۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

معایب اتو و راهنمای بر طرف کردن عیوب

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 1 بهمن 1402
معایب اتو و راهنمای بر طرف کردن عیوب

راهنمای عیوب اتو و رفع آنها A guide to iron defects and fixing them
 

معایب اتو


اتوها امروزه نقش مهمی در زندگی ما انسان ها دارند. اتوهای بخار به دلیل استفاده آب در آنها کم و بیش با مشکلاتی روبرو هستند که به علت استفاده از انواع آب در این نوع اتوها می باشد. در اینجا رایج ترین عیوب و راه حل آنها را بیان می کنیم.

1-    آب قهوه ای رنگ از سطح زیرین اتو نشت کرده و پارچه شما را لکه دار می کند :
شما از آب صحیح استفاده نمی کنید یا ازآب با محصولات پاک کننده رسوب شیمیایی استفاده می کنید.
راه حل :  از قرار دادن هرگونه محصول پاک کننده رسوب شیمیائی در مخزن آب اتو خودداری کنید. تمیز کن خودکار اتو را بهسازی کنید و از آب مناسب اتو استفاده کنید.

2-    کف زیرین اتو کثیف با قهوه ای رنگ است و ممکن است لباس را لکه دار کند :
درجه حرارت اتو بیش از حد بالا است. 
راه حل : صفحه زیرین اتو را تمیز کنید. از درجه حرارت پائین تر استفاده کنید.

3-    بخارکم یا نبود بخار در اتوی شما :
 اتوی شما دارای رسوب است.
راه حل : دریچه ضد رسوب اتو را تمیز کنید و تمیز کن خودکار را اجرا کنید.

4-    صفحه زیرین اتو خراش برداشته یا آسیب دیده است :
شما احتمالا اتو را بر روی یک نگهدارنده فلزی قرار داده اید و یا صفحه زیرین اتو را با یک پارچه ساینده یا سیم ظرفشوئی تمیز کرده اید.
راه حل : همیشه اتو را روی پایه نگهدارنده غیر فلزی قرار دهید یا به صورت عمودی قرار دهید.  صفحه زیرین اتو را صحیح تمیز نمائید. 

5-    صفحه زیرین اتوی شما ذرات ریز آهکی ساطع می کند :
رسوبات در صفحه زیرین اتوی شما به وجود می آیند.
راه حل : رسوب گیر خودکار اتو را اجرا کنید.

6-    آب از سوراخ های صفحه زیرین اتو نشت می کند :
شما از دکمه بخار در حالیکه اتو به اندازه کافی گرم نشده استفاده می کنید.
راه حل : صبر کنید تا زمانی که چراغ ترموستات اتو خاموش شود و کف اتو به اندازه کافی گرم شود.

برای ایمنی بیشتر شما در هنگام استفاده از اتو
• این دستگاه اتو با استانداردها و ضوابط موجود ( ولتاژ پایین، مطابقت الكترومغناطیسی، ولتاژ پایین و دستورالعملهای زیست محیطی) سازگاری کامل دارند.
• هرگز به بچه ها اجازه ندهید که بدون نظارت از لوازم برقی خانگی مخصوصا اتوها استفاده کنند. چنانچه بچه ها یا اشخاص معلول از این دستگاه استفاده می کنند، همواره باید تحت نظارت باشند.
• هشدار! از اینکه جریان برق موجود با جریان و ولتاژ قید شده بر روی دستگاه (220-240 ولت ) مطابقت دارد اطمینان حاصل کنید. اتصال دستگاه به ولتاژ غلط میتواند منجر به وارد آمدن خسارت جبران ناپذیری به دستگاه شده و ضمانت مربوطه را باطل کند.
• وسیله برقی خانگی را تنها به پریزی وصل کنید که اتصال زمین داشته باشد. در صورت استفاده از سیم رابط، آن باید دارای اتصال زمین و قدرت تحمل بار (16 آمپر) را داشته باشد.
• چنانچه سیم رابط یا پریز معيوب باشند، از استفاده از دستگاه خودداری کنید. جهت جلوگیری از وقوع هر گونه حوادث غیر مترقبه، آنها باید توسط مرکز خدمات مجاز تعویض شوند. و در صورتیکه دستگاه اتو افتاده باشد، صدمه مشخصی دیده باشد، چکه کند یا به طور عادی کار نکند، از استفاده از آن خودداری کنید. از باز کردن دستگاه تحت هر شرایطی خودداری کنید. در صورت بروز اشکال، جهت جلوگیری از بروز هرگونه خطرات احتمالی، آن را جهت بازبینی به مرکز خدمات مجاز ببرید.
• از فروبردن اتو در داخل آب خودداری کنید.
• جهت قطع اتصال دستگاه از برق، از کشیدن سیم دستگاه خودداری کنید. همیشه دستگاه را قبل از پر کردن، شستن یا نظافت مخزن آب از برق خارج کنید.
• زمانی که دستگاه به برق متصل می شود، آن را هرگز بدون مراقبت نگذارید. قبل از جمع کردن دستگاه، هنگامی که از برق کشیده شده است، لطفاًصبر کنید تا سرد شود (حدود 1 ساعت).
• دستگاه اتو بخار تولید می کند که این امر بخصوص هنگام اتوی لباس در گوشه های تخته بخار میتواند منجر به سوختگی گردد. مواظب باشید که بخار متوجه اشخاص یا حیوانات نشود.
• اتو باید در یک سطح ثابت استفاده و قرار داده شود. هنگامی که از وسیله برقی خانگی استفاده نمی کنید، از قرار دادن آن بر سطحی که پایدار است اطمینان حاصل نمایید.
• این محصول فقط برای استفاده داخلی و خانگی طراحی شده است. در صورت هرگونه استفاده تجاری، نامناسب یا عدم تطابق با دستورالعمل ها، تولید کننده هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد و تضمین به کار برده نخواهد شد.

از چه نوع آبی استفاده شود ؟
برای کار با دستگاه اتو از آب شیر استفاده می شود. بکار انداختن منظم عملکرد خودکار برای از بین بردن رسوب آب سخت در محفظه بخار الزامی است.
در صورتیکه آب بسیار سخت باشد ( پس از بررسی توسط کارشناس محلی آب )، امکان ترکیب آب شیر با آب مقطر و عاری از مواد معدنی بشرح وجود دارد:
- %۵۰ آب شير، - ۵۰% آب مقطر و عاری از مواد معدنی

از چه آبی استفاده نشود؟
حرارت موجب تغليظ عناصر موجود در آب به هنگام تبخیر می شود. انواع آب در لیست ذیل شامل زائده یا مواد معدنی می باشد که موجب زنگ زدگی یا فرسودگی سریع دستگاه می گردد : 
آب ناشی از خشک کن لباس، آب نرم کننده معطر، آب یخچال، آب باتری یا دستگاه تهویه، آب مقطر و عاری از مواد معدنی یا آب باران که کاربرد آن در اتوی تفال مجاز نمی باشد. از کاربرد آب جوش، تصفیه شده یا آب بطری نیز خودداری کنید.
اطلاعیه مهم فقط برای مدل های ≤ 2400 وات:
در شرایط نامطلوب خطوط، پدیده مانند افت ولتاژ گذرا یا نوسانات روشنایی می تواند رخ دهد. بنابراین، توصیه می شود که آهن به یک سیستم تامین برق با حداکثر 0.29 اوهم متصل شود.
اگر الزام باشد، کاربر می تواند از شرکت تامین برق عمومی، امپدانس سیستم در نقطه رابط درخواست کند.
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha