تمیز کردن اتو خشک تا حدودی آسان‌تر است. با اتو بخار، سوراخ ها ممکن است مسدود شوند. در هر دو مورد، اگر اتو روکش شده است، هنگام تمیز کردن مراقب باشید تا از خراشیدگی که می‌تواند پارچه را گیر کند و باعث توزیع نابرابر گرما شود ، اجتناب کنید.

 

مراقبت از لوازم خانگی
با اتوهای بخار، اگر به درستی از اتو بخار مراقبت نشود، خطر تجمع آب سخت یا رسوب دار وجود دارد. این مشکل در مورد اتوهای خشک نیست زیرا عناصر گرمایشی با آب در تماس نیستند و این امر به طور کامل از هرگونه مشکل انباشتگی  در اتوهای خشک جلوگیری می کند.
اگر اتو بخار را انتخاب می کنید، برای جلوگیری از سایش اتو و همچنین آسیب دیدن لباس، کمی دقت بیشتری لازم است. اطمینان حاصل کنید که از آب مناسب استفاده می کنید که اتو بخار شما بدون مشکل باقی بماند.

صرفه جویی در زمان
اگر احساس می کنید همیشه در حال اتو کردن هستید، اتو بخار با سرعت دو برابر سریعتر از اتوی خشک سنتی کار را انجام می دهد. اکثر پارچه ها را می توان راحت تر و سریعتر با استفاده از بخار اتو کرد. 
با اتو خشک، فشار بیشتر و کشیدن مکرر اتو مورد نیاز است تا اثر مشابهی داشته باشد، به خصوص اگر برای نرم کردن چین های سرسخت نیاز به اسپری کردن با بطری اسپری دارید.

 

مقایسه هزینه
تفاوت هزینه بین اتو بخار و اتو خشک بسیار ناچیز است. به طور متوسط، صرف نظر از اینکه اتو بخار باشد یا اتو خشک، تقریباً همان مقدار را برای یک اتو با کیفیت خرج خواهید کرد.

 

وزن
وزن اتو بستگی به ساخت و اندازه ای دارد که انتخاب می کنید، بنابراین ما نمی توانیم در اینجا پاسخ قطعی به شما بدهیم، اگرچه این باید یک عامل کلیدی در روند تصمیم گیری شما باشد.

اگر زیاد اتو را بلند کرده و قرار دهید، در پایان روز متوجه کشیدگی شانه خواهید شد. اگرچه سبک تر شدن مزایایی دارد، اما ممکن است برای کمک به داشتن مقداری قدرت در پشت پرس کردن، اتوی سنگین تر بخواهید.

با اتو بخار باید وزن آبی که اتو خشک ندارد را در نظر بگیرید. با این حال، اتوهای بخار در ساخت خود به طور فزاینده ای سبک وزن هستند، بنابراین حتی این تفاوت نیز نباید تأثیر عمده ای داشته باشد.

 

در نتیجه :
اتوهای بخار بسیار مدرن‌تر هستند و تطبیق پذیری این اتوها آن‌ها را به انتخابی بدیهی تبدیل می‌کند.
بسیاری از کسانی که ضد اتو بخار هستند، به احتمال زیاد دچار مشکل شده اند. ما در این زمینه ناراحتی شما را احساس می کنیم وقتی یک پیراهن سفید کاملاً جدید که با یک اتو بخار قدیمی زنگ زده اتو شده ، لکه دار شده است. اما یک واقعیتی که نمی توانید در مورد آن بحث کنید، این است که بخار بهترین رفع چین و چروک در هر زمان است. این واقعیت که می توانید از اتو بخار خود به عنوان اتو خشک نیز استفاده کنید، این انتخاب را آسان کرده است. چرا محصولی را انتخاب نمی کنید که نیازهای شما را برآورده کند و امکانات به روزی داشته باشد؟ 

اتو خشک
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha