۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

اجناس بازار بانه اصلی هستند؟

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 12 اسفند 1395
اجناس بازار بانه اصلی هستند؟
بانه بازار اجناس اصلی یا بدل؟
?Are Baneh market goods original
 
چگونگی تشخیص کالای اصل از اجناس بدل  
شهرستان بانه واقع دراستان کردستان ودرغرب کشور می باشد،این شهرستان بواسطه موقعیت جغرافیایی و همجواریش با مرز عراق بعنوان یکی از بزرگترین شهرهای تجاری ایران محسوب می شود و سالانه پذیرای بسیاری ازهموطنان که به قصد خرید به شهر بانه سفر می کنند می باشد.
دراین میان دغدغه بسیاری از مسافران و خریداران ، اصل بودن کالاها واجناس خریداری شده می باشد دراین مقاله هر چند کوتاه قصد داریم تا درمورد کالاهای اصلی و چگونگی تشخیص اجناس اصل وبدل بحثی مختصر داشته باشیم .بحث بیشتردرمورد اجناس وکالاهای لوازم خانگی می باشد.
علت اصلی بوجود آمدن اجناس بدل بیشتر به قیمت پایین این کالاها،سود بیشتر فروشندگان ،عدم اطلاعات کافی خریداران ودرصد کمی به مشتریانی که خود خواهان اجناس پایین وبی کیفیت بوده  که تعداد محدودی می باشند برمی گردد.
 
چگونه از اصل بودن کالاها اطمینان حاصل کنیم؟
 
قبل ازهرخریدی در مورد کالایی که می خواهید خریداری کنید کاملا تحقیق کرده ، نقاط ضعف و قوت آن را بررسی نموده ، از کیفیت کالا اطمینان حاصل نموده و جنسی را انتخاب کنید که نیازو انتظارات را برآورده کند.
همیشه این نکته رامد نظر داشته باشید که هیچ کالا و مارکی را ملکه ذهن خود قرار نداده واصرار بر گرفتن کالا یا مارک بخصوصی نداشته باشید چون فلان کس این مارک را انتخاب کرده حتما شما هم باید انتخاب کنید این تصورغلطی بوده و شمارا از یک اتنخاب صحیح و مطمئن تر باز می دارد.امروزه با رشد و پیشرفت علم و تکنو لوژی هر روز شاهد نوآوریهای جدیدی هستیم .
به تبلیغات زیاد اهمیت ندهید ، این نکته را در نظر داشته باشید که هر کالایی که زیاد تبلیغ داشته باشد دلیل براصل بودن و کیفیت بالای آن کالا نیست امروزه فروشندگان انواع مارکها هزینه های زیادی صرف تبلیغ محصولات خود می کنندتا میزان فروش رابالا ببرند .بهترین مشاوران خرید خود خریداران هستند برای خرید هر کالایی از ویژگیها و کیفیت و امکانات وتکنولوژی و کشور سازنده اطمینان حاصل کنید.تمام جزئیات کالا را خود بررسی کرده واز فروشنده اطلاعات تمام وکمال بخواهید واثبات  اصل بودن کالا را از فروشنده بخواهید.
قیمت کالاها نقش مهمی در اصل و بدل بودن کالا دارند کالاهای ارزان اکثرا اصل نیستند همیشه کالایی انتخاب کنید که قیمت آن با امکانات و کیفیت محصول همخوانی داشته باشد یک ضرب المثل معروف است که می گوید<< آنقدر پول نداریم که جنس ارزان بخریم >> کالایی انتخاب کنید که برای سالیان متمادی نیازهایتان را برآورده سازد نه کالایی که ارزان باشد وزود از کار بیافتد.
نکته دیگری که در کشور ما متاسفانه زیاد برآن تاکید می شود گارانتی کالا می باشد این فکر که کالاهای گارانتی دار همیشه اصل بوده کاملا اشتباه است ، زیرا کالاها هرچند بدل و جعلی باشند بالاخره به اندازه مدت گارانتی کارمی کنند شرط اصلی این است که بعد از گارانتی جنس ، برای سالهای متمادی بتوان از آن استفاده نمود.پس دقت داشته باشید اول از اصل بودن کالا اطمینان حاصل کرده بعد در صورت تمایل اقدام به گارانتی کردن کالا فرمائید.
نکته بعدی  کشور سازنده محصول است .این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که برچسبی که برروی کالا می خورد نشان دهنده اصل یا بدل بودن کالا نیست .بعنوان مثال کالایی که زیرآن برچسب چین خورده دلیل بر بدل بودن کالا نبوده وکالایی هم که برچسب یک  کشور اروپایی  خورده دلیل بر اصل بودن آن نمی باشد چون بسیاری از شرکتهای اصلی هستند که محصولاتشان در کشور چین مونتاژشده و اصلی هستند (برندهای معروفی همچون آیفون در موبایل و فلیپس وتفال ومولینکس و زلمر و فکیر و ..که محصولاتشان درچین مونتاژ شده ولی اصلی و همگام با استانداردهای روز دنیا می باشند.) مونتاژ محصولات برندهای اصلی درچین  صرفا بدلیل نیروی کار ارزانتر و درنتیجه  آن پایین آمدن قیمت محصول تمام شده با همان کیفیت ودسترسی نزدیکتر به بازارهای آسیایی می باشد  در اینجا باید به مدل محصول و شرکت سازننده محصول مراجعه کرده تا اصل وبدل بودن کالا مشخص شود.
 
چگونه از روی مدل ومشخصات کالا اصل وبدل بودن آن را تشخیص دهیم؟
 
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود امکاناتی همچون اینترنت تشخیص اصل وبدل بودن کالاها بسیار راحت وآسان می باشد ، قبل از خرید هر کالایی از برند و کیفیت وامکانات آن اطمینان حاصل کنیم که این کار با جستجو در اینترنت براحتی میسر و تمام اطلاعات و مشخصات کشور سازننده وکیفیت کالا و ..را می توان فهمید.
اولین کاری که درتشخیص یک کالای اصلی باید انجام داد دانستن مدل محصول تولید شده با هر برندی می باشد .تمام کالاهای اصلی دارای  مدل  مخصوص بخود  که شامل یک سری حروف و اعداد هستند ، می باشند ، مدل کالا هم برروی خود محصول وهم برروی کارتن و هم داخل کاتالوگ محصول و کاتالوگ محصولات آن شرکت وجود دارد.پس از دانستن مدل کالا آن را در گوگل سرچ کرده و نتایج سرچ  را بررسی می کنیم .اگر سایت اصلی آن شرکت با سایتهای دیگر فروش خارجی (غیراز زبان  فارسی باشد )با شکل و مشخصات در نتایج سرچ باشد می توان از اصل بودن کالا اطمینان حاصل نمود توجه داشته باشید که نتایج باید زبانی غیر از زبان فارسی بوده و سایتهای فروش آن محصول  نیز به زبان اصلی باشند.چون مارکهای بدل در ایران اکثرا دارای سایت و وبلاگ و.. به زبان فارسی هستند . اگردرمدل سرچ شده به نتایجی دست نیافتید یا سایتهای ایرانی درنتایج جستجو باشد جنس اصلی نیست .در زیر به مثالی که د راین باره آورده شده توجه فرمائید.
بعنوان مثال یکی ازمدلهای آبمیوه گیری شرکت زلمر را می آوریم که برای بسیاری ازایرانیها ناشناخته می باشد ولی این برند یکی ازبهترین برندهای دنیاست که محصول کشور لهستان می باشد. 
مدل آبمیوه گیری : ZJP1300B
این مدل آبمیوه گیری را در گوگل سرچ می کنیم :
 
تشخیص اجناس اصلی از بدل
 
همچنان که مشاهده می فرمائید  نتایج سرچ مربوط به این مدل آبمیوه گیری شرکت زلمرموجود می باشد اولین سایت مربوط به یوتیوب در مورد همین مدل آبمیوه گیری بوده و سایت بعدی مربوط به شرکت سازنده آن یعنی شرکت زلمر می باشد و سایتهای بعدی مربوط به فروش آن نیز به زبانهایی غیر از زبان فارسی بوده که در دیگر کشورها به فروش می رسد. در قسمت تصاویر سرچ گوگل نیز تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به همین مدل آبمیوه گیری ویک سری از محصولا ت مشابه شرکت زلمر بوده که با شکل اصلی کالا و شکل آن در کاتالوگ شرکت زلمرمنطبق می باشد. 
 
 
راهنمای اجناس اصلی
   
 
اگر مدل کالا درست نباشد ومدل ساختگی باشد نتایج جستجو بدین صورت می باشد:
 
اجناس اصلی و بدل
 
همچنان که مشاهده می کنید ما فقط یک حرف ازمدل آبمیوه گیری را تغییر دادیم وبجای حرف pحرفt قرار دادیم که نتایج جستجوهیچ نشانی از شرکت وتصاویر مربوط به آن به چشم نمی خورد پس دانستن مدل کالا و نتایج سرچ آن در گوگل به شرطی که آن نتایج به زبانی غیراز زبان فارسی باشد می تواند در تشخیص اصل و بدل بودن کالا خیلی موثر می باشد .د رپایان این نکته را یادآوری کنیم که وجود کاتالوگ شرکت اصلی با زبان اصلی نه زبان فارسی و وجود مدلها و مشخصات کالا در آن نیز می تواند به تشخیص جنس اصل یا بدل کمک کند.امیدواریم که مفید واقع شود.

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha