۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

رسوب زدایی و تمیز کردن اتو بخار

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 28 فروردین 1401
رسوب زدایی و تمیز کردن اتو بخار

رسوب زدایی و تمیز کردن اتو بخار

Best Method to Clean and Descale Your Steam Iron

رسوب زدایی اتو

 

اتوهای بخار در برخی از مراحل کارکرد خود رسوب آهک پیدا می کنند، به خصوص در مناطقی از کشور که دارای آب سخت (که باعث تجمع کلسیم و مواد معدنی می شود) در شیرهای آب خود هستند. در نتیجه اتوها باید به طور منظم تمیز شوند، اما کدام روش بهترین است؟ 
راهنماهای زیادی در مورد نحوه تمیز کردن و رسوب زدایی اتو وجود دارد، اما ما فکر می کنیم که انجام آن به طور طبیعی بهترین نتایج را به همراه دارد و همچنین مقرون به صرفه است.
با استفاده از وسایلی که معمولا در کمد آشپزخانه شما یافت می شوند، این راهنمای گام به گام اتو بخار شما را در کمترین زمان تمیز و رسوب زدایی می کند.
فقط مطمئن شوید که هر مرحله را به دقت دنبال کنید و همیشه هنگام تمیز کردن کفی های نچسب  اتو مراقب باشید.


علت وجود رسوب آهک در اتو بخار چیست؟
به طور کلی،  آب سختی  که در بیشتر مناطق یافت می شود، عاملی است که باعث ایجاد رسوب آهک در اتو بخار شما می شود. متأسفانه، کاملاً قابل اجتناب ناپذیرنیست زیرا آب لوله کشی در واقع آسانترین گزینه برای استفاده برای اتو بخار است ولی استفاده از آن مشکلاتی را به همراه دارد.
با این حال، مدل‌هایی از اتو که با کالک تمیز ( رسوب گیر ) ارائه می‌شوند، بهترین مدل‌هایی هستند که می‌توانید در مناطق آب سخت استفاده کنید، زیرا به نگهداری منظم اتو کمک می‌کنند و مقاومت بیشتری دارند.
اگرچه روش رسوب زدایی ما اکثر برندهای اتو بخار مانند  تفال، مورفی ریچاردز و فیلیپس و ... را شامل می شود همیشه قبل از تمیز کردن آنها دستورالعمل ها را بخوانید.  اگر اتو دارای رسوب آهک باشد، می تواند رسوباتی را روی لباس های شما باقی بگذارد که می تواند خسته کننده و ناراحت کننده باشد.
با گذشت زمان، رسوبات همچنین می‌تواند باعث ایجاد گرفتگی در سوراخ‌های کفی شود که باید به طور منظم تمیز شوند تا اطمینان حاصل شود که اتو شما با کارایی کامل کار می‌کند.


آنچه شما برای رسوب زدایی نیاز دارید :
-    سرکه سفید
-    آب
-    کاسه کوچک
-    حوله دست
-    میز اتو
-    نمک
-    آهن پاک کن

 

گام های سریع برای تمیز کردن دستی اتو
1. آب موجود در مخزن اتو را خالی کنید و مخزن آب را بشویید .
2. اتو را با آب پر کنید و مطمئن شوید تا ماکزیمم پرشود تا اثر کامل داشته باشد.
3. حالا اتو خود را روی بالاترین درجه حرارت قرار دهید و حداقل 5 دقیقه روی این دما بگذارید.
4. دکمه بخار دهی  (دکمه بخار لحظه ای ) را مکررا فشار دهید تا بخار داغ  از داخل اتو و از سوراخهای کفی اتو بگذرد.
5. اجازه دهید اتو خنک شود، بعد از نیم ساعت بررسی کنید که آیا رسوب آهکی هنوز مانده یا خیر؟
6. اگر رسوب آهکی پیدا کردید، باید این کار را تکرار کنید تا جایی که هیچ رسوب آهکی در اتوی شما باقی نماند.

 

گام به گام برای تمیز کردن داخل اتو


گام اول : یک راه حل ایجاد کنید. 
نصف لیوان آب را با نصف لیوان سرکه در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. این محلول به از بین بردن بوهای موجود در اتو بخار کمک می کند و همچنین به از بین بردن رسوبات آهک و حتی ضدعفونی داخل آن کمک می کند.
بعلاوه، اگر متوجه شدید که اتوی شما با  بخار گرفتگی دست و پنجه نرم می کند، می توان از این روش برای تمیز کردن اتو استفاده کرد. این یک روش  طبیعی و مقرون به صرفه  برای تمیز کردن است. مخزن اتو را با محلول پاک کننده پر کنید و اتو را روشن کنید. آن را روی داغترین تنظیم ممکن تنظیم کنید.


مرحله دوم : راه حل را اجرا کنید.
اکنون که اتو روشن و گرم شده است، باید محلول را با بخار دادن خارج کنید.
یک حوله دستی روی میز اتو قرار دهید و دکمه بخار را نگه دارید، تا بخار خارج شود. اطمینان حاصل کنید که بخار را در فواصل زمانی 20 تا 30 ثانیه تخلیه کنید

.
مرحله سوم : مخزن آب را خالی کنید
مطمئن شوید که محلول باقیمانده را از  اتو بخار خارج کرده  و آن را در سینک بشویید. سپس مخزن را با آب تازه پر کنید و فرآیند خارج کرن محلول با بخار را از مرحله قبل تکرار کنید.
این اطمینان حاصل می کند که تمام سرکه از مخزن و کانال اتو خارج می شود. وقتی این کار کامل شد، تمام آب باقیمانده را از مخزن تخلیه کنید.


مرحله چهارم : تمیز کردن کفی
محلول نمک خوراکی و سرکه سفید را در یک کاسه کوچک با هم مخلوط کنید و اطمینان حاصل شود که هر دو قسمت مساوی هستند.
این به عنوان یک ساینده ملایم عمل می کند و می تواند برای از بین بردن هرگونه تجمع سرسخت کثیفی روی کف اتو استفاده شود. این به ویژه در صورتی مفید است که کفی اتو دارای کثیفی زیاد باشد و دیگر آنطور که باید روی لباس سر نخورد.

نکته : 
ثابت شده است که خمیردندان در از بین بردن هرگونه آثار سوختگی یا علائم سفید و رسوب از اتو، به ویژه کفی، عالی است. 

 

مرحله پنجم : راه حل را اعمال کنید.
محلول را روی کفی بمالید، مطمئن شوید که یک لایه یکنواخت در سراسر آن وجود دارد. از یک پارچه نرم که کمی مرطوب است استفاده کنید تا مخلوط را پاک کنید. برای این کار از حرکات آهسته اما ثابت استفاده کنید. وقتی کارتان تمام شد، باقی مانده را با یک پارچه تمیز پاک کنید. محلول را هر چند بار که لازم است دوباره استفاده کنید، تا کفی تمیز شود.
با این حال، مراقب باشید که کفی را خراش ندهید، زیرا ممکن است باعث آسیب به سطح نچسب مانند زنگ زدگی و تغییر رنگ دائمی شود.


مرحله ششم : تمیز کردن مجاری
به مجاری روی کفی توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا به مرور زمان توسط مواد معدنی و کلسیم موجود در آب مسدود می شوند .

مرحله هفتم : مرحله اختیاری
اگر اتوی دارید که کفی نچسب ندارد، می توانید از سوپرمارکت محل خود مقداری پاک کننده آهن بخرید.
این به این دلیل است که، در حالی که هر کفی را می توان با محلول نمک و سرکه تمیز کرد، برخی از آنها از استفاده اضافی از یک پاک کننده آهنی سنگین سود می برند. فقط مطمئن شوید که آن را روی یک کفی نچسب استفاده نکنید.


نتیجه گیری :
این بهترین و موثرترین راه برای پاک کردن آهک از اتو و همچنین تمیز کردن آن است.
با استفاده از محلول‌های طبیعی و خانگی، اتوی شما در کمترین زمان ممکن به حالت معمول و کارآمد خود برمی‌گردد. به علاوه، این روش فوق العاده مقرون به صرفه است، که خبر خوبی برای کیف پول شماست.
نظر شما در مورد راهنمای تمیز کردن اتو ما چیست؟ آیا این چیزی است که برای شما مفید است یا پیشنهادات دیگری دارید؟ ما دوست داریم از شما بشنویم، بنابراین لطفاً در بخش نظرات به ما اطلاع دهید.

اتو بخار

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha