۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

موبرلیزری و فن آوری IPL

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 25 تیر 1396
موبرلیزری و فن آوری IPL
Mobilizing laser and IPL technology
 
کلمه IPL  مخفف INTENSE PULSE LIGHT است که عبارت است از سیستم شدید پالس نوری. IPL در واقع لیزر نبوده بلکه فلاش لامپهای زنون بوده که نور چند طول موجی را بوجود می آورند. این فن آوری در موبرهای لیزری خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
NON COHERENT :
این نور قادر به ایجاد اثرات مختلف بر روی ساختار مختلف پوست بوده و اثرات مناسب و دلخواهی بر روی پوست ایجاد می کند. دستگاههایی که با فن آوری IPL  کار می کنند جهت حذف موهای زائد و اضافی و روشن نمودن لکه ها و برداشتن آثار سطحی جوشها بر روی پوست انسان به کار می روند. دستگاههای فن آوری ای پی ال در واقع لیزر نیستند ولی کارایی و عملکردی شبیه به لیزر داشته با این تفاوت که سیستم ای پی ال ارزانتر و سریعتر از لیزر بوده و کارایی بالاتر و بهتری دارد.
 
دستگاه IPL با فرستادن پالسهای نوری شدید جهت حذف موهای زائد بدن بصورت آرام و بی خطر مورد استفاده قرار می گیرد. پالسهای نوری با تمرکز بر روی فولیکول موها موجب بوجود آمدن حرارت و گرما و از بین رفتن آنها بدون ایجاد سوختگی و یا آسیب رساندن به پوست بدن می گردد. دستگاههای موبر لیزری بدون عوارض بوده و بدون درد و سریع می باشند.
این دستگاههای موبر بیشترین تاثیر را بر روی پوستهای روشن و موهای تیره دارند زیرا IPL  پیگمان درون فولیکول موها را مورد اثبات قرار داده و باعث از بین رفتن آنها می گردد. اگر مو دوباره به رشد خود ادامه دهد با چند بار استفاده از دستگاه از دستگاه IPL  به طور کامل از بین می روند.
 
روش کار IPL : 
دستگاه IPL  رنگدانه های پوستی را با نام ملانین مورد اثابت قرار می دهد ، رنگدانه های موجود در پوست باعث جذب انرژی نورانی و تبدیل آن به انرژی حرارتی شده و چون این رنگدانه ها در پیاز مو دارای تراکم بیشتری هستند این تبدیل ، از انرژی نورانی به حرارتی  باعث تخریب و از بین رفتن پیاز مو و کاهش فولیکولهای مو درهر تابش اشعه می گردد.
 
فنآوری IPL و تاثیر آن بر بدن :
تمام نقاط بدن را می توان تحت تکنولوژی IPL قرار داد و برای زنان و مردان تفائتی ندارد. پوستهای با انواع رنگ و انواع مو را می توان تحت درمان قرار داد. بدلیل تراکم ملانین در پیاز موهای تیره تر ، افراد دارای پوست روشن و موهای تیره تر زودتر به نتیجه می رسند و پاسخ درمانی سریعتری دریافت می کنند. افرادی که دارای پوست تیره تری هستند نیاز به جلسات بیشتری برای درمان با تکنولوژی ای پی ال دارند.
 
تعداد جلسات مورد نیاز در طی فرآیند استفاده از فنآوری IPL:
تعداد مراحل رشد یک تار مو سه مرحله است ولی تنها در مرحله رشد فعال ، تراکم ملانین ها در پیاز مو به اندازه ای است که انرژی نورانی لازم را جهت تخریب به خود جذب می کنند و چون در هر برهه زمانی تنها یک سوم موها در این مرحله قرار دارند بنابراین 4 تا 6 جلسه برای از بین بردن موهای اضافی زمان نیاز است ، همچنین افرادی که دارای موهای روشن تر با پوست تیره تری هستند به جلسات بیشتری برای درمان نیاز دارند.
 
کاربردهای تکنولوژی IPL:
از بین بردن موهای زائد و اضافی به طور دائم
از بین آثار سطحی جوشها
پوستهای چرب با منافذ باز
افراد دارای پوست قرمز و گونه قرمز
آسیب های پوستی ناشی از تابش آفتاب
فرورفتگیهای ناشی از جوشها 
آکنه های ملتهب و قرمز
و.....
 
نکاتی در مورد ازبین بردن موهای اضافی و زائد بدن توسط لیزر
رنگدانه های ملانین موجود در پوست و مو اشعه خورشید را به خود جذب کرده و بدین وسیله باعث محافظت پوست بدن در برابر اشعه های زیان بار خورشید می گردند. این رنگدانه ها بهترین اهداف برای فلاشهای لیزری و از بین بردن موهای زائد و اضافی بدن می باشند.
دستگاههای موبر حاوی تکنولوژی ای پی ال که با روش فلاش لامپ زنون کار می کنند از جدیترین روشهای از بین بردن موهای زائد و اضافی هستند. مزیت این روش سرعت العمل بالا و ارزانی آنها می باشد و علاوه بر از بین بردن موهای زائد و اضافی در درمان لکه های پوستی ، ضایعات عروقی و آثار ناشی از جوشهای سطحی نیز بسیار موثرند.
روشهای استفاده از فناوری آی پی ال کاملا ایمن و بهداشتی بوده و بی خطر هستند. این روش بهترین و سریعترین و ارزانترین روش جهت از بین بردن موهای اضافی هستند. پالسهای نوری مورد استفاده در روش IPL به صرت طیف خاصی از نور لیزر تا عمق 2 تا 3 میلی متر نفوذ کرده و صرفا ملانین موجود در ریشه مو را مورد هدف قرار داده ، درنتیجه پیاز مو تخریب شده و به بافتهای مجاور آسیبی وارد نمی شود.
در هنگام استفاده از لیزر درمانی توصیه می شود که ابتدا موهای زائد و اضافی تراشیده شود و یا از موبرها استفاده شود. اکیدا توصیه می گردد که در فاصله زمانی درمان با لیزر از کندن موها ، اپیلاسیون و بند انداختن کاملا خودداری شود ، چون کندن مو از ریشه با بند و اپلاسیون و یا دستگاههای دیگر باعث حذف پیاز مو در کانال مو و ملانین هدف لیزر گشته ، که باعث کاهش تاثیر لیزر درمانی می گردد.
در هنگام استفاده از لیزر درمانی و موبر لیزری  برای جلوگیری از تغییر رنگ پوست ( کم رنگی و پر رنگی )  باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری شود. دور بودن از آفتاب در هنگام لیزر درمانی و بعد از آن از عکس العمل ملانویست ها و در ادامه از تغییرات رنگ پوست جلوگیری می کند. برای نتایج بهتر از ضد آفتاب از 4 تا 6 هفته قبل و بعد از درمان با لیزر و دوری جستن از آفتاب توصیه می شود.
 
جدول راهنمای استفاده از موبرهای لیزری

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha