۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

۱۱ اشتباه رایج در دستگاه اسپرسو ساز

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 23 فروردین 1401
۱۱ اشتباه رایج در دستگاه اسپرسو ساز


۱۱ اشتباه رایج در دستگاه اسپرسو ساز

11 common coffee machine mistakes

اسپرسوساز

 

 

آیا این اشتباهات رایج در دستگاه قهوه ساز را درست می کنید؟
 
هیچ چیز به اندازه یک قهوه با کیفیت باریستا در صبح، روزتان را درست نمی کند. 
اگر فکر اولین لاته روز چیزی است که به شما انگیزه می دهد تا خود را از رختخواب بیرون بکشید،  بدون شک از قبل یک دستگاه اسپرسوساز یا قهوه ساز روی اوپن آشپزخانه خود دارید. 
تهیه  یک قهوه عالی می تواند یک تلاش بسیارموفق  باشد، اما چند ترفند کوچک در این باره وجود دارد که به شما اطمینان می دهد که بهترین ها را از دانه های قهوه و دستگاه  اسپرسوسازخود دریافت کنید.
به این اشتباهات رایج نگاهی بیندازید و ببینید آیا می توانید اسپرسوساز یا قهوه سازخانگی خود را به خوبی تنظیم کنید.

 

1-    خرید دانه های قهوه بی کیفیت
دانه های قهوه منطقی ترین مکان برای شروع عیب یابی فنجان اسپرسو و قهوه هستند. مانند هر ماده دیگری، تازه ها همیشه بهترین هستند. وقتی صحبت از دانه‌های قهوه به میان می‌آید، دنیای متفاوتی وجود دارد، از انواع دانه‌ها و طعم‌های آن‌ها، ترکیب‌ها در مقابل تک منشا، و سطح برشته شدن ، اما دو نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید عبارتند از: 
دانه های قهوه خود را تا حد امکان نزدیک به تاریخ مصرف خود بخرید (حداقل ظرف دو هفته) 
حتما چیزی که برای آن پول پرداخت می کنید را به دست می آورید. 
بنابراین، اگر  دانه های قهوه ارزان می‌خرید، احتمالاً یک فنجان قهوه بی کیفیت می‌خورید. اگر روی کیسه یا جعبه بسته بندی تاریخ برشته ای وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد دانه های قهوه از بهترین حالت خود گذشته است. از طرف دیگر، مارک های قهوه تخصصی معمولا تازه تر و با کیفیت تر هستند. 
هنگام خرید دانه های قهوه ، به دنبال کیسه های مهر و موم شده و بدون هوا با دریچه باشید، یا اگر دانه های قهوه تازه برشته شده را در کیسه کاغذی به خانه می آورید، آنها را به ظرف دربسته منتقل کنید.

 

2-     نگهداری نادرست دانه های قهوه
درست است، شما دانه های قهوه خوب خود را خریده اید، اما چگونه آنها را نگهداری کنید؟ 
احتمالا شنیده اید که دانه های قهوه را در یخچال قرار ندهید. دانه های قهوه متخلخل هستند، بنابراین می توانند بوهای داخل یخچال شما را بگیرند، به خصوص آنهایی که نسبتاً  دارای بوهای قوی هستند مانند پیاز و سیر. دانه های قهوه همچنین وقتی سرد و منجمد می شوند کمی از کیفیت خود را از دست می دهند. 
دانه های قهوه متخلخل هستند، بنابراین می توانند بوهای یخچال شما را بگیرند.
طبق گفته انجمن ملی قهوه ایالات متحده، بسیاری از کارشناسان منجمد کردن قهوه را توصیه نمی کنند. اگر قهوه‌تان را فریز می‌کنید، مطمئن شوید که از یک ظرف کاملاً دربسته استفاده می‌کنید و این کار را در قسمت‌های کوچک انجام دهید، زیرا وقتی دانه‌هایتان را از فریزر خارج کردید، بهتر است دوباره آن‌ها را در فریزر قرار ندهید.
در بهشت باریستاهای خانگی، شما فقط به اندازه ای دانه های قهوه می‌خرید که چند روز قبل از خرید دوباره دانه های قهوه تازه، دانه های قهوه رو به اتمام باشد ، اما این می‌تواند برای زندگی روزمره نسبتاً ناخوشایند باشد، و خرید زود به زود کمی وقت گیر و ناخوشایند باشد.
اگر دانه های قهوه شما در یک کیسه فویل بسنه بندی شده اند بسته بندی آنها استاندارد است و اگر دانه های قهوه شما در یک کیسه کاغذی قرار دارند، آنها را در یک ظرف دربسته بریزید و دور از نور نگهداری کنید.


3-    تهیه اسپرسو و قهوه بدون آسیاب
استاندارد طلایی هنگام تهیه قهوه این است که دانه های قهوه خود را در حین استفاده آسیاب کنید. به محض شکسته شدن ، دانه شروع به اکسید شدن می کند و طعم و مزه قهوه را کاهش می دهد. 
اگر در حال حاضر از قهوه آسیاب شده استفاده می کنید و از طعم و بوی قهوه خود ناراضی هستید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که روی یک آسیاب سرمایه گذاری کنید. 

 

4-     استفاده از اندازه اشتباه آسیاب 
سه قانون طلایی برای تهیه اسپرسو عبارتند از: «آسیاب کردن، دوز و زمان». می‌توانید بهترین دانه‌های قهوه دنیا را بخرید، اما اگر اندازه آسیاب‌تان اشتباه باشد، قهوه‌ای خوب و باکیفیت نخواهید داشت. 
آسیاب کردن بر سرعت استخراج  قهوه تأثیر می‌گذارد که ترکیبات طعم و عطر را از دانه‌های قهوه شما بیرون می‌آورد. هر چه اندازه آسیاب ریزتر باشد، استخراج کندتر است. 
پیشنهاد می شود که 20 تا 30 ثانیه برای کشیدن یک شات اسپرسو و استفاده از ترازو برای وزن کردن 20 گرم قهوه و 45 گرم برای اسپرسو استفاده کنید. 
قهوه باید از هر دهانه به طور یکنواخت خارج شود، ابتدا به صورت مایعی تیره، به دنبال آن یک "بلند شدن" یا روشن شدن جریان با تشکیل کرم صورت می گیرد. اگر شات شما خیلی سریع به پایان می رسد یا بیش از 30 ثانیه طول می کشد، آسیاب را برای درجه بعدی تنظیم کنید. 


5-     فشار ناهموار در هنگام کوبیدن
یکی دیگر از عواملی که بر عصاره گیری خوب تأثیر می گذارد، توزیع نابرابر وزن هنگام قرار دادن قهوه در پورتافیلتر است. 
اگر قهوه در بعضی جاها خیلی سفت و در جاهای دیگر خیلی شل بسته بندی شده باشد، مدت زمانی که طول می کشد تا اسپرسو استخراج شود، متفاوت خواهد بود زیرا آب مسیر کمترین مقاومت را در پیش می گیرد. فشار یکنواخت 10 تا 15 کیلوگرم وزن بدن را برای اطمینان از سطح صاف و یکنواخت هدف قرار دهید.


6-     عدم استفاده از بخار زیاد
اگر شیر مخملی و فوم دار را برای تمرین هنر لاته خود ندارید، ممکن است به این دلیل باشد که از بخار زیاد استفاده می کنید. 
بدون شروع بحث در مورد ساختار مولکولی شیر، واقعیت این است که برای ایجاد حباب های میکروفوم دوست داشتنی و کف ، به بخار داغ برای ضربه زدن به شیر سرد و ترجیحاً شیر پرچرب نیاز دارید. اگر کسی هستید که دوست دارید قهوه‌اش خیلی داغ باشد، به خاطر داشته باشید که بخار دادن بیش از حد شیر نه تنها بر طعم شیر، بلکه بر ارزش غذایی آن نیز تأثیر می‌گذارد.

 

7-     خرید دستگاه اشتباه
این روزها می توانید دستگاه هایی را پیدا کنید که یک فنجان قهوه بسیار مناسب می سازند. اما توجه داشته باشید که ابتدا باید ارزیابی کنید که آیا از قهوه ای نزدیک به سبک باریستا راضی هستید یا خیر، زیرا گزینه های بسیار کمتری برای سفارشی کردن اسپرسوی شما وجود دارد. 
بسیار مهم است که قبل از خرید تحقیق کنید. بررسی دستگاه های قهوه را به خوبی انجام دهید تا خودتان را به خاطر خرید اشتباه سرزنش نکنید.

 

8-     عدم توقف در فرآیند تهیه اسپرسو
هنگامی که فرآیند دم کردن را شروع کردید، مهم است که به حرکت ادامه دهید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد هنگام استخراج اسپرسو مرتکب می شوند این است که قبل از روشن کردن پمپ آب، پورتافیلتر را برای مدت طولانی در سر گروه باقی می گذارند این کار می‌تواند ساختارقهوه را بسوزاند و یک فنجان تلخ را برای شما به ارمغان بیاورد. 


9-     دستگاه خود را همیشه تمیزکنید
شما اسپرسویی را که از دستگاه قهوه‌تان خارج می‌شود مصرف می‌کنید، بنابراین به دلایل سلامتی و طعم، تمیز نگه داشتن آن بسیارمهم است. 
تمیز نگه داشتن دستگاه شما همچنین به این معنی است که برای مدت طولانی تری دستگاه بدون عیب و نیاز به تعمیر کار می کند. نیازی به نگهداری مکرر آن نخواهید داشت وعمر مفید دستگاه افزایش می یابد. همچنین اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های سازنده را برای تمیز کردن دستگاه خود دنبال می کنید. 


10-      شستشوی کوتاه قبل از تهیه 
قبل از شروع، مطمئن شوید که دستگاه شما فرصت کافی برای گرم کردن داشته است. همچنین این ایده عالی است که پورتافیلتر را در سر گروه قفل کنید و قبل از شروع تهیه اسپرسویک شستشوی کوتاه انجام دهید. این کمی شبیه به بیدار کردن دستگاه شما با اطمینان از اینکه همه چیز در دمای مناسب است.


11-     آموزش و تمرین
برای درست کردن قهوه خود لازم نیست که یک باریستای خوب باشید، اما مطمئناً می‌توانید کار خود را ارتقا دهید و با کمی هوش درونی به عنوان یک باریستا موفق شوید ، در کلاسهای تهیه قهوه شرکت کنید تا نکاتی را در نظر بگیرید و از علومی که درتهیه یک اسپرسوی خوب استفاده می‌شود، بیاموزید. هنگامی که اصول اولیه را بدانید، می توانید برای ساختن فنجان عالی دست به کار شوید.

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha