۰
سبد خرید شما
تعداد محصول : ۰ محصول
مبلغ پرداختی : ۰ تومان
پرداخت و تسویه

تمیز کردن همزن

نویسنده : www.banehbuy.com
تاریخ : 15 فروردین 1401
تمیز کردن همزن

چگونه همزن آشپزخانه را تمیز کنیم
 cleaning mixer

 


اگر مرتباً پخت و پز می کنید، همزن شما احتمالاً بیشتر کثیف می شود. میکسریا همزن یک وسیله عالی در آشپزخانه و کارگاه است، که با تمیز کردن مناسب، یک عمر دوام خواهد داشت. اگر بعد از هر بار استفاده چند دقیقه وقت بگذارید و آن را پاک کنید، تمیز کردن میکسر کار سختی نیست. اما اگر هنوز این عادت را ایجاد نکرده اید، برای از بین بردن کثیفی های انباشته شده و اینکه میکسر شما جدید به نظر برسد، تلاش زیادی لازم نیست.

 

همزنهای  کاسه دار صنعتی :

1-    همزن  خود را قبل از تمیز کردن از برق بکشید.
 همیشه بعد از هر بار استفاده و قبل از تمیز کردن همزن خود را از برق بکشید. دست زدن به همزن ها در حالی که همزن هنوز به برق وصل است می تواند باعث آسیب شود.
وارد شدن آب به دستگاه در حالی که به برق وصل است می تواند باعث جرقه یا حتی برق گرفتگی شود. مطمئن شوید که همیشه از دوشاخه جدا باشد، حتی اگر خاموش باشد.

 

همزن   
 

2-    بعد از هر بار استفاده، پایه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. 
از یک پارچه نرم جهت تمیزکردن همزن صنعتی استفاده کنید که به سطح کاسه و بدنه همزن شما آسیب نرساند. پارچه را در آب گرم خیس کنید - بدون نیاز به مواد شیمیایی - و آن را فشار دهید تا فقط مرطوب باشد. تمام سطوح پایه وبدنه را پاک کنید، حتی اگر گرد و غبار یا کثیفی قابل مشاهده ای وجود نداشته باشد. گرد و غبار و روغن می توانند در طول زمان جمع شوند و باعث کثیفی شوند.
هرگز از پاک کننده های ساینده یا پدهای شستشو استفاده نکنید، زیرا می توانند به روکش بدنه همزن  شما آسیب برسانند.

 

همزن کاسه دار    
 

3-    جوش شیرین را روی لکه ها یا لکه هایی که پاک نمی شوند بمالید.
مقدار کمی جوش شیرین را روی پارچه مرطوب خود بزنید، سپس به آرامی روی لکه یا کثیفی بکشید.اگر لکه سرسخت است، روی آن را با جوش شیرین بپوشانید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند، سپس برگردید و جوش شیرین را پاک کنید.
پس از استفاده از جوش شیرین، مجدداً با یک پارچه مرطوب روی آن ناحیه را تمیزکرده تا باقیمانده آن از مخلوط کن پاک شود.

 

همزن صنعتی
 

4-    مواد موجود در شکاف ها و درزهای همزن را با یک مسواک خشک یا خلال دندان بیرون بکشید.
 در حالی که می‌توانید از برس‌های مخصوص بطری برای وارد شدن به گوشه‌ها و سوراخ‌های همزن خود استفاده کنید، یک مسواک یا خلال دندان به خوبی کار می‌کند. مسواک را به آرامی روی مواد جامانده در درز و شکافها بکشید تا مواد از شکاف خارج شود، سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
مطمئن شوید که مسواک یا خلال دندان شما خشک باشد. بیرون آمدن خرده ها یا زباله های مرطوب شده سخت تر است.

 

همزن قنادی    
 

5-    قسمت بالا رونده میکسر را به عقب برگردانید تا بتوانید زیر آن را  تمیز کنید.
با یک پارچه مرطوب روی محور بالا رونده  و قسمتهای داخلی را  پاک کنید. از یک مسواک خشک یا برس بطری برای تمیزکردن مکان هایی که دسترسی به آن با پارچه سخت تر است، استفاده کنید.
قبل از اینکه دوباره قسمت بالارونده همزن را به سمت پایین کج کنید، قسمت زیرین سر را کاملا خشک کنید و در جای خود قفل کنید.

 

همزن بزرگ
 

6-    میکسر را به پهلو بگذارید تا پایه آن تمیز شود.
 کثیفیها می توانند زیر پایه میکسر شما قرار گیرند که می توانید آن را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید. از یک مسواک یا خلال دندان برای بیرون آوردن هرگونه زباله از پیچ ها و سایر شکاف های کوچک پایه استفاده کنید.
اگر مدتی از تمیز کردن پایه میکسر می گذرد، از جوش شیرین استفاده کنید تا از شر لکه ها یا رسوبات سخت تر خلاص شوید. قبل از اینکه میکسر را به سمت بالا نگه دارید، پایه را خشک کنید.

 

همزن کیک   
 

پیوست ها:

1-    سریهای همزن و ورزن و خمیرزن را با دست در آب گرم و صابون بشویید.
 اگر سریهای همزن فولادی ضد زنگ دارید ، آنها را با دست بشویید. قرار دادن همزن های آلومینیومی در ماشین ظرفشویی باعث اکسیده شدن آن ها می شود و پسماند سیاهی روی دست ها و به طور بالقوه در غذا خواهید داشت.
اکثر همزنهای صنعتی و قنادی دارای سریهای فولادی ضد زنگ  قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی جهت تمیزشدن آسانتر هستند. 
 اگر همزنهای  قدیمی‌تری دارید، بلافاصله پس از تمیز کردن آن‌ها را خشک کنید. خیساندن یا خشک شدن آنها نیز می تواند باعث اکسید شدن آلومینیوم شود.

 

سری همزن   
 

2-    کاسه همزن را بعد از هر بار استفاده در ماشین ظرفشویی تمیز کنید.
 همه کاسه های همزنها برای شستن در ماشین ظرفشویی روی قفسه بالا یا پایین ایمن هستند. قبل از قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی یک دستمال بکشید، به خصوص اگر قصد ندارید بلافاصله ماشین ظرفشویی را روشن کنید.
در صورت نیاز به استفاده بیش از یکبار از کاسه همزن در هر نوبت، می توانید آن را با دست و با آب گرم و مایع بشویید.

 

   کاسه همزن
 

3-    جوش شیرین و خمیر سرکه را با هم مخلوط کنید تا لکه یا زنگ زدگی پاک شود.
 اگر کاسه همزن یا همزن شما لکه دار یا زنگ زده است، مقداری جوش شیرین را در ظرف کوچکی بریزید و سرکه را به آن اضافه کنید. به هم زدن ادامه دهید تا زمانی که حالت خمیری به دست آورید، سپس آن را روی لکه ها یا زنگ هایی که می خواهید از بین ببرید بمالید.
جوش شیرین و خمیر سرکه معمولاً در حدود 10 دقیقه کار تمیزشدن را انجام می دهند. اگر زنگ یا لکه برای مدتی باقی مانده است و از بین نمی رود، ممکن است لازم باشد خمیر را برای چند ساعت روی آن بگذارید. به طور کامل بشویید تا باقیمانده آن از بین برود.
لکه‌ها یا زنگ‌زدگی را با دستمال مرطوب پاک نکنید، این کار فقط آنها را بدتر می‌کند.

 

همزن کاسه دار حرفه ای   
 


4-    متعلقات میکسر خود را پس از تمیز کردن و خشک کردن نگهداری کنید. 
اگر متعلقات میکسر را در جای درستی قرار ندهید روی آنها گرد و غبار جمع می شود.  بعد از هر بار استفاده آنها را در کمد یا کشو قرار دهید تا تمیز بماند.
اگر فضای کمد شما کم است، می توانید آنها را در کاسه همزن خود نیز نگهداری کنید. ابتدا کاسه را با حوله آشپزخانه بپوشانید تا از خراش و گرد و غبار محافظت کنید.

 

همزن کاسه ای

 

نکات :
اگر میکسر خود را روی میز پخت و پز قرار دهید، گرد و غبار و روغن های دیگر حاصل از پخت و پز را جذب می کند، بنابراین به احتمال زیاد مجبور خواهید بود آن را بیشتر تمیز کنید. 
روی مجموعه‌ای از برس‌های تمیزکننده بطری در اندازه‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنید تا گوشه‌ها و سوراخ‌های میکسر پایه خود را کاملاً تمیز کنید.

هشدارها :
همیشه قبل از تمیز کردن هر قسمتی از همزن ، دستگاه را از برق بکشید تا از خطر برق گرفتگی جلوگیری شود.
هرگز پایه همزن خود را در آب غوطه نکنید.

 

همزن کاسه دار استیل
 

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

* نظر شما پس از تایید مدیریت به نمایش گداشته خواهد شد

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha