۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

توصیه های ایمنی اتوکردن

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 25 اسفند 1400
توصیه های ایمنی اتوکردن

نکات و توصیه های ایمنی اتوکردن

Ironing safety tips

 

اتوکردن


قوانین ایمنی اتو کردن :
درهنگام اتو کردن لباس‌ها معمولاً یک هشدار بهداشتی و ایمنی وجود ندارد، بلکه به این وضعیت طبیعت فراموشکار انسان، وضعیت سلامتی و وجود یک کودک نوپا را به این ترکیب اضافه کنید در این حالت شما تمام عوامل ایجاد یک رویداد ناخواسته  را دارید. در اینجا چند راهکار ساده جهت به حداقل رساندن آسیب های ناشی از اتو کردن را معرفی می کنیم.

نحوه مدیریت ایمن اتو تقریباً راحت است، اما در شرایط خاص، مجموعه جدیدی از قوانین ایمنی اتو اعمال می شود. به عنوان مثال، نحوه ایمن نگه داشتن کودک خانه در هنگام اتو کردن، یا اقدامات اضافی برای محافظت از بزرگسالانی که از تشنج های مثل صرع و بیماریهای خاصی رنج می برند.
برای ایمن نگه داشتن شما و خانواده‌تان از خطرات احتمالی اتو، اقدامات احتیاطی ایمنی را در هنگام کار با اتو برقی بیان کرده‌ایم. در اینجا 10 نکته مهم وجود دارد که خطر آسیب دیدگی یا سوختگی را در خانه شما کاهش می دهد.

1-    همیشه روی یک میز اتو محکم اتو کنید :
چگونه با خیال راحت از اتو استفاده می کنید؟ برای شروع، همیشه روی یک میز اتوی با کیفیت اتو کنید. میزهای اتو دارای روکش و روکش های نخی هستند که در برابر حرارت بیش از حد مقاوم هستند. علاوه بر این، وقتی اتو را پایین می‌گذارید، تکیه‌گاه اتو می‌تواند گرمای کامل کفی را تحمل کند.
اتو کردن روی فرش یا تخت نه تنها خطر سوختن را افزایش می دهد، بلکه دستگاه داغ را در فاصله ای آسان از کودکان و حیوانات خانگی قرار داده و می توانند براحتی به آن دسترسی داشته باشند و خطر آفرین شود. اطمینان حاصل کنید که میز اتو ثابت است و دارای قفل ایمنی برای جلوگیری از فرو ریختن آن در هنگام استفاده است. 

2-    ویژگی های ایمنی اتو بخار یک الزام است :
50  درصد از آسیب های اتو در بزرگسالان ناشی از یک بیماری پزشکی مانند صرع است. در صورت تشنج یا خاموشی، افرادی که در معرض خطر هستند باید اطمینان حاصل کنند که اتوی آنها به طور خودکار خاموش می شود و میزان خطر را به حداقل می رساند.

آیا اکثر اتوها  به صورت اتومات خاموش می شوند؟ خوشبختانه، بله ، اکثر اتوها به طور اتومات خاموش می شوند. اکثر اتوهای بخار مدرن  و اصلی موجود در بازار دارای ویژگی خاموش شدن خودکار هستند که در صورت افتادن اتو خاموش می شود. علاوه بر این، اگر اتو برای مدتی غیرفعال بماند، نیز خاموش می شود و به تدریج خنک می شود و مصرف انرژی نیز کاهش می یابد.
اما، اتوها واقعا چقدر ایمن هستند و آیا اتوباعث آتش سوزی می شود؟ بسیار بعید است که اتو بخار باعث آتش سوزی شود. از آنجایی که اتوها دارای ترموستات داخلی هستند، برای تنظیم و کنترل دما و بخار طراحی شده‌اند، و ویژگی خاموش شدن خودکار را  نیز به عنوان یک نسخه پشتیبان دارید. اتوی شما اگر به طور تصادفی روشن بماند، شعله نخواهد گرفت، در واقع، دقیقاً برعکس طراحی شده است تا خنک شود.

3-    از نزدیک شدن بچه ها در هنگام اتو کردن جلوگیری کنید :
اتو کردن در هنگام وجود بچه ها، یا بعد از یک جشن تولد و یا مهمانی، عاقلانه نیست. زمان مناسب را برای استفاده از آن اتوی داغ انتخاب کنید.
سوختگی های تماسی یک آسیب شایع در کودکان زیر 4 سال است که در اثر کنجکاو بودن کودکان نسبت به محیط اتفاق می افتد و این می تواند شامل دست زدن و کشیدن روی اتوی داغ بدون نظارت باشد.
اگر اتو کردن شما معمولاً در یک منطقه مشترک خانوادگی انجام می شود، سعی کنید زمانی که بچه ها در جای دیگری هستند اتوکشی را انجام دهید. ما متوجه شدیم که این همیشه امکان پذیر نیست، اما اگر بتوانید اتو کردن را برای زمانی که بچه ها در مدرسه هستند یا در هنگام خواب و استراحت اند، می توانید با خیال راحت، کارآمد و بدون وقفه کار کنید.

4-    سیم برق اتو را در محل مناسب قرار دهید :
برای اتوهای بخار با سیم برق، سیم را در جایی قرار دهید که خطر گیرکردن به آن یا کشیدن وجود نداشته باشد. بیشتر سوختگی های اتو در کودکان به دلیل کشیدن سیم برق یا کوبیدن اتو از سطح آن ایجاد می شود.
اگر اتو کردن اطراف بچه ها اجتناب ناپذیر است، پس اتو بخار بی سیم (جایی که پایه شارژ با خیال راحت از مسیر خارج شده است) استفاده کنید. نکته دیگر این است که کف اتو می تواند 90 دقیقه طول بکشد تا خنک شود. اتو بخار با سیم جمع شونده یکی دیگر از ویژگی هایی است که فورا می توانید اتو را جمع کرده و د رمحل مناسب قرار دهید.
کابل برق اتوباید عایق و در شرایط خوبی باشد تا از اتصالات برقی جلوگیری شود. می‌پرسید چرا اتوها کابل‌های فابریک دارند؟ چون مواد اطراف سیم در واقع یک احتیاط ایمنی اضافی است زیرا در برابر دماهای بالا مقاوم است و یک لایه محافظ برای سیم کشی برق ایجاد می کند.

5-    اتو را بدون مراقبت رها نکنید :
به عنوان یک قاعده کلی، هرگز اتو را بدون مراقبت رها نکنید. بچه ها و حیوانات خانگی می توانند غیرقابل پیش بینی باشند. کودکان خردسال کفی داغ را لمس می کنند یا سیم برق را می کشند زیرا متوجه عواقب آن نیستند.

پس از اتمام اتو کردن، خنک شدن اتو ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که در زمانی که اتو دور از دسترس نیست خنک شود. حتی زمان کوتاهی که برای پاسخ دادن به آیفون در یا تماس تلفنی طول می کشد، زمان کافی برای کودک نوپا است تا به جایی که نباید برسد.

6-     چند کار را با هم  انجام ندهید :
مطالعات نشان می دهد که 32 درصد از تصادفات ناشی از حواس پرتی است، انجام چند کار می تواند منجر به کاهش دقت شود. با افزایش حجم کار، قدرت پردازش مغز کاهش و زمان واکنش را به تاخیر می اندازد. علاوه بر این، تکمیل کار در یک جلسه اختصاصی به این معنی است که نه تنها سریع‌تر انجام می‌شود، بلکه میز اتو و اتوهای داغ برای مدت طولانی نخواهید داشت.

7-    هرگز از اتو برقی نزدیک آب استفاده نکنید :
برق و آب ترکیب خطرناکی هستند. مهم است که نه تنها اتو برقی خود، بلکه همه وسایل برقی را از آب دور نگه دارید... قانون اتو شماره 8، در نزدیکی سینک، وان حمام یا استخر اتو نکنید. هنگام پر کردن اتو بخار با آب یا شستشوی مخزن آب، همیشه مطمئن شوید که سیم برق از پریز برق جدا شده است. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی در هنگام اتو کردن، مطمئن شوید که دستانتان خشک است و در حین اتو کردن یا کار کردن با هر وسیله برقی دیگر دستتان خیس نباشد.

8-    هرگز از اتوی آسیب دیده یا نشتی استفاده نکنید :
اگر اتو بخار افتاده یا آسیب دیده است، از آن استفاده نکنید و سعی کنید آن را به دست متخصص بسپارید و تعمیرکنید. اگر هنوز تحت گارانتی است، بهتر است آن را توسط یک مرکز خدمات حرفه ای یا تایید شده بررسی کنید. به همین ترتیب، اگر اتو بیش از حد نشتی داشت، از استفاده از آن خودداری کنید. آب یک هادی عالی است و شما را در معرض خطر برق گرفتگی قرار می دهد.

9-    اقدامات احتیاطی ایمنی را در خانه خود رعایت کنید :
اگر به طور منظم اتو می کنید، بسته بندی تخته ها و تجهیزات اتو ممکن است غیرعملی و ناخوشایند باشد. در این موارد، کودکان زیر یک سن خاص باید از فضاهایی که اتو بخار به طور دائم در آن نصب شده است، دور نگه داشته شوند. درهای قسمت‌های خشک‌شویی و آتلیه‌های خیاطی را بسته نگه دارید، یا یک دروازه ایمنی نصب کنید تا از دستیابی بچه‌ها به چیزهایی که نباید استفاده کنند، جلوگیری کنید.

10-     اتوها و تخته های اتو را بعد از اتو بسته بندی کنید :
پس از اتمام اتو کردن، عادت کنید که فوراً دستگاه را از برق بکشید و آن را دور از دسترس قرار دهید. برای خنک کردن ایمن اتو در صورت نیازاز یک جعبه آهنی استفاده کنید. جعبه باید به دیوار محکم شود تا از واژگونی اتو جلوگیری شود. میزهای اتو نیز باید تا شده و به درستی نگهداری شوند تا خطر برخورد بچه ها یا حیوانات خانگی یا پایین کشیدن آنها به سمت خودشان وجود نداشته باشد.

نتیجه گیری :
اگر ایمنی و سلامت اتو در اولویت است، استفاده از این نکات ایمنی اتو به شما آرامش می دهد که با خیالی راحتر اتو کردن را انجام دهید.  سوختگی پنجمین آسیب شایع در خانه‌های آمریکایی است، بنابراین اطمینان از اینکه اتو کردن شما خطرناک نیست، یک حرکت هوشمندانه است.

اتو

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha