۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

بستنی ساز خانگی

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 5 اسفند 1396
بستنی ساز خانگی
بستنی ساز خانگی 
Homemade ice cream maker
 
انواع بستنی
 
بستنی سازهای خانگی در دو نوع با کمپرسور و بدون کمپرسور ساخته می شوند. با تهیه یک دستگاه بستنی ساز خانگی می توان انواع بستنی ، دسر ، نوشیدنی و فالوده مورد علاقه خود را با طعم دلخواه درست کرد. خرید بستنی های آماده راحتر و بدون دردسرتربوده ، ولی تهیه بستنی در خانه علاوه بر کاهش هزینه ها ، قادر خواهید بود که بستنی مورد علاقه خود را با انواع طعم و رنگ وافزودنیهای خاص تهیه نموده که بسیار لذت بخش تر از بستنی های آماده می باشد.، به همین دلیل انتخاب یک بستنی ساز خوب می تواند بسیار به صرفه و مناسب تهیه انواع بستنی ها باشد.
 
بستنی سازهای خانگی
 
بستنی سازهای خانگی بدون کمپرسور زمان بیشتری برای تهیه بستنی می برند و دردسرهای خاص خود را دارند. در این بستنی سازها باید ابتدا مواد اولیه تهیه بستنی را در داخل مخزن بستنی ساز ریخته و پس از همزدن مواد اولیه توسط همزن دستگاه ، کاسه حاوی مواد را جدگانه در داخل فریزر گذاشته تا به حالت یخی در آید. ولی در بستنی سازهای با کمپرسور پس از ریختن مواد اولیه بستنی بعد از مدت زمان معینی ( بسته به  نوع بستنی ساز) بستنی آماده خواهید داشت.
کار بستنی سازهای خانگی کمپرسوردار چیزی شبیه کامیونهای حمل سیمان است که حین حرکت و گردش ماسه و سیمان را  با هم قاطی می کنند ، بستنی سازهای خانگی نیز چنین فرایندی را طی می کنند. با چرخش همزن داخل کاسه حاوی مواد اولیه بستنی ، مواد همیشه در حال چرخش بوده و این چرخش از یخ زدن و تشکیل کریستالهای یخی در داخل بستی جلوگیری کرده و شما یک بستنی با حالت نرم و لذیذ خواهید داشت.
 
 
با وجودی که بسیاری از سطلهای یخی دستی در اواخر قرن نوزدهم تکامل یافته اند ، اما کار بستنی سازها همچنان بر اصول اولیه یخ ، کرم و حرکت دایره ای استوار است. مواد تشکیل دهنده بستنی باید در طول فرایند تهیه بستنی همچنان در کاسه باقی مانده و در حالی که این مواد بوسیله همزن بستنی سازها در حال حرکت است هوا به ترکیب مخلوط  اضافه شده و باعث تشکیل بافت نرم بستنی شده و از یخ زدن آن جلوگیری می نماید. 
دستگاه بستنی ساز خانگی شامل چهار قسمت اصلی  بدنه ، موتور همزن ، کاسه مواد و موتور کمپرسور می باشد. این بستنی سازها در اندازه های مختلف با ظرفیتهای نیم تا یک ونیم لیتری ساخته می شوند. بهترین نوع این دستگاهها از نوع کمپرسوردار می باشد. 
یکی از بستنی سازهای  جدید شرکت ایتالیایی آمبیانو بستنی ساز 700 گرمی مدل AMBIANO MD16980 است. این بستنی ساز عالی دارای موتور سردکن سرخود بوده و دارای کیفیت بسیار بالا ، طراحی بسیار زیبا ، کم حجم و کارایی بالایی است و توسط شرکت آلمانی  MEDION  به بازار عرضه می شود. این بستنی ساز آلمانی  از نوع کمپرسوردار بوده و فقط با ریختن مواد اولیه در داخل کاسه بستنی ساز بعد از مدت زمان 50 تا 70 دقیقه بستنی آماده خواهید داست. بستنی ساز آمبیانوی آلمان در دو مدل قیفی و توپی قادر به تهیه بستنی می باشد.
 
بستنی ساز خانگی

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha