۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

بخاری گازی ژاپنی japanese electric gas heater safety

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 13 آبان 1397
بخاری گازی ژاپنی japanese electric gas heater safety
 
بخاری گازی برقی ژاپنی و نکات ایمنی 
Japanese gas heater
 
بخاریهای گازی برقی ژاپنی بدون دودکش و بسیار کم مصرف می باشند. استقبال روزافزون از این نوع بخاریها به دلیل کم حجم بودن ، راندمان بالا ، هوشمند بودن ، جابجایی آسان ، بدون دودکش ، فن دار و... می باشد. هر چند این بخاریها هوشمند بوده و ضریب امنیت آنها بسیار بالاست ، لذا نکاتی را در مورد بخاریهای گازی برقی استوک ژاپنی باید مورد توجه قرار داد.
 
بخاری گازی برقی ژاپنی و نکات ایمنی
 
تبدیل برق بخاری گازی ژاپنی
از آنجایی که بخاریهای گازی برقی و نفتی برقی ژاپنی ساخت کشور ژاپن می باشند برق مصرفی آنها 110 ولت می باشد. در ایران برق مصرفی 220 ولت بوده و باید آنرا به 110 ولت تبدیل نمود. جهت تبدیل برق بخاریهای گازی برقی از یک ترانس 220 ولت به 110 ولت 50 الی 100 وات استفاده می شود ، این نوع ترانس ها ساخت ایران بوده و در الکتریکیها موجود می باشند. برای بخاریهای نفتی برقی ژاپنی باید از یک ترانس بزرگتر با توان خروجی 350 وات به بالاتر استفاده شود. پس دقت داشته باشید که جهت استفاده از بخاریهای گازی برقی و نفتی برقی ژاپنی باید حتما از یک ترانس 220 ولت به 110 ولت استفاده شود.
 
بخاریهای گازی برقی ژاپنی نباید در دسترس سالخوردگان و کودکان بدون نظارت قرار گیرد. کودکان نباید با بخاری گازی بازی کنند. همچنین افراد سالخورده و کودکان نباید در جلوی خروجی گرمای بخاری بنشینند. از نشتن کودکان بر روی دستگاه بخاری جلوگیری نمائید. جهت جلوگیری از دست زدن کودکان به تنظیمات دستگاه ، می توان بخاری را قفل کرده ، که در این حالت فقط دکمه خاموش و روشن شدن دستگاه کار می کند. 
 
بخاری گازی ژاپنی
 
از گذاشتن اشیاء و اجسام در شبکه جلویی بخاری خود داری کنید. 
روی بخاری را به هیچ وجه نپوشانید و از قرار دادن اجسام بر روی آن خودداری کنید. 
از روشن کردن بخاری گازی برقی ژاپنی در سالنهای حاوی مواد شیمیایی و مکانهای در حال رنگ آمیزی و جاهایی که مواد و فرآوردهای شیمیایی زیاد است خودداری کنید.
مواد اشتعال زا را از بخاری دور کنید. بخاری را در محلی قرار دهید که اسپری و مواد آتش زا وجود نداشته باشد زیرا این اسپریها حاوی گاز بوتان بوده و خطر آتش سوزی را افزایش می دهد. استفاده از مواد شیمیایی از قبیل واکس ، رنگ ، تینر و ... در حالی که بخاری گازی روشن است باعث بوجود آمئن بوهای نامطبوعی در محیط می گردد.
 
امنیت بخاری گازی برقی
 
از تمیز کردن و شستشوی بخاری با آب و مایعات اکیدا خودداری کنید. بخاری را تا زمانی که فن آن کانلا از حرکت نایستد از برق نکشید. 
 
عدم شستشوی بخاری گازی برقی با مایعات
 
از جابجایی بخاری گازی برقی ژاپنی که در حال کار کردن است خودداری کنید. بخاری را در پشت در ورودی قرار ندهید تا در هنگام باز کردن در مورد اثابت قرار نگیرد.
 
عدم قرار گیری بخاری گازی برقی ژاپنی در پشت در
 
در بعضی از بخاریهای گازی برقی ژاپنی پشت بخاری دارای یک توری یا فیلتر بوده که مانع از ورود گرد و غبا ربه داخل بخاری می گردد. این فیلتر را زمانی که کثیف شد باز کرده و تمیز نمائید.
 
تمیز کردن فیلتر بخاری گازی ژاپنی
 
بخاریهای گازی برقی در دو نوع گاز شهری و گاز کپسول LP ساخته می شوند که بر روی برچسب پشت دستگاه نوشته می شود. بنابراین در هنگام استفاده به نوع سوخت مصرفی بخاری گازی اعم از شهری یا کپسول دقت کنید.
 
پشت ، بغل و جلوی بخاری گازی برقی باید کاملا باز باشد. از چسپاندن بخاری از طرفین به دیوار و دیگر اشیاء جدا خودداری کنید. 
 
فاصله بخاری گازی ژاپنی از اطراف
 
هنگامی که برای مدت طولانی از دستگاه بخاری استفاده نکرده اید و قصد استفاده مجدد را دارید سیستم جرقه زنی ( ترموکوبل ) ممکن بار اول عمل نکند و بعد از سی ثانیه دستگاه به طور اتومات خاموش می شود ، در این حالت دوباره بخاری را روشن کرده تا در وضعیت راه اندازی مجدد قرار گیرد.
 
اکثر بخاریهای گازی برقی ژاپنی دارای حالت اکو ( ECO ) بوده که در این حالت مصرف گاز و برق پایین می آید. اگر فضا به اندازه کافی گرم شده است بخاری را روی حالت اکو قرار دهید.
 
نکاتی در مورد مراقبت و نگهداری
جهت افزایش طول عمر بخاری و بازدهی بهتر آن موارد زیر را رعایت کنید :
قبل از بازرسی و تمیز کردن بخاری حتما آن را از پریز برق بکشید. 
جهت تمیز کردن بخاری از پارچه های تمیز و مرطوب استفاده کنید. 
از اسپری کردن مواد شیمیایی در حالی که بخاری روشن است خودداری کنید. 
بعد از اتمام استفاده بخاری را کاملا تمیز و برای استفاده بعدی آماده نمائید.
 
بخاری گازی برقی ژاپنی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha