۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

انتخاب لوازم خانگی

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 14 فروردین 1401
انتخاب لوازم خانگی

نحوه انتخاب لوازم خانگی

Choosing appliances

لوازم خانگی

 

ارزش این را دارد که برای انتخاب دقیق لوازم خانگی وقت بگذارید. اکثر خانوارها برای انجام کارهای خانه به وسایل برقی متکی هستند و انتخاب اشتباه پرهزینه و ناخوشایند است. در اینجا نحوه انتخاب درست لوازم خانگی با کمترین هزینه  و بیشترین بهره وری را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم.

 

1-    فضای خود را بررسی کنید :
اگر به دنبال لوازم خانگی بزرگ مانند یخچال، مایکروویو یا لباسشویی هستید، ابتدا فضایی را که برای آن در اختیار دارید بررسی کنید. قبل از اینکه به دنبال لوازم خانگی باشید، در همه جهات اندازه گیری کنید و محدودیت های اندازه را یادداشت کنید. برای ارزیابی چیزی که مناسب نیست خود را خسته نکنید.
ظرفیت را نیز بررسی کنید. آیا تعداد زیادی ظروف بزرگ می شویید یا برای یک خانواده پرجمعیت لباس می شستید؟ یا، آیا در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید و فقط برای خودتان به شستن لباس نیاز دارید؟
 

    انتخاب لوازم خانگی
 

2-    بودجه خود را مشخص کنید.
اگر از قبل می‌دانید که یک دستگاه را تعویض می‌کنید (مثلاً اگر به دلیل مدل قدیمی بودن آن را تعویض می‌کنید یا به این دلیل که شروع به خراب شدن می‌کند)، ممکن است بخواهید قیمت‌ها را زودتر بررسی کنید و شروع به پس انداز کنید. 
به یاد داشته باشید، مهم نیست که چه وسیله‌ای را تهیه می‌کنید، معمولاً گزینه‌های اساسی وجود دارند که هزینه کمتر و گزینه‌هایی نیز پرهزینه با ویژگی‌ها و امکانات بیشتری وجود دارند.
قیمت بالاتر همیشه به معنای کیفیت بالاتر نیست. اگر بودجه تان کم است، یک مدل خوب و میان رده را امتحان کنید که خوب کار کند و برای مدت طولانی دوام بیاورد و در عین حال هزینه کمتری داشته باشد.
 

خرید لوازم خانگی

 

3-    بررسی ها را بخوانید و در نظر داشته باشید و از فروشنده اطلاعات کامل را دریافت کنید.
 این روزها یافتن نظرات آنلاین تقریباً درباره هر محصولی بسیار آسان است، و در مورد لوازم خانگی، مطمئناً ارزش خواندن چند مدل برای مدل(های) مورد نظرتان را دارد. اگر برند یا مدلی مشکلات زیادی داشته باشد، آن را خواهید فهمید.
 

قیمت لوازم خانگی


4-    در صورت ست کردن وسایل با هم رنگ و مارک و مدل را مد نظر داشته باشید.
 اگر به چیزی نیاز دارید که با سایر وسایل موجود در آشپزخانه خود مطابقت داشته باشد، این ویژگیها  ممکن است مهمتر باشد. در گاراژ یا اتاق لباسشویی شما، ممکن است  ست کردن وسایل خانگی خیلی مهم نباشد. د رانتخاب وسایل و لوازم منزل سعی کنید مارک و  مدل های اصلی را انتخاب کنید که مدت زمان زیادی برای شما کار کنند و از انتخاب اجناس و لوازم غیر اصلی و برندهای معمولی پرهیز کنید. 
 

لوازم خانگی بانه

 

5-    وسیله ای را انتخاب کنید که تمیز کردن آن راحت و آسان باشد.
به دنبال پوششی باشید که به پنهان کردن اثر انگشتانتان روی این لوازم کمک کند، مگر اینکه پاک کردن سطوح سرگرمی مورد علاقه شما باشد! به دنبال فضاهای کوچک یا محصور باشید که ممکن است تمیز کردن آنها سخت باشد، و اگر چیزی برای تمیز کردن نیاز به جدا شدن دارد، سعی کنید آن را جدا کنید.
دکمه ها، دستگیره ها و کنترل ها را فراموش نکنید. برخی از لوازم خانگی دارای صفحه های صاف و زیبا هستند که می توان آنها را با یک دستمال تمیز کرد. برخی دیگر نیاز به جداسازی زیادی دارند تا بتوان آنها را تمیز نمود.
 

 لوازم خانگی اصلی

 

6-    ویژگی های مورد نظر خود را انتخاب کنید و در مورد آن واقع بین باشید. 
خرج کردن پول زیاد برای ویژگی هایی که لازم و ضروری نیستند کار اشتباهی است. مثلا در مورد یخچال باید بررسی شود که آیا شما به چقد ر فضای یخچال نیاز دارید یا فریزر آن خیلی بزرگ باشد یا کوچک ؟ مایکرویوی که انتخاب می کنید چه امکاناتی داشته باشد؟ چه لیتر حجم داشته باشد و ... بررسی این ویژگیها در هزینه کردن پول اضافی شما بسیار موثر است.

 

انتخاب لوازم خانگی اصلی


7-     از نظر مصرف انرژی دستگاه خود را بررسی کنید.
در طول عمر یک دستگاه، مصرف انرژی کمی بیشتر می تواند پول زیادی را به همراه داشته باشد.  در صورت مصرف زیاد انرژی  دستگاه انتخابی شما ، به دنبال جایگزین کردن مدل دیگری باشید که از نظر مصرف انرژی کم مصرف تر باشد. مصرف پایین انرژی می تواند به مرور زمان برای شما از نظر اقتصادی بسیار با صرفه تر باشد.
 

برند لوازم خانگی
 

8-    اگر مارک و مدلی خاصی مد نظر دارید می توانید به صورت آنلاین خرید کنید. 
اگر می‌دانید چه مارک و مدلی می‌خواهید، می‌تواند به صورت غیر حضوری و اینترنتی خرید کنید. در صورت خرید اینترنتی می توان مدلهای مشابه را با هم مقایسه کرده  و بهترین مدل را انتخاب کرد.

 

خرید اینترنتی بانه


نکات : 
این موارد را به یاد داشته باشید : 
مطمئن شوید که می‌دانید چگونه روی هر چیزی که می‌خرید، کار کنید. کارایی آن را به طور کامل یاد گرفته و از تمامی امکانات آن استفاده کنید. 
اگر لباسشویی ، یخچال  ، مایکرویو و (یا هر وسیله دیگری) نیاز دارید و بودجه کمی دارید، موارد  استوک و استفاده شده را رد نکنید. 
 اگر ترجیح می دهید به دنبال لوازم خانگی جدید باشید و می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، به دنبال خرید وسایل دارای خراش کم و فرورفتگی و یا رنگ پریدگی کم ( البته  مارک های اصلی و معتبر ) باشید تا بتوانید بیشتر در هزینه ها صرفه جویی کنید. بسیاری از وسایلی که در هنگام تحویل کمی آسیب دیدند، و بسیاری از آنها فقط آسیب جزئی و خراش کوچک دارند را می توان با قیمت مناسب تری خرید کرد.
اگر دستگاه استوک و کارکرده  یا دارای  آسیب جزئی دریافت کردید، آن را وصل کنید و روشن کنید تا مطمئن شوید که کار می کند. 
لوازم و وسایل خانگی را خوب نگهداری کنید و درحفظ آنها کوشا باشید. اگر یک دستگاه قدیمی هنوز کار خود را انجام می دهد، آن را عوض نکنید و در صورت نیاز می توانید آن را تعمیر کرده و مورد استفاده مجدد قرار داد.
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha