۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

راهنمای بخاری گازی برقی ژاپنی japanese electric heater guide

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 9 آبان 1397
نظرات : 15 نظر
راهنمای بخاری گازی برقی ژاپنی   japanese electric heater guide
راهنمای بخاری گازی برقی ژاپنی 
 Japanese electric heater guide
 
بخاریهای گازی برقی استوک ژاپنی
 
با سرد شدن هوا تهیه وسایل گرمایشی منازل یکی از ضروریات خانوارها به حساب می آید. امروزه گرمای منازل به روشهای گوناگون ومختلفی از جمله ؛ بخاریهای نفتی و گازی بدون دودکش ، بخاریهای دود کش دار ، بخاریهای برقی ، بخاریهای نفتی ، بخاریهای برقی روغنی ، انواع رادیاتورها ، موتورخانه و ... تامین می شود که هر کدام از این روشها بستگی به نوع ساختمان ، محل قرارگیری ساختمان ، وضعیت مالی ، وضعیت آب و هوایی و ... دارد. در چند سال اخیر استفاده از بخاریهای بدون دودکش ژاپنی در ایران گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است. دلیل این استقبال گسترده از این بخاریها ی ژاپنی بیشتر به دلیل کم مصرف بودن گاز و برق ، عدم احتیاج به دودکش ، کم حجم بودن و گرمای بالا ، تهیه گرمای یکنواخت ، هوشمند بودن و ... می باشد. از آنجایی که این بخاریها ساخت کشور ژاپن بوده ، منوی تعبیه شده بر روی آنها به زبان ژاپنی می باشد و چون بدون دفترچه راهنما می باشند در بعضی موارد این بخاریها با خطاهایی مواجه می شوند که به راحتی می توان بر طرف نمود. کارکرد انواع بخاریها و نحوه عملکرد انواع مدلهای بخاری گازی برقی ژاپنی با هم متفاوت بوده ، ولی در کل کارکرد عمومی این بخاریها تقریبا یکسان یا دست کم شبیه هم می باشد.
 
دکمه های موجود بر روی انواع بخاری گازی برقی ژاپنی استوک
 
انواع مدلهای بخاری گازی برقی ژاپنی
 
بر روی هر یک از بخاریهای گازی برقی استوک ژاپنی تعدادی دکمه تعبیه شده که عملکرد آنها با زبان ژاپنی بر روی آنها نوشته شده است. بعضی از این مدل بخاریها سخنگو بوده و پیامهایی به زبان ژاپنی به سمع شما می رسانند. بطور کلی دکمه های موجود بر بخاریهای ژاپنی استوک به صورت زیر می باشند : 
 
راهنمای بخاری استوک گازی برقی ژاپنی
 
کلید اول از سمت راست : ( شماره 1 )
این کلید معمولا بزرگتر از بقیه کلیدها بوده و به رنگهای مختلفی در مدلهای گوناگون وجود دارد. این کلید ، کلید اصلی ( power ) یا همون کلید خاموش و روشن کردن بخاری می باشد. زمانی که بخاری به گاز و برق وصل باشد با فشار دادن این کلید بخاری شروع به جرقه زدن نموده و همزمان فن بخاری نیز روشن می شود و بخاری شروع به گرمادهی و پرتاب گرما به بیرون بوسیله فن بخاری می نماید.
 
کلید دوم از سمت راست : ( شماره 2 )
این کلید معمولا حالت اکو( ECO ) دربخاریهای گازی برقی می باشد و پس از روشن نمودن بخاری و فشار دادن آن بخاری در حالت اکو قرار گرفته و مصرف گاز و برق آن پایین می آید. 
 
کلید های فلش بالا و پایین : ( شماره 3 و 4 )
این کلیدها که رنگی و به سمت بالا و پایین بوده ، جهت تنظیم دمای محیط وبخاری گازی برقی به  کار می روند. بوسیله این کلیدها می توان دمای بخاری را کم و زیاد کرد. در بعضی از بخاریها این کلیدها به جای علامت فلسش با علامت + و – مشخص شده اند. همچنین در بعضی مدلها کم و زیاد کردن تایمر بخاری و تنظیم ساعت نیز به کار می روند. کاربرد دیگر این دوتا کلید در بعضی مدلها قفل کودک بخاری می باشد. جهت قفل کودک بخاری باید دو تا کلید به طور همزمان به مدت 3 الی 5 ثانیه نگه داشته شوند تا قفل فعال شود. برای غیر فعال کردن نیز باید به مدت 3 الی 5 ثانیه دو تا کلید نگه داشته شوند. درهنگام قفل کودک تمام کلیدها به جز کلید خاموش و روشن شدن بخاری غیرفعال می شوند. در بعضی ازمدلهای بخاری گازی برقی ژاپنی کم و زیاد کردن دمای بخاری بوسیله یک دکمه که حالت ولومی دارد انجام می گیرد. 
 
دکمه های بخاری گازی برقی ژاپنی
 
کلید اول از سمت چپ پایین : ( شماره 6 )
این دکمه جهت استفاده در شب ( شب بخیر ) تعبیه شده است. در بعضی مدلها اگر این دکمه فشار داده شود بخاری به طور اتوماتیک پس از یک ساعت خاموش می شود. البته این زمان در بعضی مدلهای دیگر متفاوت است. 
 
کلید دوم از سمت چپ پایین : ( شماره 5 ) 
این کلید در روز ( صبح بخیر ) مورد استفاده قرار می گیرد. اگر این کلید همزمان با دو کلید فلش یا + و-  فشار داده شود تایمر بخاری فعال شده و زمان روشن شدن بخاری را می توان تنظیم نمود و بخاری در زمان تعیین شده به طور اتومات روشن می شود. این زمان از نیم ساعت تا 24 ساعت قابل تنظیم می باشد. 
 
پیامهای احتمالی بخاریهای گازی برقی ژاپنی :
از آنجایی که بخاریهای گازی برقی ژاپنی دارای فن آوری مختص به خود بوده و در حین سادگی از تکنولوژی بالایی برخوردار هستند ، هنگامی که در شیوه عملکردشان به هر شکلی خللی وارد شود با نشان دادن اعداد و ارقامی بر روی صفحه دیجیتالی خود مشکل را اعلام می کنند. این اعداد و ارقام در مدلهای مختلف بخاریهای ژاپنی ممکن است متفاوت باشد ، اما بطور کلی رایجترین این پیامها به صورت زیر می باشند :
00    برق نوسان دارد یا دو شاخه به درستی در محل خود در ترانس قرار نگرفته است.
01  این کد استاندارد ایمنی است. در برخی از مدلهای بخاری گازی برقی ژاپنی هر 8 ساعت یک بار به طور اتوماتیک خاموش شده و این کد به شما یادآوری می کند اگر بخاری درمحیطی بسته کار می کند به مدت یک دقیقه در و پنجره ها را باز کرده تا اکسیژن کافی دوباره وارد فضای محیط شود.
03   زمانی که بخاری به هر دلیلی می افتد یا از حالت عمودی خارج می شود این کئد نشان داده می شود. گاهی ممکن است که این پیام در اثر خرابی سنسور زاویه بخاری نشان داده شود.
05   بعضی از بخاریهای استوک ژاپنی گازی برقی یون ساز هستند. در صورتی که فیلتر بخاری درست قرار نگرفته باشد و یا در محل خود قرار داده نشود این کد به نمایش در می آید.
11   گاز به بخاری نمی رسد یا ترموکوپل بخاری خراب است و جرقه نمی زند.
12   فشار گاز ورودی کم بوده یا ترموکوپل بخاری تنظیم نیست. 
14   فشار گاز ورودی زیاد بوده یا بخاری کثیف شده و یا ورودی هوا در پشت و جلو بخاری مسدود شده است. 
67   خرابی مدار یون ساز بخاری گازی برقی ژاپنی 
62   سوختن موتور فن ، خرابی بوش یا بلبرینگ موتور فن بخاری ، خرابی مدار تشخیص دور موتور فن
 
همچنان که گفته شد این کدهای خطا در مدلهای مختلف بخاریهای گازی برقی فن دار ژاپنی متفاوت بوده ، ولی به طور کلی این نوع پیامها رایج ترین نوع خطاهای نمایش داده شده در صفحه دیجیتالی بخاریهای گازی برقی ژاپنی می باشند.
 
صفحه دیجیتالی ( A )
اکثر بخاریهای ژاپنی دارای یک صفحه دیجیتالی می باشند. این صفحه دیجیتالی نشان دهنده دمای محیط و دمای تنظیم شده می باشد. همچنین ارورهای احتمالی بخاری گازی برقی را می توان در صفحه دیجیتالی مشاهده نمود. همچنین تنظیم تایمر بخاری را می توان در صفحه دیجیتالی بخاری مشاهده نمود. 
 
شبکه جلویی بخاری ( B )
موتور فن و فن بخاری گازی برقی ژاپنی در پشت این شبکه قرار دارد. گرمای تولید شده توسط بخاری بوسیله فن تعبیه شده از داخل به بیرون پرتاب می شود. دقت داشته باشید که جلوی شبکه بخاری حداقل به فاصله 1 متر کاملا خالی باشد تا گرمای تولید شده کاملا به بیرون توسط فن انتقال داده شود.
 
بخاری گلزی برقی استوک ژاپنی
نظرات ثبت شده برای این محصول
حمید 1400/ مهر/ 27

سلام.ممنون از اطلاعات مفیدتون.در بخاری زاپنی اگر گاز در دسترس نباشه برای تست قسمت برق دستگاه میشه به برق زد و دستگاه باید روشن بشه؟
یا بعد از اتصال برق و گاز به صورت همزمان چراغ های دستگاه باید روشن بشه؟
توقسمتی از متن اشاره ای شده بود
ممنون از پاسختون

مهدی شاهپوری 1400/ آبان/ 8

سلام میخواستم بدونم این بخاریها به هیچ وجه بخار یا گاز منوکسیدکربن از خودش بیرون نمیده که باعث خفگی بشه

فاطمه انتظاری 1400/ آبان/ 16

سلام از بخاری ها گرفتیم تو برق میزنیم هیشکدوم از چراغ هایش روشن نمیشود ...میخواستم بدونم همزمان باید متصل به برق و گاز باشه تا روشن بشه؟؟

Moosavi 1401/ دی/ 25

سلام لطفاً بفرمایید چطوری میشه که ساعت خاموش یا روش شدن بخاری ژاپنی رو غیر فعال کرد چون بخاری که ما داریم خود به خود خاموش میشه ساعت روشن یا خاموش کردن رو فهمیدم کدام هست ولی نمیتونم غیر فعال کنم ممنون میشم که راهنمایی کنید

naser 1401/ دی/ 26

سلام بخاریتون چ مارکی هست ؟

مجیدروشنی فر 1401/ دی/ 26

سلام بخاری گازی مدل ناسیونال من کد خطا 55 داره ممنون میشم بفرمایید مشگل چیه

naser 1401/ دی/ 27


سلام احتمالا بخاری مناسب گاز کپسوله با گاز شهری کار نمی کنه یا برعکس احتمال خرابی فن هم هست

حامد 1402/ فروردین/ 24

سلام وقت بخیر بخاری osaka به صورت یکسره کار میکنه و کاری به تنظیم دما توسط کاربر نداره مشکل چیه دقیقا

زارع 1402/ آذر/ 25

سلام.چطور میشه ساعت خاموش شدن بخاری ژاپنی رو غیر فعال کرد؟کلیدش رو میدونم کدوم هس اما نمیتونم غیر فعالش کنم.مدلش هم پایین مینویسم
Rinnai KN-362E
ممنون از پاسخگوییتون

banehbuy 1402/ آذر/ 26

سلام بعضی بخاریها کلا 8 ساعت اتومات خاموش می شوند که نمی توان ساعت را تغییر داد اگر خودتون ساعتشو فعال کردیت یک بار از برق بکیشین ساعتش غیر فعال میشه یا می توان عدد ساعت را رو صفر قرار داد.

محسن 1402/ دی/ 6

سلام صدای صفحه کلید خاموش شده چگونه دوباره فعال میشه؟؟؟؟

مسعود 1402/ دی/ 11

سلام اون دوتا کلید بالای عدد 5 و6 چه کاربردی دارن ممنون میشم راهنمای کنید

banehbuy 1402/ دی/ 13


با سلام اون دو تا کلید در مدلهای مختلف فرق می کند ولی در ین مدل یکی حالت آرام سوز داره و دیگری تایمر تاخیری است.

سید حسین حسینی 1402/ دی/ 18

سلام من بخاریو میزنم به برق روشنم میشه...ولی باد گرم نمیده...انگار گاز بهش نمیرسه یا نمیسوزونه...مشکل چیه

banehbuy 1402/ دی/ 19

سلام بعضی مدلها فابریک با گاز شهری کار می کند بعضی مدلها هم با گاز کپسول اگه برعکس بزنی کار نمی کنن

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha