۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

نشت آب از اتو

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 21 فروردین 1401
نشت آب از اتو

چرا هنگام اتو کردن اتو آب نشت می کند؟

Why Does an Iron Leak Water When Ironing

چکه کردن آب از اتو

من هرگز اتویی نداشتم که در یک نقطه نشتی نداشته باشد. اخیراً، پس از جعبه‌گشایی اتوی رونتا مدل Rowenta Steamforce  و راه‌اندازی آن، متوجه شدم که آب از کفی بیرون می‌ریزد. با صرف حدود 100 دلار.  در حال بخار کردن، من در دفترچه راهنمای کاربر مشکل را جستجو کردم و متوجه شدم که با عملکرد بخار لحظه ای  بیش از حد کار کرده ام و متوجه مشکل شدم .

چرا هنگام اتو کردن اتو آب نشت می کند؟
 یکی از دلایل اصلی نشت آب از کف اتو گرمای ناکافی است. آب در محفظه گرمایش اتو باید تا دمای 212 درجه فارنهایت گرم شود تا بخار ایجاد شود و در صورت استفاده زودهنگام باعث نشتی آب می شود.
فناوری ضد نشت و ضد چکه به طور گسترده در اتو بخارهای مدرن تبلیغ می شود، اما به نظر می رسد همیشه شکایتی در مورد نشت آب وجود دارد. البته همیشه احتمال معیوب بودن محصول وجود دارد، اما در بیشتر موارد استفاده نادرست مشکل است. 

چگونه از نشت اتو بخار جلوگیری کنیم؟
در برخی موارد ممکن است به موارد بدیهی اشاره کنیم، اما هدف ما پوشش دادن همه احتمالات است. این لیست می تواند به عنوان یک فرآیند حذف مشکل استفاده شود. سپس می‌توانید ارزیابی کنید که آیا می‌توانید مشکل را برطرف کنید، یا باید اتو بخار خود را با  یک مدل جدید جایگزین کنید.

1-    اتو بخار خود را بیش از حد پر نکنید.
اتو خود را تا خط حداکثری که روی بدنه مشخص شده است پر کنید. در همه مخازن آب محکم بسته نشده اند، بنابراین اگر آنها را بیش از حد پر کنید، آب از سوراخ پرکننده بیرون می ریزد. حتی اگر از یک پیمانه با مقدار دقیق آب استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که هنوز آب در اتو از جلسه قبلی اتو وجود ندارد. از خط پرکننده یا ماکزیم به عنوان سنجش خود استفاده کنید. در آخر، مطمئن شوید که درب یا درپوش اتو خود را محکم بسته است.

2-     منتظر بمانید تا اتوی شما به طور کامل گرم شود.
فقط زمانی شروع به اتو کردن کنید که چراغ نشانگر آماده به کار اتو روشن شود. هنگامی که اتو داغ است، آب به داخل محفظه تبخیر رها می شود و در آنجا گرم می شود و به بخار تبدیل می شود. بخار از طریق سوراخ های کفی آزاد می شود و پارچه چین خورده را شل می کند. کفی داغ سپس آن را خشک می کند و لباس را به شکل کامل و بدون چین و چروک در می آورد.

اگر قبل از اینکه دما به اندازه کافی بالا برود شروع به استفاده از آن کنید، ممکن است دستگاه آبی که هنوز گرم نشده است را چکه کند و تبدیل به بخار نشود. تنظیم بخار نیز باید انجام شود تا فشار بخار در محفظه ایجاد شود. با منتظر ماندن برای چند ثانیه اضافی، بخار بسیار کارآمد تری  دارید که باکتری ها را می کشد و بوها را از بین می برد.

3-    از ویژگی Steam Burst بطور متناوب استفاده کنید.
هنگام استفاده از بخار لحظه ای ، در فواصل زمانی از آن استفاده کنید. این برای استفاده مداوم در نظر گرفته نشده است. عملکرد بخار لحظه ای برای بخار با فشار بالا، برای چین و چروک های سرسخت طراحی شده است. هر چند وقت یک بار که می خواهید از آن استفاده کنید، اجازه دهید بخار اتو برای چند ثانیه دوباره شارژ شود تا فشار کافی ایجاد شود، در غیر این صورت آبی که هنوز زمان کافی برای گرم شدن نداشته است چکه می کند و تبدیل به قطرات آب می شود.
اگر از بخار اتو برای پرده‌های عمودی یا لباس‌های آویزان استفاده می‌کنید، حرارت و بخار را تا آخر تنظیم کنید و از تماس مستقیم بین پارچه و کفی اتوخودداری کنید. هر 10 ثانیه یک بار از بخار اتو استفاده کنید. بخار معمولی تولید شده توسط اتو هنگام استفاده از بخار لحظه ای نیز به نرم شدن چین و چروک ها کمک می کند.

4-     بخار را در دمای پایین خاموش کنید.
هنگام استفاده از اتو در دمای پایین تر، عملکرد بخار را خاموش کنید. در برخی از طراحی های اتو بخار، گرمای کفی ممکن است برای تبدیل آب به بخار کافی نباشد و از سوراخ های بخار روی کفی شما چکه کند. برخی از مدل های اتو بخار تنها زمانی بخار آزاد می کنند که دمای اتو بالاتر باشد. بخار به طور خودکار در تنظیمات پایینی خاموش می شود تا زمانی که کف به اندازه کافی داغ نیست آب چکه نکند و از طریق کفی خارج نشود. هنگام اتو کردن ابریشم، قطرات آب می‌توانند علامت‌های واترمارکی روی پارچه ایجاد کنند، بنابراین در اینجا به خصوص، بررسی کنید که دکمه بخار در وضعیت خاموش باشد. تنظیم حرارت اتوها نیز باید روی کم باشد. به عنوان یک اقدام ایمنی اضافی، از یک پارچه اتو یا فشار دادن به عنوان مانع برای گرفتن هرگونه آبی که ممکن است هنوز دراتو باشد استفاده کنید.

5-     از آب مقطر استفاده نکنید.
تولید کنندگان اتو بخار توصیه می کنند از آب مقطر به تنهایی استفاده نکنید زیرا باعث چکه کردن و نشت قطرات آب اتو  از اتو می شود زیرا آب مقطر فقط در دماهای بالاتر به بخار تبدیل می شود. اکثر اتوهای مدرن از آب لوله کشی استفاده می کنند و در مورد آب سخت (آب سرشار از مواد معدنی) در برخی مناطق، مخلوط آب مقطر و آب لوله کشی 50/50 بهترین است. از طرف دیگر، برای اطمینان به دفترچه راهنمای کاربر اتو مراجعه کنید.

6-     اتوی خود را به طور منظم تمیز کنید.
مواد معدنی موجود در آب می توانند باعث انسداد سوراخ های بخار اتوی شما شوند. آب سنگین از نظر مواد معدنی آب سخت (آب سخت تاثیر منفی بر طول عمر چندین وسیله خانگی از جمله ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و کتری دارد)
نامیده می شود. تجمع این مواد در اتو باعث چکه کردن و نشت آب از آن می شود و همچنین رسوبات مواد آلی را آزاد می کند که می تواند لکه های سفید پودری یا قهوه ای روی لباس شما باقی بگذارد.
اتو بخار خود را طبق دستورالعمل سازنده تمیز کنید. اکثر اتوهای بخار مدرن دارای سیستم های رسوب زدایی هستند که قسمت های داخلی دستگاه را تمیز می کند. بسته به اینکه چقدر اتو می‌کنید، تعیین می‌کند که هر چند وقت یک‌بار باید آن را تمیز کنید. برخی از اتوها دارای چراغ تمیزکننده هستند که نشان می دهد آیا نیاز به تمیز کردن  دارد یا خیر. برای استفاده متوسط در خانه، تمیز کردن یک بار در ماه باید کافی باشد.
از نوع آب توصیه شده توسط سازنده اتو استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید از چه چیزی استفاده کنید، 50٪ آب لوله کشی را با 50٪ آب مقطر مخلوط کنید. اگر نمی توانید آب مقطر را به راحتی پیدا کنید، آب بطری خریداری شده در فروشگاه این کار را انجام می دهد.

7-    آب اتو را پس از اتمام خالی کنید .
پس از اتمام استفاده از اتو، بهتر است آب را تخلیه کنید تا میزان تماس بین آب و عناصر داخلی کاهش یابد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آب می تواند باعث خوردگی عناصر و ایجاد رسوب شود. برای جلوگیری از نفوذ آب باقیمانده به کف اتو، تنظیم بخار را روی حالت بدون بخارقرار دهید. 

نتیجه :
اگر از اتوی کاملاً نو استفاده می کنید و دفترچه راهنمای کاربر را دنبال می کنید، چکه کردن و نشتی قطعاً یک مشکل است. اگر احتمال خطای انسانی را رد کرده اید، پس توصیه می کنیم اتو بخار را تعویض کنید.

 

اتو بخار
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha